neprirodzene su prave nevykrutene, resp. vykrutene ako na rovnych mtb raidoch
13.06.2022 - 16:36:54
00
No vidíš, každý sme iný, každému vyhovuje niečo iné. Preto som tam napísal "pre mňa". Ja by som na 16 stupňových došiel max do obchodu v rámci mesta a možno späť.
13.06.2022 - 17:07:37
00
Pri tele NEdrzis ruky v polohe, ako ked ich mas na mtb rajdoch, ale o 90 ° otocene optoti tomu. Prirodzena poloha zapastia je kolmo na os, co ti prechadza panvou, nie vodorovne na nu. Druha vec je, ze prirodzenej polohe je zapastie asi len na baranoch, ktore sa velmi na mtb nedaju pouzit. :D

BTW. Podobne zle je ruka pri klasickej pocitacovej myske. Preto ma s nou tolko ludi problemy. Preto ma tolko ludi problemy s vodorovnymi rajdami.
Mozes kupit aj vertikalnu mys, kde je zapastie v prirodzenom stave. Samozrejme, ked chytim taku mys, bude sa mi na nej robit najprv zle.
13.06.2022 - 18:34:06
00
Hosť napísal:
Ako laik rozumiem tomu ze na bajku mam drzat zapastia rovno a nezohynat ich. Je to rovnake ako s drzanim pc mysky, ak mam laket na stole a zapastie rovno tak nemam problem, ak mam laket vyssie a zapastie zohynam tak mam problem a zapastie i prsty po case bolia. To iste plati na biku, do pokrcenych zapasti dostavam velke supy, trpi karpalny tunel a este k tomu je ten uchop slabsi. Videl som k tomu i video kde to popisoval cesky fyzio. Urcite sa o tom uz pise i na predchadzajucich stranach. Rukavice bolesti mozu zmiernit ale problemom je nespravny uchop ci velka vaha na rukach a to je to co treba odstranit. Cize zapastia rovno (fakt rovnobezne s vretenou/laktovou kostou a to ako pri pohlade zboku tak i zhora, nekrcit ich, upravit i polohu brzd a radenia - zo zaciatku je to tazke takto). Ak je vacsia vaha na rukach tak trochu zdvihnut spicku sedla, zvysit rajdy, skratit predstavec (aspon nieco z toho). A ak nepomoze nic z toho tak je tu moznost gripov ktore podopru zapastia pripadne uplnej vymeny riaditok za prirodzenejsi uchop - napriklad bikepackingove rajdy ktore sa drzia vodorovnejsie voci bajku, pripadne rovno barany alebo aspon rohy. Pisem to ako niekto kto s tym v davnej minulosti mal problem a fixol ho prave spravnym uchopom.

Prílohy:

4eaf46ba58e25fee30c7525d0d0804e5.jpg
4eaf46ba58e25fee30c7525d0d0804e5.jpg 27.14 KiB thumb_up0thumb_down

13.06.2022 - 19:55:26
00
dnes mam pauzu od biku, a hned je to lepsie. Uz ma snad to zapastie v noci nezobudi s bolestou, tak ako sobotu a nedelu :/
kazdopadne dakujem za vsetky rady, idem spravit nasledovne opatrenia:
-rezat zatial nebudem nic, ale posuniem si gripy o kusok blizsie k stredu, 1-2 cm.
-tvrdy ergon grip vymenim za makky ESI
-zmekcit vidlicu, aj ked len trochu, aby to zas nebolo ako maslo
-v tom clanku vyssie o SQ LAB su spomenute vnutorne rohy - to je super napad. Mam jedny stare obycajne rohy, ktore mozu ist aj do dalej od kraja, tak vyskusam, a ked sa to osvedci tak si kupim tie od SQ LAB

maraton.bike

-- inak skoda, ten siroky uchop mi pocitovo velmi vyhovuje, dobre sa mi tak dycha a vsetko....len skoda ze to nevyhovuje aj mojim zapastiam
13.06.2022 - 19:57:08
01
[quote="@1848964"][/quote]

s tymto som mal jeden problem - ked som si ten grip Ergon GP1 nastavil podla toho tretieho obrazku, tak som v zjazdoch zistil, ze mi to absolutne nevyhovuje a necitil som sa s tym vobec bezpecne, nemal som pri zjazde ten spravny uchop. Chtiac-nechtiac, musel som ich pootocit nadol, a tak su mi tie gripy vlastne zbytocne, a este su aj tvrde
13.06.2022 - 20:04:29
00
iron.hide tie Sqlab rohy su super, pouzivam par rokov
13.06.2022 - 20:16:01
01
na bikefore mi k tomuto napisali super prispevok:

