abubuj tak v tomto pripade ano suhlas - hladat sedlo (za mna odporucam kratke ale je to indvidualne) + dve ine veci by som mozno poradil ak si uz neskusal - bikefitting a aeronadstavce ale tak to uz je trochu extrem ale pomaha to velmi. To ako to zmenila vaha naozaj posudit neviem :)
09.06.2022 - 12:00:51
00
SumecSK napísal:
Zdravím,
začiatkom januára som si kúpil sedlo Ergon SR Comp ale začal som samozrejme na ňom jazdiť až teraz. Začal som pozorovať vŕzganie pri šliapaní a nakoniec som zistil, že to neni stred, pedále ale práve toto sedlo. Presnejšie lyžiny sa hýbu v tých zadných úchytoch a jedna strana viac ako druhá. To vŕzganie je dosť silné lebo sa to krásne nesie cez hliníkový rám.
Je to na reklamáciu (kupované s bike24)? Alebo skúsiť niečo s tým spraviť?
Mám aj druhé sedlo od Ergonu ale SM na horskom a tam sa tie lyžiny nehýbu.

ahoj, podarilo sa ti nieco s tym sedlom urobit? alebo si ho reklamoval?

vcera som bol na fittingu a sedel som na SM comp co je ale MTB sedlo ako som vycital.
Zvazujem ho kupit ale rozmyslam aj nad cestnou verziou SR comp/pro.
ty mas tusim aj SR aj SM, vies to nejak porovnat prosim?

dik
17.03.2023 - 11:29:11
00
Ahoj, prepáč prehliadol som tvoj príspevok.
Sedlo som vyreklamoval. Poslal som im staré a oni poslali nové. Síce lyžiny sa hýbu aj na novom mierne ale nevŕzga to.
Mám aj MTB a cestnú verziu obe verziu comp.
Sú to dosť podobné sedlá, len v rozmeroch a tvare sú malé rozdiely. Cestné je samozrejme užšie a dlhšie ako MTB.
Ale osobne mi asi viac sadlo to MTB sedlo.
23.03.2023 - 22:28:48
10
Čaute jazdíte niekto Brooks sedlá že by ste mali skúsenosti s rôznymi? Jedno mám odskúšané na bromptone ale to je Flyer model a je super no treba mi iné. Rozmýšľam nad B17 prípadne C17.
Edit: jazdím CX ako gravel ale nejaký mudrlant mi to presunul sem lebo sa asi chcem pýtať na cestné sedlá no každú skúsenosť uvítam. Díky
14.04.2023 - 22:38:13
00
https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/sedla/selle-san-marco-aspide-short-sport-wide-sedlo-155-mm.html
selle san marco sú skôr tvrdšie alebo mäkšie? náhodou nemá niekto skúsenosť s týmto konkrétne? dík
14.06.2023 - 11:34:39
00
Nemáte niekto skúsenosť s nastaviteľným sedlom bisaddle? https://bisaddle.com/pages/instruction
17.01.2024 - 21:55:33
00
Všetko, čo je nastaviteľné, je náchylnejšie na poruchy ako taká istá vec, ktorá je "na pevno". A ešte, to čo je nastaviteľné, je zvyčajne drahšie.

Pritom na trhu je veľký výber sediel s rôznymi šírkami...
18.01.2024 - 14:40:44
01
idem riesit nove sedlo....su tie 3D printed sedla fakt o tolko pohodlnejsie? Alebo mam radsej kupit kvalitne gate?
24.01.2024 - 14:41:21
00
zacik Mne to vyriesilo 2-rocne problemy. Takze xa mna vsetkymi 10. Gate som v tom case uz mal (pre mna/podla mna) najlepsie ake som vedel.
25.01.2024 - 12:57:30
00
Ono to nie je ani tak o tom, že by 3D sedlo bolo nejako extra pohodlné... Je ako každé iné... Ale tým, že je tlačené custom na dotyčné pozadie, tak eliminuje všetky negatíva zle pasujúcich sediel... Keby som minulý rok neobjavil konečne konfekčné sedlo, čo mi sedí, tak by som do 3D išiel...
25.01.2024 - 13:32:46
00
to fakt riešite tak, že kupim>nesedí>predám a tak dokola? alebo to riešite cez stránky/predajcov ktorý poskytujú aj možnosť otestovať sedlo?
25.01.2024 - 13:49:10
00
lear1 ano najlepsie z bazaru

Nazgul ale custom robi len posedla nie?
25.01.2024 - 14:18:42
00
Aha, myslel som, že podstata 3D tlačených sediel je práve ten custom efekt... V opačnom prípade v tom teda nejaký zmysel nevidím...
25.01.2024 - 14:22:54
00
Ja nemam custom a plati co som napisal vyssie. Zaroven plati co som tu pisal viackrat. Nemyslim si ze skusenost s nejaky sedlom je prenosna kedze je to absolutne individualne.
lear1 aj to som tu uz pisal. Kedze som mal dost velky problem okrem testovacich sediel, som nasiel sposob ako sedla vyskusat a vracat "ako nove" - pravdaze absolutne neporusene a naozaj len vyskusane.
25.01.2024 - 14:39:46
02
lear1 napísal:
to fakt riešite tak, že kupim>nesedí>predám a tak dokola? alebo to riešite cez stránky/predajcov ktorý poskytujú aj možnosť otestovať sedlo?

Presne tak... Pred rokmi som testoval 3 rôzne sedlá Fi'zi:k, najlepšie mi sadlo Arione. Jedno som už zodral (vysedel), druhé mám na zimáku a tretie na letnom. A som spokojný. Len neviem, keď jedno z tých dvoch presedím, či bude ešte v ponuke Arione, ktoré sadne na môj zadok rovnako ako terajšie. Lebo však inovácie a ten predajca už nie je predajcom...
25.01.2024 - 20:32:39
00
keyboard_arrow_up