JAsné, si tam určite bol... Proste mu nedal prednosť a zostrelil z biku.
25.07.2022 - 07:22:11
00
chalani, toto sa moze stat hocikomu z nas, dodrzis rychlost, pribrzdis a aj tak sejmes niekoho.. Treba davat pozor aby sme raz my neboli tak opluvani v diskusiach.. Alebo mrtvi na ceste.. Je pekne ze ides po hlavnej a mas prednost ale ako cyklista su stale ten slabsi clanok, co musi predvidat predsalen viac.. Mam kamaratov motorkarov, ti vzdy vravia, ze pre motorkara neexistuje hlavna, vedlajsia, vzdy sa spravas ako na vedlajsej...
25.07.2022 - 08:59:23
03
.. ano u tych motorkarov to casto vidat, ze sa spravaju ako na vedlasej😆
25.07.2022 - 09:00:51
010
triki napísal:
je to smutné,ale legenda určite nie.amatérsky športovec ktorý prekročil vlastné limity.


tiez to tak vidim, mal natrenovane, na to ze mal 57 rokov, mal kondicku jak 42 rocny. Ale v tom teple robit nejake sporty je podla mna sialenost. My nie sme este prisposobeni a zvyknuti na tie tepla, nevyrastali sme v stredomori. Mohli by aj organizatori uz zacat riesit taketo veci, ved to nie je prvy pripad, uz to tu bolo pred 6 rokmi https://www.teraz.sk/sport/madarsko-triatlon-budapest-slovak-umrtie/209573-clanok.html

a neda mi podotknut este jednu vec. V dnesnej dobe su niektori amateri namakani, uz su v podstate poloprofesionali, ale stale su to len ludia, co nemaju ziadny support, a po treningu tahaju osmicku v praci za pocitacom a podobne. Snazia sa priblizit vrcholovym sportovcom ale za aku cenu...
25.07.2022 - 09:04:42
02
delarosa napísal:
tiez to tak vidim, mal natrenovane, na to ze mal 57 rokov, mal kondicku jak 42 rocny. Ale v tom teple robit nejake sporty je podla mna sialenost. My nie sme este prisposobeni a zvyknuti na tie tepla, nevyrastali sme v stredomori. Mohli by aj organizatori uz zacat riesit taketo veci, ved to nie je prvy pripad, uz to tu bolo pred 6 rokmi https://www.teraz.sk/sport/madarsko-triatlon-budapest-slovak-umrtie/209573-clanok.html

a neda mi podotknut este jednu vec. V dnesnej dobe su niektori amateri namakani, uz su v podstate poloprofesionali, ale stale su to len ludia, co nemaju ziadny support, a po treningu tahaju osmicku v praci za pocitacom a podobne. Snazia sa priblizit vrcholovym sportovcom ale za aku cenu...


Nechcel som reagovat na trikiho, nakolko je to dlhodoby frustrovany zlomyselny poloprimitivny cyklodezolat, ale na teba budem. Chalan bol v BA legenda - pomerne vychyteny DJ z konca 90 zaciatku 00, neskor aj moderator. Rozbehol sportovu komunitu a zapalil vela ludi k pohybu a sportu. Vdaka sportu vyzeral tak o 15 rokov mladsie. Je mozne, ze to hrotil, netusim, comu vsetkemu sa venoval pocas volneho casu (alebo v minulosti) - casy mal na svoju vekovku fajn, ale ziadne sialenosti to neboli. Poznal som aj toho Rada Okruckeho a podla vsetkeho islo kombinaciu viacerych faktorov a rozhodne to nebolo, kvoli tomu, ze by iba bezal velku porciu a v teple. Kazdopadne robit zavery v pripade smrti z minima informacii je nedostojne - len aby sa niekto citil, ako je nad vecou, ako velmi vie co sa stalo a ako on robi veci lepsie a dokazuje to tym, ze ved on je este zivy, kym druhy nie. Organizatori prilis viac spravit nemozu: kazdy vikend len na slovensku startuju v teple po roznych pretekoch stovky, niekedy tisicky aj viac, dospelych ludi.
25.07.2022 - 09:58:22
016
Poznal som ho z videnia ako výraznú postavu na rôznych atletických pretekoch kde chodieval so svojim teamom. RIP.
25.07.2022 - 10:25:33
00
Volodja napísal:
Nechcel som reagovat na trikiho, nakolko je to dlhodoby frustrovany zlomyselny poloprimitivny cyklodezolat, ale na teba budem. Chalan bol v BA legenda - pomerne vychyteny DJ z konca 90 zaciatku 00, neskor aj moderator. Rozbehol sportovu komunitu a zapalil vela ludi k pohybu a sportu. Vdaka sportu vyzeral tak o 15 rokov mladsie. Je mozne, ze to hrotil, netusim, comu vsetkemu sa venoval pocas volneho casu (alebo v minulosti) - casy mal na svoju vekovku fajn, ale ziadne sialenosti to neboli. Poznal som aj toho Rada Okruckeho a podla vsetkeho islo kombinaciu viacerych faktorov a rozhodne to nebolo, kvoli tomu, ze by iba bezal velku porciu a v teple. Kazdopadne robit zavery v pripade smrti z minima informacii je nedostojne - len aby sa niekto citil, ako je nad vecou, ako velmi vie co sa stalo a ako on robi veci lepsie a dokazuje to tym, ze ved on je este zivy, kym druhy nie. Organizatori prilis viac spravit nemozu: kazdy vikend len na slovensku startuju v teple po roznych pretekoch stovky, niekedy tisicky aj viac, dospelych ludi.


