Toto skoro skončilo fiaskom, ani Everest ani 10k. Minčol už nechcem ani vidieť hodne dlhú dobu, za tých 12 návštev som si ho "užil" viac než dosť. Ale nakoniec som to dal, ťažší kopec ako som čakal. Pôvodný plán bolo mať hotovo do polnoci, nakoniec som sa tam točil 2 dni. Nabudúce už žiadne 10k a hlavne nie nekonečný strmý kopec, ktorý nedá vydýchnuť ani hore, ani dole...

Pokus o 10k ostane neoficiálny, keďže som na 100% nesplnil ich podmienky (mne je to šumafuk, aj prvý everesting som plánoval neoficiálny a až na poslednú chvíľu som ho urobil ako chceli pravidlá :) ). Isté je, že o 10k sa už nikdy pokúšať nebudem, možno ešte o klasický Everesting v Roháčskej doline na cesťáku. Fakt si neviem prestaviť scenár ako by som to napr. na Kubínke dal, 22 hod som neodjazdil ani sám na 24-hodinovke. Vždy skôr či neskôr narazím na noc, včera som nebol schopný odjazdiť do polnoci ani 8848m napriek minimu prestávok (pri 16 hod čistej jazdy som mal len 2,5hod prestávok, nechápem ako dal Imro 10k za 15 hod čistej jazdy a 2 hod prestávok - teda chápem zdolanie/nezdolanie je v prvom rade voľbou kopca), ale tie 10-20% stúpania dali zabrať, hlavne na poslednej tretine na štrku a skalách (ako zihadlo 5 radil chodiť iba po chatu, ale to by nebolo ono). Napr. v Látanej na cesťáku som mal 8848m už o 22:00 po 15 hod čistej jazdy (tiež hlboká noc, únava a nebezpečná zver v Tatrách)

https://www.mtbiker.sk/vyjazdy/1000285/bicykel-everesting-.html
19.06.2022 - 15:57:15
021
https://www.mtbiker.sk/vyjazdy/1000445/bicykel-10kvm-400km-roam.html
https://www.strava.com/activities/7332288132
Ja som skoncil cca o 7rano plus nejake upratovanie a tak kedze vsetko som si doniesol na chrbte v batohu. Noc som siel nonstop tempo kedze nepijem kavu ani nic podobne dal som si prvu tycinku s kofeinom a jeden gel s kofeinom az po zotmeni a to ma nakoplo na celu noc.
Povodne som zvazoval double ale kopec bol na to malo strmy a kratky a rano som uz mal otlaceny nie zodraty zadok ze by to uz neslo a tiez by som na 100% neprezil dalsi den na slnku. Tak som z toho spravil 12kvm Roam 400km akurat poslednych 20km som vytocil na rovine uz.
Nabuduce musim skusit aj ja v terene lebo na mtb som sice 10k robil ale po ceste.

12k vm/400km ROAM Everestig #8848

Vzdialenosť: 401.88 km
Čas: 23:28:15
Nastúpané: 12287 m
19.06.2022 - 17:11:06
020
milancaban napísal:
https://www.mtbiker.sk/vyjazdy/1000445/bicykel-10kvm-400km-roam.html
https://www.strava.com/activities/7332288132
Ja som skoncil cca o 7rano plus nejake upratovanie a tak kedze vsetko som si doniesol na chrbte v batohu. Noc som siel nonstop tempo kedze nepijem kavu ani nic podobne dal som si prvu tycinku s kofeinom a jeden gel s kofeinom az po zotmeni a to ma nakoplo na celu noc.
Povodne som zvazoval double ale kopec bol na to malo strmy a kratky a rano som uz mal otlaceny nie zodraty zadok ze by to uz neslo a tiez by som na 100% neprezil dalsi den na slnku. Tak som z toho spravil 12kvm Roam 400km akurat poslednych 20km som vytocil na rovine uz.
Nabuduce musim skusit aj ja v terene lebo na mtb som sice 10k robil ale po ceste.



