Niektoré bajky zmenili aj 4 majiteľov. V dobrej viere kúpiš bajk od bratranca, alebo slušného kolegu, ktorý si kúpil lepší a videl si ho po dedine na ňom 5 rokov jazdiť. On ho má od brata, alebo z bazáru.
Ja som bol 3 majiteľ a predal som bajk štvrtému, ale aspoň s dokladmi.
Stačí prestriekať rám, vymeniť sedlo, gripy, pedále, plášte a na prvý pohľad ťa nezaujme. Pri lacnejších sa toľko nevyžadujú doklady. Podozrivé je, keď niekto predáva novší model celoodpružený karbon dt swiss XT za 500€.
31.05.2022 - 10:03:13
00
Kupit kradnuty bajk je este o kus vacsie chrapunstvo ako bajk ukradnut.
31.05.2022 - 10:08:59
010
Neprijemna vec sa stala mojmu triatlonovemu coachovi a zaroven bratovi. Dnes mal startovat na IRONMAN EUROPEAN CHAMPIONSHIP v Hamburgu. Vcera odovzdal svoj 3 mesiace stary Canyon Speedmax do depa a dnes rano pred startom si ked chcel doplnit potrebne veci na bike zistil ze bike tam nie je. Stalo sa to v uzavretom, oplotenom a strazenom depe kde bolo dalsich cca 3000 bikov. Mal smolu ze mal velmi nizke startovne cislo a bike mal uplne na kraji depa. Zmizli dva Canyony Speedmax, ktore boli vedla seba. Bike mal vysperkovany Ceramicspeed doplnkami, wattmetrom a uplne novym zadnym diskovym kolesom DT Swiss. Skoda cca 10 000€. Je uplne zufaly, pol dna presedel na policii. O dva mesiace ma startovat na IM Ireland v Corku a v oktobri na Majstrovstvach sveta na Hawaii. Ze sa kradnu biky na SVK je bezne, ale podla vsetkeho zlodeji prisli na tuto obrovsku akciu prave s umyslom kradnut. To aby sme zacali zamkynat biky aj v strazemom depe. Som zvedavy ako mu IRONMAN ako firma a miestny organizator eventu kompezuju skodu ktora nie je mala, lebo bike sa uz urcite nenajde.

Prílohy:

Komentár súboru: vcera ulozeny bike do depa. Dva Canyony vedla seba
bike vcera.jpg
bike vcera.jpg 373.32 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: po Canyonoch ostali len prazdne miesta
bike rano.jpg
bike rano.jpg 376.26 KiB thumb_up0thumb_down

05.06.2022 - 17:46:18
00
ak to bolo strazene, tak za to snad zodpoveda organizator.
05.06.2022 - 17:57:51
01
lakko To znie triatlonova ako nocna mora. Ozaj som zvedavy ako sa k tomu Ironman ako spolocnost postavi. Daj casom vediet prosim, ako sa to vyvija. Startovne na zavody Ironman je castokrat az niekolkonasobne vyssie ako na "neznackove" preteky rovnakych vzdialenosti a ako pretekar by som ocakaval, ze organizator zabezpeci absolutnu bezpecnost mojho bicykla. Na pretekoch tohto rangu by malo byt samozrejmostou, ze cele depo je pod kamerami. Jedna vec je samozrejme nahrada ceny bicykla, dalsia su ostatne nemale naklady na cestovanie a ubytovanie. Nehovoriac o tom, ze mesiace treningu vyjdu navnivoc a sanca napriklad na umiestnenie ci havajsky slot vyleti hore kominom.
05.06.2022 - 19:50:22
06
Príloha:
IMG_3624.JPG
IMG_3624.JPG 408.48 KiB thumb_up0thumb_down

Dobrý deň,

dnes okolo 5 rano mi bol v Bratislave odcudzeny Kellys Thorx 30, velkost M, rok 2020, cislo ramu: KLS1901352.
Poznavacie znamenie bicykla: vyrazne ryhy po pade na pravej strane riadidiel.

Prosim o pomoc a typy ako postupovat.

Dakujem.
Boris.
09.06.2022 - 11:32:24
00
Osobnu skusenost nemam, ale skusil by som tu: https://www.hakasystem.eu/haka-hlada-sa-bicykel-kradeze-bicyklov
09.06.2022 - 12:31:44
02
na instagrame aj mne vyskočili tieto kradeže z Hamburgu, včera sme sa o tom bavili so znamym , ktorý je triatlonista a zaskočilo ho to, lebo do depa sa riadne kontroluje vstup a cudzí nemajú šancu sa tam dostať, tiež ho napadla kompenzácia organizátorom
09.06.2022 - 15:01:47
01
Bade napísal:
ak to bolo strazene, tak za to snad zodpoveda organizator.