aby to nebolo zle pochopene, urcite si o neho neotieram hubu, bolo to fajn clovek, ktory zapalil mnohych k sportu a skvely motivator. To co daval nedavaju 40rocni a bol namakany naozaj. Co som tym prispevkom chcel povedat je, nech je to memento pre vsetkych nepodcenovat pripravu a stav organizmu, nemame timy lekarov okolo seba ako profici a nech uz sa stalo hocico, nech uz boli hocjake podmienky, ci pricina, treb asi na seba nadav pozor a neprecenovat sa. Nie sme profici... Milana som poznal (nie osobne) ako vyraznu osobnost a tiez ma to dost zamrzelo co sa stalo..
25.07.2022 - 14:19:26
00
delarosa napísal:
aby to nebolo zle pochopene, urcite si o neho neotieram hubu, bolo to fajn clovek, ktory zapalil mnohych k sportu a skvely motivator. To co daval nedavaju 40rocni a bol namakany naozaj. Co som tym prispevkom chcel povedat je, nech je to memento pre vsetkych nepodcenovat pripravu a stav organizmu, nemame timy lekarov okolo seba ako profici a nech uz sa stalo hocico, nech uz boli hocjake podmienky, ci pricina, treb asi na seba nadav pozor a neprecenovat sa. Nie sme profici... Milana som poznal (nie osobne) ako vyraznu osobnost a tiez ma to dost zamrzelo co sa stalo..

Fair enough. Urcite sa moze robit osveta a rozpravat o rizikach a prevencii, bez ohladu na to co naozaj bola pricina. Asi mimo temu (nastastie): tento rok v Senci na triatlone skolabovala hobby pretekarka, hoci uz po plavani vyzerala out. Ale vyprosila si, aby ju pustili dalej. Samozrejme, dobrovolnici/brigadnici to nevedia odhadnut a stianut niekoho z trate nie je jednoduche rozhodnutie. Ale ludia (aj pomerne mladi) kolabuju a dostavaju infartky aj na pohodlnych stolickach v klimatizovanych ofisoch. Ja len tolko, ze zavery by sa nemali robit bez poznania celej situacie na zaklade nereprezentativnej vzorky.
25.07.2022 - 14:59:19
13
Egon Tomajko redaktor a dramaturg Rádia Regina Stred...mal som rád jeho relácie. Česť jeho pamiatke.
27.07.2022 - 11:10:24
00
RIP porucicka Uhura.
31.07.2022 - 23:43:42
10
Bill Russell 😢
01.08.2022 - 00:00:51
01
moj ucitel informatiky, ktory ma naucil Pascal a od toho sa vlastne odvijal cely moj zivot.
"Prezidentka mu pred pár rokmi udelila štátne vyznamenanie za to, že „nenápadne a v tichosti ovplyvnil vývoj celého jedného odvetvia vedy a hospodárstva“.
RIP legenda.

https://dennikn.sk/minuta/2951470/?fbclid=IwAR0tVvDrrz0oznpGGkJt9GtryyCoDhhGhVAHzrTB6iHyvDm4xbU72fseemE
01.08.2022 - 00:41:59
31
v rozhovore s ním padla jedna zaujímavá poznámka: "Málo výkonná technika vás v podstate nútila vymýšľať inovatívne riešenia."
01.08.2022 - 08:22:47
01
[quote="@1861640"]moj ucitel informatiky, ktory ma naucil Pascal a od toho sa vlastne odvijal cely moj zivot.

Kedy si koncil ? (Ak to nie je tajne ;-) )
01.08.2022 - 10:05:11
00
aJoN napísal:
v rozhovore s ním padla jedna zaujímavá poznámka: "Málo výkonná technika vás v podstate nútila vymýšľať inovatívne riešenia."

To bolo trochu iné programovanie - na takej JPR-12 bolo k dispozícii 4 kB pamäte na program a 4 kB na dáta, programovalo sa v assembleri, t. j. dalo sa hrať s bitmi.
01.08.2022 - 17:43:02
00
keyboard_arrow_up