Ked to budes hadzat do potoka tak ti nepomoze ziadne lozisko 😁
04.08.2022 - 23:07:11
02
Moj nazor je ten ze ak by som chcel naboje na polrocny trip tak pozeram nieco osvedcene na priemysloch. Napriklad niektory dt swiss s ocelovym orechom (ak maju) a asi by som pozeral nieco so snandartnym rozmerom lozisk. Brzdy by som bral mechanicke kotucovky na 6 dier.
Naboje som uz mal rozne a rozsypali ci popukali mi uz kadejako. Najcastejsie mi odchadza duralovy orech ktory praskne (a to nepocitam zahryznute kazety). Potom mi praskaju zapadky. Par krat mi prasklo telo naboja , bud obruba na ktorej su uchytene spice alebo vnutro durch celym telom (spravi sa trubka v trubke). Vsetko naboje minimalne za 90 eur (zadne). Rozsypane konusy uz ani nepocitam, naposledy som mal lacne joytech konusy co som kupil s bajkom a tam som uplne poodlamoval drahy z tela naboja, akoze cast naboja chybala a gulicky uz nemalo co drzat. Netrvalo to ani mesiac. Shimana boli trochu vacsie drziaky ale tiez mi posli.
Napriklad na novatec sa ludia stazuju, aj mne tam zakazdym praskali duralove orechy a dvakrat telo uz starsieho naboja. S ocelovym orechom ich jazdim na jednom bajku rovnake uz 7rokov, dostavaju uplne kapky ci uz dopady skokov, korene/kamene na rigide ci dupacky singlespeedom, jazdy v blate, v snehu, donedavna takmer kazdodenne dochadzanie do prace a tie naboje stale drzia. Akurat som raz menil loziska (aktualne je opat vola) a na kazdom kolese po 2x rafik co mi vzdy praskli.
Take superstary ktore si robia doma, nie prebrandovany novatec, mi vydrzali tak dva tyzdne az zaciatok prvej jazdy. Tam som riesil niekolko reklamacii a nakoniec sa na to vykaslal.
DTcka mi praskli tiez dva tela. Hope bol tiez nejaky problem. Atd atd.
Ked tak rozmyslam tak tie Novatec su napodiv u mna najvacsie drziaky. Na druhu stranu mi ale rovnaky model praskol dva krat v tele. Takze je to asi o stasti.
Vlastne so Spankami oozy som zatial nemal problem, a to ich mam 4 ci 5 rokov na jednom pare jazdene na endure a teraz asi mesiac na htcku a druhy par nejake 2 roky na endure (tie mam v ebike verzii kedze ja pohon demolujem pravidelne). Tiez ocelove orechy.
05.08.2022 - 01:19:27
01
No ja neviem čo jazdíš ale mne sa za 2 roky a 26k km nestalo ani promile z toho čo popisuješ. Už teraz míňam ročne tisíce Ł, pri tvoje spotrebe materiálu si radšej kúpim každý rok nové auto a vykašlem sa na bicyklovanie.
Ja ložiská nechcem. Mal som ich na Treku od výroby. Jasné že tie najlacnejšie a preto nič nevydržali. Doslova nič. 6 mesiacov. Kónusy na Kellys Salamander vydržali bez údržby skoro 20 rokov. Kúpil som na cesťák kolesá Fulcrum Racing 3 DB a nič iné ako kónusy nechcem. Spoľahlivé a jednoduchá údržba. Isteže, kvalitné ložiská niečo vydržia. Ale aj niečo stoja a na servis v domácich podmienkach tiež treba mať vybavenie.
Bez urážky, ale corsair jazdí 200 km na skladačke, maže použitým olejom z kamióna a bicykel umýva v potoku. Edge 530 mu nespôsobuje zvýšený odpor vzduchu, necíti zrýchlenie s keramickými kladkami v prehadzovačke etc. Náhradné diely rieši na smetisku.
06.08.2022 - 00:54:57
02
Tak dik ze mas hned jasno co je pre mna najlepsie. Otazka bola co na polrocny trip bez udrzby, obrazne povedane. Ci priemysle alebo konusy a ci je v nabojoch i iny rozdiel ako v loziskach.
Tak som dal priklady ake su rozdiely v nabojoch, ze ani drahe nemusia byt drziaky.

