.

Prílohy:

E59E3B85-0E1C-45C5-8260-EF4C1A27696C.jpeg
E59E3B85-0E1C-45C5-8260-EF4C1A27696C.jpeg 99.05 KiB thumb_up0thumb_down

21.06.2022 - 12:08:58
00
Tak ja som teraz celkom rad, ze som z toho vycuval, ked som pochopil, ze sa to rozhodne nesprava protiinflacne. Nieco som zarobil, nieco v minulosti prerobil a som spokojne na nule.
21.06.2022 - 21:39:49
01
to mas jedno ci sa sprava inflacne alebo jak... proste sa tazi cim dalej menej a cena rokmi stupa (teraz sa bavim o btc).. to je jedine co by ta malo zaujimat, nie blbosti ze ako sa tym daju nahradit peniaze alebo co, to zaujima max tak tvorcov ked potrebuju daco napisat pri vymyslani noveho coinu :). nepoznam nikoho co by vravel ze waw tento coin ma take a take ficury to musim mat. vsetci idu stylom ze ten a ten coin je tu uz dlho, tak uz je zabehnuty, kupim a pockam par rokov...
22.06.2022 - 09:21:17
00
will napísal:
Tak ja som teraz celkom rad, ze som z toho vycuval, ked som pochopil, ze sa to rozhodne nesprava protiinflacne. Nieco som zarobil, nieco v minulosti prerobil a som spokojne na nule.

Prílohy:

sdsasssssa.png
sdsasssssa.png 15.74 KiB thumb_up0thumb_down

sdsadsasdas.jpg
sdsadsasdas.jpg 41.62 KiB thumb_up0thumb_down

25.06.2022 - 18:25:49
01
A ktoré posledné dva roky urobil 500%? Asi žijem v nejakom paralelnom matrixe v ktorom vyzerajú posledné dva roky trosku inak…

+ ešte článok z pred dvoch rokov…
https://index.sme.sk/c/amp/22153107/bitcoin-stale-rastie-dosiahol-15-mesacne-maximum.html

Prílohy:

B7CFB5FF-A962-40B6-90A7-345638AEE6C8.jpeg
B7CFB5FF-A962-40B6-90A7-345638AEE6C8.jpeg 103.11 KiB thumb_up0thumb_down

25.06.2022 - 21:03:17
01
trionq vies pls ty aj kamosi z tej kolosalnej ponziho schemy, co tak asi je inflacia? Nebavime sa o beznej inflacii niekde na medzi 2-3%, ktora je beznym sprievodnym javom hospodarskeho rastu, ale o inflacii aka sa rozbehla teraz, kedy citelne klesa hodnota penazi a zaroven klesa kupyschopnost obyvatelstva. Inflacia, ktora je sprievodnym javom krizy. Ludia, ktori drzia aku-taku hotovost sa musia rozhodnut, co s nou, pretoze ak ich budu drzat doma pod vankusom, tak inflacia to zozere. A kryptomeny ocividne v casoch vysokej inflacie likviduju uspory s omnoho vyssou razanciou ako samotna inflacia. Ano, v casoch hospodarskeho rastu a prebytku zdrojov ludia od roztopase vymysleli takmer dpc 20 000 (!!) kryptomien, ktore si postupne nakupilo najma s vidinou rychleho zbohatnutia len cca <4% svetovej populacie (v platobnom styku ju pouziva krypto menej ako 1% celej svetovej populacie, napriek vsetkym tym dlhorocnym predpovediam o tom, aka je to buducnost). Na porovnanie - beznych konvecnych mien na svete cca 180 a pouziva ich 100% svetovej populacie. Iste, spekulanti na kryptomenach urcite zarobili a zarobia aj teraz. Ale drviva vacsina z tych 'kryptoinvestorov' pri styku s ekonomickou krizou s absolutnou istotou dopadne ako v tej cimrmanovskej rozpravke 'Jak chudák do ještě větší nouze přišel'. A to odhliadnuc od toho, ze 'vdaka' tomu, ze kryptoburzy su neregulovane stale postupne zistuje, ze dalsie a dalsie kryptoplatformy su vlastne podvody a ked pride na konecnu konverziu z krypto na fiat, tak sa zistuje, ze vlastne peniaze nie su. Ale tak to chodi, ked ludia zveruju peniaze youtuberom, celebritkam ako boli tito dvaja exoti https://en.wikipedia.org/wiki/Igor_and_Grichka_Bogdanoff, ci Majk Spirit, a urazaju investorov s celozivotnym track recordom ako Warren Buffett, Charlie Munger ci Jeremy Grantham
25.06.2022 - 21:17:28
110
https://www.trend.sk/nazory-a-komentare/je-bitcoin-pyramidova-hra-varovne-signaly-tvrdia-jedno-teoria-vacsich-blaznov-druhe
25.06.2022 - 21:27:25
00
Tak kral obchodu so vzduchom musi virtualnym menam predsa rozumiet...
25.06.2022 - 22:29:55
02
darebak napísal:


