duncon2 napísal:
trochu som to okopíroval z článku pre predstavu o cene toho vlaku

Ide sa cez noc a sú v tom aj lôžka?
edit:
vyzerá to tak, že áno
https://www.zssk.sk/aktuality/chystate-sa-do-chorvatska-vyuzite-vlak-zssk-a-oddychnite-si-spolu-s-vasim-autom-ci-motorkou-uz-pocas-cesty-na-dovolenku/
18.07.2022 - 21:35:28
00
Autovlak jazdí prevažne v noci. Za cenu cca 300E máš 2ja dospelí, dieťa do 15r a triple lôžko.
Je to fajn cestovanie, ( za posl. 2 mesiace sme takto 2x otočili Prahu) akurát tá cena sa mi zdá dosť vysoká. Pretože z BA to do Splitu dáš za pár hodín a náklady sú menej ako polovičné.
https://www.zssk.sk/aktuality/chystate-sa-do-chorvatska-vyuzite-vlak-zssk-a-oddychnite-si-spolu-s-vasim-autom-ci-motorkou-uz-pocas-cesty-na-dovolenku/
18.07.2022 - 21:45:02
01
Jj polovicne a aj len vdaka poplatkom za dialnice. Inac to das asi na jednu nadrz do splitu. Ked to nebudes hnat 140+kmh.
Vlak je len o pohodli ked sa niekto neciti na to soferovanie alebo sa mu len nechce.
18.07.2022 - 21:52:35
01
Diky pani, to uz radsej sadnem do toho auta a kusok si pokrutim volantom :) ...ako moja chyba ze som si to nechal takto na poslednu chvilu, ale nejako som pocas covidu vysiel z cviku ohladom planovania ciest/leteniek/dovoleniek a popri tom mi do toho prisli nove premenne, ako to ze uz sme 2+2 a v podstate teraz aj dalsia a to zaciatok skolskeho roku ( kedze mame prvaka a neradi by sme ho hned takto od zaciatku "vytahovali" zo skoly kvoli dovolenke ).

Ale nech tak ci tak, je to docela peklo najst aktualne nieco v Europe pri mori za rozumny peniaz s tym aby tam bolo aj nieco zaujimave pre deti ( 3 a 7r )
18.07.2022 - 21:56:22
01
No, v tomto prípade áno. Cesta z KE do PHA je vo vyčíslení nákladov na tom lepšie. Tam je ten rozdiel menší. Zhruba 100 stojí preprava 2 dospelých a auta v 2 miestnom lôžkovom kupé a náklady na prepravu autom sú o málo nižšie. Komfort zvyšuje aj to, že sú použité vagóny ČD kde je možnosť objednať si kupé s vlastným WC a sprchou ( cena je ale vyššia ako 100 E) alebo sa osprchovať ráno v spoločnom WC/sprcha. Ušetrí sa tým deň, kdežto pri ceste z BA do Splitu po zarátaní časov nakládky / vykládky nie je až taká úspora času. Ale komfort to je, to môžem potvrdiť.
18.07.2022 - 22:02:36
00
pokiaľ hovoríme čisto len o Prahe, človek sa tam kľudne zaobíde bez auta
18.07.2022 - 22:26:05
04
will napísal:
Nie. Neponizuj sa pred vrchnostou.

Treba znizit zdvihy a jazdit drsne po lese.


Zdvihy, take moje presuvadla nepoznaju :lol:
18.07.2022 - 22:58:52
03
Kukal som čiernu horu a tam to je letecky momentálne o polovicu lacnejšie, ale keď si to tak zoberem, že čiernu horu je dobré pochodit aj "z vnútra", tak tam radšej autom pôjdem, aj keď za tu cenu leteniek... Ale zase aj s bic v kufri :lol:
18.07.2022 - 23:39:22
00
dotm napísal:


ta už len v lôžku si oddýchneš, ešte ani nezačneš dovolenku a už budeš dodrbaný, nevyspatý
19.07.2022 - 00:04:55
00
Preco ? Cestoval som raz cez noc lozkovym vlakom a vyspat sa dalo celkom fajn. Vecer nastupis, rano vyspaty vystupis.

Neviem, ci by som riesil aj s autom, predsa len tie vlaky su casto ovela pomalsie. Ale ak by to bolo 8-10 hodin presne cez noc, tak to neni zle.
Vo vyssie uvedenom pripade vsak nakladka v BA o 14:30 a vykladka v Splite o 10:30 (idealne). Tak potom to mam 20 hodin. Co v porovnani s 8-10 hodinami cesty je neunosne vela.
19.07.2022 - 09:33:00
01
Záleží na viac faktoroch. Ak sa ide z Bratislavy do Umagu cez Graz, Maribor a Ľublanu a sú 2 vodiči, ktorí sa na pol ceste vystriedajú, tak sa to da prejsť pri prázdnejšej diaľnici vpohode do 6 hodín. V prípade dovolenky v Dubrovníku je to iné. Naši tak boli a platili len mesačnú známku pre Slovinsko. Ak je len 1 osoba vodič a vyskytnú sa u nej zdravotné problémy znemožnujúce riadenie, nastáva problém. Ťažko potom niekoho zohnať na odvoz a aj keď nebudú problémy, vodič bude unavený. Ale žiadne čakačky na vlak.
19.07.2022 - 11:15:06
00
V tom pripade je 6 hodin a 20 hodin neporovnatelny rozdiel. V prospech auta.
19.07.2022 - 12:23:42
00
Hosť napísal:
Záleží na viac faktoroch. Ak sa ide z Bratislavy do Umagu cez Graz, Maribor a Ľublanu a sú 2 vodiči, ktorí sa na pol ceste vystriedajú, tak sa to da prejsť pri prázdnejšej diaľnici vpohode do 6 hodín. V prípade dovolenky v Dubrovníku je to iné. Naši tak boli a platili len mesačnú známku pre Slovinsko. Ak je len 1 osoba vodič a vyskytnú sa u nej zdravotné problémy znemožnujúce riadenie, nastáva problém. Ťažko potom niekoho zohnať na odvoz a aj keď nebudú problémy, vodič bude unavený. Ale žiadne čakačky na vlak.

a v rakusku sli po dialnici zadarmo? asi nie
19.07.2022 - 12:42:36
00
No my ked sme kedysi davno sli s partiou piati na Alhambre do Ciernej Hory kitovat do Ulcinj, tak sme vyrazili o desiatej vecer z BA a o pol osmej rano sme sedeli v Dubrovniku na kave :D Soferoval od Slovinska moj brat a jedine co ho stvalo bol slaby motor. V niektorych tuneloch padla rychlost zo 150km/h na 90km/h. Ja som teda nespal ani nahodou :D A ked hovoril majitelovi ze to dalo 156km/h tak, ze to bol rekord. Pokuta neprisla ziadna.
19.07.2022 - 22:05:13
00
Neviem ako alhambra ale co som siel ja bud v octavke alebo i30 tak nad 130 uz zacina spotreba rast geometrickym radom a tych +20kmh za to nestoji lebo usetris malo casu
19.07.2022 - 22:14:59
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up