ivan napísal:
duri, za tých posledných 11 dní s veľkým podielom záťaže okolo a nad prahom mi výkonnosť, fitness, ... podstatne narástla, s tým nezrobiš nič


Kde sa stratila ta tvoja vykonnost (280W FTP) ked na Strave tvrdis, ze vcera 21.7. si siel 47% prah a 28% VO2max? Kde si preboha siel 47% tvoje zazracne prahove hodnoty 280W??? Z5 je 105-120% FTP (z tvojich 280W to mame 294-336W). Kde v grafe je tych tvojich 28% VO2max? Kamarat ty si bud z nas regulerne robis prdel alebo si totalne ale ze totalne mimo.


Akoze tento

Prílohy:

analysis.jpg
analysis.jpg 114.37 KiB thumb_up0thumb_down

overview.jpg
overview.jpg 57.6 KiB thumb_up0thumb_down

22.07.2022 - 09:25:08
05
Bol by som hlavne rád, keď teda sa tu ľudia prezentujú, že tému tréningov majú v malíčku, sú kondične na špici a majú aj pódiové umiestnenia nielen na slovenských, ale aj európskych súťažiach, aby to tu nebolo len o tom čo robí zle ivan...Ivanove trénigy sú čudné, ale každopádne sú tu až na výnimky jediné čo sa tu zobrazujú.
Ideálne by bolo, keby sa tu dala nájsť inšpirácia aj od iných čo trénujú tak ako to cítia, že to je ideálne. Aby tam bolo vidno o akú trasu išlo, aký výkon sa šiel, tepy, kadencie. A ideálne aj či cesta (no pripadá mi to ako keby tu len cestári boli)...a možno aj nejaké MTB by sa hodilo. Normálne pekné hodnotné tréningy hobíkov a nie výstrižky od pretekárov z TDF.
22.07.2022 - 10:08:20
03
Vystihol si to,tu je to o prekarani sa. Novy neznaly clen fora ak by tu chcel hladat nieco co ho posunie v treningoch tak bude sklamany.
22.07.2022 - 10:12:25
03
branomelis napísal:
.a možno aj nejaké MTB by sa hodilo. Normálne pekné hodnotné tréningy hobíkov a nie výstrižky od pretekárov z TDF.

Vies ono na tom MTB asi tazko budes trenovat nejake striktne zony. Na toto je idealna cesta. Ked raz ides 12 a viac % stupania tak v zone 2 sa to ide velmi tazko.
22.07.2022 - 10:15:53
01
branomelis napísal:
Ideálne by bolo, keby sa tu dala nájsť inšpirácia aj od iných čo trénujú tak ako to cítia, že to je ideálne. Aby tam bolo vidno o akú trasu išlo, aký výkon sa šiel, tepy, kadencie. A ideálne aj či cesta (no pripadá mi to ako keby tu len cestári boli)...a možno aj nejaké MTB by sa hodilo. Normálne pekné hodnotné tréningy hobíkov a nie výstrižky od pretekárov z TDF.

zacinam sa opat vozit na mtb v podstate po 6tich rokoch cize zacinam prakticky od 0 co sa mtb vozenia tyka a mam rok resp 2 roky sa aspon trochu naucit vozit na mtb. je zasadne tazsie posunut "osobnu hodnotu" vyjazdu na mtb ako na ceste. na ceste je to striktne o case v zonach ktore si naplanujes + nejake vyskove ak su v plane a ides. po vyjazde zavesis cisielka zo stravy a hotovo.

napriklad vcerajsi a predvcerajsi mtb vyjazd. podla cisielok su tie vyjazdy absolutne nezaujimave. su v podstate porovnatelne na 95% rovnakej trase s tym ze predvcerajsi vyjazd podla cisielok vyzera byt odjazdeny o kusok "tazsie". pritom predvcerajsi vyjazd bolo pohodove vozenie sa po 3 tyzdnoch na mtb. vcerajsi vyjazd bol v pohode sa dostat na Cerovku (10km relativne hladky a rychly xc singlac technickej narocnosti 0.0000nic pre hocikoho kto ma mtb bicykel aspon "trochu v rukach") ktoru prejst vo sviznom tempe s co najcistejsou stopou a riesit uplne rychlostne zaklady jazdy na singloch. na korene treba podla moznosti prednym kolesom kolmo zadne nech si robi co chce. ak dobrzdujes do zakruty tak pred korenom treba pustit prednu brzdu. ak je koren ostry treba pustit aj zadnu brzdu nech nerozrezes zo spodu plast. ze vo vlnkach nemas tocit pedalmi lebo vo vlnke ide zadne tlmenie do zdvihu a potom chytis pedal o zem. ze nemas byt lenivy a obcas to nenechavat len na to co znesu 29kolesa a zadny tlmic ale ze treba aj zadok zdvihnut. ze najlepsie pruzenie predneho kolesa nie je nechat to len na vidlicu ale povolit lakte pripadne to koleso podvihnut. "blbosti" ktore PM / HR / cisielka na strave neukazu ale treba ich seriozne riesit kym nie su "automaticke"...

