Schwalbe deklaruje vahu s presnostou 13% ak si dobre pamatam.. cize oba spominane su mimo limit - bud su to ine verzie, alebo zle kusy.. v oboch pripadoch reklamovatelne..
20.06.2022 - 23:57:07
00
Branomelis - DHR2 je brutalna kotva este aj po traile to spomaluje dole kopcom, ale ten grip pri brzdeni je brutalny, a na HT aj pekne tlmia narazy...
01.07.2022 - 22:34:25
11
peniakfoto Dík za info. V podstate asi na zadný plášť nebudem môcť použiť celoročnú variantu. Vpredu som to už našiel, ale vzadu neviem nájsť kompromis grip, hmotnosť, valivý odpor. V súvislosti s témou by som to zhrnul, že vzhľadom na to, že bike výrazne priberá na pružení musím uberať z plášťov. Potrebujem vykompenzovať 400-500g, aby som bike držal v rozumných približne 15kg.
01.07.2022 - 23:14:31
01
peniakfoto napísal:
Branomelis - DHR2 je brutalna kotva este aj po traile to spomaluje dole kopcom, ale ten grip pri brzdeni je brutalny, a na HT aj pekne tlmia narazy...

No neviem, mne to ako brutálna kova nepríde :) Mám ich na Spectrale na oboch kolesách a 3C zmes. . Teda samozrejme nie je to XC plášť, ale zas na to na čo je určený myslím, že zas nepatrí medzi nejaké lenivé a že by bol na tom konkurencia nejak lepšie, neviem. Možno to tak bude, no DHR II vie držať vpredu aj v zadu. Len vzadu vďaka mäkkšej zmesy je je skôr vidieť opotrebenie. Keď budem brať dozadu nový plášť, tak zoberiem asi tiež tento ale 2C ktoré som jazdil aj predtým a vydržia dlhšie.
Ale ak máš tip na nejaké podobné plášte s dobrým gripom a rýchlejším odvalovaním, tak napíš. Aj keď neviem či to potom nebude trochu o kompromise a menšej odolnosťi . Ale rád sa poučím :)
01.07.2022 - 23:56:51
01
branomelis napísal:
peniakfoto Dík za info. V podstate asi na zadný plášť nebudem môcť použiť celoročnú variantu. Vpredu som to už našiel, ale vzadu neviem nájsť kompromis grip, hmotnosť, valivý odpor. V súvislosti s témou by som to zhrnul, že vzhľadom na to, že bike výrazne priberá na pružení musím uberať z plášťov. Potrebujem vykompenzovať 400-500g, aby som bike držal v rozumných približne 15kg.

A aka je to vpredu ta celorocna varianta?
Ja som teraz objednal 29x2.5 DHF maxxgrip ,tak som zvedavy ako to bude lepit
a neodvalovat?. BTW karbonovy bike nad 15 kg,to bude asi tou strunou ,vsak? Ja mam hlinikove riťmo teraz na 14.1 kg, strunu dostane na buduci rok na pajdu,kedze ten DW link bol na strunu navrhnuty a chlapci to na strune vychvaluju do nebies ,ale to uz budem na 15 kg,ako ty ?.
02.07.2022 - 13:25:26
00
@kajto Celoročný plášť na predné koleso je WTB Verdict, prípadne ešte mám pripravené na extra blatá a sneh WTB Verdict Wet. Líšia sa len výškou dezénu.
Hmotnosť môjho biku beriem ako prevádzkovú a teda aj s tým čo je schované v ráme a na ráme. Takže možno pôjdem aj nad 15kg. Napísal by som to asi tak, že aktuálne sa to bojím zavesiť aj na váhu. To číslo bude hrozné...Včera som dal dozadu WTB Judge a bolo to už priam otravné na tom šlapať do kopca :) Takže po jednej jazde som to dal dolu. Teraz ešte chcem ušetriť na prednom kolese použitím Verdictu Slash Guard -100g a pripraviť ešte miesto na poslednú úpravu a tou je prerobenie vidlice na pružinu. To by malo byť +400g. Prestavbový kit bude doma niekedy v pondelok, alebo utorok.
Ešte ten zadný plášť si budem musieť vybrať z nasledovných: Bontrager SE5, Hutchinson Griffus, Vittoria Mazza - tam sú v pohode hmotnosti, ale veľmi čudná životnosť a rozpačitý grip na mokrých trailoch.
02.07.2022 - 13:50:54
01
kajto napísal:
A aka je to vpredu ta celorocna varianta?
Ja som teraz objednal 29x2.5 DHF maxxgrip ,tak som zvedavy ako to bude lepit
a neodvalovat?. BTW karbonovy bike nad 15 kg,to bude asi tou strunou ,vsak? Ja mam hlinikove riťmo teraz na 14.1 kg, strunu dostane na buduci rok na pajdu,kedze ten DW link bol na strunu navrhnuty a chlapci to na strune vychvaluju do nebies ,ale to uz budem na 15 kg,ako ty ?.

