Neviete niekto ci pramen pod Hnilickou Kycerou nie je vyschnuty? Tiekol dost slabo vzdy a v sucasnej meteo situacii neviem ci to prezil.
19.07.2022 - 15:16:24
00
Neviem ako vypadá momentálne ale keby náhodou tak pár desiatok možno sto metrov nižšie po chodníku bol ďalší prameň tak aspoň ten by mohol tiecť.
19.07.2022 - 22:47:47
03
Nakoniec tiekol pomalicky, asi liter za 4 minuty.
21.07.2022 - 09:46:43
10
Moment moment pani, dlhsie som tu nebol. To mi chcete povedat, ze niekto dostal pokutu na razsosnej? Kuva neserte ma branomelis? Ci kde tie pokuty boli?
23.07.2022 - 12:24:38
00
artsvk
Nie nie Rasťo nejedná sa o rázsošnú. A nebola ani pokuta, ale len dohovor od tajných. Chcel som len upozorniť, že v NP sa pohybujú osoby v civile s právomocou na buzeráciu a vyberanie pokút. Takže treba byť ostražitý.

Tu na tejto mape si môžeš pozrieť a vyklikať všetky možné chránené územia...ono je to husté dosť a Rázsošná je pomerne dobre na tom, ale pod NP Malá Fatra spadá chránené územie Lúčanská Fatra, kde už myslím, že buzerácia je možná.

https://maps.sopsr.sk/

Mňa len zaujímalo kto a prečo vylúčil bicykle z turistických chodníkov. V podstate turisti sú väčší problém, lebo chodia často aj mimo chodník, kadečo obžiarať, sondovať, zbierať...cyklista sa drží len stopy.
23.07.2022 - 14:17:59
00
Zákaz cyklistov na turistických trasách v NP skôr súvisí s bezpečnosťou peších. Ak si turista zvolí pešiu trasu, tak má kľud a nemusí stále uhýbať.
23.07.2022 - 14:46:57
00
Tehle výklad tohohle problému je poněkud svérazný, ale každopádne môže byť aj to pravdou. Ale v našom prípade ústny dohovor smeroval k poznaniu..ono to nebolo tak presne reprodukované, ale ja som to tak pochopil, že naše 2 bicykle spôsobia prírode našou jednou jazdou škody z ktorej sa bude príroda spamätávať asi tak 25 rokov. Tak ten dohovor vyznel a nešlo v ňom o kolízie s turistami...dohovor bol vyslovene orientovaný na faunu a flóru.
23.07.2022 - 18:50:30
00
Ked chodis bicyklovat do NP Mala Fatra (Krivanska Fatra) tak je jasne, ze mozes dostat pokutu/dohovor lebo to tam je to zakazane a vzdy bolo. V Lucianskej nie su ziadne take zakazy mimo Klak kde nikto nechodi. Celkovo mi tvoje prispevky pridu zavadzajuce, lebo sa nic nezmenilo len si dostal dohovor. Ked ta zaujima preco to je zakazane tak si dostal skolenie :)
23.07.2022 - 19:27:13
01
Vieš Palko prosím vysvetliť prečo bolo vždy zakázané jazdiť na biku v MF, keď horské bicykle sa dostávajú poriadne do povedomia až posledných asi 5 rokov a v 90 rokoch sme tam skupinka pár ľudí normálne bez buzerácie mohli normálne jazdiť a nikto nič nekontroloval? zaujímavé, že tu píšeš ako je to dovolené v lúčanskej MF hoci tá je tiež už pod správou NPMF a je len otázkou času kedy tam začnú byť tiež kontroly. Tu nejde o to poučovať tu niekoho ako sú jeho príspevky zavádzajúce, ale čo sa s tým dá do budúcna robiť, aby si nás pár nadšencov mohlo naďalej tieto jazdy vychutnávať, lebo nič v tej prírode nespôsobujeme.
23.07.2022 - 19:38:59
01
Celý problem je v ludoch cim viac ludi tym viac zakazov a problemov. Dnes uz najst nejaky klud v lese je velmi tazke. Naviac kazdy ho chce mat pre seba.
23.07.2022 - 19:52:46
00
Vieš ako...Kľud sa dá nájsť a nemusíš ani nič porušovať. Sú zóny, ktoré sú nenavštevované a nie je tam ani žiadna ochrana. Ale tie najkrajšie pojazdy sú bohužiaľ všetky v chránených pásmach. Takže ten kľud nejako tam nemáš, navyše dlho tam tlačíš, alebo nesieš bike na chrbte a ak sa aj zvezieš, tak viacmenej krokom - technicky. A zastavíš, pustíš kľudne turistov, pozdravíš, prejdu a ideš ďalej. Po chodníku, žiadne šmyky ani žiadne rozrývačky terénu. ...turistov povedzme 500 za deň, bikeri 2-3 ks, keď by boli akceptovaní, tak povedzme 10 - pre väčšinu také jazdenie nemá zmysel.
23.07.2022 - 20:07:31
01
Braňo chces, aby som ti citoval navstevny poriadok NP MF? Nerob zo seba co niesi, peace
23.07.2022 - 22:20:01
00
Sám vieš Martin, že ten návštevný poriadok je hnoj a ten kto ho písal je len idiot z úradu čo o ochrane prírody vie dosť málo a ide mu len o to vyhnať maximálny počet ľudí z lesa.... A ak ho chceš dodržiavať, tak na Brestove si bol kedy naposledy? Vieš že tam je zákaz jazdy bikom....tak sa nehraj prosím na dodržiavača návštevného poriadku MF...piece.
23.07.2022 - 22:27:41
00
Rozdiel medzi nami je, ze verejne obhajujes porusovanie nejakych platnych zakonov a pravidiel, tvoje argumenty su len tvoje osobne nazory a nemaju v podstate ziadny pravny zaklad.......respektuj a budes respektovany
23.07.2022 - 23:12:56
00
Len hľadám cestu ako by sa dali pravidlá, ktoré vznikli v čase keď biky ešte do NP nechodili upraviť. Niektoré zákony sa aj novelizujú vzhľadom na zmeny životných návykov, požiadaviek spoločnosti. Atď. A toho že niekoho rešpektuješ tak sa toho drž. Ja ťa tiež rešpektujem napriek tomu že viem že jazdíš v stupni 3 a rovnako porušuješ návštevný poriadok ako ja v stupni 5. Len sa snažím pre nás oboch niečo vymyslieť alebo nájsť skôr niekoho kto by vedel v tejto téme pomôcť. Lebo my tam ozaj ničomu neškodíme len tá vyhláška na nás akosi pozabudla.
23.07.2022 - 23:49:11
04

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up