Filip80 napísal:
Zdravim, Ti co mate Amazfit GTR3 Pro / T-Rex pripadne Huawei GT 2/3 / Pro. Ako rychlo chytaju GPS signal? Mam Garmin Forerunner 235 a casto sa mi stava ze cakam 5 minut a viac kym chyti signal. Predpokladam ze Fenix 6/7 su na tom ovela lepsie, len ta cena (plus Mapy mi netreba).


keď som na rovnakom mieste ako včera tak mi amazfit TRex pro chytá signál do 15 sekund, keď som niekde hodne inde, tak do minuty max. toto je dnešný výjazd. začínal aj končil som na rovnakom mieste, zapol som záznam, sadol na bike a cca do 100 metrov sa chytilo gpssko, je to inak miesto uprostred vysokých panelákov v petržalke, teda trochu náročné miesto, preto som nečakal, lebo viem, že na tom konkrétnom mieste kde som začínal to trvá dlhšie

Príloha:
2022-06-14 21_15_24-Clipboard.png
2022-06-14 21_15_24-Clipboard.png 12.95 KiB thumb_up0thumb_down

[
14.06.2022 - 21:18:22
01
Nikdy som to čakanie na signál GPS neriešil - v podstate ho mám vždy do niekoľkých sekúnd. Garmin cyklopočítač aj hodinky vždy v pohode. Pre zaujímavosť som dnes ráno vytiahol dlhšie odložené Garmin Vivoactiv a signál GPS do niekoľkých sekúnd.
15.06.2022 - 09:09:44
00
Dakujem vsetkym. No mam momentalne dilemu medzi Amazfit GTR3, Huawei GT3 a Garmin Venu 2 plus (ci pockat na Amazifit Vienna). Cena nehra velmi rolu, aj ked je fakt, ze prve dva su o 100 a viac lacnejsie nez Garmin. Primarne to chcem na trakovanie behu, biku, inline skates a turistiky a ako smart hodinky je skor dobry doplnok. Prvorada je vydrz baterky a rychle chytenie GPS signalu a to aby vedeli fungovat samostatne. Moj Garmin FR 235 uz celkom zaostava a menu je celkom predpotopne.
Na Amazifite mi vadi, ze vela veci taha z mobilu, otazne je ci vie fungovat samostatne bez mobilu. GT3 aj Venu2+ vedia fungovat samostane, trackovat aktivitu a pocuvat hudbu bez mobilu co je velke plus. Zo smart funkcie sa mi paci pocuvanie hudby bez mobilu a hlavne telefonovanie (napriklad ked soferujem a mobil je vo vrecku), to ma len GT3 a Venu2+.
Huawei je silny kandidat, trochu mi vadi nevyladenost systemu a dostupnost 3rd party aplikacii. A obavam sa o updaty a support (napriklad vymena baterky) v buducnosti. To iste plati aj pre Amazfit. A zatial nevyzera ze Huwaei sa podari dostat z nepriazne Google.
Tym padom ostava Garmin, ktory ma WearOS co je velke plus co sa tyka 3rd party aplikacii. Trochu sa obavam menu, ovladania a integracie s mobilom (Android) . No a vydr baterky je asi najslabsia z tychto 3.
15.06.2022 - 17:59:17
00
WearOS je googlovský OS pre hodinky a Garmin ho nepoužíva. myslím, že by si ho ani nechcel, lebo výdrž baterky takýchto hodiniek je možno 2 dni
15.06.2022 - 18:16:50
00
Ja hoci veľký zástanca Huawei hodiniek by som šiel do Venu 2 plus. Konečne majú možnosť volania a športové trackovanie by malo byť predsalen o triedu lepšie
16.06.2022 - 06:35:50
01
Garmin má vlastný skompilovaný firmware, nie je to doslova operačný systém ako Android/WearOS, preto tá dobrá výdrž. Z rovnakého dôvodu tam fungujú iba doplnky ktoré sú naprogramované v jazyku Monkey C a skompilované pre Garmin platformu.
16.06.2022 - 08:49:50
01
Filip80 Ak si už používal Garminy tak len z dôvodu, že data ti budú pokračovať v Garmin Connect. Ďalšie čo hovorí ZA je možnosť cyklopočítača a znova data všetky pokope.
16.06.2022 - 09:41:39
01
TomHC napísal:
Garmin má vlastný skompilovaný firmware, nie je to doslova operačný systém ako Android/WearOS, preto tá dobrá výdrž. Z rovnakého dôvodu tam fungujú iba doplnky ktoré sú naprogramované v jazyku Monkey C a skompilované pre Garmin platformu.


