Problem je vediet sa rozhodnut, ze kto je na druhej starene - oni ci my. A na ktorej strane chceme byt. Je to narocne, pretoze treba mysliet. Aby bolo jasne - radsej by som zotrval na tejto strane na zapad od zeleznej opony a nepaci sa mi ak niekto sa snazi tu oponu prisunovat blizsie ku mne. Mna uz to prilis netrapi, ten zbytok casu dajak prezijem ale ked vidim neprebudeneho mladika tak sa divim, ze korbac ako sucast vychovy nevraciame do systemu tam kde niet pomoci.
01.08.2022 - 08:58:44
010
Rusové na Ukrajině vraždí podle seznamů. Místním nic nenabízejí, referenda mají jiný cíl, říká expert

Odomykám:
https://www.lidovky.cz/svet/rusove-rusko-ukrajina-vrazdeni-propaganda-referendum-doneck-luhansk-zaporozi-sir.A220731_184842_ln_zahranici_lros#paywall-locked
01.08.2022 - 09:03:43
00
bladerunner napísal:


ano nas severny sused bude mat jednu z najsilnejsich europskych armad. ale oni su pre USA stabilny partner, kde je geopoliticky dezorientovanych hadam pod 3%. My mame ruskych spionov v ORSR na velitelskych poziciach, vo vojenskej kontrarozviedke a este donedavna bola ruská babika aj predsedom parlamentu, ktora si len tak mirnix dirnix vystupuje v ruskej dume. Ze putin je skvely chlap si stale mysli 30% tejto pomylenej krajiny.

len tak mimochodom co som dnes rano objavil na https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/635374-za-rovnake-peniaze-menej-muziky-cesi-ziskaju-stihacky-vyhodnejsie-ako-slovaci/strana-2/
„Podľa mňa to slovenské rozhodnutie o kúpe F-16 bolo unáhlené. Za ten čas a tie peripetie sme už mohli mať aj najmodernejšie stíhačky F-35, ktoré by boli perspektívnejšie a v podstate cenovo porovnateľné. Keby sme vtedy objednali F-35, už by sme ich mali. Navyše F-35 išli krátko po našej objednávke s cenou dramaticky dole, keď sa dostali až na úroveň 78 miliónov dolárov. Ten rozdiel oproti F-16 tak už nebol taký dramatický, keďže nami objednané stíhačky zostali na úrovni 70 miliónov eur. Nám sa navyše tie F-16 môžu predražiť, pretože je to typ, ktorý možno Američania už nebudú veľmi dlho podporovať. Keď to spočítame, tak Česi dostanú zhruba za rovnaký peniaz lepší a oveľa perspektívnejší stroj,“ hovorí generál Macko.

neviem ale nehovorilo sa ze F35 s celym ansamblom stoji 2-3x tolko ako F16 block70/72?
01.08.2022 - 09:21:04
02
pista napísal:
Problem je vediet sa rozhodnut, ze kto je na druhej starene - oni ci my. A na ktorej strane chceme byt. Je to narocne, pretoze treba mysliet. Aby bolo jasne - radsej by som zotrval na tejto strane na zapad od zeleznej opony a nepaci sa mi ak niekto sa snazi tu oponu prisunovat blizsie ku mne. Mna uz to prilis netrapi, ten zbytok casu dajak prezijem ale ked vidim neprebudeneho mladika tak sa divim, ze korbac ako sucast vychovy nevraciame do systemu tam kde niet pomoci.

Ja som to vôbec nemyslel ako "západ" a "východ" ale doslova jedna a druhá strana rieky (rozumej lokálne ohraničenie národov, etník, kmeňov, get). Delenie "západ" a "východ" je už viac ideologické, a tiež som radšej v "západnej" spoločnosti so všetkými jej nedostatkami ako vo "východnej" kde mi zotnú hlavu len za to, že sa na náboženského vodcu pozriem krivím okom alebo poviem že neverím v jeho vymysleného jednorožca. Doba temna bola aj v Európe a som rád za dobu poznania. Kto robí základný a aplikovaný výskum? Európa? USA? či Arabské Emiráty alebo Afganistan? Ktoré z týchto ideologických smerov posúva ľudstvo ďalej, hoc aj keď sem tam zakopne? Môžeme nadávať na EÚ pre všetky tie opatrenia, elektrifikáciu, recyklovanie - začiatky sú ťažké, ale aspoň niekto má tú snahu niečo urobiť pre budúcnosť, nie len sa biť pre geneticky dané množstvo melanínu v koži alebo vymyslené rozprávky ("viera v môjho zázračného jednorožca je jediná správna a kto verí v kentaura, tak ho zabijem, doslova").
01.08.2022 - 09:28:43
02
Myslím, že F35 pre nás zrejme ani "neboli v ponuke"....aj vzhľadom k vyššie napisanemu... stabilita + geopolitická (dez)orientácia....
01.08.2022 - 09:32:27
02
Ešte k debate F-35 vs. F-16.

