will napísal:
Noooo, do obyvacky mas dvere zavrete, ale medvedov v restauracnej kuchyni sme uz videli.
Nemas dobre argumenty.

ty nemas dobre logicke myslenie, medved vlezie do nezabezpecenej restauracnej kuchyne pretoze je prenho to iste ako nezabezpeceny kontajner, teda zdroj lahko dostupnej potravy....
02.08.2022 - 08:48:05
00
Hmm, nezda sa mi, ze by som mal nespravnu logiku. Kuchyna presytena ludskymi pachmi (jedlo samozrejme tiez, to pripustam). Ked sa uz neboji medved tam, tak sa nebude bat ani do obyvacky.
02.08.2022 - 10:26:58
00
Ehm a to si sa vazne ohanal vyrazom "logika"?
Pytas sa co robit aby si nestretol medveda. Vies dobre co mas robit, lebo si v zivote ziadneho nestretol a iba si tu ventilujes svoje fantazie a fobie.

Cele je to o trapnom nafuknutom strachu. Bodavy hmyz u nas rocne zabije 5 ludi ale ludia sa boja medvedov, ktori za celu historiu zabili jedineho cloveka a ktorych videli len na obrazku. Este stastie ze nemame spory so susednymi krajinami. Presne vidno kto by sa prvy citil smrtelne ohrozeny a ziadal ich napichnut na koly.
Kup si rolnicku a problem solved
02.08.2022 - 11:55:04
05
cokupit napísal:
Kup si rolnicku a problem solved


ked medved vy*erie rolnicku budeme vediet koho zozral :D.

cize co? riesenie je v zasade podla Teba len take, ze toho koho napadol alebo zabil medved ma proste pech a musime to akceptovat, ano?
02.08.2022 - 12:14:08
00
Ak mozem odpovedat za cokupit ano tak ako hovoris. Ak clovek urobi 100% toho co sa da aby nevyvolal utok medveda ci ineho zvierata (cloveka nevynimaje) a napriek tomu sa stane obetou. Tak sa da k tomu povedat len ze mal pech a treba to akceptovat. Verim, ze nikto by nechcel zit vo svete bez velkych zvierat aby bol o 0,0000000000000000001% bezpecnejsi.
02.08.2022 - 12:22:36
00
will napísal:
Hmm, nezda sa mi, ze by som mal nespravnu logiku. Kuchyna presytena ludskymi pachmi (jedlo samozrejme tiez, to pripustam). Ked sa uz neboji medved tam, tak sa nebude bat ani do obyvacky.

Pokial v tej obyvacke budes mat trebars aj arasidove chrumky tak urcite ano. To ale neznamena ze sposob akym uvazujes nad problemom je spravny.
Naozaj, pre slovenskeho medveda si privelky a na nakrmenie pouzije jedine tvoju mrsinu a aj tu si necha patricne odstat...
02.08.2022 - 12:38:42
02
Na slovensku som nepocul o jedonom pripade predacneho utoku medveda na cloveka. Nemyslim si ale, ze je to velkostou, skor na danu potravu nie je navyknuty. Ak by sa medved od matky medvedice naucil jest ludi, nerobilo by mu to ziaden problem.
02.08.2022 - 12:54:10
00
Ale vsak ja vobec nehovorim o tom, ze by ma chcel zozrat kvoli potrave. Ale o tom, ze sa neboji, lebo sa naucil, ze mu clovek neublizi. A teda skor zautoci.
02.08.2022 - 12:59:27
00
Kenai
Teraz je tu otázka či by bola ochotná to učiť aj cudzie medvieďatá, alebo iba svoje a na tie druhé sa to nalepí v škôlke ako tradične všetko len to najhoršie......


will

Keby mu človek išiel ublížiť, tak sa môže brániť? Alebo nesmie?


Naposledy upravil aJoN dňa 02.08.2022 - 13:16:16, celkovo upravené 1 krát.

02.08.2022 - 13:01:35
00
will napísal:
Ale vsak ja vobec nehovorim o tom, ze by ma chcel zozrat kvoli potrave. Ale o tom, ze sa neboji, lebo sa naucil, ze mu clovek neublizi. A teda skor zautoci.


no to pravdepodobne suvisi s tym, co spominal Tesak v clanku z aktualit.

ma povacsine neutralne a pozitivne zazitky spojene s clovekom. uz ich neponahanaju salasnicke psy na luke pobliz pola s kukuricou etc. Takze v blizkosti cloveka ma medved relativny pokoj tak to vyuziva. Moze on s*at na maliny niekde v hore.

a prvykrat citam aj rozumne vyzerajuce riesenia.
02.08.2022 - 13:15:57
00
To by bolo clankov a rozruchu, keby 5 kaukazakov nahanalo rodiny s malymi detmi na turistickej znacke na poli pri vstupe do lesa, ako pise Zubesuch. To by sa predalo hned.
02.08.2022 - 13:41:40
00
will napísal:
Ale o tom, ze sa neboji, lebo sa naucil, ze mu clovek neublizi. A teda skor zautoci.

Zaútočí vtedy keď cíti ohrozenie, takže keď ho naucis že mu neublizis ... zasa mi to nevychádza ...
02.08.2022 - 13:50:48
01
článok kde sa ako regulujú medvede.

https://www.aktuality.sk/clanok/W6xkRgH/krajiny-eu-kde-pocty-medvedov-reguluju-prehlad/
02.08.2022 - 14:30:10
00
will napísal:
Ale vsak ja vobec nehovorim o tom, ze by ma chcel zozrat kvoli potrave. Ale o tom, ze sa neboji, lebo sa naucil, ze mu clovek neublizi. A teda skor zautoci.


will podla mna davas do suvisu veci ktore nesuvisia. Neboji sa sa, neznamena ze zautioci. Ano, je vacsi predpoklad konfliktu, lebo sa bude viac pohybovat v tovjhom okoli. Ale k utoku nedojde lebo sa neboji, k utoku dojde lebo sa boji a je v situacii, kde nema ako utiect. Utok moze byt len predacny alebo obranny. To ze ta nechce zozrat sme si ujazsnili, teraz len aby sa ta nezlakol a nezautocil zo strachu. To je cele. Cize dat mu o sebe vedit v cas, nechat mu priestor, byt obozretny na miestach kde mozno strtetnut medveda a ratat s tym. Proste sa tesit ze este medvede mame a citi sa podsteny kled nejakeho uvidime. Nehladat problem, kde nemusi byt.
02.08.2022 - 14:33:33
02
Uz som to tu tusim daval, ale tema zrejme stale aktualna:
thumb_up0thumb_down
02.08.2022 - 14:37:48
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up