Nevravim ze robili dobre co robili, ja sa takym miestam na biku vyhybam (pezinsa baba napr). Napisem ti nieco ine. Kazdy jeden by z nich napisal nieco ako:
Dnes si potrebujem niekde uľaviť, tak táto téma sa mi na to hodí :) Druhý krát v živote som sa bol povozit cez kopec Kysuce-Orava (po novej ceste Vychylovka - Oravska Lesná). Kto nepozná je to celkom fajn stúpanie a potom zjazd pekne zatacky, dobry asfalt... 1. Krát som bol počas Korony a bolo to fajn, malá premávka minimum polovodicov, ziadny cyklisti, proste parada... Neviem či som dnes trafil blbý deň, ale toľko magorov a ignorantov na bicykloch, ale aj v autach to som este nevidel... Trepat sa do kopca na biciki 15km/h v najvacsej premavke, alebo ist tam 40 autom co to ledva vylezie a blokovat vsetkych okolo. Potom dole zase na bicykli blokovat celyu pruh, lebo v40km/h sa v pravo udrzat nevie. ako keby cyklistom cesta patrila. Clovek sa chce v nedelu trocha odreagovat a zabavit a ani na kusku cesty nemoze mat pokoj. Dnes sa uz neda normalne jazdit nikde, kde nie su poicajti, tam su cyklisti alebo polovodici co sa boja ist aj predpisovou rychlostou a ohrozuju vsetkych okolo . Kusok hladkeho asfaltu a hned tam drbnu retarder. Trafil som zly den, ci je to tam bezne? Kam si chodite zajazt vy? Na slovakia ring to mam daleko a skoro nikdy sa tam neda dostat.

Treba mat pochopenie, ak ti len liezli na nevy tak treba mat pochopenie, ak ta niekto z nich naozaj ohrozil (nemal auto pod kontrolou) tak to je zle... ale mozes byt v klude ten sa skor ci neskor zabije. V takej rychlosti sa chyba robi len raz.

farm8.staticflickr.com
12.06.2022 - 20:12:43
00
Nerobili dobre čo robili - sú to obyčajní debili - tí čo veľmi tlačia v prírode na plynový pedál, robia tam hluk a smrad, pre toto neexistuje pochopenie
12.06.2022 - 20:35:50
02
Ked niekto chce pretekat (resp ne porusovat zakony, MPR, ...), nech si zaplati a ide na uzavrety okruh. Ale "to je drahe", podobne ako kupit a pouzivat handsfree za doslova par (max desiatok) eur v aute za 30-60 tisic. V tomto som za vyssiu viditelnost policajto, vyber pokut, vzor De, AT, CH,...problem vidim v umyslenom pruzmurovai oci/nerovnakom metri pre kamosov, znamych, rodinkarstve, vybavovacoch
12.06.2022 - 22:07:35
09
Dnes ma medzi Bielym Kostolom a Kamenným Mlynom (TT) na pár cm lizlo biele SUV VW (asi Touareg). Oproti nič nešlo, miesta mal vodič/ka dosť. Aj čas na reakciu. Chvíľu predtým som to auto videl vychádzať z dvora v Bielom Kostole, takže viem, kde býva :lol: O kúsok ďalej išli oproti autá, už za sebou počujem auto, snažil som sa trochu vybočiť viac do vozovky, aby auto za mnou ma nemohlo predbiehať a aby chvíľu počkalo, kým oproti nič nepôjde. Auto za mnou ma začalo predbiehať aj tak, auto oproti zišlo pravými kolesami mimo cesty. Ja pozerám, čo to za mentálneho atléta a to policajti na Kia Sportage z EČV HC... Rukou som im ukázal, či to vážne aj napriek bezpečnostnej akcii, začali brzdiť, ale napokon zrýchlili a išli preč. Škoda, že nezastavili. Pomáhači ušetrili možno 1 sekundu života. Keď bezpečný odstup nedodržujú policajti, čo chce človek od bežných šoférov.
13.06.2022 - 21:37:20
03
ber prosim ta ohlad aj na mentalne menej zdatnych vodicov, ktori nemaju cas a prostriedky, zaplatit si aspon raz tyzdenne slovakiaring a potrebuju si urobit radost ;)
13.06.2022 - 22:06:02
01
Neviem, ci/ako/dokedy archivuju zaznam z kamery, ale mali by ta mat nahrateho...;) Je mi uplne jasne, ze k lripadnemu zaznamu sa nikto nedostane
13.06.2022 - 22:14:31
00
Škoda, že som si dnes nebral kameru, ja by som záznam rád poskytol :) Ale medzi Bielym Kostolom a Kamenným Mlynom je to častý folklór.
13.06.2022 - 22:44:39
00
5:05 PM · Jun 26, 2022·Zelená vlna
V Michalovciach na Močarianskej smerom na Sečovce došlo k zrážke s cyklistom, policajti cestu uzavreli, zasahuje tam záchranársky vrtuľník.