MlokCZ 14.6.2022 08:21

Za mě bude většinou (ale je jasné, že ne vždy) problém od krční páteře. Případně to nemusí být nutně přímo krční páteř, ale problém i někde dál. Hlavně ale zdrojem problému nebývá většinou vůbec kolo. Přesto se může stát, že se ze začátku problém projevuje jen na kole.

Na kole to může zhoršovat i špatná pozice těla. Tím konkrétně myslím, že je v důsledku ať už špatného nastavení posedu nebo jen v důsledku dlouhodobých problémů (disbalance, neprotahování, dlouhodobé sezení u počítače, …) vystrkována hlava dopředu a ještě abys viděl na cestu, tak v mírném (nebo i větším záklonu dle toho jak je sportovní posed).

Tím se ty nastřádané problémy odjinud na kole ještě více zvýrazní.

Já míval před lety větší problémy s tímhle na kole. Postupně se to zhoršilo a nakonec mě brněli ruce i mimo kolo (dlouho se to ale projevovalo jen na kole).

A problém vyřešilo dlouhodobé cvičení (nejen na krční páteř) + masáže (krční páteř a záda).

Jinak vozím Ergony + leta ladím posed, takže když mám tělo v pohodě, tak není problém dát 8h+ čistého času jízdy.

Ale jakmile se výjimečně stane, že delší dobu nic necvičím, tak se vše zhorší a občas se to na kole ozve. A většinou se to ozve hned na začátku vyjížďky.
14.06.2022 - 09:11:55
00
update po vikende (vyjazdy piatok + sobotu + nedelu) - zatial som si posunul lavy grip o 2 cm smerom ku stredu, a taktiez som si nainstaloval jeden stary roh medzi grip a brzdu, takze akoby "vnutorny roh" podobny tomu od SQ Lab. Divny pocit, ale celkom to pomaha, pretoze jednak to je blizsie stredu riaditok a jednak sa pri jeho drzani zapastie otoci o 90 stupnov. Vysledkom je, ze ma to zapastie bolelo odost menej, ani v noci ma to uz nezobudilo.
20.06.2022 - 09:52:43
00
Neviem ci ti to pomoze, ale minuly tyzden mi trpli ruky a az doma som prisiel na to, ze som si posunul packu radenia viac smerom von a nevedel som sa hybat na gripe, tak ako som potreboval. Vcera ten isty okruh, packa tam kde ma byt a zapastia + prsty bez problemov.
20.06.2022 - 11:22:26
00
Ahojte, uvažujem nad vnútornými rohami sqlab, máte niekto s nimi skúsenosti? Stále uvažujem, či mám zvoliť klasické vonkajšie rohy (xc bike, šírka riadidiel 77 cm) alebo ísť do tejto pre mňa novinky vnútorných rohov.
02.12.2022 - 21:34:20
00
Nepoznam tvoju situaciu ale moja rada z praxe. Najdes moj prispevok o stranu naspat, tiez som sa trapil .. potom som bez razantnejsich zmien (jedine tie rukavice lepsie, orez riaditok o 1cm z oboch stran) odhazdil cca 10 tyzdnov s priemernym najazdom 10-14 hodin tyzdenne a uz ma nic neboli .. a mozem jazdit aj 4 hodky. Mozno ti pomoze moja skusenost
02.12.2022 - 22:19:05
00
Stále sa rozhodujem medzi dvoma alternatívami pridaných úchopov - na obrázku, čo by mohlo byť efektívnejšie, keď na biku pociťujem, že potrebujem zmeniť polohu rúk a začínajú tŕpnuť maličky?

Prílohy:

Gripy1.jpg
Gripy1.jpg 44.27 KiB thumb_up0thumb_down

06.12.2022 - 15:26:57
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Rukavice)
keyboard_arrow_up