FB je dlhodobo žumpa pre tupé existencie ako Danka Sestakova.
28.07.2022 - 13:50:16
03
prirodzené slopenské vlastnosti - nenávisť a závisť
28.07.2022 - 13:53:46
07
a hlavne tupota a hulvatstvo.

odkedy zacala vojna na Ukrajine som ovela silnejsie motivovany hladat utocisko pre moju vetchú existenciu niekde mimo SK. Pritom mam Slovensko rad, ale asi nezdielam hodnoty ostatnych obcanov tohto statu. A nejak sa asi budem musiet branit tomu, ze o mojej buducnosti budu rozhodovat takito spoluobcania.

Ono to zacalo vlastne asi pol roka po prichode Covidu. Hovoril som si vsak, ze kazdy potrebuje iny cas aby sa s tym vyrovnal a pochopil. A ze tie hluposti o nanocipoch, ze to odide ako tema uplne... Lenze prisla vojna na Ukrajine a vnimam hlavne zo soc. sieti, ze vela ludi asi trpi nasledkami kognitivnej havarie. Veria totalnym bludom, este horsim ako uroven "octujte a bojujte s chemtrails" alebo Vas tetuska co prave dopiekla buchty vnucatam na veceru posle "do pekla skapat najhorsou smrtou ty hnusny spinavy volnomyslienkarsky liberal!"

Preto, ma posledne vysledky eurobarometra vobec neprekvapili. Ten len je len odrazom toho co vsetci vnimame. Slovac si proste nevidi dalej ako na spicku nosa a sme prilis hlupi aby sme dovideli dalej. Dokonca su medzi nami urcite taki tupci, ktori by s prehladom zdvihli ruku za to aby sme vystupili z unie. Aj ked pracu a obzivu maju mozno len vdaka tomu, ze sme v unii.

este raz tupota a hulvatstvo.
28.07.2022 - 14:59:02
431
Zubesuch, uplny suhlas.
No asi to bude problem ludstva ako takeho... vcera som pozrel film Woodstock (1970) oceneny Oscarom. Pobavila scenka, kde si ucastnik stazoval na vojenske vrtulniky, ktore "nahnali" dazdove mraky nad festival, aby sa pomstili slobodomysliacej mladezi. Btw. US armada poskytla festivalu letecku pomoc a "zopar" lekarov, ktori zabezpecovali prefetovane deti. Asi by sme mali len uzivat menej drog... :headbang:
28.07.2022 - 15:09:34
00
Zubesuch napísal:
alebo Vas tetuska co prave dopiekla buchty vnucatam na veceru posle "do pekla skapat najhorsou smrtou ty hnusny spinavy volnomyslienkarsky liberal!"


potvrdzujem z prvej ruky :)
28.07.2022 - 15:22:18
00
https://www.tydenikhrot.cz/clanek/tragicka-putinova-chyba-kazachstan-pokukuje-po-nato
28.07.2022 - 15:40:57
02
Ukrajinci mozno dostanu dalsie hracky... asi je to aj celkom zaujimava prilezitost testovat v praxi ucinnost rakiet proti S300/S400, za normalnych okolnosti sa to asi len tak lahko neda preverit...

https://en.defence-ua.com/events/the_us_congress_declares_the_need_to_transfer_atacms_to_ukraine_democrats_and_republicans_support_the_decision-3699.html
28.07.2022 - 22:47:02
00
stále hovorím,že treba rusákov začať kŕmiť ich vlastným žrádlom.Keď im to začne padať niekde do rostova tak sa len potom za.erú.
28.07.2022 - 22:53:32
04
Zubesuch napísal:
a hlavne tupota a hulvatstvo.

odkedy zacala vojna na Ukrajine som ovela silnejsie motivovany hladat utocisko pre moju vetchú existenciu niekde mimo SK. Pritom mam Slovensko rad, ale asi nezdielam hodnoty ostatnych obcanov tohto statu. A nejak sa asi budem musiet branit tomu, ze o mojej buducnosti budu rozhodovat takito spoluobcania.