Gratulujem. Super výkon ????

12k vm/400km ROAM Everestig #8848

Vzdialenosť: 401.88 km
Čas: 23:28:15
Nastúpané: 12287 m
19.06.2022 - 17:22:03
00
To si fakt tocil 325 krat? :o Uz si musel pomenovat kazdy kamienok na ceste vlastnym menom :D :y:
19.06.2022 - 17:24:47
02
picco napísal:
To si fakt tocil 325 krat? :o Uz si musel pomenovat kazdy kamienok na ceste vlastnym menom :D :y:

myslel som si ze to bude sranda, hlavne je to uzavreta 3prudova cesta cize ziadne auta max nejaky zver. podcenil som akurat slnko kedze v strede dna nejazdim. isiel som to na dvoch prevodoch no 36ka kazeta mi bola k nicomu kedze som siel snad 4ty 5ty najlahsi.
Este jedna vec bolo svetlo fenix ked sa dobijalo z powerbanky svietilo minimalnym vykonom. to ma nenapadlo
19.06.2022 - 17:48:10
00
Tak mi už dáva znysel tvoj minulý príspevok :) Ja mám strop 300km, a aj to som niekedy na dne. Ale moja terajšia skúsenosť mi vraví, že sa chcem cyklistikou baviť a nie mučiť. Takže náročné výzvy len do určitej hranice. Hoc každý ma inak stanovenú hranicu zábava-mučenie :)
19.06.2022 - 19:35:09
00
milos21 napísal:
Tak mi už dáva znysel tvoj minulý príspevok :) Ja mám strop 300km, a aj to som niekedy na dne. Ale moja terajšia skúsenosť mi vraví, že sa chcem cyklistikou baviť a nie mučiť. Takže náročné výzvy len do určitej hranice. Hoc každý ma inak stanovenú hranicu zábava-mučenie :)

Presne preto nechodim na preteky. To je pre mna enormne narocne na psychiku. Dokonca aj bezne spolocne vyjazdy ma dostavaju do uzkych ze co ak nebudem vladat, dostanem defekt alebo sa stratim. Ked si idem sam idem si ako ma to bavi. Ked chcem narocnejsie tak si meriam nejaky segment na strave cize take virtualne preteky ale podla seba.
19.06.2022 - 19:57:50
01
milancaban Až teraz som si všimol, že si šiel milión krát krátke stúpanie, jaže ako ROAM si šiel tú dlhšiu trasu dookola, a to všetko si hlavne dal na tom malom kopčeku. Naozaj je tam 20-30% stojka ako je na strava segmente?

Moje postrehy s odstupom času:

1) Záleží na kopci, o tom som vedel a o tom sú výzvy. Tie stúpania sa mi nezdali extrémne (hoc mali v úsekoch 15-20%) ale v spojení s únavou, povrchom, hicom cez deň odobrali viac energie ako som čakal. Dľa segmentu priemerné stúpanie 7,5% ale po odpočítaní úseku klesania reálne cca niečo pod 8%, s tým že sa striedali skororoviny so stojkami nielen na pevnom podklade ale aj na štrku. Trochu dosť som tie stúpania bagatelizoval
2) Záleží aj na klesaní, tu som si neoddýchol ani cestou dole (na rozdiel od Látanej), dosť času odoberú už len nočné jazdy bez ohľadu na fyzický stav tela.
3) No hlavne som si myslel že do polnoci to dám, moja naivita. Nikdy som tieto everestingy nechcel robiť viac ako 24 hodín, lebo v noci nechcem jazdiť - necítim sa bezpečne v lese sám, unavený, s medveďmi a ešte aj zjazdy treba ísť opatrnejšie. Možno keby som neštartoval o 4:00 ráno ale o dajme tomu 2:00 by som stihol aspoň Everesting 8848m, ale 10k aj počas tejto alternatívy na tomto kopci pre mňa fyzicky nemožný.
4) Tu by bolo lepšie ísť na miesto autom už večer, prespať v aute a ráno štartovať rovno, bez nutnosti sa doma ráno zberať a cestovať.
5) Možno hlúposť, ale neskoro som si uvedomil, že ako som schudol značnú časť svojej hmotnosti (viac ako 10%), tak si musím kupovať nielen menšie cykloveci, ale aj odfúknuť z vidlice a plášťov a upraviť odskok, myslím, že -10kg a viac kg sa už prejaví :lol: Dosť neskoro som si všimol, že mi plášte a vidlica viac poskakujú ako som bol zvyknutý, asi preto že to bola postupná zmena tak som si nejako zvykol na tvrdšie nastavenie biku :?: (ale toto nemalo podstatný vplyv na úspech/neúspech).

