pol Moze a nemusi. Treba totiz vycistit rafik a aj povodny plast ak ho planujes znovu nahodit v buducnosti. Dalsia vec je, ze nie kazdy plast ti vie naskocit fukanim rucnou pumpou. Ked sa tak o tom teraz bavime, ja som zene chcel prerobit jej novy bike na tubeless a kupil som jej prave Racing Ralph 2.2 dopredu/dozadu. Nechceli si patky sadnut ani pomocou kompresoru. Ciste zufalstvo. Predny som horko tazko nahodil s pomocou duse ale zadny nic. V 2och servisoch sa s tym trapili a nepodarilo sa im to. Zena ma teda vpredu tubeless, vzadu vozi normalne dusu. Slo o cisto nove plaste.
23.06.2022 - 12:55:55
00
Treba ísť do autopneuservisu. Tam tie veľké nádrže na kompresoroch hodne pomožu. Tiež som sa raz tak trápil a ani za nič a u kamoša otázka 3 sekund. Veľký objem aj tlak...
23.06.2022 - 13:00:51
00
imajorosNo vidis ja som to mal bez problemov rucnou pumpou...nic som necistil...ani stare plaste niesu polepene tmelom, len som vylial stary tmel...
23.06.2022 - 13:07:36
01
pol tak si bud sikovnejsi, alebo mas lepsiu rucnu pumpu alebo mas stastie :) Dissector som nahadzoval v utorok a musel som si tiez pomoct dusou lebo rucnou sa nafukat nechcel dat.
23.06.2022 - 13:12:48
00
Mam najlacnejsiu pumpu z dekacu, ale zhodim hlavicu na konci hadicky a vymontujem vnutro ventilku...cize ide vzduch priamo z hadice cez otvoreny ventil...sme dost OT monzo by to mohli presunut do bezdusovych systemov...
23.06.2022 - 13:20:44
00
pol To zhodenie hlavici na konci hadicky skusim nabuduce. Vymontovanie vnutra ventilku je samozrejmost. S tym Racing Ralphom by to vsak nepomohlo. Tam to v servise nedokazali nafukat kompresormi. Aj po mesiaci jazdenia ked ten plast sfuknem tak patky z rafiku zas vyskocia. S takym plastom som sa este nestretol.
23.06.2022 - 13:49:35
00
Ctm raptor ( wheelie / stunt )

Prílohy:

InShot_20220505_190855697_62b45ad1230cf.jpg
InShot_20220505_190855697_62b45ad1230cf.jpg 1011.38 KiB thumb_up0thumb_down

23.06.2022 - 14:21:43
05
imajoros napísal:
pol To zhodenie hlavici na konci hadicky skusim nabuduce. Vymontovanie vnutra ventilku je samozrejmost. S tym Racing Ralphom by to vsak nepomohlo. Tam to v servise nedokazali nafukat kompresormi. Aj po mesiaci jazdenia ked ten plast sfuknem tak patky z rafiku zas vyskocia. S takym plastom som sa este nestretol.


Mne to príde o tom, ako si "rozumie" plášť s ráfikom. Niekedy to bolo trápenie aj na pol dňa, naposledy kombinácia Mavic Crossmax SL a Wolfpack Race to bolo za 20 minút s tým, že som zhodil starý plášť, vyčistil, nahodil nový, nafúkal, dolial mlieko a vyčistil vaňu. Chcel som to pôvodne stihnúť cez prestávku v hokeji, ale nevydalo :-D.
23.06.2022 - 16:05:34
00
Ja som podla navodu z youtube prerobil zahradny postrekovac na booster a funguje to uple paradne, az som cumel ze ake easy riesenie 😁
23.06.2022 - 16:22:15
00
lukjur napísal:
Mne to príde o tom, ako si "rozumie" plášť s ráfikom. Niekedy to bolo trápenie aj na pol dňa, naposledy kombinácia Mavic Crossmax SL a Wolfpack Race to bolo za 20 minút s tým, že som zhodil starý plášť, vyčistil, nahodil nový, nafúkal, dolial mlieko a vyčistil vaňu. Chcel som to pôvodne stihnúť cez prestávku v hokeji, ale nevydalo :-D.


Chalan v Decathlone sa s tym trapil asi 45 minut. Nakoniec sa nasral, zobral z regalu cisto novy plast Hutchinson, opatrne ho rozbalil, nahodil na moj rafik a na 1vy sup ho nafukal.

