pocity...nooo...ja som mal minule veľmi dobrý pocit že svoje HT môzem jednou rukou hodiť na plece a prejsť cez zvalenú borovicu v lese na chodníku okolo ktorého bolo toľko černíc a šípok že sa nedala obísť,hlavne keď tam potom o niekoľko 100m boli ďalšie jej ''kolegyne'' ... s e-bikom by to asi bolo veľmi zábavné...
01.07.2022 - 00:19:54
00
Hosť napísal:
ankhax prisiel som na to, ze ak si ho chce clovek naplno uzit, potrebuje fakt dobru kondicku, aj silu v nohach.

Podľa toho potom neplatí zaužívaná informacia, že ebajk je pre tých čo nevládzu. To radšej spravím bez starostí a námahy tu trasu za 4x dlhší čas, aby som bol na tom watmi rovnako. Ty dáš 200w za hodinu a ja za 4hod . Teda 50W za hod.



Neviem, ci ma zmysel reagovat, ked evidetne spracovavas informacie zaujato a svojsky, ale ja som to napisal z mojho pohladu. To vsak neznamena, ze ebajk nepomoze ludom, ktori nevladzu. Jasne, ze pomoze, ale to zaroven neznamena, ze je ebajk urceny len pre nich.
01.07.2022 - 09:26:21
00
Hosť napísal:
ankhax prisiel som na to, ze ak si ho chce clovek naplno uzit, potrebuje fakt dobru kondicku, aj silu v nohach.

Podľa toho potom neplatí zaužívaná informacia, že ebajk je pre tých čo nevládzu. To radšej spravím bez starostí a námahy tu trasu za 4x dlhší čas, aby som bol na tom watmi rovnako. Ty dáš 200w za hodinu a ja za 4hod . Teda 50W za hod.

Zmysel ebiku je okrem pomoci tým čo nevládzu práve to, že rovnakú trasu prejdeš s polovičným časom. A samozrejme ak toto chceš dosiahnuť, tak si mákneš aj na ebiku. Málokomu sa chce šmatlať rovnakým tempom ako na obyčajnom biku. Ale tá časová úspora sa nedostaví zadarmo, takže "múdre" reči že na ebiku si nezamakáš sú ak nie smiešne, tak scestné určite. Ak chceš, prídi s ebikom ku nám do BB. Pôjdeme spolu. Ale ver tomu, že ťa uštvem a buď ti dôjde batéria skôr ako mne alebo ak nie, budeš sa mi pozerať na chrbát.
01.07.2022 - 10:14:33
04
cipo Prečo stále všetci riešia čas? Ak vynechám čas ako podmienku, opadne 18 ďaľšich nevýhod.
01.07.2022 - 11:03:21
00
A ty preco stale riesis ebiky, ked su ti ocividne proti srsti? Preco mas potrebu v teme o ebikoch pretlacat svoje (stupidne) anti-ebike nazory? Prestan to riesit a odpadne ti dalsich 18 problemov.
01.07.2022 - 11:11:00
06
Lebo u nás v susedstve ich viacerí nakúpili pri "hladné oči - marketing" a potom ich predávali v bazáre. Tiež im nevyhovoval. 3200€ kúpa, 2000€ predaj, 1200€ do luftu, najazdené 450km. A následne kúpili za 650€ klasický. Veľa ľudí nevie čo vlastne chce a nakupujú s davom. Potom prosia servis, aby im aspoň nahodil užšie plášte. Ľudia sú veľmi ľahko ovplivniteľní, či už v konšpiráciach politiky, zdravia, alebo konzumu.
01.07.2022 - 11:51:32
00
Ale ja neviem o com stale tocis, kadencia mensia ako 30 je uplny nonsense. Moja mama (66) ma ebike uz stvrtym rokom STEPS 7000, je maximalne spokojna (a to jazdi stylom ako opisujes, t.j. z nohy na nohu na najtazsom prevode). Otcovi (70) som tiez par krat pozical ebike (YT DECOY 170/165, mullet 29x2.5/27.5x2.6), tiez si pochvaluje (a to tiez jazdi nie zrovna najlepsim sposobom, aj ked si vzdy robil srandu z mamy, ze len spusta nohy, aj on tam mal pri rychlosti 25 km/h zaradeny najtazsi prevod 36-10, za co som ho patricne "pochvalil"). Takze vazne, svoju nenavist k ebikom si chod niekam liecit, lebo nepoznam nikoho, komu by ebike nevyhovoval (od postarsich ludi, ktori tu dopomoc v kopcoch naozaj potrebuju, az po mladych, co tomu nakladaju - rozumej 20-25 kmh smerom hore).
01.07.2022 - 12:12:21
01
S Vukom nič nerieš (ignoruj), to bude nekonečný príbeh a k ničomu sa nedostaneš... Je ako pokazená platňa, resp. hluchá vysielačka, ktorá vie len vysielať, ale prijímať už nie... Doteraz oxidoval len pod článkami, teraz sa už vtrepal aj do fóra... To tu fakt bolo treba... :-(
01.07.2022 - 12:40:44
02
Odpojil som valec na trenažery, pozrel na sekundovku na nastenných hodinách a šlapal minutu, kolko som max utočil. Počet otáčok 88. Tep 180.

Pripojil som valec utiahol skrutku až do pol plášťa, dal max ťažký prevod a za minútu som natočil 48 otáčok. Tep 150.