Ale 10k som nejako dotlačil, keď som už začal, to mi nik nevezme :) Pokúšať sa o 10k už ale nebudem, pokiaľ mám cieľ to stihnúť do 24 hod a v noci čo najmenej jazdiť (2 dni nonstop jazdiť bez spánku nie). A kvôli 10k si nebudem takticky vyberať kopec (spätne asi ani v Látanej na cesťáku by som to na 10k nedotlačil, keď som skončil v noci zničený na 9k). Ešte by som mohol skúsiť klasický Everesting 8848m na cesťáku v Roháčskej doline, ale aj tam pochybujem že by som dal 10k

Ako bonus som dovečera ochorel, bolelo ma hrdlo a hnisali oči a druhý deň jazdenia som na jedno oko pre hnis a rezanie poriadne nevidel (raz som si skúsil aj pretrieť okuliare, pochopiteľne nepomohlo :lol: ) a každý zjazd s náporom vzduchu som hlavne v jednom oku cítil :tmi: alergia to nebola, zabrali až dnes ATB.
20.06.2022 - 16:42:24
00
milos21 napísal:
milancaban Až teraz som si všimol, že si šiel milión krát krátke stúpanie, jaže ako ROAM si šiel tú dlhšiu trasu dookola, a to všetko si hlavne dal na tom malom kopčeku. Naozaj je tam 20-30% stojka ako je na strava segmente?

milos21 nie je tam ziadna stojka praveze naopak je to rovnomerne stupanie medzi 6 a 8%. Ja som si tam na strave vytvoril na to novy segment s nazvom everesting (nebol public) s realnymi datami.

https://www.mtbiker.sk/segmenty/153790/prsany-liga-everesting

Nameral som si to na 20 kol este na jar aby vykon zodpovedal realite. Isiel som to dokola pretoze povodne som bol ready na to skusit Double cize som potreboval jazdit rovnaky kopec no az ked som videl ze to nepojde som to zmenil na ROAM. Ten zvysok cesty to bola len cesta z domu a domov aby som doklepol tych 400km a stihol ranajky s rodinou. Preto som aj startoval neskor (4am je pre mna uz normalne rano) aby som siel len jednu noc. Bolo by to vyslo keby nebol taky upek (malo byt oblacnejsie podla predpovede par dni dozadu) a uz i tak som citil trochu upal. Cez noc som siel potom rychlejsie hore ako cez den. Nabuduce ale treba dve svetla.. jedno jazdit a jedno nabijat kedze sucasne to uplne neslo.
S tou zverou je teraz problem a nie len medvede a diviaky ktore v BB kraji mame uplne vsade (behaju nam po zahrade).. minulu jar som zostrelil jelenicu na MTB v zjazde a bol som rad ze som to prezil bez ujmy (ked som sa prebral uz tam nebola) - odvtedy chodim este pomalsie ako uz aj tak pomaly.
Ja som necitil vycerpanie kym som tahal vobec .. proste taka euforia fungovala len nesmie clovek zastat .. stacilo ze som si nabral vodu do flase 2 minuty a uz mi tuhli svaly ale aj kolena ale zase pohybom sa clovek rozbehol. Zadok mal dost a v momente ked musim ist zo stoja si treba uvedomit ze tlak na kolena sa rapidne zvysil a to je pre mna tiez fatalne *(problemy s kolenami).


