ivan Kristina hlavne nedostala odpoveď na otázku, prečo máš vo všetkých tréningoch rozdiel medzi AVG výkon a Normalizovaný výkon rozdiel iba 2 - 4W keď tvrdíš, že to nie je tréning s konštantným výkonom (diesel)? Takto netrénuje prakticky nikto.
21.07.2022 - 15:51:15
01
co ty vieš kto co jazdí - ved nevieš ani kolko percent zo 100 v tréningu je pri takomto takmer rovnakom P a NP v akom stave vnútorného prostredia organizmu + aký to má tréningový efekt, šak už si tie percentá uvedom

Prílohy:

Hlavný prínos - prah.PNG
Hlavný prínos - prah.PNG 41.85 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil ivan dňa 21.07.2022 - 15:58:03, celkovo upravené 1 krát.

21.07.2022 - 15:55:48
00
No dpc vitaz grand tour s 3,8 W/kg Z3 :D :D .
21.07.2022 - 15:57:33
00
už pred troma rokmi som si všimol že nerozlišuješ medzi 20 minútami a 7 hodinami - dosť rozdiel - co povieš ?
21.07.2022 - 15:59:59
00
ivan napísal:
co ty vieš kto co jazdí - ved nevieš ani kolko percent zo 100 v tréningu je pri takomto takmer rovnakom P a NP v akom stave vnútorného prostredia organizmu + aký to má tréningový efekt, šak už si tie percentá uvedom

Vysvetli mi teda prosím, prečo vznikol NP. Ty ho síce neuznávaš, ale uvádzaš si ho ako dosiahnutý priemerný výkon v každom svojom pridanom tréningu. Ty síce tvrdíš, že jazdíš rôzny výkon a nie konštatný diesel, ale tvoj vlastný wattmeter ťa usvedčuje o opaku. Sám tvrdíš, že na pocity sa nejazdí, ale dôležité sú čísla. Ale v tomto prípade sa orientuješ a prezentuješ vlastné pocity a ignoruješ údaje s vlastného počítača/wattmetra :lol:
21.07.2022 - 16:03:08
01
ivan sry, s ktorym ivanom sa teraz bavim?
21.07.2022 - 16:13:29
00
Kristina napísal:
Vysvetli mi teda prosím, prečo vznikol NP. Ty ho síce neuznávaš, ale uvádzaš si ho ako dosiahnutý priemerný výkon v každom svojom pridanom tréningu. Ty síce tvrdíš, že jazdíš rôzny výkon a nie konštatný diesel, ale tvoj vlastný wattmeter ťa usvedčuje o opaku. Sám tvrdíš, že na pocity sa nejazdí, ale dôležité sú čísla. Ale v tomto prípade sa orientuješ a prezentuješ vlastné pocity a ignoruješ údaje s vlastného počítača/wattmetra :lol:


ako že neuznávam, len nemám v tréningu velký rozdiel medzi P a NP - zlepšujem hlavne FTP, VO2max, nie silu a anaeróbne schopnosti, že ludia ktorých poznáš takto netrénujú ? ktorí ľudia ? Dukla ? preto sa nemôžu vyhrabať z rozhrania hobbi a profi - majú v tréningu malý podiel prahavých a nadprahových intenzít, trénujú len na veľký normalizovaný výkon - málo bolestivý tréning, podobne ako žabožrúti - nevydržia v dlhých kopcoch dlho držať súvisle vysokú intenzitu - lebo to netrénujú - lebo to viac bolí
21.07.2022 - 16:16:29
00
Ešte mi vysvetlite ako sa dá tréningom po rovine pri 215W P=NP dá trénovať výdrž v kopcoch, kde v kopci treba držať 280-350W na trase napr. 70km/2800vm ?
21.07.2022 - 16:33:54
00
ivan napísal:
prah /hlavný prínos 45 % z tréningu - najviac času z tréningu strávený okolo prahu/

Ja som taky blby, tak este raz prosim ta, aky je rozdiel medzi z123 pri 215w a prahu pri 215w? Neni to cirou nahodou ta ista vytrvalost/tempo, neboli diesel? :geek:

Prílohy:

prah.JPG
prah.JPG 49.41 KiB thumb_up0thumb_down

z123.JPG
z123.JPG 50.86 KiB thumb_up0thumb_down

21.07.2022 - 16:44:33
00
84 kilometrov, P 224 W, NP 226 W

Prílohy:

12. deň.PNG
12. deň.PNG 96.66 KiB thumb_up0thumb_down

21. 7. 2022, P 224 W, NP 226 W - v garmine.PNG
21. 7. 2022, P 224 W, NP 226 W - v garmine.PNG 100.28 KiB thumb_up0thumb_down

22.07.2022 - 02:37:21
00
branomelis napísal:
Chudáčiská cyklisti čo ešte donedávna trénovali len podľa tepových zón. Ešte aj v súčasnosti je merač výkonu pomerne netypická vec medzi cyklistami. Navyše mnohé modely majú veľmi podozrivé možnosti kalibrácie resp offsetu. A čumieť do takéhoto výstupu potom a kašľať na prejavy vlastného tela z ktorých tep je základnou hodnotou, ktorá sa dá ľahko merať je veľmi zvláštne. Ale na tomto fóre čítam poslednou dobou čoraz viac zvláštnych poznatkov...vytvárajú sa tu dve skupiny ľudí, ktoré akoby sa venovali rôznym športom..keby som to tu teraz otvoril ako nováčik a chcem tu rady ohľadom tréningu, tak nemám šance zistiť čo z diskutovaných vecí je správne.


