“…to bolo v zakrute a vodic sa predpokladam snazil hlavne viest vozidlo, nie brzdit lebo oboje sa sucastne neda”

Ak nedokážeš prejsť zákrutou a súčasne brzdiť, tak je najvyšší čas presedlať do mhd a na šoférovanie zabudnúť.
04.08.2022 - 13:20:38
00
iron.hide napísal:
Je mi z toho vsetkeho na grc, aj z toho jak tychto vrahov tu furt niektori obhajuju. tusim si ich uz aj ja konecne zablokujem

To sme dvaja. Je mi na grc vzdy ked sa robi hon na carodejnice a prezentuje sa triedny nepritel na zaklade zauzivanej mantry. Ak nevidis, ze sa tu nezastavam niekoho, ale len pravdy a objektivity, tak si ma fakt asi radsej blokni. Zbytocne sa budes rozculovat nad niecim co sa nedeje. Alebo ta pracnejsia cesta, zamysli sa nad skutocnou podstatou toho co pisem a nenachaj sa fackovat emociami. Mozno zistis, ze sa nikoho nezastavam.
04.08.2022 - 13:21:29
01
perez napísal:
“…to bolo v zakrute a vodic sa predpokladam snazil hlavne viest vozidlo, nie brzdit lebo oboje sa sucastne neda”

Ak nedokážeš prejsť zákrutou a súčasne brzdiť, tak je najvyšší čas presedlať do mhd a na šoférovanie zabudnúť.

dostudovat
https://www.researchgate.net/publication/274740431_Modeling_Combined_Braking_and_Cornering_Forces_Based_on_Pure_Slip_Measurements

Ale na kolko vieme, ze si lenivy nie len pisat ale aj citat, tak ti to zosumarizujem. Dakovat mi nemusis.
1. rychlost vozidla sa urcuje na zaklade brzdnej drahy s predpokladom, ze vozidlo plne brzdilo az do zastavenia.
2. ak v zakrute plne brzdis ides rovno (k abs ... sa dostanem neskor, citaj dalej)
3. ak nechces ist rovno, nemozes plne brzdit, mozes brzdit iba tolko kolko ti ostava po vyuzuti casti gripu na zatacanie.
4. v modernych autach to za neschopnych vodicov riesi elektronika, ktora prerusuje brzdenie (abs...) to ale nemeni nic na fyzike, proste bud zatacas alebo brzdis oboje sa na plno neda. ABS len prerusi brzdenie za sofera aby mohol zatacat ked to sam nie je schopny urobit.
www.researchgate.net
www.researchgate.net
04.08.2022 - 13:39:07
00
Veľa šoférov bežne reže zákruty aj v neprehľadných situáciách. O prejazdoch cez križovatky, kedy odbočujú štýlom, že vám vbehnú rovno do protismeru, keď sa blížite k hranici križovatky je škoda sa aj rozpisovať. Zabudli na čo slúži volant, alebo sú totálny ignoranti a lenivci točiť s tým volantom, inak si ten štýl jazdy neviem vysvetliť. Ešte môžu jazdiť aj so zámkom na volante, to by mnohé tiež vysvetľovalo.
04.08.2022 - 14:25:20
00
Je to marný, je to marný, je to marný...
04.08.2022 - 14:35:31
01
Kenai, prepáč, tvoje traktáty čítať nebudem. Okrem toho, som si istý, že o fyzike viem viac ako ty. Jedine ti musím uznať tvoju kritiku, že som lenivý písať- v tomto ťa zrejme nemá šancu na tunajšom fóre tromfnúť nikto.
04.08.2022 - 14:36:36
06
Kenai napísal:
Minikin
Nejdem opakovt to iste 100tisici krat. Nepomoze to. Ale ked ches pisat co som povedal alebo tvrdil tak ma pls cituj.