pbs.twimg.com
27.06.2022 - 00:15:12
00
ako pristál pomedzi tie drôty?
27.06.2022 - 07:30:37
00
Navigoval ho pokojne orajuci UA traktor
27.06.2022 - 07:36:55
00
Marli napísal:
Ked niekto chce pretekat (resp ne porusovat zakony, MPR, ...), nech si zaplati a ide na uzavrety okruh. Ale "to je drahe", podobne ako kupit a pouzivat handsfree za doslova par (max desiatok) eur v aute za 30-60 tisic. V tomto som za vyssiu viditelnost policajto, vyber pokut, vzor De, AT, CH,...problem vidim v umyslenom pruzmurovai oci/nerovnakom metri pre kamosov, znamych, rodinkarstve, vybavovacoch


Na SVK je jeden jediny okruh. Cena za 30 min jazdy je 40E. Moznost jazdit pre verejnost je tam velmi zriedka pre podujatia. Zvacsa len cez pracovne dni. Cesta tam a spat je z vychodu republiky pol dna.
To je adekvaten ako odkazat kopce milujuceho sportovo zalozeneho cyklistu na Grand Canaria. Ved ked moze kazdy rok kupit novy bike za 3-4tisic predsa sa moze ist aj povozit tam, kde nikomu nebude zavadzat. O porusovani MPR cyklistami ani pisat nejdem.
27.06.2022 - 10:52:21
01
ivan napísal:
Nerobili dobre čo robili - sú to obyčajní debili - tí čo veľmi tlačia v prírode na plynový pedál, robia tam hluk a smrad, pre toto neexistuje pochopenie


Cize ked budu mat Teslu uz budes mat pocholenie ? Ziaden hluk ziaden smrad :-D
Netreba si zamienat korelaciu s kauzalitou.
To ze bike nerobi velky hluk (co obcas pocujem v MK je horsie, ako na hlavnej ceste, ale verim ze su to vynimky) a to ze neprodukuje viac exhalatov ako jeho jazdec, nie je ten dovod preco sa cyklistike venujeme. Trufnem si povedat ze to nieje dovod ani u 0.001% cyklistov. Ano, uvitame to, ale keby to bol jediny dovod, mame elktricku motorku, elektricke auto, alebo robime jeden z miliona dalsich sportov, ktore nerobia hluk a neprodukuju exhalaty.

Tak isto, to ze auto robi hluk a exhalaty, nie je dovod, preco niekto miluje motorsport.

Oboje len korelacia a tym padom nie padny argument. :!:
27.06.2022 - 10:54:34
00
Vcera zjazd asflat od Sihly smer C.Balog. Nejaky tupon ma predbiehal na aute presne vtedy, ked slo oproti auto. Pre istotu vedla mna este zatrubil :rock:
27.06.2022 - 11:49:46
00
https://tv.pravda.sk/relacie/auto/epizoda/9559-seredsky-kruhovy-objazd-ma-asi-ine-pravidla-cyklista-nemal-prednost
29.06.2022 - 08:39:34
00
toto bolo fakt o sekundách..keby spomalil rovnako ako potom po výjazde z toho kruháča, kedy zjavne váhal, tak ju pohodlne obehne z prava a nič by sa nestalo..

Ako som chválil SVK béemvéčkarov, že nemajú problém priplatiť si za smerovky, tak ma dnes jedno na českých EČV vrátilo do reality, že to nemusí byť taká samozrejmosť a brzdy vedia zabrať viac, ako by človek bežne očakával.
29.06.2022 - 10:10:25
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up