cize co? kazda dedina ma mat svojho zaklinaca medvedov? :D

Ja som to pochopil tak, ze will riesi, ze ako sa ma spravat ked ide lesom na bajku, tak aby nestretol medveda a ten ho nezabil. Tam asi nepomoze nic, lebo ako som tu dostal potvdene, ze ak mas pech, tak mas pech. Predpokladam ze na bajku nebudes hucat v lese jak sirena. Si celkom rychly, mozes ho prekvapit a potom je to uz hop alebo trop. Ja toto dokazem prijat ako mozne riziko a kazdy nech zvazi.

Druha vec u skutocnosti, ktore spominali ochranari. Tam ani odlov medvedov nepomoze lebo pridu dalsi a dalsi. A su s nimi problemy lebo sa zdrzuju blizko cloveka z roznych dôvodov az po stratu plachosti. Myslim, ze medved, ktory stratil plachost je prave ten najnebezpecnejsi pre cloveka.

Neboji sa sa, neznamena ze zautioci.


Ale tu niekto pisal ine... a nedavalo mu to zmysel. Totiz empiricky to vyzera skorej, ze bude pravdou toto - ze sa ta neboji, este neznamena ze nezautoci.

PS: Will pre teba z tohto vyplyva, ze musis proste akceptovat to riziko ked ides do lesa :)
02.08.2022 - 15:10:16
01
Zazil som zensku, ktora sla do Bratislavskeho lesoparku na bikeu s rolnickou, cize aj tak sa da :lol:
02.08.2022 - 15:16:39
00
mala rande a poznavacia znamka pre chlapa bola rolnicka :)
02.08.2022 - 15:24:34
03
Prekvapit medveda na biku v lese ? To hadam nejde ani cloveka a ten je hluchy a slepy oproti medvedovi. Ved tie bicykle pocut na stovky metrov. Mozno na asfaltke, ale na lesnej ceste s listim kamenami, bez sance. Podarilo sa mi niekolko krat peso prekvapit medveda (umyselne chodim potichu hladam zver). Tak sa zvacsa len postavi na zade pozrie co si zac, zisti ze clovek a ak nema za sebou prekazku, zlozi sa na 4 a odkluse prec. Pod uhlom, aby na teba videl neotoci sa chrbtom ako srnka. Ak by sa uz predsa len niekomu zazracne podarilo prekvapit medveda na biku tak by som zastavil, uhol z chodnika za strom a nechal medveda odist. Neutekal by som mu na biku, to moze spustit predacny instinkt ked pred nim utekas a 60km/h neurobis. Problem moze byt, ked ho prekvapis v popolnici ktoru otvoris.
Tu je asi najhorsi scenar co mozes zazit na biku a aj jeho elegantne riesenie: Ide o grizliho s mladymi, cize nie nas servilny maly medved hnedy.
Grizzly Bear Charge in Jasper thumb_up0thumb_down

Edit: len mne sa zda, ze tie jeho brzdy vydavaju zvuk ako vabnicka na predatora. https://youtu.be/sNo-Qttru2Y
02.08.2022 - 16:07:51
00
https://www.aktuality.sk/clanok/TMfe820/sop-medved-lesnemu-pracovnikovi-nevyhryzol-stehno-bol-to-hoax/?_ga=2.95665116.1173444785.1659340531-477607664.1655917011
02.08.2022 - 16:59:21
03
tu je vyjadrenie toho napadnuteho, po telefone toto povedal pre televiziu, ten hovor siel v pozadi a toto je prepis:

Prílohy:

medved.png
medved.png 185.85 KiB thumb_up0thumb_down

02.08.2022 - 17:14:39
00
Zubesuch znovu opakujem ze medved za desiatky rokov na sk zabil jedineho cloveka, tusim minuly rok. Rocne zrani menej ako 5. Bodavy hmyz zabije kazdy rok u nas 5 (epipen ale nezhanate, lebo medved)
Sanca ze ta napadne medved je 00,nic. Ak budes mat rolnicku, tak absolutne ziadna. Neviem o jedinom pripade, kedy by maco napadol niekoho s rolnickou. Ked o tebe vie v dostatocnej vzdialenosti, ujde. Zautoci len ak ho prekvapis moc zblizka.