Ono to zacalo vlastne asi pol roka po prichode Covidu. Hovoril som si vsak, ze kazdy potrebuje iny cas aby sa s tym vyrovnal a pochopil. A ze tie hluposti o nanocipoch, ze to odide ako tema uplne... Lenze prisla vojna na Ukrajine a vnimam hlavne zo soc. sieti, ze vela ludi asi trpi nasledkami kognitivnej havarie. Veria totalnym bludom, este horsim ako uroven "octujte a bojujte s chemtrails" alebo Vas tetuska co prave dopiekla buchty vnucatam na veceru posle "do pekla skapat najhorsou smrtou ty hnusny spinavy volnomyslienkarsky liberal!"

Preto, ma posledne vysledky eurobarometra vobec neprekvapili. Ten len je len odrazom toho co vsetci vnimame. Slovac si proste nevidi dalej ako na spicku nosa a sme prilis hlupi aby sme dovideli dalej. Dokonca su medzi nami urcite taki tupci, ktori by s prehladom zdvihli ruku za to aby sme vystupili z unie. Aj ked pracu a obzivu maju mozno len vdaka tomu, ze sme v unii.

este raz tupota a hulvatstvo.


Súhlas, žiaľ za problém považujem aj to, že málo slušných občanov sa ozve. U nás v obci som napríklad bojoval proti čiernym stavbám, jednak u suseda a potom nelegálna reklama. Stal som sa obeťou atakov, nenávisti a hejtu. Síce nešlo o nejakú veľkú skupinu, ale zato hlučnú menšinu, ako sa to nazýva. Smutné je, že nik zo slušných občanov sa ma nezastal, lebo však radšej sa nechcú do ničoho miešať. A tak som "bojoval" sám a malé výsledky sa dostavili.

Ohromne mi však chýba občianska angažovanosť. Ľudia majú na háku a nestarajú sa o svoje okolie a prostredie v ktorom žijú. A odráža sa to žiaľ v celospoločenskej atmosfére, kde rôzni dementi dokážu prekričať väčšinu. To platí napríklad o Kotlebovcoch, partia sbskárov chodí takmer na všetky dedinské akcie, kde príde 5 - 10 kotlieb s vlajkami, tričkami, sú nechutní, rapaví a ľudia sa ich prirodzene boja. A takáto malá skupinka dokáže narušiť celú akciu až má človek pocit, že sú ich tam stovky. Zažil som to na viacerých podujatiach, keď im však človek povie, že nech sú ticho a nehulákajú, tak sa väčšinou zlaknú, avšak málo ľudí ich vie a chce konfrontovať. A žiaľ tupouni to využívajú.

Pokiaľ sa ako spoločnosť nezomkneme, tak sa nič nezmení. Pokiaľ ľudia budú naďalej závidieť aj suché z nosa, riešiť malichernosti, tak sa len ťažko niekam pohneme. To vidíme aj na cyklistoch, všade vlna hejtu a nenávisti. Už len keď sa veziem na ebiku, tak snáď od polovice cyklistov si vyslúžim všeljaké poznámky a múdre rady do života. Ľudia riešia totálne kraviny, závidí sa drahý bicykel, ohovára sa lacný bicykel, riešia sa kto, čo má oblečené, žiadny rešpekt. Pri našej práci sa pochvaly či uznania od cyklistov takmer nedočkáme. Nejaká vďaka, pokora či slová uznania akoby sa úplne vytratili. Naozaj sme ako spoločnosť neuveriteľne zaostalí.
28.07.2022 - 23:12:08
423
od @pista

Ženieme sa späť v čase, poznaní aj v spoločnosti.

Samuel
Marec
Samuel Marec
Prekladateľ a publicista

Pred niekoľkými mesiacmi sme na tomto mieste spomínali desaťtisíce ľudí, ktoré vtedy verili, že cieľom korony je vyvolanie občianskej vojny na Slovensku.

Prečo? Jednoducho preto, že s občianskou vojnou príde deštrukcia, rozpad, oslabenie nás Slovanov, no a potom prídu Holanďania a budú tu bývať a vládnuť a my Slovania budeme zase raz otrokmi.

A prečo Holanďania? No lebo Holandsko bude o chvíľu v dôsledku klimatickej zmeny pod vodou, takže hľadajú bezpečné miesto a našli ho na Slovensku, ktoré je, ako vieme, krásne, bohaté a skutočné. Nie ako Holandsko. To je vlastne už len taký homosexuálny kalifát.

