Ak som mal na veceru salatik s vajickom tak na druhy den ziadna intenzita urcite nebude. Ak sa nadlabnem den pred tym (ryza, cestovina, kukurica, atd) tak sa da rano na espresso nejaku intenzitku do 2h bez jedla ale ako vravi Cripo, je to silno individuálne.
23.06.2022 - 09:44:42
00
cripo Asi sme sa nepochopili. Ako sa stravovat viem, ci uz pred alebo pocas vyjazdu, resp. preteku, cielil som to prave na pretek. Suhlasim s tebou spominanym. Len ma zaujmalo, kedze sa tam spomina ze “stabilny zdroj energie 2-3hod”, ci s tym ma niekto taku skusenost a dokaze to naozaj nahradit posledne predzavodne jedlo (typicky banan, en. tycinka) a povedzme prve dva gely v prvej hod-hod a pol a az nasledne doplnat energiu gelmi/tyc pri dlhsom preteku. (Typicky kazdu pol-3/4hodinu gel/tycinka ze). Alebo skratka z 16g sachrov v davke je to nonsens.
23.06.2022 - 12:30:19
00
Jaiub Ja som ťa pochopil, len som to zobral viac z globálu. Pod pojmom "stabilný zdroj energie 2-3 hod" ja osobne vnímam viac faktorov, ktoré ovplyvňujú výkon a nemyslím si, že nejaký prípravok, ako jeden z týchto faktorov ti nejako výrazne pomôže, keď tie ostatné pokulhávajú. Ale aby som odpovedal na tvoju konkrétnu otázku, bohužiaľ nemám vyskúšaný tento produkt od Kompavy :) a teda neviem ti odpovedať....
23.06.2022 - 12:42:52
00
na 1 hod intezivneho preteku treba prijat 60-90 g sacharidov (cabs). Na Ironmanoch tesne pred startom plavania nejem nic, kedze sa startuje vecsinou skoro rano, musim si vystacit ranajkami cca 2 hod pred startom. Tie byvaju ale velmi vydatne, na biku idem len na "tekutej strave" t.j. SIS Beta Fuel (84g) + jontak Power Bar a pri behu na geloch Maurten+cola+Red Bull, ktore poskytuje Ironman na obcerstvovackach. Nejem nic "huste" lebo zaludok ma pri vyssich tepoch problem spracovat tuhu stravu. Tak to mam vyskusane a aj overene na half aj full Ironmanoch. Pravda je, ze intenzita na 5 alebo 10 hod Ironmane je nizsia ako pri 2,5 hod MTB maratone, hlavne ked ides na vysledok pripadne na "bednu".
23.06.2022 - 12:54:28
00
Nájde sa tu niekto, kto už vyskúšal viaceré možnosti gélov/tyčiniek počas xc maratónov? S ktorými ste najviac spokojný?
25.07.2022 - 16:49:17
00
Za mna jednoznačne od SiS.
25.07.2022 - 20:15:36
01
XCBoy napísal:
Nájde sa tu niekto, kto už vyskúšal viaceré možnosti gélov/tyčiniek počas xc maratónov? S ktorými ste najviac spokojný?


Spokojní*
Teraz som si všimol ten preklep a už sa nedá opraviť 😀😀

...a ďakujem za radu.
25.07.2022 - 21:28:48
00
môj njutrent.izo,hypo,hyper. :beer:
dávkovanie podľa chuti.

Prílohy:

svijany-svijansky-maz-05-l-294.jpg
svijany-svijansky-maz-05-l-294.jpg 37.19 KiB thumb_up0thumb_down

25.07.2022 - 22:20:33
16
triki Urco lepsie zlozenie jak tie chemicke preparaty co tu davkuju pomaly uz aj na Z1/Z2 jazdy :D. To mi pripomina kamarata co si kupil prvy cestak... prve co riesil bol jontak a gely :D. O takych somarinach ako "predtreningovka" ani nehovorim. To na bicykli nefunguje a nikdy nebude fungovat
26.07.2022 - 09:27:13
00
jj tak do 90 minut staci aj voda, alebo aj to pifko :) potom si dat aspon nieco. len on sa pyta na XC maratony a teda ratam minimalne 40km v rychlom tempe, tak uz by som riesil aspon tie gely. ten SIS je dobra volba
26.07.2022 - 09:31:14
01
Síce nie som výkonnostný cyklista ale Named sport mi vyslovene chutí. To ich žele je super aj "jonťák" je fajný aj nejaké tie energy gély príchuť ľadový čaj... ale to len tak na bike dovolenku, inak preferujem pivo ☝️??
26.07.2022 - 12:44:39
00
caute !

mate niekto skusenosti s tymto regenerom od Applied Nutrition: ? zvazujem vystriedat od doteraz pouzivaneho SIS Rego

https://www.suncycle.sk/sk/produkt/applied-nutrition-endurance-fuel-recovery-1500g/12784

dik za fb.
22.03.2023 - 20:15:26
00
Pred casom som pouzival Powerbar gely aj Regener. Gely som vymenil za SIS, potom za Maurten a momentalne uz vyse roka pouzivam Precision fuel and Hydration (PH) https://www.precisionhydration.com/eu/en/. Pouzivaju ich aj Pro Tour teamy DSM a Lotto. Hlavne ich hydratacne tabletky (electrolyte drink) PH1500 je asi to naj co som mal. Od kedy ich pouzivam neviem co su krce, ktore su pri dlhom Ironmane bezny jav. Regener od Powerbaru vsak pouzivam aj nadalej.
22.03.2023 - 20:29:35
00
Ako pozerám väčšinou si vyberáte produkty čo majú profi tímy. Tie to dostanú zadarmo, takže robia iba reklamu, ktorú treba zaplatiť. Čiže ju zaplatíte Vy..... Ak chceš kvalitu, určite nehľadaj v zložení sójový proteín, ak sa to týka produktu po výkone na regeneráciu. Na regeneráciu potrebuješ srvátkove alebo kaseinove peptidy, k tomu esenciálne aminokyseliny a zo sacharidov, glukózu, maltodextrín, izomaltulózu, Vitargo, vitamíny a minerály. Ak to regener neobsahuje tak je to smejd.....
27.03.2023 - 21:21:53
01
srvátkove alebo kaseinove peptidy, esenciálne aminokyseliny a zo sacharidov, glukózu, maltodextrín, izomaltulózu, Vitargo, vitamíny a minerály
- dufam, ze to vsetko je obsiahnute v pive... inak by si ma nastval :lol:
27.03.2023 - 21:31:51
04

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up