cokolvek pod 27:00 sa da povazovat za solidny cas way to go :)

Prílohy:

CD.JPG
CD.JPG 49.32 KiB thumb_up0thumb_down

CD_e.JPG
CD_e.JPG 69.42 KiB thumb_up0thumb_down

CD_s.JPG
CD_s.JPG 70.85 KiB thumb_up0thumb_down

CD_o.jpg
CD_o.jpg 620.73 KiB thumb_up0thumb_down

22.07.2022 - 11:40:04
04
To je super Juraj, že si tu aj toto pridal. Lebo téma dnešný tréning by mohla byť aj o tom ako sa trénujú práve takéto technické pasáže. Ja napríklad výkonové jazdenie už mám za sebou - nebaví ma a užil som si ho, ale ako som spomínal vyššie powermeter ešte ani dnes nie je bežná vec a pozeral som aj tu videá ako jazdiť na tepy. Ono sa to dá a z tej doby keby som mal powermeter tak by to boli pekné čísla. Ale prešiel som práve k tomuto čo najazdievaš ty, s tým, že my tu nemáme tieto flow traily, ale maximálny mordor . No a tu je podstate,že trénovať technickú jazdu je ďaleko horšie ako vybudovať zóny vytrvalosti. Jednoducho jazdím to už druhý rok a TOP10 v RZtách zajazdím málokedy..top20 aj hej, ale do top 10 nemám dosť sily na bajk napríklad a obratnosť, precíznosť čítať a viesť ťažké stopy. Takže vítal by som aj takéto poznatky v takejto téme.
22.07.2022 - 12:55:46
02
jachmel napísal:
Kde sa stratila ta tvoja vykonnost (280W FTP) ked na Strave tvrdis, ze vcera 21.7. si siel 47% prah a 28% VO2max? Kde si preboha siel 47% tvoje zazracne prahove hodnoty 280W??? Z5 je 105-120% FTP (z tvojich 280W to mame 294-336W). Kde v grafe je tych tvojich 28% VO2max? Kamarat ty si bud z nas regulerne robis prdel alebo si totalne ale ze totalne mimo.


Akoze tento


kam sa podelo 280 W, ... neni vobec podstatne, podstatné su vztahy medzi ludmi - že som ako pišeš tvoj, Jaiubov, ... kamarat

ne važne jachmel, je to tento rok taký tréningový kondičny chalenge, za 365 dní 10 000 km výkonom P 216 W, NP 221 W, 2,9 W/kg, kondičná udržiavačka vo veku rok a daco pred 60-tkou - keby som náhodou mal chut opät vyhrávat preteky, ale zas to nie sú že nejaké úplne diesel tréningy, v tých 10 000 km s 85 000 výškovými metrami priemerkou cez 30 km/h je napr. 1 000 km výkonom 300 W, ..., celkom 330 hodín, v priemere 2:20 hod., 70 km na jeden tréning, spolu 142 tréningov, P 216 W, všetko outdoor pri priemernej teplote 8°C /od -10 do +35/, bpm 148 co je 81 % z max. 182
22.07.2022 - 17:27:30
00
ivan Aha cize v podstate adaptacia organizmu tak, aby si vedel bez problemov drzat stanoveny vykon na urcenu vzdialenost a dalej nezvysovat progres. Udrziavacia faza. Celkom chapem. Vpodstate taketo nieco ja idem vo fitku - silovy trening hornej casti tela. Udrziavam svalstvo na urcitej urovni objemu a sily, aby som si zbytocne nezvysoval hmotnost a vosiel sa do S-kovych dresov :D Sympaticky pristup aj vzhladom na tvoj vek. Kazdopadne prajem vela zdaru :handshake:
22.07.2022 - 22:48:03
00
fitko je oproti 2 a pol hodine 2,9 W/kg veget jak sviňa, vegetuj si dalej - vela zdaru
23.07.2022 - 01:49:48
00
Ano Ivan vsetko robis najtazsie najdrsnejsie a hlavne najlepsie. Nezabudni uzit lieky…
23.07.2022 - 09:05:10
00
len neviem ake, ty ake uživaš ? že robiš všetko najhoršie - preteky nevieš vyhravat, ... len teoretizuješ aj s jachmelom, ...

