Hosť napísal:
Kto nechce mat nizky tep a vysoky vykon ?
Je rozdiel ked pojdem 240w na 140 tepoch alebo na 170. V jednom pripade je to aerobny trening a v druhom prah.


hodnota pulzov pri ANP nema ziadnu vypovednu hodnotu :)

ked si zoberies 2 cyklistov obaja maju 80kg a obaja maju anp 320w. jeden z nich ma ANP pri 160 pulzoch druhy pri 180 pulzoch. vykon rovnaky vaha rovnaka trenovanost rovnaka akurat vseobecne tvrdenie sa rozpadlo...

ale teda nech aj k EF nieco od friela preco to nema ziadnu vypovednu hodnotu. drzim palce mat ako hobbik laboratorne podmienky na kazdom vyjazde...

Of course, the workouts you’re comparing should be similar, meaning the course and terrain were about the same as well as the weather, your effort and a number of other elements that typically affect heart rate such as caffeine, lifestyle stress, altitude and more.
19.07.2022 - 13:35:26
02
pekna snaha Stax, ja som si uz spravil popcorn a tesim sa ake nove cudzo/mudro znejuce slova a v akej kombinacii ivan pouzije 🤗
19.07.2022 - 13:43:11
00
Stax napísal:
hodnota pulzov pri ANP nema ziadnu vypovednu hodnotu :)

ked si zoberies 2 cyklistov obaja maju 80kg a obaja maju anp 320w. jeden z nich ma ANP pri 160 pulzoch druhy pri 180 pulzoch. vykon rovnaky vaha rovnaka trenovanost rovnaka akurat vseobecne tvrdenie sa rozpadlo...

Riesime dvaja uplne rozdielne veci.
Ja riesim moje hodnoty. Nie porovnanie dvoch ludi...a primarne tu riesim aerobny vykon. ANP mna vobec nezaujima
19.07.2022 - 13:54:05
01
stax furt nepochopitelne oponuje všelijakými vygooglenými múdrosťami ktoré nemajú nič spoločné s jednoduchým faktom ktorý platí a co tu dal aerbilli že u konkrétneho športovca má byť čím väčší výkon pri čo najmenšom pulze - základný princíp, ciel tréningu, a mirec16 ktorý tomu nerozumie si len dá popcorn a kedže sa mu staxove vygooglené drísty páčia tak mu dá palec nahor za umelecký dojem a ked súdny človek vidí co tí dvaja s popcornom a Frielom, ... nacvičujú tak si plesne po čele

duri, už si konečne aj s mirecom16 uvedom akú jednoduchú vec ktorá platí chce aerbilly povedat
19.07.2022 - 13:55:47
02
Hosť napísal:
Riesime dvaja uplne rozdielne veci.
Ja riesim moje hodnoty. Nie porovnanie dvoch ludi...a primarne tu riesim aerobny vykon. ANP mna vobec nezaujima

Tvoje hodnoty ktoru su prudko individualne a nezopakovatelne a teda nic nehovoriace kedze k nim nie je benchmark. Asi palec hore teda :)
A teda nech si v klude 2ja cyklisti obaja 80kg obaja AP 240w jeden na 140 pulzoch druhy na 160 pulzoch a riesime aerobny vykon…
19.07.2022 - 14:46:47
00
Nizke pulzy na strave su dobre tak na pohonkavanie. Takisto "velke" absolutne watty 120kg borcov na rovine. A vlastne akekolvek porovnavanie na strave. Potom prides na pretek s velkym egom a zistis ze ten isty "cajovy" clovek ti nalozi ako malemu decku. :)
19.07.2022 - 14:51:33
11
furt ste to nepochopili - stax furt porovnáva nejakých dvoch cyklistov, dellax dokonca cyklistu s tisícmi cyklistami na strave - ved aerbilli hovorí o jednom cyklistovi a o jeho čísle NP/tep a čím bude u tohto cyklistu toto číslo väčšie tým bude lepší jeho výkon aj výsledok na pretekoch, ťažké pochopiť ?


Naposledy upravil ivan dňa 19.07.2022 - 14:58:09, celkovo upravené 1 krát.

19.07.2022 - 14:57:14
00
A ja mam skusenost ked priberiem hoci aj 2kg tak zrazu davam carovne vacsie watty. To znamena ze som sa pri rovnakom pulze zlepsil?
19.07.2022 - 14:58:08
00
písal som aerbillimu že musí zohladniť aj váhu - teda to číslo ešte vynásobiť koeficientom aktuálnej váhy
19.07.2022 - 14:59:43
00
vahu, teplotu a dalsich x veci cize sme sa dopracovali k tomu ze to cislo je vlastne useless
19.07.2022 - 15:02:10
00
len váhu, nekomplikuj to tiež ako stax Frielom, ... je to jednoduché - ak udržiavaš približne rovnakú váhu tak máš pri lepšej trénovanosti pri rovnakých pulzoch väčší výkon alebo pri rovnakom výkone menší pulz - posúvajú, menia sa výkonové zóny
19.07.2022 - 15:03:46
01
dellax napísal:
A ja mam skusenost ked priberiem hoci aj 2kg tak zrazu davam carovne vacsie watty. To znamena ze som sa pri rovnakom pulze zlepsil?

U kazdeho existuje idealna vaha(zohladnujuca samozrejme tuk a svaly) kde dosahuje najlepsi vykon.
Pokial ti tie watty navyse stoja za tie dve kila tak si sa zlepsil predsa.
19.07.2022 - 15:33:47
00
dellax napísal:
A ja mam skusenost ked priberiem hoci aj 2kg tak zrazu davam carovne vacsie watty. To znamena ze som sa pri rovnakom pulze zlepsil?


treba rozlišovať pojmy výkon a výsledok, spomínal si niečo o tom že ked sa príde na preteky ..., tam je podstatný výsledok a hoci si tréningový výkon zvýšil aj prírastkom váhy výsledok v pretekoch môže byť opačný teda mohol si zlepšiť výkon ale nie výsledok v pretekoch s kopcami čo má väčšina pretekov, ideš do kopca rovnakým výkonom ako súper ale on ide rýchlejšie - urve ťa lebo má menšiu váhu vid. napr. na gire Hindley vs. Carapaz, teraz na tour v prudkej časti kopca 4,5 km pred cieľom /12 a viac %/ urval ľahší Vinegaard ťažšieho Pogačara čím možno rozhodol o víťazstve v GC, v časovke na rovine väčšia váha nemusí výsledok ovplyvniť negatívne ale tiež len od tál po tál - pozor na väčšiu čelnú plochu pri väčšej váhe, objeme
19.07.2022 - 16:11:00
01
😂 ivan ty si jednoducho kral, smekam
19.07.2022 - 21:30:41
01
(len na okraj, vaha je zariadenie na meranie hmotnosti)
19.07.2022 - 21:44:21
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika)
keyboard_arrow_up