Woom 4 off by som vyradil. Je to sice lepsie ako co mas aktualne, ale 28x11-32 je slabota ako do kopca tak na rychlost.
14.06.2022 - 13:50:06
00
Ten Torp je absolutka topka , co mozes kupit. Keby som nemal rozrobenu 20 ,tak nevaham , a bezim po nu. Videl som ho prvy krat v 2017 roku u Mondza v garazi a skoro som padol na zadok. Treba si uvedomit ,ze bike bol vyvijany tatkom pre synatorov,skratka bez kompromisov. Chlapcovi sa veru bude odpruzena vidla pacit?
14.06.2022 - 13:55:18
00
2Martina,na váhu,pokiaľ mladý nezavodi sa vykašli.Moj syn má 23kg a okrem závodov sa stále vozí na 11kilovom neznicitelnom torpe24".A to má doma ešte dva ľahučké biky.Ale na tom čo má vzduchovu vidlu(funguje pod ním parádne),behá dennodenne.Skoky,schody,korene,trajly tu v okolí a aj v bike parku čoto pobehal.Ma to ľahké prevody,kotúčové brzdy, kľuky a vidlu prispôsobený pre malé deti.A fakt je to nezničiteľný kus bicykla.Woom a hentie ľahké biky sú tak okolo baraku a na naucenie mladších detí sa voziť.Na to sú perfektné a veľmi ľahké.Ale keď jazdia viac,tak tam už chýbajú prevody.A ktoré ich majú,tak stoja majland(early rider,woom off...).Ale nikomu nic n nevnucujem,len takúto mám skúsenosť .A výhoda Torpa,môžeš vynadať konštruktérovi keď sa ti nebude páčiť?.
14.06.2022 - 16:25:26
00
Suhlasim s Jano12345. Vaha sa pri detskych bicykloch zbytocne precenuje. Woom nastavil marketingovu strategiu lahsi = lepsi a dnes vsetky deti musia mat Woom (uz len preto by som ho nechcel :) aj ked 16tky a asi 2 mesiace aj 20tky sme mali). Ano, do isteho casu je aj vaha dolezita, kym sa naozaj male dieta uci bicyklovat okolo baraku a po sidlisku. Alebo ak preteka, ale to je zas iny pripad. Akonahle ale zacnete jazdit v lese, vaha nie je to najdolezitejsie. Dolezitejsia zacne byt geometria, riadne gumy, poriadne brzdy, sprevodovanie do kopcov a ked sa zacne trailovat aj odpruzena vidlica musi byt, aby bezpecne skakal. A to si pis, ze decko zacne skakat skor ako ty, na kazdom hrbe... A tu uz ide vaha bokom a lahke bicykliky typu Woom nemaju sancu. A ano, ako pise Potkanko aj Woom OFF tu straca dych napr. na Orbea Laufey vo vsetkych parametroch okrem vahy (1 kg, co nerozoznas v ruke, ale dieta na traily ano) - radenie, prevody, zdvih vidly, teleskopka, brzdy, geometria - hlavovy uhol a sedlovy uhol jak XC 10 rokov dozadu. Laufey ma uhly ako sa patri na dnesny trailovy bajk. Ak sa bavime o vyssej vahe detskeho bicykla a odpruzenej vidlici, samozrejme nemyslim 15 kg opachy s vidlicami = tazitkami na ozdobu, ale s poriadnymi vzduchovymi specialne upravenymi vidlicami pre deti.
15.06.2022 - 08:54:10
00
Jano12345 ďakujem, ale ani ja nezávodím a nejazdím na elektre bez pohonu a pozerám, tiež na hmotnosť. Tak nekúpim synovi niečo, čo váži viac ako je polovica jeho váhy...

potkanko007 super, vďaka za radu, práve v prevodoch sa nevyznám a preto potrebujem vymeniť lebo máme 32/14-28 a to je zle. Teraz pozerám cube acid a ten má 32/11-42, to bude asi poriadny rozdiel?
15.06.2022 - 08:58:30
01
To bude rozdiel - 32/42 na 20" kolesach je naozaj brutalne lahky prevod (prelozene do ludskej reci - na 29" kolesach by to bolo 32/60 :-) )
15.06.2022 - 09:10:35
01
keyboard_arrow_up