Čaute,jazdí niekto z vás Propain hugene ? Ak áno ,vedel by sa podeliť o postrehy ? Na Slovensku som videl len model Tyee...
23.06.2022 - 08:36:50
00
Ahoj.
Co ta presne zaujima?
Ja som presiel na Hugene z Commencalu Meta 4 AM (r.v. 2015), takze v tomto smere sa ti viem vyjadrit.
Ale dost sa dozvies aj tu v teme na to urcenej:
https://www.mtbiker.sk/forum/xc-am-en-bicykle/propain-bikes-skusenosti-t44561.html
23.06.2022 - 11:04:33
00
Čau ?Momentálne jazdím Trek remedy 2020.Jazdim väčšinou traily Branisko,Slanské vrchy sem tam nejaký bike park Branisko,Kálnica strmsie,technické náročnejšie traily.Kedze Hugene není úplne enduro ale trail ako sa správa v ťažšom náročnejšíom teréne.Moj trek už má s tým niekedy problém
23.06.2022 - 11:43:50
00
Takze vychodniar (ako ja) :)
Konkretne Carbonkiller sa mi ide lahsie na Propaine - ma vacsie kolesa aj dlhsi razvor a mensi hlavovy uhol (so 150mm vidlou), co je vyhoda na tomto tazkom kamennom traily. Asi aj na Ziletke je lepsi v tych velkych ,,kompresnych" jamach - z tych istych dovodov = je to stabilnejsi bike ako bol Commencal. Zbytok trailov na Branisku sa mi siel podobne na oboch. Jeden usek som dokonca na Propaine nedal (na Commencale ano). Moze to byt ale len zhoda nahod...
V Slanskych som sa na Propaine citil tiez trocha konfortnejsie oproti Commencalu (ak sa bavime o tej istej lokalite Slanskych vrchov a teda traily v okoli Ciernej hory o ktore sa primarne staraju chalani z PO).
Mne ale Commencal stacil v pohode v Slanskych, aj na Branisku, aj na Malinom Brde, aj vo Finale Ligure :)
Preto som aj Hugene kupoval, ze som nesiel po ,,vacsom" bicykli, len som chcel po 7 rokoch nieco nove a naviac sa Commencal len v rodine generacne posunul mladsiemu synovi ktory don dorastol.
Takze ak si 100% presvedceny, ze to je Remedy co ta brzdi v spominanych lokalitach :) nie som si celkom isty, ci je Hugene pre teba to prave...ci by si nemal potom skor pozerat po Tyee.
Inak vyhotovenim je Hugene seriozny (masivny) bajk s velkou rezervou aj pre Enduro kategoriu, ladeny je ale primarne na trailove jazdenie.
Mna pri poslednom vahani pred kupou zlomilo toto video od Remmyho ;
https://m.youtube.com/watch?v=By30_gPh3pI
23.06.2022 - 15:44:33
12
keyboard_arrow_up