Teraz bola odvysielaná reportáž na Markíze o zákaze vstupu do lesov. Lesná stráž zastavovala cyklistov na asfaltke z Bankova na Alpinku. Kuknite v archíve.
26.07.2022 - 17:09:19
11
Tak nech už zastavujú osobne auta aj autobusy pri Ovečke v smere na Bankov … však asfaltka ide odtiaľ priamo do lesa . Nebudte už kkti , staci že ti naši politici nimi sú . Podobne príkazy v kovidovej pandemii pri pohybe v lesoch sme tu už mali . Ich výklad nepochopil ani sám Mikas . Takze , ja zajtra idem na Bankov po lese asfaltkou , potom tou istou kvalitou asfaltu na Anicku a ďalej asfaltkou na rázcestie Diana . Samovznietenie tela ani môjho ducha nepripúšťam 😎 …
26.07.2022 - 17:23:03
07
Moja prva reakcia bola podobna. Potom som sa rozpraval s clovekom, co bol pri poziari nad Lodinou. Navrhujem aby sa k teme vyjadrovali len ti co si tam boli hodinku odrobit. Ked uz nevies vydrzat tak chod ale neburcuj narod. Obvykle reaguje malo chvalyhodnym sposobom. :-(
26.07.2022 - 18:41:26
06
Múdro Pišta. Čo je viac? Záchrana lesa pre všetkých, alebo svojvôľa jednotlivca, lebo on musí ísť do lesa a nebude nič rešpektovať. Egoizmus neskutočný, ale vyhovárajme sa na politikov. Takých máme politikov aký národ sme.
26.07.2022 - 19:17:51
011
c.tenor.com
26.07.2022 - 21:07:52
03
Môj posledný príspevok na tuto tému … len my vysvetlite ako ja , bicyklista , nefajčiar , v momentalne “ pritlustelom “ tréningovom mode iduci striktne len po asfaltkách medzi Črmelom- Bankovom - Alpinkou a Nemcovou Dolkou , nikde sa nezastavujuci , neodhadzujuci odpadky / nedopalky/ sklo ani iné slnečný lúč koncentrujúce predmety , môžem zapáliť les ?! Ľudia , majte už rozum . A pista , nehnevaj sa , ale ľutovať hasičov, policajtov s predčasnými vysluhovymi dôchodkami , že plaču keď konečne robia svoju prácu v sťažených podmienkach zopar za sebou idúcich dni pri udalosti , ktorá je tu raz za niekoľko
rokov ?! My , zdravotníci sme robili cez dva roky v kuse ako kkti , skončili sme vypálení desaťkrát viac ako lesik nad Lodinou a viacmenej po prvotných obdivných slovách a skutkoch na začiatku pandemie , ma nás celé Slovensko v péčku . Mnohí anesteziológovia si radšej , ako by mali v dalších vlnách ventilovať kovid pacientov sa atestovali v odbore všeobecne lekárstvo a budú predpisovať recepty spoza tlusteho skla … takze nie , kadím na tieto <>viny a po dvoch týždňoch v ktorom som v každom odrobil cez 90 hodín a kazdy druhý deň som nespal doma , ale ošetroval pocientov , si pôjdem aj napriek Vasemu opovrhnutiu psychoterapeuticko- kondične zašportovať na spomenutej asfaltke .
26.07.2022 - 22:49:13
08
Problem takto pisomne vedenej debaty je, ze nemozes okamzite reagovat na nedorozumenia. Takze dodatocne. V tomto okamziku neide o porovnanie prace zdravotnikov a hasicov. Neide o lutovanie hasicov ale lesa. Ano
bicyklista , nefajčiar , v momentalne “ pritlustelom “ tréningovom mode iduci striktne len po asfaltkách medzi Črmelom- Bankovom - Alpinkou a Nemcovou Dolkou , nikde sa nezastavujuci , neodhadzujuci odpadky / nedopalky/ sklo ani iné slnečný lúč koncentrujúce predmety
neohrozujes ten les ale si vynimkou. Zial je stale dostatok takych co vypaluju travniky, zahadzuju spaky, zanechavaju neuhasene ohnisko a zahadzuju flasky. To opovrhnutie si si domyslel ja som len naznacil, ze chod ale neburcuj masy k tomu aby opakovali tvoj cin.
27.07.2022 - 07:10:26
04
že zastavovali cyklistov...mňa by zaujímalo či zastavovali aj dole golfistov na autách a vracali ich späť...
27.07.2022 - 07:10:50
00
Nereaguj , nepozastavuj sa nad nezmyselnostou tohoto príkazu , nerozmyslaj … bo budeš označený , že “ burcuješ národ “ 🫣 . Neviem ako dokážu prežit takéto maličké suchá napríklad v takom Chorvatsku - Biokovo, Taliansku- Garda , Španielsku - Pyreneje - okolie Girony s inakejšou rozlohou a lesmi / áno všade tam som bicykloval v najteplejších letách / bez týchto “ popletenych “ nariadeni . Asi skutočne budem voliť “ drevokazného” Žigu , bo ten nic nezakazoval 😎 …
27.07.2022 - 08:21:25
01
Ramon1 Nehrajme si so slovickami. Dufam, ze vies ako som myslel to burcovanie ... (Uz sme si davno nesadli na pivo - treba skoordinovat slovnik. :-) )
27.07.2022 - 09:09:59
02
Je dôležité udržiavať paniku.
27.07.2022 - 09:13:50
03
Ano, je pravda, ze ako cyklisti-sportovci, ktori ani nefajcime a pri vyjazde si nerobime ohnik za kazdym druhym stromom, nemame sancu sposobit poziar na akejkolvek ceste, aj keby sme isli rovno po lese mimo trailov, ale tak ako je to uplne normalne v Slovakistane, zakazy sa robia vseobecne a pre vsetkych. Pretoze, co ak ten cyklista ma v batozku zapalky a safaladku, ktoru si chce pocas vyjazdu opiect na veceru? Ved nemozme teraz prehladavat vsetkych bajkerov, ktori vstupuju do lesa.

