Ma zmysel kupovat GPS na Slovensko?
17.05.2006 - 09:56:57
00
nejak si sa rozbehol s nakupmi :D
Si pozistuj ako detailne su spracovane mapy... Ja som to mal v aute GPS navigaciu a vypol som po 15 min lebo mi to zralo nervy :lol:
17.05.2006 - 10:00:41
00
V podstate len zistujem teren. Ale GPS je kamosova idea. Ja by som zato nedal ani korunu. Dobre zabludit ma tiez svoje plusy - niekedy. :D
17.05.2006 - 10:04:07
00
Hej diki pekne, minule som skusal novu trasu a jeden stary domorodec ma poslal takou skratkou, ze som 2 hodiny bludil po lesoch :D
A keby som mal GPS tak bludim asi 4 hodky 8)
17.05.2006 - 10:12:44
00
Ak to chceš použiť na zaznamenávanie prejdených trás, tak to má význam kdekoľvek na svete, t.j. aj na slovensku.
Ja mám GPS nemapový. Pokiaľ si plánovanú trasu predtým pripravím v OziExploreri, tak mi nevadí, že mapa nie je v prístroji. Ak náhodou zablúdim a mám so sebou papierovú mapu so súradnicami WGS84, tak si s ním vystačím.
17.05.2006 - 10:14:35
00
Ak to chceš použiť na zaznamenávanie prejdených trás, tak to má význam kdekoľvek na svete, t.j. aj na slovensku.
Ja mám GPS nemapový. Pokiaľ si plánovanú trasu predtým pripravím v OziExploreri, tak mi nevadí, že mapa nie je v prístroji. Ak náhodou zablúdim a mám so sebou papierovú mapu so súradnicami WGS84, tak si s ním vystačím.


Ktory nemapovy GPS by si mi odporucil?
17.05.2006 - 10:22:49
00
Ma zmysel kupovat GPS na Slovensko?

Pokial na navigaciu auta tak by si to sem asi nepisal, pokial do terenu tak ano IMHO. Je to aj pekna hracka, je to aj dobry dokumentator prejdenej trasy a vie ta to aj povodit po trasach ktore presiel niekto iny a kopec dalsich zaujimavych veci.
17.05.2006 - 10:47:02
00
Ja mám Garmin Foretrex 201 a už som to aj rozoberal v nejakej inej téme.

Oproti tomu, čo som sem v minulosti napísal, mám medzičasom jeden nový postreh. Konzoly na riaditka pro Foretrex sú iba do priemeru 25,4mm. Ja mám 31,8 takže smolka - budem to ďalej voziť na ruke.
17.05.2006 - 11:42:56
00
vzdy je to vecou penazi ci mas volne na gps a potom na aku mas.

su aj podrobne mapy slovenska, topo aj autoroutingove na uroven ulic aj malych miest, su aj s farebnym displejom, su aj s pulzmetrom ako cyklokomputer s moznostou sa porovnavat s prechadzajucimi treningami..
pripadne multisportove ktore ti odmeraju vzdialenost aj rychlost aj tep hoci aj pri behu ci bezkach alebo orientakoch

preco kupit - ak mas volne peniaze, tak urcite nikto nie je taky macher ze pozna uplne cele slovensko. na jednej strane je to dobry logger kade som siel, na druhej strane sa da dobre naplanovat trasa aby som vsetko stihal a zbytocne nebludil, na tretej strane si mozem na mnohych weboch najst publikovane trasy a ist podla nich, nakoniec ak ked zakufrujem mozem najst najvhodnejsiu cestu domov, na neposlednej strane pri havarii ci poruche viem privolat s mobilom, ak funguje, pomoc na bud uplne presne miesto alebo aspon podla mapy popisat priestor. nehladiac na to ze gps funguje celosvetovo
17.05.2006 - 12:46:52
00
podla mna je to dost dobra vecicka chodim aj na tury a na slovensku to vyuzijes v pohode
17.05.2006 - 12:57:59
00
Hej diki pekne, minule som skusal novu trasu a jeden stary domorodec ma poslal takou skratkou, ze som 2 hodiny bludil po lesoch :D
A keby som mal GPS tak bludim asi 4 hodky 8)


Takýto blud môže napísať iba niekto, kto nemá ani potuchy čo GPS je, alebo veľmi, no ako by som to povedal.... jednoduchý človek.
18.05.2006 - 16:05:38
00
Ja mám Garmin Foretrex 201 a už som to aj rozoberal v nejakej inej téme.

Oproti tomu, čo som sem v minulosti napísal, mám medzičasom jeden nový postreh. Konzoly na riaditka pro Foretrex sú iba do priemeru 25,4mm. Ja mám 31,8 takže smolka - budem to ďalej voziť na ruke.


Mozem ta potesit ze existuje aj drziak ktory je na hrubsie riaditka, ale musi sa kupit samostatne.
06.06.2006 - 23:15:30
00
Ak to chceš použiť na zaznamenávanie prejdených trás, tak to má význam kdekoľvek na svete, t.j. aj na slovensku.
Ja mám GPS nemapový. Pokiaľ si plánovanú trasu predtým pripravím v OziExploreri, tak mi nevadí, že mapa nie je v prístroji. Ak náhodou zablúdim a mám so sebou papierovú mapu so súradnicami WGS84, tak si s ním vystačím.


Ktory nemapovy GPS by si mi odporucil?


Ak ti stacia zakladne funkcie, koho bavi hrat sa s PC tak dokazu velmi vela, postaci ti napr eTrex Euro za cca 5000Sk. Pozri nieco na www.navisdat.sk
06.06.2006 - 23:21:38
00
O GPS by sa dalo dlho diskutovat, ale ti ktorí sa ho naucili pouzivat mi daju urcite za pravdu, ze je to v terene vynikajuci pomocnik a postupom casu sa stane samozrejmostou ako mobilny telefon. Ak sa o tom chcete dozvediet viac pozrite www.navigacia.szm.sk .
06.06.2006 - 23:25:42
00
Ja mám Garmin Foretrex 201 a už som to aj rozoberal v nejakej inej téme.

Oproti tomu, čo som sem v minulosti napísal, mám medzičasom jeden nový postreh. Konzoly na riaditka pro Foretrex sú iba do priemeru 25,4mm. Ja mám 31,8 takže smolka - budem to ďalej voziť na ruke.


Mozem ta potesit ze existuje aj drziak ktory je na hrubsie riaditka, ale musi sa kupit samostatne.


Ja som to pozeral v jednom obchode a vyzerá to tak, že držiak na Foretrex sa skladá z dvoch častí. Jedna je objímka s koľajničkami a na tie koľajničky sa nasunie druhá časť, ktorá sa nacvakne zospodu na Foretrex. Objímka samostatná je aj väčšia, ale kebyže mám kúpiť k držiaku navyše ešte aj druhú objímku, tak by to vyšlo celé na cca. 1200,- čo je podľa mňa nehorázna suma.
06.06.2006 - 23:32:33
00
keyboard_arrow_up