vockorastislav Ja tiez nepochopim ako ti mohla takato informacia ujst. Nemyslim, ze je to nieco co je schovane kdesi v podmienkach malymi pismenami.
27.06.2022 - 14:56:07
00
Keby niekde bol 5 stranovy manual, ktory treba dodrzat ohladom namontovania zvonceka na riadidla tak tu napisete, ze iba ciste hovedo si to dokladne neprecita 😀. Ale nenapadne vas, ze specialny manual na takuto vec je proti zdravemu rozumu a aj ak ho nahodou treba, tak si to ziada minimalne vyraznu samolepku na riadidlach venovanu upozorneniu ohladom montaze zvonceka.
Spominana podmienka predlzenej zaruky nie je ziadna implicitne pochopitelna vec a mala by byt velmi jasne odkomunikovana. "Domysli si sam a najdi si v manuali" nie je jasna komunikacia. Manual ani nie je ziadny popis obchodnych podmienok, tak preco by tam niekto mal nieco take hladat sam od seba?
27.06.2022 - 15:55:26
05
Nechcem sa zastávať ani jednej strany, ale to už musí naozaj výrobca lakovať červeným písmom na hornú trubku že si treba pre nadštandardnú záruku nad rámec zákona rám registrovať? Asi pred 5r. sme kupovali Scrolla a tých 5min. na prelistovanie návodu ma pri 2000 eurovom bicykli fakt nezabilo. U inšpekcie na 100% nepochodíš, iba si zarúbaš možný prozákaznícky prístup zo strany CTM, chyba je v tomto prípade na tvojej strane.
Jedine by som to skúsil slušným jednaním uhrať s CTM. Držím palce, snáď to vyjde.
27.06.2022 - 19:29:43
02
Tak zostáva sa len z toho poučiť... samozrejme lepšie je sa učiť na chybách druhých, ale aj na vlastných sa dá, len je to bolestivejšie, drahšie,.....
27.06.2022 - 19:38:48
00
V tomto pripade by malo byt slusne hlavne CTM a vymenit to, nakolko sa jedna o znamu konstrukcnu chybu.
27.06.2022 - 21:06:36
02
foobar napísal:
...ale aj tento pripad dokumentuje preco "nie som tak bohaty, aby som kupoval lacne veci"


Ak 1700e bajk je lacna vec, kolko povazujes tak nejak rozumnu cenu, aby sa nedalo povedat tuto vetu ? Som zvedavy :)
27.06.2022 - 21:08:52
02
Alexej1220, noze nam sem napis preco by u obchodnej inspekcie na 100% nepochodil :). Pre zaujimavost mozes aj popisat aky efektivny vplyv ma na zaruku to, ci je bicykel registrovany na meno, email, tel.c. a pod., ak preukazatelne ma zakaznik vsetky doklady o kupe s datumom a udajmi o bicykli. Ostatne veci citat ani nemusis a uz vobec nie odpovedat.

Viacerych to mozno prekvapi, ale niektori ludia (vratane mna) necitaju manualy k veciam, ktore vedia pouzivat po vsetkych strankach, bez ohladu na to kolko tie veci stoja (kludne aj auta, nevidim dovod...). Citanie manualu sa zaruky moze dotykat tak akurat ohladom vad sposobenych nespravnym pouzivanim. Co sa snad zhodneme, ze nie je tento pripad...

Pokial naozaj bola jasne uvedena 5 rocna zaruka a dana informacia neobsahovala priamo aspon odkaz na doplnujuce info, tak ide o jasne zavadzanie, reps. nezvladnute informovanie o zaruke. Navyse podmienka registracie je aj tak pravdepodobne iba cielena snaha o zasielanie marketingoveho spamu registrovanym uzivatelom, zber dat o zakaznikoch a podobne. Za mna by si nemali tieto kraviny vynucovat takymto sposobom. A ak to niekomu nevadi, tak ok, ale presviedcat ostatnych, ze to je v poriadku??? CTM vas za to plati alebo co?

Automobilky uz napr. velmi dobre vedia, ze na toto si treba davat pozor a pri kazdej informacii o nadstandardnej zaruke su vzdy aj jasne a strucne informacie o tom, co sa danou zarukou mysli. Zaroven som si pomerne isty, ze ziadne auto nema v zarucnych podmienkach bullshit typu "musis sa registrovat", aby platila zaruka.
27.06.2022 - 21:23:11
00
opatrny-lenochod ty sa uz len z principu potrebujes hadat? Uz ta vidim jak si neprecitas podmienky zaruky pri kupe noveho auta. Jasneeee 🤦‍♂️ Pises len co sa ti hodi..
27.06.2022 - 21:31:59
01
opatrny-lenochod "noze nam sem napis preco by u obchodnej inspekcie na 100% nepochodil :). Pre zaujimavost mozes aj popisat aky efektivny vplyv ma na zaruku to, ci je bicykel registrovany na meno, email, tel.c. a pod., ak preukazatelne ma zakaznik vsetky doklady o kupe s datumom a udajmi o bicykli. Ostatne veci citat ani nemusis a uz vobec nie odpovedat."

Riesilo sa to na fore v minulosti a prilozeny PrntScrn ti objasni preco to tak je.

Prílohy:

Screenshot_20220627-214238_Chrome.jpg
Screenshot_20220627-214238_Chrome.jpg 176 KiB thumb_up0thumb_down

27.06.2022 - 21:49:44
00
lto napísal:
Ak 1700e bajk je lacna vec, kolko povazujes tak nejak rozumnu cenu, aby sa nedalo povedat tuto vetu ? Som zvedavy :)


ano full z kamennej prevadzku za 1700e je lacny smejd, to aj pri direct sale znackach je problem v takej cene nieco kupit

rozumna cena za full? 3000e ked nie si moc narocny, ale na nieco lepsie treba dnes pocitat s dvojnasobkom


Naposledy upravil foobar dňa 27.06.2022 - 21:54:52, celkovo upravené 1 krát.

27.06.2022 - 21:53:50
00
opatrny-lenochod ti bude vyrobca davat 5 rocnu zaruku na bike len preto aby ziskal tvoj email a mobil na posielanie reklam a ponuk ich vyrobkov ?‍♂️
27.06.2022 - 21:54:21
01
foobar napísal:
ano full z kamennej prevadzku za 1700e je lacny smejd, to aj pri direct sale znackach je problem v takej cene nieco kupit

rozumna cena za full? 3000e ked nie si moc narocny, ale na nieco lepsie treba dnes pocitat s dvojnasobkom


Otazne je ci by full od CTM za 3000€ mal kvalitnejsi ram ktory by takto nepraskol.

Podla mna by bol len lepsie ohadzany a ram ten isty.
27.06.2022 - 22:04:41
00
no ano, preto clovek s 3000€ na bajk nebude kupovat CTM :D
27.06.2022 - 22:06:10
00
imajoros: 24mesacna zaruka zo zakona nevyzaduje zarucny list a uz vobec nie vypisovat meno majitela. Na uplatnenie zaruky staci doklad o kupe. Cokolvek nad ramec uz moze mat tieto nalezitosti , ale tu zakladna 2rocna nie. Ziadne 2rocne zaruky vztiahnute na konkretnu osobu nie su v poriadku.
27.06.2022 - 22:57:32
00
lto bavime sa o predlzenej zaruke ale
27.06.2022 - 23:06:02
00
keyboard_arrow_up