Btw. ako v tej reportazi nahanali cyklistov na asfaltke z Bankova na Alpinku, bolo naozaj smiesne. Rovno by som sa ich opytal, ci takto nahanaju aj vodicov v autach z Cermela na Bankov alebo Alpinku po dolnej ceste, lebo rozdiel tam nevidim.

Zial, ked je zakaz, treba to respektovat, lebo ak stretnete prilis aktivneho lesnika, moze vam naparit pokutu do vysky 3300 Eur (ak dobre pamatam).
27.07.2022 - 09:38:47
00
Takze , zhrešil som a urobil som to … strážcov zelene som nestretol žiadneho , cyklisti po asfaltke bicyklovali. Peších turistov mimo spevnenej debaty predmetnej asfaltky som nezahliadol . Tie nalinkate tabulečky 30x20 cm je ľahko prehliadnuť . Ale hlavne , že rachotiaca železnička s iskriacimi kolesami veselo premáva , golfisti sa tiež nejako museli na green cez lesoporast dostať a to že niektorí aj veselo pofajčievali a mali tento “ výplod chorej hlavy “ hlboko v paži ani nehovorím . Takze klídek , prežili sme kovid , vojnu mame u susedov a tiež sa už z toho neposerieme a s rastom cien zo skvapalnenych a rozložených pravekých obyvatelov našej matičky zeme nic nespravíme . Tak jeden ohníček nás nemôže vykoľajiť z pohody . Ale predsa by som zakázal jeden druh akože cyklistiky . Ebajkérov. Bo im môže zahorieť ten ich motorček abo explodovať v teple batéria … a všetci dobre vieme ako sa ťažko hasia ? .
Pekný bicyklový deň …
27.07.2022 - 12:38:08
04
"Bo im môže zahorieť ten ich motorček abo explodovať v teple batéria …"

No daj este nejaky blud, ked si taky vtipny. ;-)
27.07.2022 - 12:56:47
02
Buď v kľude “električkár” , to bol vtip … ja Vás “ chápem “ , vaše dôvody výpomoci a neriešim Vás a vašu komunitu . Peace 😎
27.07.2022 - 13:11:14
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Prilby)
keyboard_arrow_up