Tvrdis na zaklade coho. Ja mam uplneine ine data a zdroje som tu uz prezentoval. Tiez nezabudaj, ze to bolo v zakrute a vodic sa predpokladam snazil hlavne viest vozidlo, nie brzdit lebo oboje sa sucastne neda, preto brzdenie muselo byt prerusovane a tiez cely grip nemohol byt vyuzity na brzdenie.

Po sude sa uz nebude k comu vyjadrovat. To nacham ludom co si budu chciet kopnut a nemaju svoj nazor len opakuju co povedal niekto iny.


Ok, także tebe vadia skôr nie exaktne sa vyjadrujúci novinári. Aj keď spochybnujes zároveň prácu vyšetrovatela keď tvrdíš, že práve preto že hasiči sú zamestnancami MV tak policajti nie sú nestranni. A kto má podľa teba vyšetrovať ? Majú požiadať teba?

Ešte na moju poslednú otázku čo som tam dal a ktorej si sa elegantne vyhol, poprosím odpoveď. To ty si bol ten skoro odsúdený kamarát ktorému opilec spadol pod kolesá či tá tvoja trauma je o niečom inom?
Pripomeniem ti ju:
"Si zatrpknuty, pravdepodobne riesis nejaku svoju staru traumu voci policajtom, hasicom, ministrestvu vnutra ci cyklistom z minulosti ktoru pocitujes ako vysostnu nespravodlivost voci svojej osobe. Aspon to tak z tvojich prispevkov za poslednych 6 rokov vyzera. Nechces nam o tom napisat viac?"
04.08.2022 - 14:39:16
00
JOLI napísal:
Veľa šoférov bežne reže zákruty aj v neprehľadných situáciách. O prejazdoch cez križovatky, kedy odbočujú štýlom, že vám vbehnú rovno do protismeru, keď sa blížite k hranici križovatky je škoda sa aj rozpisovať. Zabudli na čo slúži volant, alebo sú totálny ignoranti a lenivci točiť s tým volantom, inak si ten štýl jazdy neviem vysvetliť. Ešte môžu jazdiť aj so zámkom na volante, to by mnohé tiež vysvetľovalo.


Lebo lepsie nevedia. Apex netusia co znamena. Co je neskory apex, skory apex a neutral ani rec nemoze byt. To co urobi vozidlo pri vyjazde zo zakruty sa rozhoduje este predtym, nez do nej vojde. Zvacsa su rovnako prekvaleny ako ty ak nie este viac. A robia to ja cyklisti aj chodci. Ale je pravda, ze chodci zvacsa az cestou domov z pohostinstva.

external-content.duckduckgo.com
04.08.2022 - 14:41:59
00
Minikin napísal:
Ok, także tebe vadia skôr nie exaktne sa vyjadrujúci novinári. Aj keď spochybnujes zároveň prácu vyšetrovatela keď tvrdíš, že práve preto že hasiči sú zamestnancami MV tak policajti nie sú nestranni. A kto má podľa teba vyšetrovať ? Majú požiadať teba?

Ešte na moju poslednú otázku čo som tam dal a ktorej si sa elegantne vyhol, poprosím odpoveď. To ty si bol ten skoro odsúdený kamarát ktorému opilec spadol pod kolesá či tá tvoja trauma je o niečom inom?
Pripomeniem ti ju:
"Si zatrpknuty, pravdepodobne riesis nejaku svoju staru traumu voci policajtom, hasicom, ministrestvu vnutra ci cyklistom z minulosti ktoru pocitujes ako vysostnu nespravodlivost voci svojej osobe. Aspon to tak z tvojich prispevkov za poslednych 6 rokov vyzera. Nechces nam o tom napisat viac?"


Zrejme som otazku prehliadol, kde si sa na to pytal ?
Spochybnujem pracu kazdeho kym nedokaze opak. Vysetrovatela, novinara, lekara, politika, obkladaca, cestara, murara, pilota, vodica koamionu, admina na fore..... lepsia otazka by bola koho pracu nespochybnujem. Lebo ludia vo vseobecnosti nie su stroje a su omyln. Preto ma byt vsade kontrola vacsieho poctu ludi. Problem je ze prokuratura je stat v state bez toho aby ju niekto mohol kpontrolovat, lebo ak ju chce skontrolovat je to zashovanie do jej nestrannosti.

