To len mimonom ako si ty sa to zle cita 😁
Ja to aj tak nepeciem ale len jem a je to mnam 😄

Ty si daj pivo a slaninu a budes spoko
02.08.2022 - 23:13:09
01
Jaiub ja by som u vločiek ostal :$ a zmenil napr to sušené ovocie za napr zmes lesného mrazeného. vločky sú dobrý zdroj komplexných sacharidov, bude škoda ich vyradiť. sušené ovocie naopak, to je často dosladzované cukrom..
ja mám zaužívané raňajky 70g vločky, 80g mrazené ovko, 30g čoko proťáku, 20g orechy (rôzne), večer nachystané do krabičky v chladničke, ráno už len zalejem 250ml vody - nechať napučať a za 10min je aj zjedené.. rovnaké balíčky si robievam aj na prespávačky vonku akurát vynechám mrazené ovko (dám buď sušené, alebo nič, alebo nazbieram vonku :D ), to potom sa vieš nabaliť týmto aj na týždeň
03.08.2022 - 08:56:54
02
Jaiub napísal:
Kristina Necitas pozorne, prave kombinaciu ovs. vlociek so sus. ovocim som nahradil za kusok bananu a arasidove maslo. Z toho scarinkoveho linku som si uz nieco vybral, ale ked pisem ze nemam rad na rano vajicka a pod. "na slano" tak tip na slaninu, no... :-D
Skor som mysles napady na recepty ako napr. z klasickych proteinovych palaciniek, ktore su energeticka sacharidova bomba spravit trochu menej sacharidovu, podobne so spominanym jogurtom, aby sa to vvsak stale dalo jest a napady na dalsie.. Cim alternativnym nahradit mliecnu ryzu, ovsenu kasu....

Ja napriek mojej nízkosacharidovej, bezlepkovej a bezlaktózovej stravy si na každé ráno nachystám 5 PL ovsených vločiek, 2 ČL sušených hrozienok, 2ČL sušených brusníc, 2ČL slnečnicových semienok, 2ČL tekvicových semienok, 1ČL sézamu, 1ČL ľanu, 1ČL chia a po novom zalievam mandľovým nápojom. Donedávna som zalieval bezlaktózovým mliekom ale keďže takého mlieka a mliečnych výrobkov zjem cez deň veľa tak zmena. Ešte som si potvrdil že mám naozaj možno alergiu na sóju, lebo už dávnejšie som si všimol že moje kedysi obľúbené sójové rezy už nedávam a teraz sójové nápoje už vôbec a rovnako keď som jedol sójový "humus" :) A dokonca si ten mandľový nápoj sladím 1ČL trstinového cukru na 200ml (ktorého mám kilo a musím sa zo zbaviť) lebo nesladený mi ale fakt absolútne nechutí, musí byť sladký ako mlieko. A tiež vločky zalievané vodou mi nechutia. Takže prečo nemať sladké raňajky aj pri nízkosacharidovej diéte pokiaľ nejdem a nechcem ísť keto? :) Už si to nosím aj do práce keď slúžim, aby som si to dal na druhý deň ráno aj tam.

A neveril som tomu že sa to naučím ale moja ranná klasika je už zaliať vločky a Earl Grey čaj (zachutil mi, keď ho už Picard toľko pil a ja som skôr na nearomatizované čaje), medzitým sa obliecť a potom sa normálne najesť. Doteraz som jedol kalorické buchty bez vlákniny až v práci, potom som bol samozrejme hladný celý deň, teraz si na olovrant zjem aj bezlaktózový cottage cheese s trochou OptiFibre alebo primiešanou paprikou. Práve u mňa tá vláknina bola kľúčová (tiež som jej mal chronický nedostatok) a moja ovsená ranná zmes má tej kvalitnej vlákniny hodne a trávenie sa mi poďakovalo.
03.08.2022 - 09:16:13
02
Odporučím knihu moučný mozek (alebo pšeničný mozek???) Sú tam aj recepty
03.08.2022 - 10:28:00
10
ak sa rozhodnete tak tu je za facku, teda recepty k tej knihe. citat knihu si myslim vzdelany clovek nemusi https://www.pantarhei.sk/158177-psenicny-mozog-recepty-david-perlmutter
03.08.2022 - 10:42:51
10
scarinko napísal:
No preto skus mandlovu alebo kesu kasu. To sa robi ako krupicova kasa ale miesto krupice davas mandlovu+kokosvou muku alebo kesu muku co su v podstate velmi jemne pomlete mandle alebo kesu. Da sa to kupit rozne v obchodoch, napr aj v DM drogerii. Alebo my kupujeme na grizly.sk

Tu hla fotka ked mi priatelka urobi na ranajky



Pripadne LC lavovy kolacik


LC kokosova rolada bez muky

Neviem si predstavit po takychto ranajkach ist na 1,5-2 hodinovy bikovy trening. Kedysi pred siestimi rokmi bola moja vaha uvedena trojcifernym cislom. Od kedy som sa zacal venovat triatlonu a treningu troch disciplin moja vaha klesla na 80-82 kg a stale sa drzi ± 2 kg a to sa blizim k 60-tke. Stravujem sa normalne ziadne diety, zjem maso, cestoviny, halusky aj zakusky. Jedine obmedzenie je, ze si davam pozor aby som nejedol neskoro vecer, max. 17.30-18.00 hod vecera, neskor uz iba pripadne nejake ovocie. Plavat chodim najradsej skoro rano "nalacno". Pred behom si dam ranajky podobneho typu ako uvadzas, ale pred bikovym treningom sa slusne "nazerem" Prial by som vam vidiet, co vsetko zjedia spickovy triatlonovy profici pred pretekom. Mal som moznost to vidiet na vlastne oci v jednom hotely v St. Poltene. Neveril som, ze po takychto ranajkach sa moze chlapik postavit o dve hodinky na start Iromnana. Podotykam, chlapik ten half Ironman aj vyhral. Ale rano sa naladoval paradne.
03.08.2022 - 11:03:25
01
Ale toto bol priklad ranajok ktore som mal obcas a nie pred jazdou. Rano jazdim fakt velmi vynimocne. Ani cez vikend sa mi nechce rano. Myslim ze kazdy to ma s jedlom inak. Niekde som cital ako pisal Velits o tom ze Tony martin jedol v podstate len bielka z vajicok na ranajky a pod.