Naposledy upravil milancaban dňa 20.06.2022 - 17:54:05, celkovo upravené 1 krát.

20.06.2022 - 17:37:05
00
milos21 napísal:
milancaban Až teraz som si všimol, že si šiel milión krát krátke stúpanie, jaže ako ROAM si šiel tú dlhšiu trasu dookola, a to všetko si hlavne dal na tom malom kopčeku. Naozaj je tam 20-30% stojka ako je na strava segmente?

Moje postrehy s odstupom času:

1) Záleží na kopci, o tom som vedel a o tom sú výzvy. Tie stúpania sa mi nezdali extrémne (hoc mali v úsekoch 15-20%) ale v spojení s únavou, povrchom, hicom cez deň odobrali viac energie ako som čakal. Dľa segmentu priemerné stúpanie 7,5% ale po odpočítaní úseku klesania reálne cca niečo pod 8%, s tým že sa striedali skororoviny so stojkami nielen na pevnom podklade ale aj na štrku. Trochu dosť som tie stúpania bagatelizoval
2) Záleží aj na klesaní, tu som si neoddýchol ani cestou dole (na rozdiel od Látanej), dosť času odoberú už len nočné jazdy bez ohľadu na fyzický stav tela.
3) No hlavne som si myslel že do polnoci to dám, moja naivita. Nikdy som tieto everestingy nechcel robiť viac ako 24 hodín, lebo v noci nechcem jazdiť - necítim sa bezpečne v lese sám, unavený, s medveďmi a ešte aj zjazdy treba ísť opatrnejšie. Možno keby som neštartoval o 4:00 ráno ale o dajme tomu 2:00 by som stihol aspoň Everesting 8848m, ale 10k aj počas tejto alternatívy na tomto kopci pre mňa fyzicky nemožný.
4) Tu by bolo lepšie ísť na miesto autom už večer, prespať v aute a ráno štartovať rovno, bez nutnosti sa doma ráno zberať a cestovať.
5) Možno hlúposť, ale neskoro som si uvedomil, že ako som schudol značnú časť svojej hmotnosti (viac ako 10%), tak si musím kupovať nielen menšie cykloveci, ale aj odfúknuť z vidlice a plášťov a upraviť odskok, myslím, že -10kg a viac kg sa už prejaví :lol: Dosť neskoro som si všimol, že mi plášte a vidlica viac poskakujú ako som bol zvyknutý, asi preto že to bola postupná zmena tak som si nejako zvykol na tvrdšie nastavenie biku :?: (ale toto nemalo podstatný vplyv na úspech/neúspech).

Ale 10k som nejako dotlačil, keď som už začal, to mi nik nevezme :) Pokúšať sa o 10k už ale nebudem, pokiaľ mám cieľ to stihnúť do 24 hod a v noci čo najmenej jazdiť (2 dni nonstop jazdiť bez spánku nie). A kvôli 10k si nebudem takticky vyberať kopec (spätne asi ani v Látanej na cesťáku by som to na 10k nedotlačil, keď som skončil v noci zničený na 9k). Ešte by som mohol skúsiť klasický Everesting 8848m na cesťáku v Roháčskej doline, ale aj tam pochybujem že by som dal 10k

Ako bonus som dovečera ochorel, bolelo ma hrdlo a hnisali oči a druhý deň jazdenia som na jedno oko pre hnis a rezanie poriadne nevidel (raz som si skúsil aj pretrieť okuliare, pochopiteľne nepomohlo :lol: ) a každý zjazd s náporom vzduchu som hlavne v jednom oku cítil :tmi: alergia to nebola, zabrali až dnes ATB.



