Jedna vec je, ci su predlzena zaruka a jej podmienky dostatocne komunikovane predajcom resp. vyrobcom. Ale toto vzhladom na post od Turbiho uz v pripade CTM nema zmysel riesit.

Druha vec je, ze je to znamy problem a tusim aj tu fore niekto spominal, ze mu to aj po zaruke (nemal predlzenu) v CTM poriesili. Urcite ich treba oslovit. Bohuzial bez tej zaruky je to len na ich dobrovolnosti.
(praskali najma velke ramy, ktore jazdia velki jazdci , vockorastislav mas l / xl ram a si velky jazdec? Nemusis detaily :) )
23.06.2022 - 08:49:09
01
ivast napísal:
OT: Vyzerá ako by si nevedel že táto praktika je už viac ako desať rokov nezákonná, kľúčové slovo je Blokova výnimka.

Nezakonna moze byt len v tom, co prikazuje zakon = pri 2 rocnej zaruke. Pri rozsirenej - dobrovolnej zaruke vyrobcu (=vztahujucu sa na cas od 2rokov vyssie) ma IMHO vyrobca stale volne ruky na definovanie lubovolnych podmienok, kludne sa vztahujucich aj na spravanie sa pocas prvych 2 rokov zaruky.


Naposledy upravil Palo TT dňa 23.06.2022 - 08:54:46, celkovo upravené 1 krát.

23.06.2022 - 08:53:11
00
XL ram, mam 193cm - 85 kg
23.06.2022 - 08:54:07
00
Klasika umocnena pri modernych ramoch kratkymi sedlovymi rurami, takze pri dlhych nohach treba sedlovku dlhu ako lesenarska trubka a paka na ram je to teda potom riadna. A vysledok sa coskoro dostavi....
23.06.2022 - 08:57:33
01
vockorastislav len som upozornil na fakticky omyl v tvrdení aj som to označil ako nesúvisiace s pôvodnou témou.

Čo sa týka CTM a ich záruky, neviem k tomu zaujať stanovisko, len by som si tak Sherlokovsky skúsil domyslieť, že cim menšie písmenká, tým menej dodatočných nákladov ...

V tvojom prípade budú porovnávať potenciálnu škodu na reputácii s nákladmi na vymenu rámu, keďže si zjavne nesplnil podmienky predĺženej záruky. A nalejme si čistého vína, aj keby si tie podmienky splnil, tak možnosti na vymáhanie naplnenia takého prísľubu máš veľmi obmedzené ... Vo vedľajšom vlakne sa rieši výmena rámu trvajúca už rok, pretože výrobca nevedel dodať rám s rovnakými parametrami a keď nejaký dodal tak nie je kompatibilný s pôvodnými komponentami ...

Ukončím to tak, že potenciál na úspech v tvojom prípade vidím, avšak kľúčom je zamyslieť sa nad situáciou a prispôsobiť jej ďalšie kroky ...
23.06.2022 - 08:59:53
00
Palo TT napísal:
Nezakonna moze byt len v tom, co prikazuje zakon = pri 2 rocnej zaruke. Pri rozsirenej - dobrovolnej zaruke vyrobcu (=vztahujucu sa na cas od 2rokov vyssie) ma IMHO vyrobca stale volne ruky na definovanie lubovolnych podmienok, kludne sa vztahujucich aj na spravanie sa pocas prvych 2 rokov zaruky.
Blokova výnimka hovorí že výrobca nemôže podmieňovať rozšírenú záruku obmedzením počas štandardnej záruky.
23.06.2022 - 09:02:11
01
Zaujmave (a nelogicke), to som nevedel. No ale pokial moze pozadovat servis v definovanych miestach pocas predlzenej zaruky, tak vela pripadov asi v praxy nebude, co by prve 2 roky riesili inde.
23.06.2022 - 09:13:24
00
moze pozadovat co chce - servisovat si to mozes doma aj sam a ked pride na lamanie chleba, musi vyrobca dokazat ze ten tvoj "zanedbany" servis sposobil zlomenie ramu - a to sa bude dost tazko dokazovat ked im tie ramy bezne praskali :D