Taká o kompromosich... To čo drží v lete na suchu proste nemôže držať aj na blate aj na snehu...
15 je ešte pomerne v pohode... keď dám na svoj bajk sériové kolesá a pružiny tak atakujem 16kg ? Po okolí tu beha kopa hliníkov ktoré sú o kilo ľahšie a to ma štve...
02.07.2022 - 14:09:08
02
Je to otázka priorít a hlavne financií ? Osobne beriem 15 kilovy trail/AM bike za normál. A kto nemá nadštandardné príjmy a extra nároky, tak s tým asi bude v pobode. Napokon je to aj tak hlavne o kondičke ako na či už ľahšom, alebo trochu ťažšom biku budeš jazdiť. Pokiaľ máš teda bike pre radosť a nie na preteky, tam to bude trochu iné ? Čo sa týka plášťov, tak tam beriem ešte hmotnosť do kila ako primeranú. Také plášte vydržia dosť, aj občasný bike park, aj celodenné jazdenie, s primeranou kondičku ?
02.07.2022 - 14:37:43
00
Na leto je slusna kombinacia nobby nic dozadu (modry pasik) a dopredu oranzovy
pasik Hams Dampf neviem ako sa oznacuju tie zmesi- skusal som to, kamos to ma na HT a dobre to slo po asfalte do kopca aj to drzalo v zjazde na sotolinke korenoch kamenoch aj v klopkach. Pocitovo to islo o dooost lepsie ako kombo minion DHR a DHF aj to pekne tlmilo... Jasne ze to nie je uplne ako Miniony pri brzdeni v priamom smere ale nemato od nich daleko a ked je mokro tak to drzi podobne (lepsie sa cistia tie Hans Dampf podla mna)
02.07.2022 - 16:12:54
01
za mna predny ideal na AM/EN na cely rok je assegai 3c maxxterra a dozadu DHR2 alebo Aggressor 2C dvojzmes ... ale naposledy co som kupil DHR2 tak po prvej jazde z martiniek sa tam asi potrhali kordy a plast ostal krivy,ma osmicku
02.07.2022 - 20:39:47
00
Vam len plne dojazdove gumy na bajk😂🤘😜
02.07.2022 - 20:42:58
02
Keby mali tie plné dojazdové gumy dobrý valivý odpor, nízke opotrebovanie a schopne podržali v mokrých a navyše strmých podmienkach, tak sa prvý hlásim, aby mi to pristálo na bicykli :)
02.07.2022 - 20:50:00
10
HEHE lenže máš úplne protichodné požiadavky, taký plašť neexistuje :D
02.07.2022 - 20:58:53
00
Marketingové oddelenie nejedného výrobcu plášťov ma určite iný názor 🤣
02.07.2022 - 21:09:18
04
Ahojte bajkeri.
Chcem vás poprosiť o radu.

Na horskom hardtail 29" bajku mám ráfiky 622x18 a osadené pneumatiky 52-622 29x2.10

Môžem na ten 622x18 ráfik osadiť aj pneumatiku 29x2.25 ? Nikde neviem nájsť info, že aký rozsah pneumatiky môžem nasadiť na 622x18 ráfik.

Ďakujem pekne za rady, pozdravujem všetkých s nech nám to jazdí !
05.07.2022 - 07:54:18
00
keyboard_arrow_up