no a co sa tyka ranneho 1,5-2h treningu tak to ranajkami uz nedobehnes, na to sa papa vecer. ked viem ze mam ist rano na nejaky svih kde budeme makat tak jem uz vecer (nie v noci) nejake dlhsie sacharidy (ryza, zemiaky, kukurica,..). rano to uz len dotlacim niecim rychlym (cokolada, nieco sladke, med, nutela, kava etc)

hmotnost a chudnutie zalezi od vela faktorov a u kazdeho je to inak. pokial dlhodobo mas kaloricky deficit tak chudnes. Predpokladam ze si nikdy nebol tlsty ani ked si mal tych 83. Je to ine ked clovek mal cez 130 tak niektore veci sa uz tazko vracaju naspat.
03.08.2022 - 11:07:22
00
CraObs napísal:
Jaiub ja by som u vločiek ostal :$ a zmenil napr to sušené ovocie za napr zmes lesného mrazeného. vločky sú dobrý zdroj komplexných sacharidov, bude škoda ich vyradiť. sušené ovocie naopak, to je často dosladzované cukrom..

Ved prave, mas pravdu, maval som v mrazaku 1-2-3kg tatranskych cuco a pouzival do ranajok, a jaksi som postupne od toho upustil a nahradzal susenym. Musim sa k tomuto konceptu vratit a doplnit aj tym mrazenym :-) Dik za myslienku!

milos21 napísal:
... a po novom zalievam mandľovým nápojom. Takže prečo nemať sladké raňajky aj pri nízkosacharidovej diéte pokiaľ nejdem a nechcem ísť keto? :)

Prave preto si sladke ranajky nemam zaujem odopriet, (ak to tak vyznelo, aj ked neviem na zaklade coho) lebo to neni moj ciel ale len snaha trochu okresat sacharidy v nich a skusit zauzivat rezim sach. vln. Nechcem prisnu nizkosacharidovu dietu, nechcem ziadnu dietu, chcem trvalo o par % znizit prijem sachrov v zauzivanej strave. Novymi jedlami, moznymi nahradami surovin alebo zmeny celkoveho charakteru daneho jedla a pod. A naopak v pozadovane cielene dni ich spravne davkovat. Hadam nemusim vysvetlovat princip sach. vln, to teraz neni podstata...
Zatial dakujem za namety, nieco mi to uz dalo.. :-)
03.08.2022 - 12:20:46
00
Marian pivo nepijem a slaninu nejem 😂
03.08.2022 - 21:36:15
00
Chapem zijes z lasky a kavy 😄
03.08.2022 - 21:46:44
00
Keď som si spomenul... Tu je lowcarb príklad sladkých raňajok...

Prílohy:

16595564524986572446529967434504.jpg
16595564524986572446529967434504.jpg 180.12 KiB thumb_up1thumb_down

1659556529570586694013907270626.jpg
1659556529570586694013907270626.jpg 140.4 KiB thumb_up0thumb_down

03.08.2022 - 21:57:12
00
keď po dvoch random stránkach vieš že autor je zakomplexovaný chudák a knihu od neho nikdy neprečítaš :lol:
04.08.2022 - 06:17:29
00
Neviem, čo je na vajíčkach, mäse a zelenine zakomplexované... nie každý sa musí džgať chlebom a kašami, no tak je o tom publikácia, no bóže, treba urážať autora, ktorým sa možno môže išpirovať človek, čo neje lepok. Tak ako sú rovnaké knihy pre bezlaktózové alternatívy, vegánske, keto, paleo.... či aj tí sú zakomplexovaní?
04.08.2022 - 10:15:24
01
Asi tak, sice si konkretne takuto skladbu ranajok neviem predstavit jest, taktiez vyhlasenia typu "vajcia musia byt na stole kazdy den" mi pridu extrem, podobne ako Bukovsky :-D ale myslienku Zelenina, ovocie, oriesky, semena, vajca, maso a ryby razim uz odkedy som zmenil zivotny styl v stravovani-5rokov? Takze v tomto fajn a nesudim
04.08.2022 - 10:32:59
01
Musím priznať, že vajíčka raňajkujem veľmi často, pretože mi jednak chutia, jednak sa dajú pripraviť na rôzne spôsoby s rôznymi prílohami nasladko aj naslano a sú z môjho pohľadu veľmi komplexnou potravinou. Ich kombinácia bielkovín a tukov s obsaom omega 3, vitamínov A,B, D, E, K a minerálnych látok atď sa len tak v inej potravine nevidí. Ak si k tomu dáš nejaký ten sacharid (vo forme aká komu vyhivuje, či zelenina, chlieb alebo ovocie) tak sú to fajn raňajky :D Alebo desiata. Na turistiku napríklad tortila zabalená s volským okom, šunkou, do toho rozpučený ochutený sladký zemiak a špenát, mňam....
04.08.2022 - 11:50:53
02
keyboard_arrow_up