Ta ruska ekonomka, s ktorou som tu daval rozhovor tvrdi, ze rusky rozpocet je stavany na cenu ropy okolo 65$. Talze su silno v prebytku a OPEC zatial velmi zvysovat tazbu nechce. Preco aj. Kazdopadne kedze EU rusku ropu dufajme coskoro kupovat prestane, pojdu do hajzlu. Len to este potrva a zomrie dovtedy hromada ukrajincov.
11.06.2022 - 01:33:34
00
iron.hide napísal:
Německá armáda má cestu k velkému zbrojení otevřenou. Spolková rada v pátek souhlasila s úpravou základního zákona, která armádě poskytne zvláštní zbrojní fond o objemu 100 miliard eur

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nemecko-armada-zbrojeni-ustava.A220610_122304_zahranicni_bro


Tak toto je podľa mňa veľmi zlá správa ktorá môže znamenať že história s pred 90 rokov sa zopakuje vrátane následnej dohody ( Molotov, Ribentrof ).
11.06.2022 - 05:53:32
00
Presne takýto príspevok som od teba čakal.
11.06.2022 - 08:47:24
01
cokupit napísal:
Ta ruska ekonomka, s ktorou som tu daval rozhovor tvrdi, ze rusky rozpocet je stavany na cenu ropy okolo 65$. Talze su silno v prebytku a OPEC zatial velmi zvysovat tazbu nechce. Preco aj. Kazdopadne kedze EU rusku ropu dufajme coskoro kupovat prestane, pojdu do hajzlu. Len to este potrva a zomrie dovtedy hromada ukrajincov.

Tak zas vydajovo ho zrejma nastavili na 3 dnovy blitzkrig,teraz skupuju klasicku rusku municiu kade tade po brazilii a platia vseliakych sirkych zoldnierov ,co tiez nie je zadarmo...Tiez som strasne zvedavy ,na kolko mesiacov este mozu mat zasoby municie...
11.06.2022 - 15:56:12
01
delostreleckej munície majú orkovia plnú <>
len ČSSR malo v 1989 milión kusov
11.06.2022 - 16:13:59
00
Nie je nič väčšie ako ruská <> !!!
11.06.2022 - 21:02:42
03
S týmto týpkom súhlasím:

Ať se vzdají Braniborska nebo Pyrenejí. Takový vzkaz má polský velvyslanec v Kyjevě Bartosz Cichocki na iniciativu některých západních politiků, že je zapotřebí pomoci ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi si v konfliktu na Ukrajině zachovat tvář

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/polsko-ukrajina-rusko-nemecko-francie-braniborsko-pyreneje-valka-invaze.A220610_154441_zahranicni_remy
11.06.2022 - 21:56:52
06
Ten kremeľský potkan tvár nikdy nemal, iba ksicht.....zachraňovať ksicht nemá zmysel, je to len ksicht. Pokiaľ máš a chceš mať zachovanú tvár, musíš sa správať inak, ako sa správa ten zmrd ( dlho som hľadal slovo, ktoré sem napísať a toto je to ako-tak publikovateľné )
11.06.2022 - 22:23:53
01
aha, takže preto na tankoch píšu ,,z,, - označujú toho kto ich tam poslal
11.06.2022 - 22:28:05
02
"Z"mrdová armáda.....alebo "Z"mrdi.... celkom to sedí.
11.06.2022 - 22:38:45
01
psycho napísal:
https://www.novinky.cz/valka-na-ukrajine/clanek/analyza-o-co-vlastne-rusku-jde-ukrajina-ma-ohromne-zasoby-plynu-40399497
asi je ten "putlerov :puke: " posledny prejav len ubohe divadlo..
podla vsetkeho je dostatok plynu na ukraine- a čírou náhodou presne tam kde to ten b.uzerant obsadil a obsadzuje..

Nemyslim si, ze to je primarny ciel. O Rusku tu bolo popisane/linkovane dost. V ruskom spravani by som nehladal logiku. Podla mna primarna tuzba po zaslej slave, snaha byt opat dolezitym globalnym hracom a zabranit susedovi, aby siel vlastnou uspesnou proeuropskou cestou, vsak by sa nam este nasi vzburili... Dalsi faktor je lepsi pristup k moru a jeho kontrola. Plyn, urodna poda a rozvinuty priemysel (nielen z vramci Ukrajiny ale aj z pohladu byvaleho ZSSR) je len prijemny bonus.
Este stastie, ze Putin starne a odkryl sa. Salamovou metodou by bol ovela uspesnejsi, len na tu nema cas.
11.06.2022 - 22:40:43
04
Putin podpísal zákon, podľa ktorého sa v Rusku nebudú plniť rozhodnutia Európskeho súdu pre ľudské práva prijaté po 15. marci. Oznámil to Kremeľ. Zákon schválili ruskí poslanci a senátori.

Rusko v polovici marca ohlásilo odchod z Rady Európy, pod ktorú štrasburský súd spadá.

Podľa nového zákona sa bude odškodnenie, ktoré nariadil súd, odteraz vyplácať iba v rubľoch a iba na účty v ruských bankách.

Peňažné odškodnenie môže generálna prokuratúra vyplácať do 1. januára 2023.

Na budúce rozsudky Európskeho súdu pre ľudské práva nebudú dôvodom na zmenu rozhodnutia ruských súdov. (čtk)
11.06.2022 - 23:07:35
10
A ešte toto - mám pocit, že tí traja kkti tam idú pretláčať aby UA ustúpili rusom čo najviac.

Nemecký kancelár Olaf Scholz plánuje návštevu Kyjeva spoločne s francúzskym prezidentom Macronom a talianskym premiérom Draghim. Majú sa stretnúť stretnúť so Zelenským. Kedy konkrétne by sa mala táto návšteva uskutočniť, nie je jasné.

Podľa informácií Bild am Sonntag by k nej malo dôjsť tento mesiac, ešte pred summitom skupiny G7, ktorý sa bude konať od 26. – 28. júna v Bavorsku.

Nemecké noviny v súvislosti s avizovanou návštevou Scholza, Macrona a Draghiho v Kyjeve poznamenávajú, že nie je jasné, či Nemecko, Francúzsko a Taliansko plánujú oznámiť ďalšie dodávky zbraní pre Ukrajinu vzdorujúcu ruskej agresii.

Kancelár Scholz sa predtým vyjadril, že do ukrajinskej metropoly pricestuje len vtedy, keď na to bude mať dobrý dôvod. „Nepridám sa k ľuďom, ktorí idú tam a späť preto, aby sa odfotili. Keď niekam idem, je to vždy kvôli konkrétnym veciam,“ vyjadril sa šéf nemeckej spolkovej vlády. (bild, tasr)
11.06.2022 - 23:11:37
12
Prechod Moskovia pod Čínsku jurisdikciu je OK lebo my im naozaj nerozumieme a dúfam že Scholz nejde dohodovať nový protektorát ale ich ide "poprosiť" aby zásoby plynu v tom prelome ponechali EU.
12.06.2022 - 06:06:46
00
Povedz svojmu riadiacemu dôstojníkovi, že by mal obmedziť chlast.
12.06.2022 - 08:02:59
27

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up