Jazdim skoro vsetko na roznych bikoch - pumptrack, singlace, traily, zjazdy, dlhe trasy, bikepacking, commuting, sprinty v kopcoch, singlespeed, xc ... mtb jazdim dobrych 30 rokov a som skor silovy jazdec preto obcas zrusim nieco z prevodov a za tie roky sa mi toho nazbieralo. Napr duralove orechy mi takmer vzdy praskli vo vyslapoch pri dupani/sprintovani, obcas pri slapani schodov - az na tie superstary, tie mi praskli vzdy na rovine.

Proste mam co porovnavat. Ty napises ze loziska (asi myslis priemyselne loziska) nechces lebo si ich mal na jednom biku a rozpadli sa. A k tomu dodas ze boli najlacnejsie.

Corsaira sice nesledujem ale viem ako som sa na nom smial ked popisoval svoje zazitky s bikepackingom. Lebo je to presne o tom, yolo, ziadna priprava, ziadny servis, nespravne zaobchadzanie s bicyklom a potom niekolkokrat nudzovo riesi rozpadnuty naboj (okrem ineho). Tu to vyhravaju priemyselne loziska pred konusmy, konusy bez udrzby s tym co ribi biku vydrzia kratsie ako priemysle. Rozladi/povoli sa mu to - zrusi gulicky a drahy. Dotiahne to viac - zrusi gulicky a drahy. Dostane sa mu tam spina/voda - zrusi gulicky a drahy. Na priemysloch je mensia sanca ze sa mu tam dostane spina a ani s uplne povolenym nabojom sa mu tie loziska nerozladia.
06.08.2022 - 02:47:20
01
Tak nakoniec som objednal ten ten sturmey s bubnovou brzdou, v jednom obchode mali neodolateľnú cenu 57eur (posledný kus za tú cenu), kilová masa na priemyselných ložiskách, ktoré sa dajú zohnať za 1€ tak neni o čom... Brzdu riešiť nemusím už tiež nikdy, takže 2muchy jednou ranou
06.08.2022 - 10:47:22
00
Nuž neviem čo dáva DT Swiss do nábojov 370, ale po 3000 km, šli ložiská na výmenu. Pred tým 25 rokov na Shimano kónusoch, za celý ten čas jedna výmena kónusov a jedna výmena náboja. Čisto teoreticky, kónus určite lepšie znáša axiálne tlaky.
06.08.2022 - 16:00:52
00
Zdravím mám tento náboj a potreboval by som ložiskove guličky do orecha,vie mi niekto poradiť aký rozmer tam ide? https://dassets.shimano.com/content/dam/global/cg1SHICCycling/final/ev/ev/EV-FH-M6010-4197A.pdf
02.09.2022 - 21:16:14
00
Mas to v tom nakrese a tabulke co si sem postol. Diel cislo 3 v pocte 13 kusov. V tabulke je potom "3 Y00091210 Steel Ball (3/16") 20 pcs." Mas tam konkretny rozmer guliciek 3/16" cize 3/16 palca co je 4.762mm, aj cislo dielu Y00091210 ktore ked das hladat najde ti presne 20kusov shimano guliciek do loziska (aj v sk shopoch).

PS: Aby ta nemiatli tie pocty, ten diel sa predava ako set 20 kusov guliciek ale do orechu ti ich ide len 13. Takze ti 7 zostane ak budes kupovat Y00091210.
02.09.2022 - 21:33:53
00
Toto mi je jasne lenže ja hľadam guličky do vnutra orecha a tam ich je v dvoch radach po 36 ks.Gulička ma rozmer cca 2,6 mm ale v cykloobchode ani tu na shope taky rozmer neviem najsť
03.09.2022 - 05:46:02
00
Nope, do orecha určite nejdu 3/16" guličky, a už vôbec nie v počte 13 kusov... Orechové v tom nákres ani niesu zobrazené... Ten diel Y00091210 sú guličky ktoré idú normálne do vonkajsich konusov... Do orechov idú také "smeti" niečo malo cez 2mm. Ak si dobre pamätám 3/32" ? ale do niektorých idú aj niečo okolo 3mm
03.09.2022 - 05:50:48
00
Mate pravdu, moja chyba.
03.09.2022 - 09:18:38
00
Ak by som vymenil všetky guličky v orechu za rozmer 3,1 mm? Robilo by to problem?
04.09.2022 - 08:34:08
00
Noo je šanca ze ten orech s nimi ani neposkladas...
04.09.2022 - 13:49:20
10
Tak skusim zohnať ten originalny rozmer
04.09.2022 - 19:12:48
00
keyboard_arrow_up