Na toto by som sa nespoliehal, to že je strážené ešte neznamená že ručia za bicykle. Treba si pozrieť ich podmienky.

Ale samozrejme poškodenému prajem aby mu škodu nahradili.
09.06.2022 - 15:15:36
00
Ironman ti prostrednictvom miestneho organizatora ruci za tvoj majetok-bike, ktory si den pred pretekom povinny predlozit na kontrolu pri check-ine a odovzdat do depa. Depo je strazene straznou sluzbou. Absolvoval som uz viac ako 10 Ironmanov a vsade to bolo tak. Vstup do depa je mozny len pretekarovi s QR kodom na naramku, ktory dostane pri prezentacii. Podla poslednych sprav od brata sa Ironman intenzivne angazuje na vysporiadani a vraj je to na "dobrej ceste". Pre take pripady je Ironman poisteny a skodu bude hradit poistovna. Mozno trocha zavazilo ze brat ma status AWA Gold cize je medzi 1% najlepsich vo svojej AG na svete a ma uz istu ucast na majstrovstvach sveta na Hawaii. Najvacsi problem je ze nema na com momentalne trenovat, musi si vystacit s cestakom.
09.06.2022 - 19:03:53
07
Usporiadatelovi predsa ide o povest a s tym spojene prachy. Snad nebude pri vysporiadani riesit kto je vykonovo lepsi ci horsi pretekar.
09.06.2022 - 20:11:33
01
lakko Diky za info z prvej ruky, tak potom je to fajn aspoň z finančného hladiska. Keď to bude celé doriešené daj info, asi nás bude viacerých zaujímať ako to dopadlo, či preplatili celú sumu, či nejak nezohľadňovali amortizáciu atď.
Smola že teraz nemá na čom trénovať, ale v bazári sa nejaká tréningová časovka nájde.
V takomto prípade asi najviac zamrzí že človek príde o stroj ktorý má vyladený do detailov podľa svojich potrieb, je naň zvyknutý a verí svojmu náčiniu. Asi sa bude v dnešnej dobe rovnaká zostava trochu ťažšie dávať dokopy.
09.06.2022 - 20:43:16
00
Dnes som pri Malom Slavíne zazrel tento bike. Nechýba niekomu?

Prílohy:

221FD883-0152-4587-B88D-89BF64908183.jpeg
221FD883-0152-4587-B88D-89BF64908183.jpeg 549.44 KiB thumb_up0thumb_down

12.07.2022 - 08:52:14
00
Volodja napísal:
lakko T..... Daj casom vediet prosim, ako sa to vyvija......

Tak brat uz ma novy TT bike. Vcera dorazil. Najviac mu pomohla Laura Philipp a jej trener Philipp Seipp. Brat sa s nou osobne pozna a rozpraval sa s nou pred pretekom. Po tom co neodstartoval koli kradezi biku dostal od organizatora VIP vstup do vsetkych casti eventu. Kedze tam mal brat ako coach svojho zverenca ktoreho ocakaval v prvej trojke medzi AG, tak bol v cielovom priestore. Laura ktora vyhrala medzi PRO W prisla do ciela len zopar minut pred bratovym zverencom tak sa znova stretli a cudovala sa ze brat nie je na trati. Povedal jej a trenerovi co sa stalo. Ako nemci sa velmi hanbili za to, ze sa to stalo, ze to bolo prave v Nemecku a ponukli mi pomoc. Laura je sponzorovana priamo Canyonom takze tam maju kontakty. Po evente informovali Canyon co sa stalo. Po dvoch dnoch sa ozvali bratovi priamo z Canyonu a ponukli mu prednostne dodanie noveho biku vcetne menenych komponentov. Vsetko musel dolozil fotografiami a fakturami. Bike prisiel z Canyonu s Ceramic Speed stredovym zlozenim, ako to mal na ukradnutom biku, ale nemali momentalne ramienko prehadzovaca Ceramic Speed tak to mu este poslu dodatocne. Povodne pohon a radenie SRAM Force eTap AXS nahradili novou Ultegrou Di2 12s. Co sa tyka preplatenia skody tak to potrva dlhsie (policia-poistovna), ale ma to potvrdene ze bude mat preplatene vsetky skody v plnej vyske, bike (mal iba 3 mesiace), letenky, hotel, startovne atd.

Prílohy:

Speedmax.jpeg
Speedmax.jpeg 205.68 KiB thumb_up0thumb_down

14.07.2022 - 13:55:23
235
Ze vobec niekomu napadne ukradnut taky "ohyzdny" bicykel :-)
14.07.2022 - 14:15:21
014

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Zámky)
keyboard_arrow_up