Nemyslím si, že by sme mali dostať F-35, Američania si určite vyhodnocujú riziká a pochybujem, že je rozumné dať takúto pokročilú techniku štátu, kde tak veľký počet obyvateľov podporuje napr. Smerohlas, kde ešte nedávno vládli kreatúry typu kpt. Danko a pod. Ak vyhrá voľby takáto partička, je to potom hrozba pre celé NATO, keďže sa k moci dostávajú agenti Kremľa. Spomeňme si, ako Erdoganovi odopreli F-35, keď napriek protestom kúpil od Rusov komplex S-400.

Prečo sa napokon F-35 dostáva pod cenu starších stíhačiek 4. generácie, je výborne objasnené v tomto videu (okrem mnohých ďalších veľmi dobre analyzovaných súvislostí):

thumb_up0thumb_down
01.08.2022 - 09:34:37
03
Zubesuch napísal:
ano nas severny sused bude mat jednu z najsilnejsich europskych armad. ale oni su pre USA stabilny partner, kde je geopoliticky dezorientovanych hadam pod 3%. My mame ruskych spionov v ORSR na velitelskych poziciach, vo vojenskej kontrarozviedke a este donedavna bola ruská babika aj predsedom parlamentu, ktora si len tak mirnix dirnix vystupuje v ruskej dume. Ze putin je skvely chlap si stale mysli 30% tejto pomylenej krajiny.

len tak mimochodom co som dnes rano objavil na https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/635374-za-rovnake-peniaze-menej-muziky-cesi-ziskaju-stihacky-vyhodnejsie-ako-slovaci/strana-2/
„Podľa mňa to slovenské rozhodnutie o kúpe F-16 bolo unáhlené. Za ten čas a tie peripetie sme už mohli mať aj najmodernejšie stíhačky F-35, ktoré by boli perspektívnejšie a v podstate cenovo porovnateľné. Keby sme vtedy objednali F-35, už by sme ich mali. Navyše F-35 išli krátko po našej objednávke s cenou dramaticky dole, keď sa dostali až na úroveň 78 miliónov dolárov. Ten rozdiel oproti F-16 tak už nebol taký dramatický, keďže nami objednané stíhačky zostali na úrovni 70 miliónov eur. Nám sa navyše tie F-16 môžu predražiť, pretože je to typ, ktorý možno Američania už nebudú veľmi dlho podporovať. Keď to spočítame, tak Česi dostanú zhruba za rovnaký peniaz lepší a oveľa perspektívnejší stroj,“ hovorí generál Macko.

neviem ale nehovorilo sa ze F35 s celym ansamblom stoji 2-3x tolko ako F16 block70/72?

Netreba vidieť len nákupnú cenu. Letová hodina pre F35 je násobne vyššia ako Letová hodina F 16. F16 je stále celkom dobré viacúčelové lietadlo. Servisu a náhradných dielov by som sa nebál. Vo svete je stále v službe viac ako 1000 strojov. Je to lacný stále výkonný stroj, ktorý Amíci budú naďalej ponúkať. potrebujú zaplatiť znovuotvorenie výrobnej linky.
01.08.2022 - 09:54:04
03
treba si uvedomiť,že keď sa objednávali F16,predseda parlamentu kpt.plgr Danko chodil pre inštrukcie do Moskvy tak často ako na hodiny klavíra :lol: spomente si,ako sa klaňal Putinovy,skoro ho seklo v krížoch-USA by určite nedodali F35 sluhovi Ruského režimu ...
01.08.2022 - 10:05:33
08
milos21 Suhlasim. Asi niet vela co k tomu dodat.
01.08.2022 - 10:50:43
00
súdruh Blaha je nezvestný,už dlhšie nič nepíše-žeby pre toto?
https://dennikn.sk/minuta/2953414/?ref=mwat
01.08.2022 - 10:55:08
01
Ďalší novičok pacient...
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/italie-cubajs-anatolij.A220801_095126_zahranicni_aha
01.08.2022 - 10:59:55
00
pista napísal:
Problem je vediet sa rozhodnut, ze kto je na druhej starene - oni ci my. A na ktorej strane chceme byt. Je to narocne, pretoze treba mysliet. Aby bolo jasne - radsej by som zotrval na tejto strane na zapad od zeleznej opony a nepaci sa mi ak niekto sa snazi tu oponu prisunovat blizsie ku mne. Mna uz to prilis netrapi, ten zbytok casu dajak prezijem ale ked vidim neprebudeneho mladika tak sa divim, ze korbac ako sucast vychovy nevraciame do systemu tam kde niet pomoci.


thumb_up0thumb_down
01.08.2022 - 11:36:24
00
Putlerovi nefunguje prava ruka https://twitter.com/i/status/1553755222325035008
01.08.2022 - 12:25:29
00
vraj to ma z KGB
thumb_up0thumb_down
01.08.2022 - 12:30:54
00
no ale ked ta zeru komare tak sa na pravej strane nebudes ohanat lavou rukou nech si aj tibetsky mnich
01.08.2022 - 12:40:52
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up