user_id napísal:
Voda odvadza teplo lepsie ako vzduch. Ked je horuco, navlhcena ciapka medzi hlavou a horucim vzduchom v prilbe je lepsia a netreba zabudat na to, ze ta chrani pred hmyzom. Cestne prilby povacsine nemaju ziadnu sietku na ochranu. :-) .


Ani nie tak celkom voda ako zmena skupenstva pri vyparovaní.




Inak neviem, davat si v horucove pod prilbu este ciapku podla mna sposobi ze sa budes potit este viac. .


oblečenie=izolácia
v zime sa potrebuješ odizolovať od zimy, kúri telo izoluješ telesné teplo pri tele.
V lete kúri slnko, oblečenie ťa izoluje od slnka.

Používam pod prilbu bufku a pot v pohode vysaje, nič mi netečie do očí.
Bez bufky som býval biely od soli na celej tvári.
20.05.2022 - 07:37:20
00
aJoN > toto : Používam pod prilbu bufku a pot v pohode vysaje, nič mi netečie do očí.
Az do momentu kym sa zlomi objem vody, ktory bufka neudrzi a zaleje ta to :)
To je to iste ako polster v prilbe. Drzi drzi a potom bum a uz sa to leje. Preto to vytlacam nahnutim hlavy a zatlacenim prilby.
Ale cele to je o nas co sa VELMI potime. Tak asi sa do toho neviete vzit.
20.05.2022 - 08:25:24
00
Požičiam Ti jednu na skúšku? ak nechceš kupovať.....
20.05.2022 - 08:31:18
00
juju_pepe napísal:
Menej piť si skúšal?


Pochybujem, ze tu niekto pije viac ako by mal. A pit este menej..to je na zarobenie si na svalove krce, zaludocne problemy, prehriatie organizmu atd.
20.05.2022 - 20:35:44
03
cim viac pijes, viac sa potis
20.05.2022 - 22:41:37
00
tak radšej nech hrozí dehydratácia organizmu? potením sa telo aj ochladzuje, nielen zbavuje prebytočných tekutín a práve čím viac sa potíš, tým viac musíš piť aby nebol organizmus dehydratovaný... to je trošku vážnejší problém ako prepotená helma
20.05.2022 - 23:20:53
04
Tak uz prichadzaju teploty kedy to zacina byt problem a "vytlacat" prilbu musim kazdych 5 minut prinajlepsom.
Kedze mi ide trochu aj o styl tak ta buffka sa mi moc nepozdava :D .
Kazdopadne na internete som dohladal ze chvalia nejake Halo II Headband, ze funguje celkom dobre.
Pripadne som sa minule s niekym bavil o ciapke pod prilbu ktora ma "lahsi" material a je perforovana. K tomuto sa na internete stazuju na to ako sa kvapka drzi na silte pri stupani a vidis ako sa kyve zo strany na stranu :D. Inak ze to odkvapne pred ocami takze nic nezasiahne, okrem zjazdov. Tak mozno to je riesenie.
Ked sa nad tym zamyslim, tak by mi stacilo aby mi ten pot len stekal inde a nie do oci, niekde okolo spankov.
05.06.2022 - 14:52:04
00
Jj dnes som zmykal prilbu snad kazdu pol hodinu. Vypchavka je na cele uz na vyhodenie. Rozliepa sa. Neviem kde zozeniem dalsiu a to nema ani rok.
05.06.2022 - 23:33:22
00
https://zdravie.pravda.sk/zdrava-krasa/clanok/631148-nadmerne-potenie-nemusi-byt-iba-problemom-leta-ide-o-neprijemnu-chorobu/?utm_source=pravda&utm_medium=rss&utm_campaign=rss
24.06.2022 - 09:16:31
00
keyboard_arrow_up