Ja chcem len aby sa ludia zamysleli nad faktami a ignorovali emocionalny bulsit ktorym sa im snazia vsetci zalepit oci. Skus sa kazdeho co ti povie nejaku informaciu alebo nazor opyta: Na zaklade coho to tvrdis? Zistis ze 99,9999
% ludi nebude vediet dat odpoved a urazi sa, lebo si uvedomi ze na to jeho tvrdenie nema ziaden racionalny podkload. Ze je to len vyplod emocie.

K tvojej praci ako profiloveho psychologa, cele mimo, bola to kamoska mojej kolegine a ja nie som vobec zatrpknuty. Keby som bol, tak neminam energiu na edukovanie ludi co o to nesotja.
Ak chces vediet preco mam potrebu edukovat cyklistov o veciach co netusia alebo vidiet nechcu tu na fore, tak sa na to rovno opytaj a neskusaj urazt moju inteligenciu otazkami od lesa. Ale zaloz na to zvlast vlakno lebo tu je to OT.


perez napísal:
Kenai, prepáč, tvoje traktáty čítať nebudem. Okrem toho, som si istý, že o fyzike viem viac ako ty. Jedine ti musím uznať tvoju kritiku, že som lenivý písať- v tomto ťa zrejme nemá šancu na tunajšom fóre tromfnúť nikto.


Jasne si si isty vselicim a potom pises, take bludy ako pises. Nemoze to byt tym, ze sa ti nechce citat cokolvek, nie len odomna? Ak vies nieco o fyzike tak to nieco obcas pouzi a neblamuj sa.

edit: zlucenie prispevkov


Naposledy upravil Kenai dňa 04.08.2022 - 15:06:51, celkovo upravené 1 krát.

04.08.2022 - 14:56:23
01
Kde som napísal blud, cituj.
04.08.2022 - 15:04:57
00
perez napísal:
Kde som napísal blud, cituj.

1. to bude OT
2. je to v rozpore s pravidlami fora sukromne veci sa meju riesit cez SS
3. kazdy si vie tovje prisevky dohladat a ty hadam tiez, ked v nich nevidis bludy tak ich vykopirovnie ti oci neotvori.
4. ak to ches pre samostudium napis mi SS, rad ti to tam poslem aj s vysvetlenim preco si to myslim. Ale musis mi slubit, ze tento raz moje traktaty citat budes.
04.08.2022 - 15:12:39
00
Je to marný, je to marný, je to marný. Kenai vs celý svet. Si prvý človek, pri ktorom využijem funkciu blokovania. Adieu.
04.08.2022 - 15:15:54
07
Nová forma teroru - čítať kenai-a :)
04.08.2022 - 15:19:04
18
Kenai napísal:
Lebo lepsie nevedia. Apex netusia co znamena. Co je neskory apex, skory apex a neutral ani rec nemoze byt. To co urobi vozidlo pri vyjazde zo zakruty sa rozhoduje este predtym, nez do nej vojde. Zvacsa su rovnako prekvaleny ako ty ak nie este viac. A robia to ja cyklisti aj chodci. Ale je pravda, ze chodci zvacsa az cestou domov z pohostinstva.


Ty obhajujes debilov, co rezu krizovatky, nejakou teoriou o prejazde zakruty? Ty nie si normalny. Tak isto obhajujes cloveka, ktory neprisposobil rychlost jazdy podmienkam a zabil dvoch cyklistov...
04.08.2022 - 15:21:02
03
A kde tam vidis obhajobu ? To ze niekto nevie, neznamena ze je nevinny alebo, ze robi dobre, ci to ze za to nemoze. To znamena len presne to co som napisal, ze lepsie nevie. To co si napisal mi opat pripada ako krasna ukazka emocionalnej reakcie zalozenej na antipatii.
04.08.2022 - 15:24:43
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up