Vtedy som to spomínala, že ten Everesting 10K na Kubínskej holi a tie zjazdy sú v noci bez spánku mega nebezpečné a sám v lese na holi medzi ?? tiež nie je žiadna sranda. K tomu únava, zima, triaška v noci po zjazde. Pre mňa ako ženu je nereálne dať si za cieľ urobiť 10K na MTB pod 24 hodín. To robia ženy na cesťákoch ? Ja som mala jediný cieľ, skúsiť to a zadarilo sa úspešne ho dokončiť. Čas pre mňa nehral takú dôležitú rolu ako pre Teba. Bola som vtedy a stále som neskutočne vďačná, že som mala možnosť a plné zdravie to skúsiť a naozaj pri tom človek zistí o sebe aj nové veci. U mňa sa len potvrdilo, že sa nevzdávam, hoci to je na hrane a niekedy aj cez, čo sa zdravia týka. Ale hold, v týchto veciach som tvrdá palica ?‍♀️ Pri druhej 10K som mala kolaps a keby niet kamaráta pri nočnom jazdení, neviem, kto a kedy by ma tam našiel.
EVERESTING ako taký nie je ľahká výzva, ale veľa záleží na hlave. Ak tam nie je človek nastavený správne, tak nohy točiť nebudú.
Dal si to aj tak krásne ??? a to, že nemáš oficiálny zápis je predsa jedno. Zarámovať si si ho snáď nechcel dať ?
Má to byť hlavne o zábave a prekonávaní samého seba. Ak už je tam akýkoľvek tlak nie je to podľa mňa ono.
A možno môžeme na konci leta zbúchať akciu spoločného Everestingu a pridajú sa viacerí, niektorí si môžu skúsiť Gerlaching napríklad. Keď nás bude viac, pôjde to podľa mňa lepšie ? Ak sa nepodarí, aspoň dobré pivo alebo guláš bude za odmenu ?
20.06.2022 - 17:44:10
11
Tiez by som si taky hromadny everesting kdesi struhol😀 uz som podobnu akciu raz zazil a bolo to super👌
20.06.2022 - 18:21:55
01
Pridávam sa na 10K ;)
20.06.2022 - 18:29:37
10
Inak hromadna akcia je to jedine co som si povedal ze ma donuti sa este raz pokusit o double. Sam som sa uz zaprisahal ze to nepojdem.
20.06.2022 - 18:44:57
02
PINY Ja neľutujem, nespochybňujem svoj výkon, ani to že tvojich 10k na rovnakej trati je viac ako mojich :) Zažil som niečo nové, čo by som len tak nezažil, hoc z mojej strany už som sa dostal na/za hranicu zábavy a mučenia za týchto podmienok a na MTB (gro výsledku urobí výber správneho stúpania, kto to chce silou mocou čo najefektívnejšie spraviť - preto som na prvý Everesting volil cesťák a Látanu dolinu), posledné metre po asfalte k autu už šli veľmi ťažko. U mňa je to buď jazdím alebo sa zničím oddychom, preto nemám rád dlhé prestávky, už len prezliekanie ma vyhodí z rytmu, ale oddych potrebujem, zas nie som stroj :) A so spánkom u mňa je to ako túto noc, ako som večer ľahol tak som sa zobudil- to že je byt vysvietený, ja oblečený mi nevadilo a to som bol menej unavený ako tú noc na kubínke :lol: Ale aspoň som si navaril na dnes, už sa mi stalo, že som takto zaspal pred tým a musel som si narýchlo niečo navariť ráno :)

milancaban Tak to si mal ideálne stúpanie. Asi idál na tieto výzvy je 6-8% ale čo najrovnomerneišie a zatiaľ mám osobný pocit, že je lepšie/efektívnejšie viac krát točiť kratšie stúpanie ako jedno megadlhé (ale to je asi individuálne)... Ale nie vždy je cieľ efektivita, ako u mňa teraz naposledy, to by som si volil iný kopec :)
20.06.2022 - 19:00:19
00
milos21: fit subory by ale malo ist spojit, ak to je jediny problem, tak to snad pojde poriesit. Inak aj ja si myslim, ze je lepsie tocit viac kratkych, ako malo dlhych. Len aj na to treba sa nastavit :D Kazdopadne, gratulujem :)
20.06.2022 - 19:18:30
00
keyboard_arrow_up