ten "firmware" je ich vlastny operacny system ale to ma minimalny vplyv na vydrz baterie.. skor ide o to, ze vsetky tie "smart" hodinky s Wear OS su vpodstate univerzalne pocitace ktore maju robit vsetko, kym sport trackery su optimalizovane na trackovanie a vydrz baterie je dolezitejsia ako zobrazovanie najnovsich emotikonov a animovanych gifov
16.06.2022 - 10:30:11
00
neviem, čo myslíš tou závislosťou amazfitu na mobile. ja to fakt len synchronizujem po výjazde nič iné. je pravda, že hudbu na tom nepočúvam, ale to mi teda fakt nechýba. ked mi niekto volá na mobil, tak môžem zložiť na hodinkách ten hovor, ak som teda v dosahu bluetooth.

Filip80 napísal:
Dakujem vsetkym. No mam momentalne dilemu medzi Amazfit GTR3, Huawei GT3 a Garmin Venu 2 plus (ci pockat na Amazifit Vienna). Cena nehra velmi rolu, aj ked je fakt, ze prve dva su o 100 a viac lacnejsie nez Garmin. Primarne to chcem na trakovanie behu, biku, inline skates a turistiky a ako smart hodinky je skor dobry doplnok. Prvorada je vydrz baterky a rychle chytenie GPS signalu a to aby vedeli fungovat samostatne. Moj Garmin FR 235 uz celkom zaostava a menu je celkom predpotopne.
Na Amazifite mi vadi, ze vela veci taha z mobilu, otazne je ci vie fungovat samostatne bez mobilu. GT3 aj Venu2+ vedia fungovat samostane, trackovat aktivitu a pocuvat hudbu bez mobilu co je velke plus. Zo smart funkcie sa mi paci pocuvanie hudby bez mobilu a hlavne telefonovanie (napriklad ked soferujem a mobil je vo vrecku), to ma len GT3 a Venu2+.
Huawei je silny kandidat, trochu mi vadi nevyladenost systemu a dostupnost 3rd party aplikacii. A obavam sa o updaty a support (napriklad vymena baterky) v buducnosti. To iste plati aj pre Amazfit. A zatial nevyzera ze Huwaei sa podari dostat z nepriazne Google.
Tym padom ostava Garmin, ktory ma WearOS co je velke plus co sa tyka 3rd party aplikacii. Trochu sa obavam menu, ovladania a integracie s mobilom (Android) . No a vydr baterky je asi najslabsia z tychto 3.
16.06.2022 - 13:14:06
00
foobar napísal:
ten "firmware" je ich vlastny operacny system ale to ma minimalny vplyv na vydrz baterie.. skor ide o to, ze vsetky tie "smart" hodinky s Wear OS su vpodstate univerzalne pocitace ktore maju robit vsetko, kym sport trackery su optimalizovane na trackovanie a vydrz baterie je dolezitejsia ako zobrazovanie najnovsich emotikonov a animovanych gifov


https://en.wikipedia.org/wiki/Wear_OS je Android upravený pre hodinky. Ale stále to má upravený linuxový kernel so všetkým čo k linuxu patrí. Verím, že cez USB na nich urobíš aj ADB, čo sa ti na Garmine zase určite nepodarí. Nemusíme to tu rozpitvávať, proste Wear OS je Android, beží mu na pozadí milión vecí, kdežto Garmin má binárku skompilovanú na miestu použitému MCU a beží tam len to najnutnejšie, čo treba. Preto je ten rozdiel vo výdrži. A samozrejme veľa urobí displej, AMOLED žerie veľa.
16.06.2022 - 16:57:08
00
a na Android hodinkach mas ten kernel kompilovany pre x86 s nvidiackymi drivermi, ci co si tym chcel povedat :D? Samozrejme ze aj ich binarky su optimalizovane na konkretny pouzity procak.

