Konečne Jano1987 vstupil aj do tejto témy. Ešte len teraz nastane obohatenie.


Naposledy upravil Hosť dňa 26.07.2022 - 10:08:30, celkovo upravené 1 krát.

26.07.2022 - 09:52:00
01
:)
Som zásadne proti skvapalnenému plynu! Čo keď vytopím susedov?
26.07.2022 - 10:04:49
214
Príloha:
unknown.png
unknown.png 54.33 KiB thumb_up0thumb_down

26.07.2022 - 10:43:22
02
vikino1 chápem, že máš antipatie a problém s mojím názormi, či pohladmi na niektoré veci. Tak mi prosím prezraď aký mám mať názor, aby som to vedel napísať do budúcna. Alebo ešte lepšie, nahlasuj všetky moje príspevky ak s nimi máš problém. Je to tvoje právo a ja s tým nič nespravím.
26.07.2022 - 11:10:34
00
Už je to aj oficiálne … Bradavičnatec na zozname pomýlených rusofilov 😎.

https://euractiv.sk/section/vychodna-politika/news/fico-je-za-prorusku-propagandu-na-ukrajinskom-ciernom-zozname/
26.07.2022 - 11:32:08
214
Jano1987 napísal:

Stax - aspoň sa naučte správne používať cudzie výrazy.

Rad sa necham poucit ktory so pouzil nespravne?
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Whataboutism
26.07.2022 - 12:35:39
01
Stax napísal:
Rad sa necham poucit ktory so pouzil nespravne?
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Whataboutism


Whataboutism je to odvedení pozornosti inde. Príklad v Rusku mučia väzňov. A niekto by vytiahol že v USA väzni nemôžu voliť.

Ja som reagoval na komentár od užívateľa triki: "btw...Izrael má plné právo útočiť na svojho nepriateľa ktorý mu už desaťročia sľubuje vymazanie z mapy." Ktorý bol zrejme redakciou na izraelský útok na iránsku továreň na území Iránu.

Teda užívateľ tvrdí, že môžu legitímne zaútočiť na hocikoho, kto sa im vyhráža, majú problematické vzťahy alebo od nich pociťujú hrozbu. Do rovnakej kategórie ako Irán z pohľadu Izraela spadá aj Palestína. Izrael robí na palestínskom území presne to isté, čo podľa užívateľa sľubuje napríklad Irán Izraelu.
26.07.2022 - 15:39:42
00
Jano1987 napísal:
triki takže Izrael môže legálne okupovať a vyháňať palestíncov z palestínskych suverénnych území a stavať tam osady pre Izraelcov a zaberať ich pre seba? To je akože aj morálne v poriadku?

No v poriadku to neni ale podĺa mňa im to demokratický svet čiastočne odpúšťa nie len kvôli peniazom ale aj krivdám z 2 svetovej vojny a kvôli schopnosti eliminovať terorizmus a mafie na svete a teda v podstate voľbe menšieho zla.
Snáď to zlo nechceš porovnávať s Putlerovou bandou ktorá to robí hlavne preto aby ukázala svojim poddaným že ani na Ukrajine nemajú splachovacie záchody a teda aby sa ešte chvíľu udržala. Svet ich už rešpektoval len kvôli tomu že majú jadrové zbrane z ktorými Izraelci pokiaľ viem svet a nás nestrašia.

No ale ako som už povedal že čoskoro (1-3 roky ? ) sa tá FSB/KGB banda+armádaZ rozpadne a budú sa hlušiť medzi sebou.
Goebbelsove kvality a vtedajšiu Nemeckú pracovitosť a lojalitu v Zusku chvalabohu nenájdeme.

Už som dosť starý na to aby som vedel že ideálne dobro neexistuje a že si teda treba vždy voliť menšie zlo.
26.07.2022 - 16:05:38
00
Len otázka je, dokedy sa to bude odpúšťať, resp. tolerovať? Že zažili krivdy v 2. svetovej? Tých národov, čo zažili krivdy bolo oveľa viac. Od nástupu Hitlera k moci v 1933 po koniec vojny v 1945 ubehlo 12 rokov. Izrael vznikol v 1948, teda tu je už 74 rokov. Za to, že afromeričania v USA boli kedysi otroci, tak sa nebudú trestať ich trestné činy?

Na toto je dobrá tá otázka. Ak by som vedel nájsť liek na rakovinu, ale musím zabiť kvôli tomu človeka, je to správne? Pokiaľ si povieme, že to správne je, a zistím, že ten jeden človek nestačil, tak koľko ich obetujem? 2? 3? 50? Milión? Kde je tá hranica, kedy to je ešte akceptovateľné a kedy nie?
26.07.2022 - 17:09:01
00
Jano1987 napísal:
Whataboutism je to odvedení pozornosti inde. Príklad v Rusku mučia väzňov. A niekto by vytiahol že v USA väzni nemôžu voliť.

Ja som reagoval na komentár od užívateľa triki: "btw...Izrael má plné právo útočiť na svojho nepriateľa ktorý mu už desaťročia sľubuje vymazanie z mapy." Ktorý bol zrejme redakciou na izraelský útok na iránsku továreň na území Iránu.

Teda užívateľ tvrdí, že môžu legitímne zaútočiť na hocikoho, kto sa im vyhráža, majú problematické vzťahy alebo od nich pociťujú hrozbu. Do rovnakej kategórie ako Irán z pohľadu Izraela spadá aj Palestína. Izrael robí na palestínskom území presne to isté, čo podľa užívateľa sľubuje napríklad Irán Izraelu.


cize ukazkovy priklad whataboutism kedze sme sa bavili o syrii a irane. :y:
26.07.2022 - 17:21:37
05
neviem z coho vyplyvaju tieto filozoficke cvicenia.

len sa chcem spytat... este stale dokazeme rozlisovat medzi:
bombardovanim fabriky na vyrobu armadnych dronov
a
bombardovanim civilnych objektov ako skoly, nakupne centra a rezidencnych zon vsak?

Nikto nehovori, ze napadnut akykolvek suverenny stat je OK. Avsak kontext je jasny. Zrovna Syria voci "nesympatizujucim statom" vystupuje uz nejaky ten piatok ako teroristicky stat.

A dodam, ze prirovnavat Izrael k sucasnemu Rusku je naozaj pritiahnute za vlasy. Posobia nekompromisne to ano, ale keby sa Izrael spraval ako putinovske Rusko s armadnou prevahou, ktoru ma v tom regione, tak v mape blizskeho vychodu vystrihnes niekolko dier.
26.07.2022 - 17:24:53
07
Poprosím na Jano1987 nereagovať alebo si ho dať do ignorovanych lebo to tu zasa zahlti svojimi mudrami tak ako iných témach.
26.07.2022 - 17:32:50
05
Stax kde nájdem celú tú konverzáciu o Sýrii a Iráne? Evidentne nie som v obraze.
26.07.2022 - 17:43:00
00
Vyborna vedecka studia o tom, ako sankcie voci Rusku "vobec nefunguju".

https://yale.app.box.com/s/7f6agg5ezscj234kahx35lil04udqgeo
26.07.2022 - 18:23:47
02
363 prokurátor si dnes vyžiadal doručiť spisy z akcie Súmrak... vyzerá to zas na 363 zrušenie obvinení Fica a Kalinaka... že,ten 363 prokurátor nevedel zostať v Rusku,keď bol pozrieť kolegu pred inváziou Ruska...
26.07.2022 - 21:27:06
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up