Ahojte, poprosil by som Vás o radu, menil som na biku Trek 4100 prešmyk, namiesto doteraz osadeného Alivia som dal Altus M313 3x7/8 . Radiaca páčka je pôvodná Shimano Altus. Na tom pôvodnom prešmyku Shimano Alivio (inak tiež už menenom oproti sériovému) som radil na najväčší prevodník len veľmi ťažko (bolo treba naozaj silovo zatlačiť radiacu páčku).

Tak som vymenil za Altus prešmyk, avšak ani rukou, keď nie je osadené lanko a limitná skrutka H je úplne vyšrobovaná, nedosiahne na 3 prevodník tak, aby bolo ozubenie aspoň v strede klietky. Len vonkajšia hrana klietky dosiahne po úroveň zubov najväčšieho prevodníka.

Je možné, že keď som menil stredovú osu, tak tá je príliš dlhá, čím sa roztiahli kľuky viac od seba a tým pádom ani ten Alivio ani Altus prešmyk nedokážu prehodiť reťaz na najväčší prevodník, lebo nemajú dostatočný rozsah?

Neviem aká bola pôvodná šírka osky od výroby, ale momentálne tam mám šírku osky 122,5.
30.07.2022 - 17:49:47
00
Zmeraj si reťazovú linku.
Stredný prevodník od stredu sedlovej trubky 48-50mm ak si dobre pamätám.
Google --- Chainline --- MTB --- Triple
30.07.2022 - 20:17:27
00
Pôvodná oska mohla byť kľudne aj 110mm. Ak sú kľuky Shimano malo by byť v oblasti otvoru pre pedál z vnútornej strany vyrazené typové označenie.
31.07.2022 - 08:29:04
00
keyboard_arrow_up