Mna ako maleho ucili, ze pred vstupom do hustiny mam zatlieskat, zakricat alebo pobuchat palicou o strom. Boli v okoli aj medvede, ale najma diviaky a neboko moc prijemne ich zdvihnut z lezoviska.
Mozes tiez rozpravat, alebo narocky praskat konare pod nohami.
Plati to vsak iba v oblasti vyskytu. Na bielom krizi je zbytocne saskovat

ipravda.sk
www.hikemates.com

https://www.hikemates.com/blog/utok-medveda-je-raritou-turisti-sa-ich-aj-napriek-tomu-boja/
02.08.2022 - 18:43:46
06
Hazard napísal:

Krasa, a teraz si zoberme ze takymito info nas krmia ako im pasuje, v akejkolvek teme… :swear:
02.08.2022 - 18:58:27
02
cokupit aspoň raz je môj okres v niečom najlepší 😬
02.08.2022 - 19:03:25
00
Kenai napísal:
Na slovensku som nepocul o jedonom pripade predacneho utoku medveda na cloveka. Nemyslim si ale, ze je to velkostou, skor na danu potravu nie je navyknuty. Ak by sa medved od matky medvedice naucil jest ludi, nerobilo by mu to ziaden problem.

Medved hnedy to nerobi, ani baribal, grizzly zvykne a ladovy vzdy. Neni medved, ako medved. Ale v kazdm pripade, myslim si,ze tohto zacne pribudat. Ale to nie je ani zdaleka problem medvedov a slovenska. Zvysuju sa utoky aj inych zvierat v inch krajinach , utocia uz aj lietajuce zvery. Vsetko je to dosledok ludskej cinnosti. Nicenie biotopov. Vseobecne clovek sa sprava k zemi podobne ako pozname u jednej komunitnej spolocnosti dnes. A pokial mu to niekto nezarazi silou, tak celu zem zlikviduje. Uz to neni tak daleko, ten cas.
02.08.2022 - 21:11:50
01
táto téma je politickou a bude to stále narastať pred volbami určite.slovensko nie je skanzen.
02.08.2022 - 21:51:26
00
Áno presne, ľudia v panike ako napríklad will by si mali položiť otázku komu to vyhovuje...
02.08.2022 - 21:58:16
00
ano z Ba to zatial vyzerá pre teba ako panika,ale nie pre ľudí čo tam ešte žijú.
02.08.2022 - 22:14:12
00
Nie som v panike. Jazdim po horach, jazdim po Polane, Slovenskom Rudohori, okolo Prievidze, po Strazovskych vrchoch. Jazdim a chodim tam, kde sa tie medvede vyskytuju. A zijem s tym. Zial, riziko stretu sa zvysuje a stve ma to.
Ked tu niekto robi paniku okolo medveda v Malych karpatoch, tak ukludnujem . Mozete si pozriet moje prispevky.

Serie ma vsak, ked sa zamlcuje ten trend, ze medvede sa prestavaju bat a kontakty su coraz castejsie. Klameme si tu do oci. Trend tu je, ale podla niektorych treba ustupovat medvedovi, lebo on je v lese doma. A ked na to upozornim, tak zrazu podla niektorych robim paniku.

A k tomu, komu to vyhovuje - na to som upozornoval uz davnejsie - ze pred volbami sa objavi niekto, kto slubi ludom, ze medvede vykantri a ludia ho budu volit. Uz sa objavili a je z toho tema - a teraz ju uz Budaj nezastavi.

Poznam pohlad ludi, co pod tymi horami ziju a ja som oproti nim uplne kludny.

Nepresvedcili ste ma. Dokonca ma cokupit zhadzoval a dourazal, na co som nereagoval. Tu som to nechcel hrotit. Teraz vam uz tuto temu nebudem spinit.
02.08.2022 - 22:38:45
02
O com ta ma kto presviedcat? Ze si mas kupit blbu rolnicku?
03.08.2022 - 00:15:44
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up