Je nas tu viac ako nasiel miestny stalker
https://www.mtbiker.sk/vyjazdy/995177/bicykel-afternoon-ride.html
Aj kolesa mame rovnake ?

Killer deal bol ked som kupil PlanetX London Road frameset. akurat sa blizil brexit, mali akciu na ramy a navyse GBP = EUR cize ma stal 200 eur + 35 doprava
https://www.mtbiker.sk/forum/post1623367.html#p1623367

Afternoon Ride

Vzdialenosť: 42.35 km
Čas: 01:45:42
Nastúpané: 547 m
15.06.2022 - 11:31:28
00
Hack3r napísal:
tie no name znacky sa daju v akcii. fakt nemam chut minut tisic a viac eur za nieco co taku hodnotu nema a len niekomu mastim brucho za to ze si prelakoval cinsky ram. Napriklad tento polsky gravel, na ktory ma upozornil chalan v sprave https://www.alza.sk/sport/romet-nyk-velkost-l56-cm-d6941355.htm je ten isty ram ako Kellys Soot 90 a ked si odratas komponenty tak ti ani zdaleka nevide 1000 eur za ram. Byt tak Soot 90 ram na predaj tak ho beriem. nebojim sa ze za 600 eur nekupim gravel karbon ram, len to chce snorit a googlit :) ale neponahla mi to tak je to v pohode.
ja som samozrejme rad za kazdy link co sem date a cenim si to

Až teraz zisťujem ako veľmi sa mi oplatilo ísť cez celú republiku pre Giant TCX advanced 2 2017, používaný rok za trochu zjednanú cenu za 1.2K ?
A to som chcel čakať na nejaký nový, ešte že som to nespravil. Inak keby kupujem nový tak tie Merit rámy čo tu niekto posielal vyzerajú fakt slušne akurát nepoznám tu značku.
15.06.2022 - 11:49:57
00
Zo zaujimavosti som si pozrel tie ramy co ste tu dali, v buducnosti by som si tiez chcel vyskladat nieco podobne. Mozno len zle ratam, ale cisto z financneho hladiska, dat za cinsky ram 1000+eur, nejaku GRX sadu, slusne kolesa, to sa uz dostavam k cene za ktoru sa da kupit hotovy bicykel mainstreamovej znacky. Oplati sa to skor ked ma niekto doma v skrini odlozene starsie kompotenty z ineho bicykla? Alebo sa neda pozerat na cenu a je to o tom ze si clovek sam vysklada bicykel a tesi sa z toho? Nedavno som tak pozeral moderne ocelove hardtail ramy a tam tiez vychadza cenovo cela stavba na urovni hotoveho karbonoveho biku.
15.06.2022 - 12:37:44
01
je to tak ako pises. ALE ja nemam v plane sadnut za komp a v eshope si naklikat komponenty a objednat. to je jasne ze to preplatis. ked som skladal tak som si vyskladal vzdy bike o cca 500 eur lacnejsie ako adekvatny novy. proste snoris akcie, komponenty zhodene z noveho biku a podobne. samozrejme to chce cas a musis s tym ratat. vyhoda ze vies co tam chces a das si, ze usetris ked si sikovny a trpezlivy, ale nevyhoda ze to nedas za mesiac. niekoho moze odradit aj to ze nema doklad o kupe bicykla ako celku, ale kazdy komponent samostatne a pripabne aj bez dokladu ked je to bazar komponent.
no a v mojom pripade je to aj uchylka :D kupit seriovy bike nie je pre mna. samozrejme musis ovladat komplet servis a nastavenia. clovek co toto neovlada nebude skladat, ale kupi seriovku
15.06.2022 - 12:46:14
12
Hej no, potvrdil si mi to co som si myslel. Ja som len tak narychlo googlil ceny aby som mal predstavu, aj ked teraz je situacia s dostupnostou a cenami taka aka je. Inac ja som podobne tento rok riesil horsky bicykel, kupil som karbonovy hardtail s najnizsou vybavou z bazaru za cenu hlinikoveho a pomenil nejake komponenty podla mojich poziadaviek, vacsinu veci som riesil cez bazar a zlavy. Nakoniec ma to vyslo lacnejsie ako kupovat novy.
15.06.2022 - 12:55:45
00
ja som mal predstavu ze ved len ram prehodim za ten CX co uz mam a ze to par stovak a vybavene :D
no a potom to pride
kolesa su TA a nie QR, hmm prepliest? asi ne, tie rafky uz toho maju za sebou dost, nie su TLR, maju len 17mm cize nove kolesa
samozrejme stred nebudes prehadzovat lebo ved ani nepasuje, hlavove nove
sedlovka nahodou pasuje hura :) ale aj tak chces uz karbonovu casom
co som myslel ze nebude treba menit boli brzdy ale ako sa ukazalo ani s adaptermi to nehralo takze aj brzdy nove ale teda na full hydrauliku sa mi uplne nechcelo ale nastastie semi hydr vyriesene
paky som prehodil, riaditka tiez ale nebolo to ono tak ine, predstavcov tu mam naskreckovanych uz viac tak som nasiel kluky som prehodil (usetrene), prehadzku tiez ale neskor som nasiel v akcii GRX a koli tej brzde som kupil (neusetrene :))
presmyk som musel kupit lebo povodny bol na objimku a tu je na navarku
sedla nejake boli, retazi mam zasobe dost, bovdeny a lanka tiez
15.06.2022 - 13:10:09
14
.. a tak sa sklada gravel tzv. hura systemom :lol:
15.06.2022 - 13:21:49
01
ale tak to nie je len to tom ale sa vela veci pri tom naucis cize knowledge, experiences :)
s viacerymi vecami mi pomohol nastastie kamos, hlavne financne kedze to mohol zobrat na ICO a teda bez DPH
15.06.2022 - 13:23:13
01
To je uz iny level setrenia :D Nenadavas tu casto na bazarovych priekupnikov ze okradaju stat na DPH?

