A tie kolajnice, ked to nepouzivas ti ostanu trcat vzadu nad sedackou? Ked tam niekto sedi vzadu, dost nebezpecne.
31.07.2022 - 20:22:27
01
No ale hentak sa da vozit bike len ak mas vysoke auto alebo rychloupinak na sedlovku a aj to by sa mi nechcelo to vyberat lebo to uz nenastavim naspat rovnako. Ja to mam na imbus a momentak so sebou nevozim. Cize bike tam plesknem tiez aj s kolesom na lezato a usetrenych 50 eur ?
01.08.2022 - 00:28:07
02
Foto je z auta škoda Rapid spaceback, žiadne vysoké auto . Bicykel není absolútne voľný , určite je to pri havárii lepšie mať v niečom uchytené ako keď je voľne položený.Ked sa konzola nepoužíva tak sa jednoducho zmontuje dole , pre posádku není vôbec nebezpečná.
01.08.2022 - 05:27:48
00
Ale musel si vybrat sedlovku inak by si to tam nedostal
01.08.2022 - 07:21:42
02
Áno , sedlovka a predné koleso su dole .
01.08.2022 - 10:32:50
00
..osobne by som investoval do nejakeho nosica s certifikatom ako taketo domace udelatko s falosnym pocitom bezpecia. Nepride mi to stastne riesenie. Napad fajn, realizacia nie moc.
Aspon si zaobli tie ostre rohy na tej konzole kde mas osku.
01.08.2022 - 10:41:57
02
Na sedlovke nemám ani rychloupinak , mám to ale zamerané a na tyčke zaznačené miesto kde presne uchytiť . Imbus má každý , to není problém. Problém je iba ak chces aby to problém bol .Tak či onak sedlovka musí ísť dole aj keď ide bajk na ležato o a predné koleso tak isto , to je môj prípad škoda Rapid spaceback není bohužiaľ tak veľká
aby som tam manévroval ako píšete , prispôsobil som to takto a hotovo .
01.08.2022 - 10:43:18
00
MisoKurty napísal:
Áno , sedlovka a predné koleso su dole .

ved prave ale dnes uz je skor standardom mat objimku na imbus a karbonovy ram kde objimku utahujes urcitym momentom a nikto to nerozobera lebo ten momentovy kluc nevozi so sebou. takze toto riesenie je bud pre tych co maju ako ty rychloupinak na sedlovku alebo teleskopku
01.08.2022 - 10:46:41
01
pise, ze nema rychloupinak, ale ma to poznacene. Podla mna spoko riesenie, videl som tam aj gurtnu na zadnom kolese, takze OK. Sroby do sedadla nepasuju kazdemu, ale aj to je riesenie. Navyse sa mu zmesti viac veci, ako keby ho polozil na lezato.
01.08.2022 - 10:54:10
10
MisoKurty napísal:
Na sedlovke nemám ani rychloupinak , mám to ale zamerané a na tyčke zaznačené miesto kde presne uchytiť . Imbus má každý , to není problém. Problém je iba ak chces aby to problém bol .Tak či onak sedlovka musí ísť dole aj keď ide bajk na ležato o a predné koleso tak isto , to je môj prípad škoda Rapid spaceback není bohužiaľ tak veľká
aby som tam manévroval ako píšete , prispôsobil som to takto a hotovo .

a mas karbonovy ram? dotahujes to od oka?

Izzy68 poznacenu moze mat vysku, ale to je ten mensi problem.
01.08.2022 - 11:09:25
01
Áno karbónový rám, imbusom povolis , dotiahnes momentovym, pred maratónom alebo obyčajnou jazdou si robím mali servis kde kontrolujem každú šrubu úchyt všetko.
01.08.2022 - 11:36:24
01
MisoKurty napísal:
Tak či onak sedlovka musí ísť dole aj keď ide bajk na ležato a predné koleso tak isto ,

Nemusí. Ani keď dám dva na ležato (stačí vybrať predné kolesá), alebo na stojato (treba vybrať obidve kolesá), ale odvezú sa traja. Fabia Combi.
01.08.2022 - 17:26:30
01
Presne tak, kombi nemam a sedlovku urcite neposuvam vid predosle moje prispevky. Koleso tiez nedavam dole pokial veziem len 1 bike.
2 na lezato len predne ako pise joko. A ked beriem cestak tak ani nejde do kufra ale za predne sedacky, staci dat koleso predne dole a kufor volny.
01.08.2022 - 17:35:10
01
Nerehocte sa, myslím to vážne.
Plánujem cestu do Emirátov a uvažujem, že si tam zoberiem aj bicykel. Na letisko pôjdeme v oktávke kombi 3. Bike by som vedel zbaliť do kartónu. Neviem však, aké sú bežné rozmery kartónu a tiež, či sa zmestí do kufra na výšku. Máte s tým niekto skúsenosť? Nemám zatiaľ ani kartón, ani oktávku poruke, takže si to neviem odskúšať.
24.11.2022 - 10:34:59
00
Podla internetov ma octavka 3 od sedadla po strop nejakych 995mm, cize ked sa sklopi sedlo, tak to bude cca 95cm.

Zalezi ako si kreativny a aky mas velky bike. Toereticky by sa to mohlo zmestit, ale rozhodne nie s neupravenym kartonom, kedze bezne chodia biky so zadnym kolesom namontovanym a tym padom to je vyssie a dlhsie.

Tiez je otazka kolko miesta chces nechat v kartone aby sa mohol zmacknut bez toho aby sa oprel o ram.

Standardne kufre na prepravu biku su od 120cm na vysku, ale castejsie maju 130cm.
24.11.2022 - 11:43:52
00
keyboard_arrow_up