2050: Ľudia jedia ľudí
Nie sú to len nejaké anonymné profily s kvetinkami namiesto fotky, ale ľudia, ktorých poznám. Rovnakí ľudia ako ja, rovnaký svet, rovnaká krajina, rovnaká realita.

No a títo ľudia si napríklad myslia, že nás naozaj z lietadiel práškujú, a sú skalopevne presvedčení, že kedysi tie čiary na oblohe neboli. Odkiaľ to vedia?

Osobne to vedia od svojich známych pilotov a letušiek, ktorí im to povedali spolu s tým, že v Uruguaji sa to ako v jedinej krajine na svete nedeje, takže všetci piloti a letušky teraz do toho Uruguaja odchádzajú, aby sa zachránili. Čo, mimochodom, vysvetľuje aj momentálny kolaps leteckej dopravy. A tiež v tom Uruguaji nemajú vojnu na Ukrajine.

Rovnako poznám ľudí, ktorí sa niekde dočítali, že nórski vedci vymysleli ja už ani neviem čo, lebo to nedávalo zmysel a neviem to zreprodukovať, ale výsledkom v každom prípade je, že už okolo roku 2050 budú ľudia jesť mŕtvych ľudí. V rámci ochrany životného prostredia alebo tak nejako. Celkom vážne.

A sú to presne tí istí ľudia, ktorí si rozposielajú reťazové e-maily a čerpajú z nich múdrosť, ale súčasne sú presvedčení, že dezinformácie neexistujú. Zároveň sú však o sebe najviac presvedčení, že tie dezinformácie dokážu rozoznať.

Ako rozosmiať vesmír
Je to absurdné. Máme také fotografie vesmíru, aké sme ešte nikdy nemali, budeme vedieť veci, o ktorých sme ani len netušili, a tí ľudia sa pýtajú, načo nám to bude a koho to zaujíma.

Máme fotografie vesmíru, z ktorých je jasné, že nie sme ani zrnkom piesku na Sahare, nič extra neznamenáme a sme tu len preto, že to tak vyšlo. A tí ľudia sa napriek tomu stále mlátia, lebo jeden je z Telgártu a druhý zo Šumiaca, akoby na tom záležalo. A na futbale sa jedni náckovia prekrikujú s druhými o to, kto je väčší nácek, akoby na tom záležalo.

A politici nám tu v strednej Európe rozprávajú niečo o genetickej čistote a o tom, že jeden národ je lepší ako druhý a jeden človek je lepší ako druhý len preto, že sa na tom malom šutri niekde na úplnom okraji nesmierneho vesmíru narodil na opačnej strane nejakej rieky. A že na tom celom tak nejako záleží.

Nie, nezáleží, ani kúsok, je to úplne jedno. Ak chceš rozosmiať vesmír, porozprávaj mu o tom, povedal by Woody Allen, keby sa mu k tomu chcelo vyjadrovať.

Čo nás ničí?
Máme fotky vesmíru, v roku 1996 sa v Británii narodila ovca Dolly a svitol nový vek poznania, lenže odvtedy prešlo takmer tridsať rokov a my namiesto nového veku ľuďom dookola vysvetľujeme, že Zem naozaj nie je plochá. A zbytočne, lebo oni nie sú ovce ako Dolly.

Ľuďom to rajbe ako v tatramatke, lebo vidia na fotke v materskej škole dúhu a hneď vedia, že je to propaganda, čiže urobia bordel, no a škôlka sa zľakne a ešte sa im aj ospravedlní za to, že sa zbláznili.

My tu tvrdíme, že fotografie vesmíru povedú k poznaniu, múdrosti a zodpovedaniu veľkej otázky, ako sme sa tu ocitli. Oni sú presvedčení, že poznanie a múdrosť sú len slepou uličkou, obyčajným sprisahaním s cieľom zničiť kultúru, národ aj ich ako jednotlivcov.

Len si to zoberte: majú sa ako nikdy, žijú v najbohatšej časti sveta, majú k dispozícii najviac poznania v dejinách a všetku túto múdrosť používajú na to, aby tvrdili, že žiadnu múdrosť nepotrebujú. Môžu takmer všetko, majú množstvo času a možností, a rozhodli sa, že ten čas a tie možnosti využijú na boj proti práškovaniu. Koruny tvorstva. Vlastne je to perverzné a zvrátené.