K teme, pridam moj Triban RC520 GRAVEL ktory mam od jesene. Kupoval som ho ako alternativu k MTB kedze do lesa to mam dalej. Predtym som cestny bicykel nikdy nemal takze toto bol taky kompromis. Je to skor taky cestakogravel alebo cestak so sirsimi 35mm plastami a gravel riadidlami. Na to co s nim jazdim mi vyhovuje uplne presne, idealny bicykel na rozbite slovenske cesty, hradzu a rakuske polia. Na asfalte je (pre mna) dostatocne rychly (pohon je cestny Shimano 105), strkove a hladke polne cesticky zvlada bez problemov.
Casom som iba pomenil kontaktne body (pedale, omotavka, sedadlo) a ako experiment som tam dal o 1cm dlhsi predstavec kedze som bol na hornej hrane velkosti. Zatial som iba raz musel doladit indexovanie na zadnom prehadzovaci, inac vsetko funguje bez problemov. Kolesa som prerobil na tubeless, zatial bez defektu.
15.06.2022 - 14:11:39
01
Vsetko vyssie spomenute ma svoju logiku, ale akosi tu nikto neberie do uvahy cas, ktory clovek "zabije" zhananim a skladanim. Ak ho ma nazvys, je to pre dotycneho zabava a vysedavanie pri pocitaci mu nejde na ukor inych povinnosti, ci volnocasovych aktivit, tak ok. V opacnom pripade je to nenavratne strateny cas, ktory si spat nekupis za ziadne peniaze. To si ist radsej zajazdit na nevysnivanom bicykli.
15.06.2022 - 14:16:20
02
mizaky ale ja to nepredavam na nete, je to len pre mna :)
15.06.2022 - 14:35:47
00
Myslim, ze kazdy kto ide do skladania bikeu si je vedomy, ze isty casovy fond zozerie hladanie komponentov.... ale tak, zivot je plny prestojov ...kym sa pohne crevo na wc, presun do/z prace v MHD, obedna pauza, a pod. ..kto nie je lavy, dokaze za 5 minut na smartfone vyhladat kopu info a nejde mu to moc na ukor inych cinnosti/povinnosti. :-)
15.06.2022 - 14:36:08
00
tak urcite nesedi ten niekto doma a netuka do PC miesto toho aby bol s rodinou alebo na biku vonku
vzdy to robi ked musi sediet pred tym PC (praca...) alebo proste gaucing po jazde, vecer v posteli atd a tukas do mobilu
15.06.2022 - 14:37:27
00
jasne ze to nie je tak ako pises IngVisitor. neviem si predstavit ze poviem rodine sorry idem snorit lacne komponenty na novy gravel tak mi dajte pokoj a robte si co chcete :D scarinko to opisal realne.
inac k tym knowledge, experiences zo skladania ako pisal scarinko...poskladal som si styri biky a jeden upgradoval tak uz viem presne comu sa mam vyhnut a na co sa zamerat :)
15.06.2022 - 15:03:30
00
scarinko napísal:
mizaky ale ja to nepredavam na nete, je to len pre mna :)


No ved prave. Ty vyuzivas sukromne nieco co si kamarat dal do nakladov a malo by suvisiet s jeho podnikanim. Ide o neopravnene uplatnenie DPH. Ale mne to je jedno, nie som danova kontrola. Ludia si davaju do nakladov vsetko vrataned sukromnych aut, chladniciek a televizorov. Iba ma zaujal dvojity meter.

K tomu skladaniu bicykla, mna napriklad googlenie roznych veci, komponentov a zliav bavi. Takysto hrajkanie sa s bicyklom cize preto by som si rad casom nieco sam poskladal, mal by som z takeho bicykla vacsiu radost. Pytal som sa hlavne na financne hladisko kedze mi to nevychadzalo v porovnani s hotovym bicyklom.
15.06.2022 - 15:12:35
00
keyboard_arrow_up