dakujem za inspiraciu ale ten Dakine je trochu drahy pre mna :D skusim pohladat nieco lacnejsie :lol: lebo teraz nemam vela financii :D
no ten nomad by som ajtak nekupoval. vyzera sice pekne, ale imho je zbytocne velky (19l) a ma dost nanic samotny hydropack. aspon co sa cistenia tyka, naustok vyzera byt ok. skor ten mensi - drafter. (ale hydropack ma rovnaky), najradsej ten camel :)
13.06.2008 - 14:21:55
00
takych spolujazdcov mam nejradsej co mi vzdy vycucaju vsetku vodu a ja potom nemam co pit

presne tak aj ja..setrim na poslednee kilometre vodu idem sa wystat a oni mi powedia wypil som ten zbytok wody co si setril...ze dik...
13.06.2008 - 14:25:05
00
:P chodivaj stat z vakom :D
13.06.2008 - 21:03:37
00
Čaute všetci skúsení :-) .... Zaujíma ma skôr ako sa prejavuje flaška vs camelbak k dosiahnutému výkonu. Prídem na maratone do ciela skôr s váhou naloženou v ruksaku alebo uleženou v ráme??? Osobne mám pocit, že flašky v ráme je cítiť pri šlapaní do kopca o poznanie viac, než keby som šlapal s rovnako ťažkým camelbakom na chrbáte... mýlim sa?? Mimochodom všetci výkonní, rýchli bikeri vozia flašky ako ste si určite všimli:-)
22.07.2008 - 21:31:10
00
Čaute všetci skúsení :-) .... Zaujíma ma skôr ako sa prejavuje flaška vs camelbak k dosiahnutému výkonu. Prídem na maratone do ciela skôr s váhou naloženou v ruksaku alebo uleženou v ráme??? Osobne mám pocit, že flašky v ráme je cítiť pri šlapaní do kopca o poznanie viac, než keby som šlapal s rovnako ťažkým camelbakom na chrbáte... mýlim sa?? Mimochodom všetci výkonní, rýchli bikeri vozia flašky ako ste si určite všimli:-)


Tvoj pocit je spravny. Oni sa bud mylia alebo nosia flasky preto lebo sa daju rychlo doplnit / vymenit: )
22.07.2008 - 22:20:13
00
Osobne mám pocit, že flašky v ráme je cítiť pri šlapaní do kopca o poznanie viac, než keby som šlapal s rovnako ťažkým camelbakom na chrbáte... mýlim sa?? Mimochodom všetci výkonní, rýchli bikeri vozia flašky ako ste si určite všimli:-)


..zdanie klame. Pi slapani hore kopcom neprekonavas len hmotnost biku ale celu hmotnost sustavy bike + jazdec ktora je v pripade flase nizsia kedze je lahsia ako camel :wink:

A navyse je daleko pohodlnejsie mat pripadny naklad na rame ako prilepeny na sebe....v pripade camelu to nie je az take citelne kedze je relativne lahsi ale si pozri expedicnych cyklistov ci nosia svoj naklad na chrbte ako serpovia :wink:
22.07.2008 - 23:02:25
00

Tvoj pocit je spravny. Oni sa bud mylia alebo nosia flasky preto lebo sa daju rychlo doplnit / vymenit: )


..oni sa nemylia mylis sa ty. :wink:

Oni sa aj namontuju niekolko dekovy kosik na ram len aby nemuseli nosit flase vo vreckach na chrbte tak ako ty camel :wink:
22.07.2008 - 23:11:59
00
ked to vravi duracer tak na tom nieco musi byt :)
22.07.2008 - 23:27:25
00
No neviem, neviem. Kilo je vždy kilo... Je jedno, či je v ráme alebo na chrbáte...
Akurát to kilo na chrbáte o kúsok zvyšuje ťažisko. Fyzika nepustí!

A s batohom na chrbáte vyzeráš ako by si išiel do školy, prípadne ako turista, ktorý si požičal bicykel.
22.07.2008 - 23:32:25
00
No neviem, neviem. Kilo je vždy kilo... Je jedno, či je v ráme alebo na chrbáte...
Akurát to kilo na chrbáte o kúsok zvyšuje ťažisko. Fyzika nepustí!

A s batohom na chrbáte vyzeráš ako by si išiel do školy, prípadne ako turista, ktorý si požičal bicykel.

hej hej tvoje batozkarske kecy sme uz tiez parkrat na tomto fore videli :)
22.07.2008 - 23:33:33
00
Nuz aj medzi nami blatoslapmi su ludia co zatial nepresli na camel, dajme im cas na dokladne porozumenie problematike: )
22.07.2008 - 23:52:19
00
A s batohom na chrbáte vyzeráš ako by si išiel do školy, prípadne ako turista, ktorý si požičal bicykel.


...tiez jeden z dovodov preco nenosim camel :twisted:
22.07.2008 - 23:53:14
00
...tiez jeden z dovodov preco nenosim camel :twisted:


a najmä preto, že si na bicykli ešte nikde nebol...

stax: :D
23.07.2008 - 08:05:30
00
tiez nenosim camel, aj ked uvazujem o kupe, ale na dlhe vyjazdy chodim par krat do roka a zatial som si vystacil s flasou v batohu a na tych par maratonov do roka pouzivam flase na rame, daju sa na obcerstvovackach doplnit
23.07.2008 - 08:41:07
00

a najmä preto, že si na bicykli ešte nikde nebol...



..no ked to povies ty tak to musi byt pravda :wink:
A uz si bezim kupit do hrackarstva preistotu aj pomocne kolieska kedze sa este neviem bicyklovat. Alebo poznas vsevediaci katko aj nejaky e-shop kde by som ich mohol zohnat lacnejsie :roll:
23.07.2008 - 10:08:08
00
keyboard_arrow_up