foobar napísal:
no ano, preto clovek s 3000€ na bajk nebude kupovat CTM :D


Typek potom ale chybu nespravil kedze mu praskol ram.
27.06.2022 - 23:08:26
00
foobar napísal:
ano full z kamennej prevadzku za 1700e je lacny smejd, to aj pri direct sale znackach je problem v takej cene nieco kupit

rozumna cena za full? 3000e ked nie si moc narocny, ale na nieco lepsie treba dnes pocitat s dvojnasobkom

Cize vravis, ze hlinikovy full v XL za 6k uz nepraskne po 2rokoch ? :D Nerobia tu cenu komponenty ? Ostatne, takych ramov, co v hliniku a XL nepraskaju je dost malo :) Alebo to vazi 10 ton, ako dnes. Popraskanych ramov tohto stylu uz na fore bolo mrte a casto drahych znaciek. A cim drahsia, tym skor. Akurat obbykle rozdiel je ten, ze to vyreklamovali. Ale to uz je ina zalezitost. Casto je business point v tom, ze lacno vyrobis a tych par percent , ktori to stihnu znicit, vyreklamujes a stale si v zisku. Robia to aj "dobre" znacky. Horsie je, ked sa firma cuka ... co je asi aj tento pripad. Potom to "lacnej" znacke zial sedi.
27.06.2022 - 23:11:22
01
nie, nevravim, naco sa zase pytas kktiny ktore nikto nepovedal len aby si mohol "argumentovat" ?
27.06.2022 - 23:14:29
00
opatrny-lenochod uvediem príklad z praxe. Kamošov otec si kúpil tak 10 či koľko rokov dozadu fungl nový VW Passat 4x4. V tom čase sa zrušilo to, že auto musí chodiť do autorizovaného servisu na garančné prehliadky, človek si môže vybrať servis čo chce on. Tak to dal robiť nazvyme ho Jožo, čo mal na dedine malý servis, opravoval Favority, Felicie atď. Po cca 110 000km niečo zarachotilo, kontrolka a auto nakoniec skončilo v autorizovanom servise. Výsledok poškodený Haldex. Domáhal sa teda záručnej opravy. Tam ho poslali do análneho otvoru, lebo tam si nedal vymeniť olej po 50 000km. Mimochodom, olej v automate sa mal meniť po 5000km a potom po 60 000km a ani to nemal vymenené. Skončilo to na súde, oprava bola riadne drahá záležitosť. Výsledok bol ten. Že automobilka mala v manuály k autu napísané aj tieto servisné intervaly. Ak to nevedel jeho mechanik, nech si vymáha škodu od neho. Že mal ten manuál 160 strán či koľko už bolo vedľajšie. Povinnosťou kupujúceho bolo prečítať si manuál, lebo však preto ho tam automobilka dáva a pri kúpno-predajnej zmluve sa zaviazal, že si manuál prečíta. Obchodná inšpekcia sem, obchodná inšpekcia tam. Manuál je nutné si prečítať.
27.06.2022 - 23:23:59
05
foobar ale tak napisal si nieco v zmysle ze nie som taky bohaty aby som si kupoval lacne veci 🙂
27.06.2022 - 23:45:14
01
a? aky to ma suvis s jeho strawman prispevkom? Za tych spominanych 6 litrov si predsa nikto nekupi CTM na kashime a XX1 Eagli. Za tu cenu su karbonove bicykle od kvalitnejsich znaciek s dozivotnou zarukou a s dostatocne dobrou vybavou. A ked chce niekto silou mocou hlinu, tak za taku cenu by mal Liteville s 10 rocnou zarukou, alebo Nicolai a podobne znacky, ktorych ramy urcite po 2 rokoch neprasknu.
28.06.2022 - 00:01:27
00
foobar Nedava to velmi zmysel ale to ale jedno.. Na biku za 1700€ by nemal prdnut ram po 2 rokoch len tak. To by som cakal ze sa stane na 170€ biku ?
28.06.2022 - 06:55:46
01
Keď mne praskol rám a riešil som to s výrobcom, tak mi proste odporučil aby som ten rám zaregistroval, aby bol v systéme a potom sme sa bavili o tom, akú a ako mi vedia poskytnúť náhradu .... registroval som to až po skončení "bežnej záruky". Takže aj keď CTM určite nepochybilo, majú ešte veľa čo vylepšovať
28.06.2022 - 07:25:51
00
imajoros, ty si zjavne cely zhavy debiliny obhajovat ako ovca a ani nejdem odpisovat na vsetko. Ja som napisal, ze zarucne podmienky maju byt uvedene jasne, nie schovane v manuali. A ze automobilky napr. toto uz maju vyriesene dobre a vsade pri info o zaruke je aj popis, co ta zaruka vlastne znamena. A ty sa ma ako pako opytas, ci si neprecitam zarucne podmienky auta??? No tak ti odpoviem, ze precitam, lebo su na internete vzdy jasne a zretelne prezentovane, takisto vacsinou je k autu aj nejaky dodatkovy papier ohladom toho a zaroven to predajca vzdy aj sam vysvetli. Tak sa to ma robit, nie ze "zaruka 5 rokov q podmienky si dohladaj". To uz fakt ked ani teraz nepochopis, tak neviem...
28.06.2022 - 09:16:45
00
Jano1987, a suvislost s tymto pripadpm CTM bicykla je aka??? Registrovat si bicykel niekde je to iste ako chodit do autorizovaneho servisu?
28.06.2022 - 09:19:01
00
imajoros, a ten tvoj argument o prvom majitelovi mal byt akoze vysvetlenim toho vplyvu registracie na zaruku? Faktura z obchodu na meno a adresu daneho cloveka nie je dostatocny dokaz toho, ze ide o prveho majitela? Musi kazdy ako ovca este vyplnit niekde nejaku registraciu, o ktorej mu ani nikto jasne neda vediet?
Toto uz je fakt moc, co tu niektori obhajujete...
28.06.2022 - 09:22:42
00
opatrny-lenochod majú spoločné to, že majiteľ danej veci je povinný si prečítať manuál a oboznámiť sa zo záručnými podmienkami. Potvrdil to aj súd.
28.06.2022 - 09:37:44
03
opatrny-lenochod Jeziiiiis. Ty tu vypisujes akoby tato informacia ze si musis bike zaregistrovat do 30 dni ak chces 5 rocnu zaruku bola akymsi tajomstvom kdesi napisanym miniaturnym pismom v manualy. Kto o tomto nevie??? Tak sa spytam. Iba ten co kupi nieco ako rozok v Tescu a nezaujima sa o nic. Hlavne, ze minul 1700 eur na bike. A ty sa ho este ides zastavat.