Ten RaRa plast je nejaky vadny. Dodnes aj ked je nafukany s dusou si patky nie celkom sadli po celom obvode. Skusal som vsetko, mydlovu vodu, nafukal na 4 bary a nechal stat cez noc atd Jazdit sa na tom ale da v pohode a hadze do strany len jemne takze uz to neriesim.
23.06.2022 - 16:26:50
00
V podstate obyčajný Trek Fuel EX. Len mi dlhšie vŕtalo v hlave či by sa do toho rámu zmestila pružina. Ale ide to s tlmičmi čo používajú pružiny s ID=35mm. Pri tuhosti 400 a 450 je tam ešte asi 2-3 mm medzera.

Prílohy:

9BC024E3-03CE-4FD2-B02E-C0D755125949.jpeg
9BC024E3-03CE-4FD2-B02E-C0D755125949.jpeg 644.61 KiB thumb_up0thumb_down

24.06.2022 - 18:36:40
110
branomelis, vyzera to pekne, ale je na to kinematika prisposobena? Lebo na niektorych bicykloch to vraj narobi skor skodu ako uzitok. Odpor vzduchovej pruziny stupa s drahou stlacenia vyraznejsie ako u kovovej. Ale pokial nic negativne necitit, tak je to ok.
Ja som tak nedavno tiez strasne zatuzil po pruzine, ale bal som sa to riskovat s hocijakym bikeom, ktory ma povodne vzduchovy tlmic a nie je vyslovene uvedene, ze podporuje aj pruzinu.
25.06.2022 - 07:33:08
00
v dnešnej dobe progresívnych pruzin a možnosti ladenia tlmičov by som sa toho nebál ani trocha... Len to chce nejaký čas na doladenie
25.06.2022 - 08:59:43
00
Tak by som to aj ja povedal, že ten systém sa dá vyladiť rôznymi postupmi. Mne sa po krátkej skúsenosti s celoodpruženými bicyklami zdá tento rám lineárny. Na vzduchu to chodilo pekne, ale aby to bolo citlivé a dobre to žehlilo, tak to chcelo nízky tlak v tlmiči. Jazdím len malé skoky, tak do 4m s výškou tak do 1m. V týchto podmienkach šiel vzduchový tlmič okamžite na presných 55mm - teda na maximálny chod.
Pružinu som skúšal podľa kalkulačky od FOXu 400lbs. S ňou to šlo krásne, ale tlmič šiel okamžite asi na doraz, včera som tam dal 450lbs pružinu a už z predošlého dňa som len upravil kompresiu a odskok o 1 klik a šlo to fajn. Ale pocitovo sa mi zdá, že ideál pre mňa by bola progresívna pružina 400-488lbs. Tam je potrebné ale aby pružina mala presnú dĺžku podľa max chodu tlmiča. Teraz mám pružinu pre tlmiče s vyšším zdvihom, takže ideálny by bol hydraulicky nastaviteľný doraz.
Chystám sa ešte do vidly dať prestavbový kit od Vorsprung a tam už je možnosť hydraulického dorazu.
25.06.2022 - 09:28:59
01
FiLus No, povedal by som, ze nielen cas, ale casto aj peniaze a nervy ?. Predsa len uz aj tlmice s vela nastaveniami su drahsie, progresivne alebo nastavitelne pruziny tiez a aku vybrat, ak clovek nenajde ohladom vhodnej pruziny ziadne info? Ja som aj horko-tazko popredu nasiel tvrdost beznej pruziny pre seba (a to som po dlhom patrani nasiel zahrabane na nejakom nemeckom fore). A aj s dostupnostou spravnych suciastok to nie vzdy je idealne. A zalezi potom aj na co to clovek chce a ako pises, hlavne je potom to doladenie. Co ale pri bikeoch bez priamej podpory pruziny moze byt problem. Teda aspon ja si o sebe nemyslim, ze by som vedel vybrat a naladit pruzinovy tlmic na bike, o ktorom nie je ohladom toho ziadne info na nete a to tak, aby to financne a casovo naozaj stalo za to oproti tomu povodnemu vzduchovemu.

Uz aj z popisu je jasne, ze aj branomelis nad tym stravil peknych par chvil ? a myslim, ze do toho isiel ako skusenejsi biker s tym, se presne vedel co chce. Nie kazdy je taky (ja tiez nie) a preto by som to az tak nezjednodusoval. Aby niekto nenadobudol dojem, ze ved sa len na hocijaky bike nahodi pruzinka a vsetko super... ?

Kazdopadne pruzina podla mna na kazdom full MTB prida minimalne jednu hviezdicku na vzhlade, takze uz len kvoli tomu stoji za to sa s tym trochu potrapit ?.
25.06.2022 - 09:58:04
01
keyboard_arrow_up