tu je rozhovor s vyvojarom z Garminu, od 13:30 rozprava o ich operacnom systeme a architekture ARM Cortex M na ktorej ich hodinky bezia
https://cppcast.com/brad-larson-cpp-watch/
16.06.2022 - 17:33:03
00
Chalani dakujem za rady. A mate pravdu, Garmin nema WearOS, to som si pomylil s inymi hodinami. Ale podporuje niektore popularne appky co tie druhe dve nie. Tiez sa priklanam k Venu.
17.06.2022 - 12:42:22
00
Tak poviem, že buď d*be soudruhom z Garminu abo mne niečo uniká. Možno mi veľa uniká.

Čakanie na GPS

Sedím pri raňajkách a párujem hodinky s telefónom. Appka zapnutá, páruje sa, páruje. Ani neviem presne kedy hotovo, ale budiž, berme, že je spárované. Potom iniciujem hľadanie GPS. Hľadá. Hľadá. Zhasne. Oživujem, aby znova hľadal, tak hľadá. Prd nájde. Vychádzam z domu dopraviť sa autom k trailu. Už som na mieste a zas dám hľadať. Nič. Furt sa vracia na hlavné “menu“ (viď biely obrázok) a spustiť meranie "aktivity" nedovolí. Tak nas*atý začínam jazdu. Po pár km sa spamätá a nájde. Môžem spustiť meranie, ale os*ať takýto biznis, keďže opakovane som už toto zažil.

Horný gombík
Ten je úplne toxický. Počas “aktivity“ ani nedotýkať!!! Stlačíš, odblokuje sa zamknutie a hneď j*b, bez varovania zastaví meranie. Niekoľkohodinové úsilie v p- - -. Mohol by sa aspoň opýtať či naozaj YES/NO, ako pri bársjakej inej chobotine, ale on rovno zastaví. Inokedy keď práve chceš zastaviť meranie (ktoré jaksi beží v pozadí), hádže ťa furt iba do hlavného “menu”, takže nezastavíš meranie. Musí oné.

Dolný gombík
Toxický. Chceš počas merania ”aktivity” len skontrolovať tu-a-tam nejakú veličinu – ujdenú celkovú vzdialenosť alebo tep alebo hocičo. Tak stlačíš, a on jak besný furt spúšťa merania priebežných Laps. Zase bez opýtania. Hej, to občas treba, ale ja tam mám na konci dňa trasu rozkúskovanú na 10 zbytočných Laps iba preto, že chcem občas nazrieť do nejakej priebežnej štatistiky počas výkonu. Napríklad len počas výkonu pozrieť presný čas – aj k tomu treba najprv stlačiť gombík a potom slajdovať doprava, a pritom by to mohol byť prvý údaj čo naskočí po zobudení zo standby (samozrejme, nepotrebujem, aby obrazovka s presným časom svietila non-stop, i keď sa to dá iste nastaviť...).

Pozn.: Iné gombíky nie sú :lol:
Pozn. 2: Snáď tam je dáka možnosť personalizácie oboch gombíkov. Snáď. Ale potreboval som jaksi ventilovať svoje začiatočnícke trable :)

Prílohy:

gps.jpg
gps.jpg 9.84 KiB thumb_up0thumb_down

menu3.jpg
menu3.jpg 18.43 KiB thumb_up0thumb_down

20.06.2022 - 23:27:20
00
Čo je to za typ?
21.06.2022 - 05:43:43
10
Venu SQ. nimm_zwei asi si mal zvoliť iný model. btw. počas aktivity máš na hodinkách dátovú obrazovku, alebo aj viac obrazoviek - záleží od potreby, kde si navolíš, ktoré veličiny chceš sledovať a nie je potrebné používať k tomu žiadne tlačítko
21.06.2022 - 06:34:37
00
keyboard_arrow_up