will
d25-a.sdn.cz
29.07.2022 - 15:26:40
00
v článku len trepe to isté čo všetci ochranári.odpad,kukurica,ploty....stále dokolečka.tí ochranári majú od štbáka asi spoločný manuál.
29.07.2022 - 16:45:44
00
Dakujem triki. Cize same "uzitocne" veci pre cloveka, ktory je v lese. Takze nic nove, mame robit hluk.
Za posledny tyzden som vyplasil 2 srny. Vzdy cestou do kopca po ceste popri huciacom potoku. Asi ma nepoculi. Tak dufam, ze srny su nahluchle a nasrate medvedie matky maju sluch lepsi.
29.07.2022 - 18:49:08
00
@will nie, podľa mňa sú duté ako tágo, dnes som mal jednu srnu na ceste ako som šiel dohora a pozerala sa na mňa ako na zjavenie. Milá srnka, keby som bol poľovník a ty tam tak stojíš tak už je z teba guláš
29.07.2022 - 18:59:15
00
FeroR Krásna je, mám to šťastie a vídavam ju u mňa v záhrade pravidelne. Neagresívna samotárska včela. Ten kovový odlesk je nezameniteľný.
29.07.2022 - 19:40:22
01
Tá včielka miluje uschnuté drevo. Mám uskladnené drevo na zimu na dvore a zopár ich tam prebýva ...
29.07.2022 - 20:27:16
02
will napísal:
Dakujem triki. Cize same "uzitocne" veci pre cloveka, ktory je v lese. Takze nic nove, mame robit hluk.
Za posledny tyzden som vyplasil 2 srny. Vzdy cestou do kopca po ceste popri huciacom potoku. Asi ma nepoculi. Tak dufam, ze srny su nahluchle a nasrate medvedie matky maju sluch lepsi.

Raz som sedel s jedným poľovníckom na posede, došiel mu "jeho" srnec a on strelil trikrát s asi 20 sekundovým odstupom (vždy minul, lebo mal nový kuker a nenastrelil si to) a srnček až po treťom výstrele odišiel kľudným krokom... Podľa mňa má srnčia slabý sluch.
29.07.2022 - 20:37:41
00
dozvedel si to čo vždy.Dávajte si v lese pozor..užitočná rada asi ako na prechode pre chodcov.medveď je v lese doma a ty choď sa prechádzať do mesta.Mu hlupákovi evidentne nevadí,že im medveďa regulujú už len pytliaci čiže to čo má robiť štát robia zločinci.
čím skôr odídu tyto trotli tým lepšie pre všetkých.
29.07.2022 - 21:07:38
00
Trikino a kto je v lese doma, polovnici a lesnici? A medved ma ist do zoo a rozpravok? Zaujimave ze ludia, co medveda v zivote nevideli a neuvidia sa nim citia tak straaasne ohrozeni a musia svoj strach (a u niektorych tuzbu strelit si) ventilovat vsade naokolo. Vypnite tv a bulvar a medvede pre vas prestaju existovat. Uz je to fakt chorobne
01.08.2022 - 11:53:04
213
o tom čo je u teba "chorobné" mu možeš ísť porozprávať do nemocnice v PB.

https://tvnoviny.sk/domace/clanok/232878-dalsi-utok-medveda-v-strazovskych-vrchoch-napadol-lesneho-projektanta-ten-skoncil-v-nemocnici
01.08.2022 - 21:52:48
01
cokupit to, kto je kde doma by som nevytahoval. Hlupy argument. Rovnako hlupy ako keby som pouzil, ze na ceste su doma auta a cyklista tam nema co robit.

V Domanizi ziju rodicia. Roky chodievali do lesov na huby - a casto. A nielen tu ale aj na Polane (a tam je medvedov este vyrazne viac). Otec sa aj s medvedom stretol a bol v kontakte - zarevali na seba a usli - jediny krat pred 50 rokmi a bola z toho dobra rodinna historka. Odvtedy sme medveda nestretli, aj ked sme videli ich stopy alebo hovna. Takto to fungovalo a pocitali sme s tym, ze nahodou sa s medvedom stretnut mozes ale pravdepodobnost je veeelmi mala. Status quo.

Teraz je vsak zmena. Toto je vsak hadam treti utok pri tejto dedine za poslednych par rokov - dvaja ludia skoncili v nemocnici. Uz to neni normalne. Medvede sa prestavaju ludi bat a utocia. Ale stale su tu ludia, ktori tvrdia, ze sa nic nedeje a ze je za tym len zvyseny medialny zaujem. Nie je.
02.08.2022 - 08:07:17
04
Les je domov lesnej zveri. Nech sa aj na hlavu postavis, je to tak. A ano cesty sa stavaju primarne pre auta. Nie pre bicykle, ani traktory, ani pesiakov. Pre auta. Na niektorych ako cyklisti koexistujeme a sme "trpeni", na inych nemame co robit a mame tam zakaz. Presne ako clovek v lese. Uplne ine je medved v meste.
Ak zacne chodit do dediny/mesta, odstrelia ho.

Medvede sa prestavaju bat a utocia ?:D
Medved je sice na pomery zveri dost inteligentny, ale v porovnani s clovekom by mal byt uplny debil. On nema ziadne vedomie a plan na utocenie na ludi. Naopak to clovek ma byt ten, ktory ma rozmyslat aj za medveda a spravat sa tak, aby medveda nestretol. Lebo je to tak, ze clovek je "napadnuty" po tom, ako vliezol medvedovi do obyvacky. Nikdy sa u nas nestalo, aby medved vliezol do obyvacky cloveku a tam ho napadol.
02.08.2022 - 08:23:18
01
Noooo, do obyvacky mas dvere zavrete, ale medvedov v restauracnej kuchyni sme uz videli.

Rovnako aj tie cesty - dialnice nie su pre cyklistov. Suhlasim. Z tohoto pohladu sa ale ten utok udial na pomaly mestskej komunikacii (200 m od domov), a na taketo komunikacie cyklisti mozu. Keby sa to stalo v strede ludom uzavretej doliny (aka dialnica z pohlafu cyklistu), tak by som toto nepisal.

Nemas dobre argumenty.
02.08.2022 - 08:40:13
00
Co mam teda robit, aby som sa s medvedom nestretol ?

Jazdim po lesoch a chcem jazdit a chodit aj nadalej.
02.08.2022 - 08:42:11
00
a clovek zije odjakziva v meste hej? :lol:

ja by som situaciu nezlahcoval - to ze sa na tom media prizivuju lebo maju senzaciu je druha vec.
ale nakotilo sa tu vela mladych k tomu masivne vyruby - a to nemam z medii ale z vlastneho pozorovania okolia. stopy su aj tam kde nikdy neboli a nachadzam ich stale castejsie.
no a teraz si uz zacina dorast hladat svoje uzemie - preto tie caste strety - su v pohybe - otazka je dokedy budu utekat? kedy zacnu byt nervozni ze nemozu najst miesto a zacnu skakat.
02.08.2022 - 08:43:02
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up