Nie Brusel, nie LGBTI, nie lietadlá a Holanďania a Nóri. Tí nás nezničia. Toto nás ničí.

Proti pokroku
Necelých tridsať rokov po tom, čo na svet prišla Dolly, sme zaradili spiatočku a ponorili sa do mystiky a euforickej spirituality.

Fakty odmietame práve preto, že sú faktmi, a vyberáme si rozprávky. Tisíce ľudí veria pochybne zalomeným grafikám o genetickej nadradenosti Slovanov, pri ktorých sa vesmír len smeje, ale Hitler by zato krochkal blahom, lebo by mu to bolo povedomé.

Máme k dispozícii nesmierne poznanie, ale keď tu umierali tisíce ľudí, počúvali sme kvetnaté reči o veľkých božích plánoch pre Slovensko, akoby sa tie reči mali zmeniť na pravdu len tým, že boli vyslovené.

Hľadáme nepriateľov a spoľahlivo ich nachádzame aj v tom, že z Amsterdamu do Bangkoku letí boeing. Hľadáme nepriateľov a nachádzame ich úplne všade, len nie v tom, že nám hrabe.

Čo bude ďalšie? Začneme sa zase modliť k bleskom a Božie znamenia budeme nachádzať v káve? Prestaneme fotiť vesmír, lebo nás to po prvé nezaujíma a po druhé nám to ukazuje, kde je naše miesto?

Ruky k vesmíru
Môžete si, samozrejme, povedať, že sa to predsa netýka väčšiny. Väčšina neverí Holandsku, Uruguaju, Nórsku a plochej Zemi. A budete mať pravdu. Väčšina naozaj neverí všetkému uvedenému.

Zároveň však s určitosťou vieme, že to nie je nič výnimočné. Veria niečomu z toho, niečomu podobnému alebo niečomu úplne inému, vo všeobecnosti však veciam, pri ktorých by vám vybilo poistky, keby ste si ich povedali nahlas.

Hovoria, že tí druhí sú odtrhnutí od reality, ale najviac odtrhnutí sú oni sami, lebo neveria už ani oblohe, čo majú nad hlavou. Veria, že to tu neustále niekto rozkladá a ohrozuje, ale toto je skutočný rozklad. Najväčšie nebezpečenstvo predstavuje to, ako ďaleko sme zašli a ako sme sa stratili. Ten rozklad v hlave.

Nie, našu spoločnosť nerozloží to, že sa dvaja chlapi budú môcť držať na ulici za ruku bez toho, aby ich niekto zmlátil. Našu spoločnosť nerozloží to, že tu pracujú Vietnamci.

Rozkladá ju to, ako stráca rozum, ako si vyberá rozprávky, ako ju vedú ľudia, ktorí hovoria, že stačí naozaj pekne zdvihnúť ruky k vesmíru a všetko bude v poriadku. A čo na to vesmír? Nuž, prevažne nič.

Blato v hlave
Píše sa rok 2022 a my sme uverili, že poznanie je nejakým sprisahaním proti ľuďom a pravda je v pekných obrázkoch. V hlave nosíme Uruguaje a geneticky upravených zombíkov na Ukrajine.

Čelíme revolúcii, ktorá nás ženie späť v čase, poznaní aj v spoločnosti. Tá revolúcia popiera hmatateľnú skutočnosť a nahrádza ju euforickými príbehmi ako od potulných kazateľov. Popiera to, na čom sme sa za posledných dvesto rokov dohodli, aj to, čo sme za posledných sto rokov zistili. Tvrdí, že to neexistuje, a ak áno, nemalo by.

A my? Veríme, že pravé hodnoty sú v Rusku a bezpečie v Uruguaji. Už sa ani nevieme dohodnúť, ktorá konšpirácia je tá správna, a výsledkom je, že v hlave máme dokonalé blato. Rácio sme odstavili, lebo nemá dušu, a naplno sme sa vrhli do šialenstva. Zvíťazila iracionalita, čím iracionálnejšia, tým pravdivejšia.

Ešte mi porozprávajte o tom, ako je hrozbou liberálna demokracia, a nie to, že sme sa zbláznili


Naposledy upravil boris.ko dňa 29.07.2022 - 09:53:46, celkovo upravené 1 krát.