Precital som si, cele to bolo v podstate pisane tak "btc pozitif", ale ked som si na konci precital vetu "Bitcoinovi skeptici jednoducho nemusia byť na správnej strane histórie. " tak som zistil ze v podstate strateny cas... ved ako uz ma o btc pisat clovek ktory je vdaka nemu vraj "financnik" :)

"Kto sme
Virtuse je najväčšia Bitcoin-centrická platforma v EU. Platforma umožňuje vklady, výbery a obchodovane v eurách prostredníctvom SEPA prevodov. Od roku 2018 burza poskytuje okamžité a pravidelné investovanie a je najednoduchším spôsobom investovania do bitcoinu..."
25.06.2022 - 22:45:12
03
Trend je poslednych 5-6 rokov odpad, hoci kedysi to bol fajn ekonomicky casopis. Okato a bez hanby nadbiehaju Pente (ok, koho chleba jes, toho piesen spievaj). Nedavno sa k tomu pridala ruska propaganda. Diskusie su plne dezolatov. Ten clanok je pisany, ako by ho pisal siestak na zakladke, v takmer kazdom odstavci zavadzanie, polopravda, alebo uplne klamstvo. Pravdive tvrdenie z clanku je ale napriklad toto: "Nehovoriac o tom, že Salvádor sa nedávno stal prvou krajinou, ktorá vyhlásila bitcoin za svoje zákonné platidlo." Mozno by ale stalo za to tiez uviest, ze zo zhruba 200 krajin bitcoin za svoje zakonne platidlo pouziva iba krajina, ktora je dlhodobo svetovy lider v kriminalite.https://www.indexmundi.com/facts/indicators/VC.IHR.PSRC.P5/rankings
25.06.2022 - 23:39:54
05
Nuz, Bitcoinovi skeptici 😄
25.06.2022 - 23:44:27
00
kde ja som len pocul taketo skriekania,mrncania,revania,vrestania a posmeskov,ked btc a cele crypto padalo .....
ja som vacsinu € z crypta investoval do 3bytov a do domu,a? tiez som zase teraz zainvestoval do hrajkania sa s crypto..... investuj iba to,co nepotrebujes
26.06.2022 - 07:08:11
01
@canopus, ten druhy odstavec je pre mna ako keby si napisal:
"Ja som mal a aj mam penazi vzdy fakt dost a vela ludi v pyramide podomnou mi prispelo, aby som mal este vyrazne viac."

Ale tak pochvalil si sa z takej pozicie polo-nevedomeho minoritneho stastlivca a ja prajem nech ta tvoja sukromna ruzova bublina investovania do kryptomien nikdy nepraskne 😉.
26.06.2022 - 08:21:40
06
no ak si nechal tych 20m doge coinov co natazil v atomke a predal ich pri 0.7$ ci kolko bolo max tak neni o com :D
tiez som si bil hlavu ze akurat vtedy som nemal u seba ani jeden dogecoin :D, a kus predtym som to pravidelne pouzival na presuny medzi burzami, 100k sem, 100k tam... skoda skoda ze som to hned vsetko zmenil
26.06.2022 - 20:42:41
00
Volodja napísal:
…odhliadnuc od toho, ze 'vdaka' tomu, ze kryptoburzy su neregulovane, stale sa postupne zistuje, ze dalsie a dalsie kryptoplatformy su vlastne podvody a ked pride na konecnu konverziu z krypto na fiat, tak sa zistuje, ze vlastne peniaze nie su…

https://fontech.startitup.sk/velka-kryptoplatforma-ohlasila-bankrot-ludia-zrejme-pridu-o-vsetky-peniaze/
Business as usual
19.07.2022 - 10:29:46
00
keyboard_arrow_up