to ako fakt? ake 2 skupiny? mas tu 99% bikerov, kt. aspon v minimalnej miere vedia, co je to moderny trening a potom tu mas ivana, kt. vlastne ani neviem co tu predvadza a airbillyho, kt. keby pri svojom najazde nechal tu obsesiu tepom, tak by bol vykonovo urcite niekde inde

ale ano, uznavam, ak niekto novy cita tie ivanove vyplody, kde nahodne pridava slovicka ako VO2max, FTP a podobne, tak moze mat pocit, ze ten chlap vie o com hovori a preto je fajn, ze sa stale najde niekto, kto tie jeho fantasmagorie posle tam kam patria, akokolvek to je unavne
22.07.2022 - 06:55:53
06
branomelis napísal:
keby som to tu teraz otvoril ako nováčik a chcem tu rady ohľadom tréningu, tak nemám šance zistiť čo z diskutovaných vecí je správne.


To je prave problem dnesnej doby. Ludia bez vedomosti sa snazia najst rychle riesenia/odpovede na nete a potom su (vacsinou) v uplnej zumpe. Ono to totizto ma kazdy normalny clovek spravit tak ze si najprv nastuduje vedomosti z overenych modernych zdrojov, odsedi si to na riti a preskuma a potom by sa mal ist pytat a diskutovat na vselijake (odborne) fora a zistovat ako to vnimaju ini, ake maju skusenosti, kde sa da dozvediet viac a pod. Ak to chcu ziskat bez zakladov tak je to ich chyba ze naletia vselijakym kvaziexpertom. A ak ani ked maju zaklady nedokazu tu rozlisit kto trepe dve na tri tak to potom je problem niekde inde.
22.07.2022 - 08:18:49
00
ivan Paradny vytrvalostny (tempovy? :?: ) blok, len pozor na bludny kruh, aj ked...
Skusim pre ilustraciu ako vyzera rozdiel medzi vytrvalostnym a Vo2max grafom treningu. Na chvalenie vykonom to neni :lol: , ale kto chce vidiet rozdiel nech vidi, kto nie nie...
Vytrvalost Z2 P190W NP201W
Vo2max P172W NP227W

Prílohy:

vytrvalost Z2.JPG
vytrvalost Z2.JPG 51.6 KiB thumb_up0thumb_down

Vo2.JPG
Vo2.JPG 53.88 KiB thumb_up0thumb_down

22.07.2022 - 08:59:28
00
mirec16 napísal:
to ako fakt? ake 2 skupiny? mas tu 99% bikerov, kt. aspon v minimalnej miere vedia, co je to moderny trening a potom tu mas ivana, kt. vlastne ani neviem co tu predvadza a airbillyho, kt. keby pri svojom najazde nechal tu obsesiu tepom, tak by bol vykonovo urcite niekde inde

Myslim, že ja som presne tam kde chcem byt. Športujem primárne pre zdravie
22.07.2022 - 09:01:01
00
branomelis napísal:
Chudáčiská cyklisti čo ešte donedávna trénovali len podľa tepových zón. Ešte aj v súčasnosti je merač výkonu pomerne netypická vec medzi cyklistami. Navyše mnohé modely majú veľmi podozrivé možnosti kalibrácie resp offsetu. A čumieť do takéhoto výstupu potom a kašľať na prejavy vlastného tela z ktorých tep je základnou hodnotou, ktorá sa dá ľahko merať je veľmi zvláštne. Ale na tomto fóre čítam poslednou dobou čoraz viac zvláštnych poznatkov...vytvárajú sa tu dve skupiny ľudí, ktoré akoby sa venovali rôznym športom..keby som to tu teraz otvoril ako nováčik a chcem tu rady ohľadom tréningu, tak nemám šance zistiť čo z diskutovaných vecí je správne.

Merac vykonu je jedna z najlepsich veci co si moze cyklista na bike kupit a teraz sa da zohnat pomaly za cenu jednych "premiovych" bibsov. Mal som ho od zaciatku ako som zacal s cestnou cyklistikou cca. pred 6 rokmi. Zaznamenavat udaje ako tep / kadencia / watty z kazdej jazdy je tiez velmi dobra vec navyse ked na to dnes nepotrebujem dennik a pero ako v dobe kamennej a vsetko sa za mna spravi automaticky (no excusess). Dobry trener to vie potom zanalyzovat a naservirovat individualny trening sity na mieru (pozdravujem tych kvazi trenerov co okopiruju trening z netu).
Dalsi fajn bonus je ze viem jednoznacne urcit ci sa kazdym rokom zlepsujem ci sa uz jedna o vykon, aero, upgrady na bicykli, lepsi posed atd....
Najvacsia sranda je sledovat prve jazdy a porovnavat s aktualnymi. Napriklad ked som sa pri 200W na rovine tesil z priemerky 31kmh a teraz je to s prstom v riti 35+.
Za mna sa powermeter spolu s cykloradarom radia medzi top veci co si moze cyklista kupit na bike a to som uz nakupil plno "haraburd" za porovnatelne ceny.
22.07.2022 - 09:15:08
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika)
keyboard_arrow_up