29.07.2022 - 09:49:50
28
Takto sa to robí do psej matere 😲 …

thumb_up0thumb_down

A takto to skúšali ohyzdi ⬇️
thumb_up0thumb_down
29.07.2022 - 09:53:37
10
Ramon1 až tak dokonale hovorenej ukrajinčine nerozumiem - kde ten most postavili? Na juhu nemajú prístup k rieke, na severe hádam majú mosty pod kontrolou. Vyzerá to ako video z cvičenia a odkaz okupantom "takto si pre vás prídeme na východný breh Dnepra" - psychologická vojna.
29.07.2022 - 10:33:46
00
Ziadne cvicenie, Ak neklamu, tak boli pod palbou ruskeho delostrelectva a minometov.
A oni si (po skusenostiach z pociatocnej fazy vojny) uz davaju pozor aby neklamali, potrebuju byt doveryhodnym partnerom pre zapad.
Komentar k videu:
Ozbrojené sily - Toto je sila: 2 brehy Dnepra boli spojené pontonármi pod paľbou okupantov.
Oba brehy Dnepra boli spojené pontónovými člnmi pod paľbou ruského delostrelectva a mínometov.

Ale overit doveryhodnost sa samozrejme zatial neda.
29.07.2022 - 11:55:35
00
misto v dnesnej dobe, kedy legislativa chrani viac chrapunov, ako slusnych obcanov, sa kazdy za svoje prava boji postavit, aby este nahodou nebol on popotahovany. raz povies partii ozranov, aby boli ticho a na druhy den najdes rozbite auto, alebo ako sa ti vyhrazaju po ulici a policia ti na to povie "a co my s tym mame urobit?" toto je ten hlavny problem. nie je problem sa ozvat, ale nasledne mat ochranu systemom. a ta zial nefunguje. a to je to iste s nahlasovanim cohokolvek, kdekolvek. bojime sa skratka dosledkov svojich cinov. a ta zavist o ktorej pises, tu si nesieme z cias kedy nam cervena horda vzala identitu a naockovali nas zavistou a nenavistou voci kazdemu. 50 rokov zivota v dobe, kedy dostanes sice malo, ale zadarmo, mas pracu a aky taky zivot, len nevystrkuj hlavu a sem tam ukaz prstom. toto este dlho potrva, kym sa vykoreni u nas.

a co sa tyka nejakeho pokroku... pozrime sa len do susedneho ceska. velmi dobry priklad je, dlhe roky SK a CZ porodnici organizovali spolocny kongres, kde sa ucili navzajom nove postupy a vymienali si skusenosti. vysledok po 30 rokoch? cesi uz na kongres slovakov nepozyvaju, lebo sa od nas nemaju co naucit... oni nam mozu dat know how jak svina, ale naco? ked tu sa to proste... neda...
29.07.2022 - 11:57:01
05
Minikin napísal:
Ziadne cvicenie, Ak neklamu, tak boli pod palbou ruskeho delostrelectva a minometov.
A oni si (po skusenostiach z pociatocnej fazy vojny) uz davaju pozor aby neklamali, potrebuju byt doveryhodnym partnerom pre zapad.
Komentar k videu:
Ozbrojené sily - Toto je sila: 2 brehy Dnepra boli spojené pontonármi pod paľbou okupantov.
Oba brehy Dnepra boli spojené pontónovými člnmi pod paľbou ruského delostrelectva a mínometov.

Ale overit doveryhodnost sa samozrejme zatial neda.


To sa na cvičení tak hovorí, že boli sme pod paľbou nepriateľa, dali sme dole jednu stíhačku, dva vrtuľníky, úloha splnená....

Na úvod vidno pontónový most a okolo žiadne oceľové mosty.

V 0:43 je vidno zadymený oceľový most, podľa fotiek na google maps sa podobá na Antonivský železničný most (teraz komplet pod RU kontrolou). Potom sa sever sú mosty až v Zaporižii a Dnipre a vyzerajú ináč a tam by už aj tak nemohli byť pod mínometnou paľbou.

Ak majú postavený pontonový most, prečo potom niektoré autá prepravujú na pontónoch pomocou člnov.
A priam filmové zábery na kolónu Uralov s pontónmi... Podľa mňa to sú ukážky z cvičenia (od 2014 mali času na cvičenia dosť).
29.07.2022 - 12:50:57
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up