Je to normálne?
01.07.2022 - 13:00:03
00
Hosť napísal:
Odpojil som valec na trenažery, pozrel na sekundovku na nastenných hodinách a šlapal minutu, kolko som max utočil. Počet otáčok 88. Tep 180.

Pripojil som valec utiahol skrutku až do pol plášťa, dal max ťažký prevod a za minútu som natočil 48 otáčok. Tep 150.

Je to normálne?


Nie je. Ale tazko sa vyjadrovat, ked nepozname vek, ani telesnu konstrukciu alebo aspon informativne BMI. Bajker so standardnou kondickou slape kadenciu v pohode okolo 80-85 ot/min dlhodobo bez toho, ze by mal pocit namahy. Preto na prazdnom valci dosiahnut za minutu tocenia 88 ot/min tep az 180, je bud 1. nezmysel, 2. velka nadvaha a netrenovanost alebo 3. vazny zdravotny problem.
01.07.2022 - 13:18:59
00
stevo9, ja netusim, co je a co nie je normalne. Ja si tep ani nemeriam, akosi ma to nezaujima. Viem len porovnat rozne jazdy pri roznom zatazeni. Tu je napr. segment, ktory som siel 2 tyzdne dozadu na max a vcera na pohodu, kedze som nakapaty a po minulotyzdnovom strete so spadnutym stromom ma bolia zapastia.
Segment 2 tyzdne dozadu:
- dlzka 3.27 km, priemerny sklon 7.6%
- tep sice neviem aky bol, ale zadychcany som bol brutalne
- priemerna kadencia 90 rpm, maximalna kadencia 105 rpm
- cas 9:24, priemerna rychlost 20.9 km/h

Segment vcera:
- dlzka 3.27 km, priemerny sklon 7.6%
- tep neviem, ale nebol som zadychany
- priemerna kadencia 83 rpm, maximalna kadencia 100 rpm
- cas 16:23, priemerna rychlost 12 km/h

Pre mna to urcite nie je o kadencii, slapem skor silovejsie, ale kadencia 70-80 je pre mna uplne normalna. Ked pri tej kadencii len tocim nohami, tak sa ani nezadycham, ked do toho pri tej istej kadencii busim, tak veru ledva dycham, ale je to o tom vykone, co do toho vlozim, nie je to o kadencii ako takej.

Inak davnejsie som niekde cital, ze jazda na lahsom prevode a vyssej kadencii je menej unavna ako jazda na tazsom prevode pri nizkej kadencii.
01.07.2022 - 13:33:12
03
Artróza chrbtice, 47kg, bmi 16,8. Keď šlapem pomaly, aj keď do kopca, oveľa lahšie sa mi dýcha bez vyplazeného jazyka. Vydržal som pri pozeraní Sagana 3 hodiny vkuse šlapať na tažko kadenciou pod 50. Pedál išiel tak ťažko rozbehnúť, že som sa musel naň postaviť celou váhou, ale potom to už šlo. Rukou som ho nepohol. A problémy su aj uvedené na fotke. Nie že mi bude niekto nasilu tlačiť do hlavy, že si mám kúpiť ebike a že budem spokojný, že vraj som ho neskúšal a len hejtujem. Veď som si požičal až 3ks. Mestský, HT aj full a porovnával s klasickým na tej istej trase. Jednoducho ebajk ma tiež neduhy, na ktoré zdatní svalovci, a marekting schvalne neupozorňuje.
Moje trasy su rovinaté, 80% asfalt a s kombináciou strmeho trailu, kde sa často vyskytujú veľké šutre. Kamarát na ebajku si vypína na rovine pomoc a šlape len za svoje. Lenže on ma 2m a 100kg. Ja som to skúsil vypnúť, a musel som vyplazovať jazyk, tak to šlo ťažko na rovnej asfaltke, oroti môjmu bicyklu. To je odskúšaný fakt. Viete, že neodlepím od zeme vrecko cementu ani na 1cm? V zákrute somnou hádže aj 8kg bike. Prebehol som po stvrdnutom blate, kde sa ostatní po mne zaborili až po osky. Spoliehali sa na to že ich to udrží, keď ma videli prejsť. Oni o 20kg tažšie ebiky a o 60kg sami ťažši.

Prílohy:

nevhodne pre ebike.jpg
nevhodne pre ebike.jpg 45.31 KiB thumb_up0thumb_down

01.07.2022 - 13:38:53
00
"Inak davnejsie som niekde cital, ze jazda na lahsom prevode a vyssej kadencii je menej unavna ako jazda na tazsom prevode pri nizkej kadencii."

Myslim, ze to je logicke, pretoze myslim, ze pri vyssej kadencii v lahkom prevode nezapajas svaly velmi silovo.
01.07.2022 - 13:41:11
00
Co je na tych fotkach nevhodne pre ebike? Schody v pohode vyleziem/zidem na biku, ten strom vyzera byt v pohode na trochu vacsi bhop, ked das do vytahu klasicky bike, tak das aj ebike, neviem, co je na tej druhej fotke.
01.07.2022 - 13:43:38
00
Veď si sa dočítal, že nezdvihne ani vrecko cementu... Ale to by nevadilo, keby zo svojej neschopnosti (aj keď asi objektívne zapríčinenej) nerobil všeobecný úzus...
01.07.2022 - 13:59:33
01
keyboard_arrow_up