duri, včera a dnes 84 km, 210 vaty, priemerka 32,4 km/h

Prílohy:

včera a dnes.PNG
včera a dnes.PNG 83.69 KiB thumb_up0thumb_down

23.07.2022 - 13:41:13
00
branomelis napísal:
Bol by som hlavne rád, keď teda sa tu ľudia prezentujú, že tému tréningov majú v malíčku, sú kondične na špici a majú aj pódiové umiestnenia nielen na slovenských, ale aj európskych súťažiach, aby to tu nebolo len o tom čo robí zle ivan...Ivanove trénigy sú čudné, ale každopádne sú tu až na výnimky jediné čo sa tu zobrazujú.
Ideálne by bolo, keby sa tu dala nájsť inšpirácia aj od iných čo trénujú tak ako to cítia, že to je ideálne. Aby tam bolo vidno o akú trasu išlo, aký výkon sa šiel, tepy, kadencie. A ideálne aj či cesta (no pripadá mi to ako keby tu len cestári boli)...a možno aj nejaké MTB by sa hodilo. Normálne pekné hodnotné tréningy hobíkov a nie výstrižky od pretekárov z TDF.

Som si dovolila teda niečo "zo svojej záhradky". Nepatrím síce k tým, čo majú "tému tréningov v malíčku" a ani nie som "kondične na špici". Ale vyjadrím sa skôr k tréningom na watty na MTB. Ako už písali znalejší problematiky predo mnou tak jazdiť podľa wattmetra sa v teréne nedá tak ako na ceste. MTB väčšinou jazdíš v členitejšom teréne kde sa záťaž veľmi rýchlo mení. Takže je problém stabilne a rovnomerne tlačiť do pedálov keď sa terén vlní hore - dole. Dá sa s ním však jazdiť nejaký rovnomerný šotolinový výjazd na určité watty. Na MTB mi zvyčajne vychádzajú nižší AVG výkon ako na ceste, ale väčší rozdiel výkonu v porovnaní s NP. Takže na MTB si vieš spätne hlavne vyhodnotiť NP pri intervalovom tréningu, alebo si vybrať pravidelné stúpanie na VO2MAX tréningy. Ale pravdepodobne niekto poradí aj ďalšie typy tréningov, ktoré niekomu pomáhajú.
Dnešný majstrák Slovenska XCO v Košiciach. Veľké teplo pravdepodobne vyhnalo moje tepy do rekordných výšok. 178bpm som zaznamenala naposledy pred viac ako 5 rokmi. Záver som už trochu vypustila :$
Inak súčasť pretekov bol aj údajne jeden z najťažších KE.CY trailov, SuRAWy https://fb.watch/es253xFir_/

Prílohy:

MSR_XCO-Kosice.png
MSR_XCO-Kosice.png 103.79 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil Kristina dňa 23.07.2022 - 21:42:58, celkovo upravené 1 krát.

23.07.2022 - 20:53:35
02
tu neni problém že nevieš íst presné watty v jednom tréningu, preteku ale že nemáš šajny kolko percent v ktorej časti roka máš odjazdených v prahových a nadprahových intenzitách, jazdíš len podla pocitov od šavla do pavla, namiesto exaktných údajov tvoria tvoj slovník len krčmové pojmy ako napr. dieslovy tréning, ... v pretekoch ťažíš z pochybných zvýhodnení kedže si niekedy jazdila za mužov
23.07.2022 - 21:42:22
00
Kristina
Si dnes šla takú moc podobnú jazdu ako aj ja, len ja som mal primárny cieľ len nastúpať výšku a potom skúšať brzdy, ale mal som na biku aj iný prevodník a celé som to potreboval zajazdiť. Ale tie tepy dnes boli fakt hrozné. Ale ja už dlhšie nejazdím v týchto pásmach len ma zaujímalo čo to dá :)

Prílohy:

kopček.JPG
kopček.JPG 68.1 KiB thumb_up0thumb_down

23.07.2022 - 21:46:28
00
Pobavilo, Ivanko :D
Porozprávaš mi o tom bližšie keď sa naučíš jazdiť v teréne na MTBajku ;)
23.07.2022 - 21:47:01
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika)
keyboard_arrow_up