...ale aj tento pripad dokumentuje preco "nie som tak bohaty, aby som kupoval lacne veci"
23.06.2022 - 09:23:44
01
foobar napísal:
...ale aj tento pripad dokumentuje preco "nie som tak bohaty, aby som kupoval lacne veci"

S tymto nesuhlasim, nepodarok sa obcas podari aj onakvejsim znackam (napr. Trek Fuel tiez takto praskali). Dolezity je pristup. Vsak uvidime.
Okrem toho po uplynuti prvych 6m zaruky je dokazne bremeno na zakaznikovi a v tomto pripade sa uz ani nebavime o rieseni v zarucnej dobe, ta uz skoncila. Toto uz je len o pristupe firmy.
23.06.2022 - 09:33:16
00
ivast napísal:
OT: Vyzerá ako by si nevedel že táto praktika je už viac ako desať rokov nezákonná, kľúčové slovo je Blokova výnimka.


Neviem preco som napisal "autorizovaneho" uprimne. Viem, o blokovej vynimke.

Skor mi slo o to vyjadrit, ze na vec ako zaruka/predlzena zaruka je vhodne hodit ockom a dokladne sa oboznamit s podmienkami. Lebo vzdy tam nejake podmienky su. Bicykle nie su zrovna lacna zalezitost pre vacsinu ludi a prasknuty ram je celkom problem.
23.06.2022 - 09:58:10
00
Palo TT napísal:
S tymto nesuhlasim, nepodarok sa obcas podari aj onakvejsim znackam (napr. Trek Fuel tiez takto praskali). Dolezity je pristup. Vsak uvidime.
Okrem toho po uplynuti prvych 6m zaruky je dokazne bremeno na zakaznikovi a v tomto pripade sa uz ani nebavime o rieseni v zarucnej dobe, ta uz skoncila. Toto uz je len o pristupe firmy.


To bola pointa. Lepsie firmy maju lepsi pristup. A zase ich veci nepraskaju az tak casto...
Co sa tyka dokazovania, mal som na mysli pripad keby firma argumentovala tym, ze bicykel bol "neodborne" servisovany a to sposobilo prasknutie ramu. Toto tvrdenie by museli dokazovat oni. Nemozu ta nutit navstevovat servis.
23.06.2022 - 10:03:55
01
Ja by som to formuloval skor takto: Vacsie firmy maju spravidla lepsi pristup.
Tym argumentom nema vobec zmysel sa zaoberat, ked ten kto riesi reklamaciu moze argumentovat, ze bicykel nebol pouzivany v sulade s jeho urcenim. A dokazuj po 6m opak...
23.06.2022 - 10:11:52
00
Ja som kupoval posledné 2 roky bicykel od CTM (ten prvý som nakoniec vrátil pre veľa problémov s ním). Zakaždým mi predajcom bolo odkomunikované, že na rám platí predĺžená 5 ročná záruka, ale musím si ho do 30 dní od kúpi registrovať. Tak isto každý bike mal na sebe aj kartičku s týmto oznamom. Bolo to spomenuté aj v manuály bicykla. Tak isto to mali aj na svojej webovej stránke. Dokonca som bol upozornený, že tím, že zaregistrujem bike a vypíšem pár údajov som zaradený do súťaže o ďalší bike. Zákonná záručná doba je 2 roky. Manuál pre bicykel má koľko stránok? 20 vo formáte A5? Človek to prečíta za 10-15 minút. Je to vec, ktorú by si mal človek povinne prečítať. Neznalosť zákona neospravedlňuje.

Aj bicykle, čo majú tzv. doživotnú záruku na rám, tak tá asi vo všetkých prípadoch platí len pre 1. vlastníka.
27.06.2022 - 09:15:34
01
Jano1987 napísal:
Zakaždým mi predajcom bolo odkomunikované, že na rám platí predĺžená 5 ročná záruka, ale musím si ho do 30 dní od kúpi registrovať.


Mne to nebolo odkomunikovane od predajcu - MTBikeru ... Kedze presiel uz tyzden a CTM ani neodpisalo na moj email, vidim to tak, ze nemozem nic od nich cakat uz.
27.06.2022 - 09:30:41
00
vockorastislav stále to ale bolo aj v tom spomínanom manuály. Stačilo čítať.
27.06.2022 - 09:44:46
00
keyboard_arrow_up