"Viacerych to mozno prekvapi, ale niektori ludia (vratane mna) necitaju manualy k veciam, ktore vedia pouzivat po vsetkych strankach, bez ohladu na to kolko tie veci stoja (kludne aj auta, nevidim dovod...)."

Cize necitas...a teraz tvrdis ze citas..lebo podmienky pri autach su jasne viditelne. Sa rozhodni prosim ta.
28.06.2022 - 09:47:53
01
Hosť napísal:
imajoros, a ten tvoj argument o prvom majitelovi mal byt akoze vysvetlenim toho vplyvu registracie na zaruku? Faktura z obchodu na meno a adresu daneho cloveka nie je dostatocny dokaz toho, ze ide o prveho majitela? Musi kazdy ako ovca este vyplnit niekde nejaku registraciu, o ktorej mu ani nikto jasne neda vediet?
Toto uz je fakt moc, co tu niektori obhajujete...


Ani si to nepochopil. To co som ti poslal je vysvetlenie preco vyrobcovia davaju ako podmienku predlzenej zaruky registraciu biku do ich systemu. Urcite to nie je o tom aby ziskali tvoj email a mohli ti posielat reklamu.

Ten prispevok sa tyka situacie kedy bike reklamuje 2. majitel a dovod preco mu je reklamacia zamietnuta po uplynuti 2 rokov aj napriek tomu, ze ma original fakturu od 1. majitela. S tou by na sude uspel podla mojho nazoru len v ramci prvych 2 rokov od zakupenia.
28.06.2022 - 09:57:24
00
imajoros napísal:
Jeziiiiis. Ty tu vypisujes akoby tato informacia ze si musis bike zaregistrovat do 30 dni ak chces 5 rocnu zaruku bola akymsi tajomstvom kdesi napisanym miniaturnym pismom v manualy. Kto o tomto nevie??? Tak sa spytam. Iba ten co kupi nieco ako rozok v Tescu a nezaujima sa o nic. Hlavne, ze minul 1700 eur na bike. A ty sa ho este ides zastavat.


Ked kupujem vec, ktora ma byt servisovana, alebo platia nejake vedlajsie ukony tak som bol o tom vzdy informovany. Ked som si kupil auta, bol som upozorneny hned na povinnosti navstevovat autorizovany servis, v pripade bmw ich mas dokonca zadarmo vramci zaruky. V pripade elektroniky to iste, ak bola na notebooku napisana predlzena zaruka, tak platila a nikto sa nepytal na registracie.

Neinformovat o podmienkach, respektive ich zaukryvat najviac ako sa da, nie je urcite ferove, respektive cestne.
28.06.2022 - 10:36:20
01
keyboard_arrow_up