Definoval by som to tak, že kiež by tie piestiky z ALI nefungovali tak ako originál :) Ale o tých sadách v podstate viem, len prečo dovnútra toho piestu musia pchať tú čudesnú hmotu...na čo ? ?‍♂️?‍♂️ pritom Shimano brzdy nie sú ďaleko od super bŕzd, ale plné inovatívnych nezmyslov ako rôzne chladiče, keramika, sendvičové konštrukcie...ale že by aspoň raz konečne urobili kotúč normálnej hrúbky 2mm z vhodnej ocele, keramické piesty nechali na použitie v raketoplánoch..
01.08.2022 - 10:31:53
00
ziadne chladice, ziadna keramika, ziadne sendvice, strmen bez skrutiek, 2 mm rotory = magura
01.08.2022 - 10:35:40
02
- kotuc sa da kupit od koho chces (btw. Shimano ma aj nesendvicove)
- nahradny strmen (SLX) aj s platnami stoji cca.25EUR (mam 2 biky na BR-M7100 a dalsi na BR-M8100 a zatial ziadne problemy s piestami ci strmenmi)
- nahradit keramicky piest kovovym nemusi byt az take idealne vzhladom na diametralne odlisny koeficiant odporu vedenia tepla tymito materialmi -> pri kovovych je viac tepla odvadzaneho do strmena a do brzdovej kvapaliny... (nemusi byt KO kriterium, len "aby sa nezabudlo" v pripade intenzivnejsich jazdcov "brzdicov")
01.08.2022 - 10:57:54
04
1. Kov vedie paradne teplo - je to neziaduce pre brzdy a kvapalinu v brzdach
2. Keramicke piesty (aj kovove) nemaju radi vibracie

3. Tieto piesty praskaju hlavne chybou uzivatela - neodborne roztahovanie piestov. Este mi ziadne piesty za roky ich pouziavania nepraskli. Iba raz, ked som nanrychlo roztahoval piesty skrutkovacom - cisto len a len moja chyba.


branomelis napísal:
Definoval by som to tak, že kiež by tie piestiky z ALI nefungovali tak ako originál :) Ale o tých sadách v podstate viem, len prečo dovnútra toho piestu musia pchať tú čudesnú hmotu...na čo ? ?‍♂️?‍♂️ pritom Shimano brzdy nie sú ďaleko od super bŕzd, ale plné inovatívnych nezmyslov ako rôzne chladiče, keramika, sendvičové konštrukcie...ale že by aspoň raz konečne urobili kotúč normálnej hrúbky 2mm z vhodnej ocele, keramické piesty nechali na použitie v raketoplánoch..
01.08.2022 - 11:19:14
02
Inak mne na tých keramických piestoch vadí to, že prasknú úplne najmenej. Mne keramika ešte nepraskla, teda praskla, ale ako píšeš tak tým, že som šrobovákom tie piestiky v návale nervov ako boli pridreté mal tendenciu roztlačiť. Kúsok som si z toho odštiepil, ale to ma netrápi. Skôr práve tá ich skvelá tepelná nerozťažnosť. Bohužiaľ hliníkové telo už rovnako ako vedie teplo, tak v zime vedie aj chlad...v zime sa brzdí menej a keď už potrebuješ zabrzdiť, tak tieto dve rôzne tepelné rozťažnosti sa do seba zakúsnu a je zarobené na problém....

Pri aktívnom brzdení v lete je potom problém vysoká teplota, ale tá je primárne generované sústavou platnička + kotúč....aktuálne najlepšie údajne teploty spracováva kotúč Galfer SHARK - bohužiaľ to málokto z nás reálne otestuje, lebo dali cenovku 110eur/ks - takže kašľať im na to....ale kotúče sa dajú zohnať aj iné schopné (ani jeden Shimano) a potom platničky, ktoré majú zvyčajne problém udržať požadované trenie...studená platnička OK-teplá v strmom kopci už len postupne slabne. Takže nájsť naozaj fungujúci systém kotúč/platne je úplny základ a rozdiely medzi jednotlivými značkami sú priepastné.
01.08.2022 - 11:34:44
00
8) ...no tak v prvom rade, "kto brzdi, nevyhrava"... 8) :rofl:
01.08.2022 - 11:41:10
02
Tecka napísal:
....
3. Tieto piesty praskaju hlavne chybou uzivatela - neodborne roztahovanie piestov. Este mi ziadne piesty za roky ich pouziavania nepraskli. Iba raz, ked som nanrychlo roztahoval piesty skrutkovacom - cisto len a len moja chyba.


a cim presne to roztahujes, co odporucas?
mne nastastie zatial neprasklo nic, vzdy sa mi to nejak opatrne podari roztiahnut...
Chybou tych piestikov vidim tiez v tom, ze na okrajoch su tie vystupky, nie je to jedna ucelena plocha
01.08.2022 - 11:54:09
00
Obycajnou plastovou montpakou alebo ockovym klucom. Pred zasuvanim este piesty co najviac vysuniem a vycistim pred zasunutim. Ak sa vysuvaju nerovnomerne tak ich potrem brdovou kvapalinou a parkrat naprazdno povysuvam nech sa premazu. Potom samozrejme poutierat.
01.08.2022 - 11:56:03
14
Roztahovat najlepsie niecim z plastu. Ja pri roztahovani pre istotu namontujem na vrch paky brzdy odvzdusnovaci lievik, hlavne pri vymene novych dosticiek za zjazdene. Nie je to nutne, ale pre istotu. Na roztiahnutie sa daju pouzit napr. plastove montpaky na pneumatiky.
01.08.2022 - 12:00:38
02
predpokladam, ze vsetci roztahujete piestiky, ked tam mate (stare / zodrate) platnicky ...
ak nie, tak to skuste - pojde to lahsie ...

v kazdom pripade existuju na to urcene nastroje, s ktorymi to ide pohodlnejsie ...
01.08.2022 - 13:05:18
01
Na paradu zacvakat 8 eur za nieco co dokonale nahradi priborovy nozik :D
01.08.2022 - 13:18:09
01
Sainty, 11400km, a vsetko funguje, nic nepraska (a to pri mojej hmotnosti dostavaju zabrat :-) ).
01.08.2022 - 13:25:04
00
pouzivam plastovy montpaku, po tom, ako si vylamal keramicke piesty zainvestoval som nenormalnych 9eciek.
je to siroka plocha a dobre sa s tym roztahuju piesty.


iron.hide napísal:
a cim presne to roztahujes, co odporucas?
mne nastastie zatial neprasklo nic, vzdy sa mi to nejak opatrne podari roztiahnut...
Chybou tych piestikov vidim tiez v tom, ze na okrajoch su tie vystupky, nie je to jedna ucelena plocha
01.08.2022 - 13:25:20
00
Presne tak, montpaka je najlepsia
01.08.2022 - 13:26:01
00
Vtipalos napísal:
Na paradu zacvakat 8 eur za nieco co dokonale nahradi priborovy nozik :D


V rámci pokusu som zobral tento kusok: https://www.aliexpress.com/item/1005003747170512.html?spm=a2g0o.order_list.0.0.21ef1802DfLzdK
Uvidime - jak to bude fungovat


tieto nove piestiky stoja 61,-
moje nove prasa stoji +-100,-

ale kazdy ako je mu lepsie ;)
01.08.2022 - 13:26:46
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up