Ochrana z výroby na ráme je vyslovene len na dotyk vidlice so spodnou ramovkou a potom ešte na časti stredu pre kontakt s rôznymi skalami.
Ale tie ďalšie ochrany fóliou určite doporučujem. Teda tomu kto má ako tak rad svoj bike. Rôzne kmitajúce časti, duše, bombicky na ráme. Všetko robí trenie. Stekajuci pot na hornú rámovku. Predieranie pomedzi porasty. A menej zdatní sa občas s bikom aj vyváľame poriadne.
Takže fólie určite. Aj nakrivo nalepené. ??
06.08.2022 - 21:58:01
00
Ochrana spodnej rámovej trubky môjho Epicu je po celej dĺžke od vrchu až dole ku stredu. Vypadá byť pomerne odolná, pretože zatiaľ nenesie známky nejakého opotrebenia. Bowden sa mi o rám nikde netrie. A tých pár prevádzkových škrabancov mi nestojí za olepovanie. Kľuky majú na sebe ochranné nálepky z výroby.
06.08.2022 - 22:08:37
01
Kristina napísal:
Ochrana spodnej rámovej trubky môjho Epicu je po celej dĺžke od vrchu až dole ku stredu. Vypadá byť pomerne odolná, pretože zatiaľ nenesie známky nejakého opotrebenia. Bowden sa mi o rám nikde netrie. A tých pár prevádzkových škrabancov mi nestojí za olepovanie. Kľuky majú na sebe ochranné nálepky z výroby.

Nestoji za olepovanie pri rame za par tisic eur? Hmm...
06.08.2022 - 22:11:33
02
Sak si počul :P
06.08.2022 - 22:14:13
00
Stále je to spotrebak ktorý ide po po pár sezónach z domu... Alebo skúsim inak... Vy čo olepujete rámy, máte olepené aj auto? Alebo bežné zariadenie v byte? Tiež stojí pár tisíc eur...
Navyše každý škrabanec je "jazva z boja" ktorá má svoju históriu 🙂
06.08.2022 - 22:19:56
513
Auto , bajk, atď .. to sú nástroje ktoré majú slúžiť mne, nie ja im
a barva nejezdí ...:)
06.08.2022 - 22:30:25
419
backyfx napísal:
Nestoji za olepovanie pri rame za par tisic eur? Hmm...

Možno zle pochopené. Každý vážnejší šrám na ráme ma samozrejme zabolí. Ale keby som sa mala trápiť a strachovať, že si na najbližšom výjazde poškriabem lak tak si to bajkovanie buď vôbec neužijem, alebo jazdím iba na svojom oceľovom Ritchey. A parádny karbonový bajk by stál doma nevyužitý. S takýmito myšlienkami na výjazd nevyrážam. Snažím sa bajkovanie užiť čo najviac. Zajtra už nemusím mať príležitosť. Napr. dnes XCO na parádnej technickej trati v Boskovicích s dvoma skokmi z takmer metrovej výšky, parádnym rockgardenom a po daždi vyšmýkanými koreňmi. Prevýšenie takmer 500m na 17,5km a nový Garmin s metrikou skokov napočítal 24 skokov s celkovou dĺžkou takmer 45m počas týchto cca hodinových pretekov. Mala som sa báť, že spadnem a poškodím drahý S-Works, alebo že pri dopade zlomím riadidlá, alebo karbonové ráfky pri rýchlom prejazde rockgarden? Nie, snažila som si užiť preteky a "vyžmýkať" zo seba to najlepšie. Pri kúpe komponentov myslím iba na to, že ich budem čo najviac používať, aby mi robili radosť. Bohužiaľ je to iba spotrebák a tie peniaze čo som za ne zaplatila sú už minuté. Nemám postavený bajk iba do vitrínky. Viac by ma asi "bolelo" keby mi drahý bajk stál doma a ja na ňom nemohla jazdiť.
Ako som napísala, spodná rámová trubka, ktorá asi dostáva najviac zabrať od kamienkov má od výroby pomerne hrubú ochrannú pásku. Gumová ochrana na reťazovej vzpere nie je gramárska, ale ochráni spoľahlivo. Na ostatné sa snažím si dávať pozor. Bajk neopieram o rám ani ho nehádžem na zem. Neupínam ho do autonosiča. Asi by mi viac vadilo, keby som ho mala olepený fóliami ako keď pribudne z času na čas nejaký ten škrabanček.
Mám samozrejme rada svoje bajky. Veď som si ich poväčšine postavila sama podľa seba. U mňa je však jazdenie na bajku na vyššom stupienku ako bicykel samotný. Ospravedlňujem sa, že som sa trochu viac rozpísala. Už mlčím :x
06.08.2022 - 23:07:50
022
Je pravda že bicykel pre používanie 500vm/17,5 km oblepený nemám. Predajný po cca 17 tisíc km už nie je. Ani kúsok nie je bez poškodenia. Má 3 roky.
Mám oblepený bike na časté jazdy 600vm/2,2 km. Fólie som lepil postupne zo súcitu. Táto kostra má 10 mesiacov a je v strašnom stave. Po nehodách mi to lokalne lakuje kamarát. Ale keby som to celé oblepil od novoty tak by tie nehody nekončili tak zle vizuálne. Obitie od konárov a kameňov neriešim.
06.08.2022 - 23:32:15
00
tie folie aj tak realne nic neriesia, pri kazdom normalnom pade sa hned trhaju a lak ide tak ci tak dole, ochrani to tak maximalne male odstrelujuce kamienky na sotoline, a tam cela "ochrana" aj konci...
07.08.2022 - 10:50:50
01
Nepadol som raz ani dva krat a ver mi ze folia ochranila viac nez dost...
07.08.2022 - 11:01:46
00
hovorim o "normalnom pade", nie ked sa smyknes na travniku ;)

..ani ta najhrubsia folia nevydrzi suchanie ramu o suter, a clovek nemusi ist ani extra rychlo
07.08.2022 - 11:38:24
01
keď ide rám o skaly tak ti nejaká folia nepomôže, navyše to potom "krásne" vypadá na danom mieste. To mi pripomenulo tohtoročné prvé kolo SPEN v Rači, veľa blata všetci wapkovali bajky ako o život a keď som videl koľkým ľuďom wapka tú fóliu začala odliepať... to proste chceš minúť niekoľko desiatok €, pomerne dosť času, stači sa ukázať na jednom evente a môžeš si búchať hlavu o stenu :D
07.08.2022 - 11:49:28
02
FiLus napísal:
Stále je to spotrebak ktorý ide po po pár sezónach z domu... Alebo skúsim inak... Vy čo olepujete rámy, máte olepené aj auto? Alebo bežné zariadenie v byte? Tiež stojí pár tisíc eur...
Navyše každý škrabanec je "jazva z boja" ktorá má svoju históriu 🙂

Ja osobne uz na novom nomade invisframe. Moj predosly nomad bol po 2 sezonach brutal doskrabany, vrchna trubka, vsetko, aj by sa lepsie predal keby som ho mal olepeny (samozrejme je to enduro masina niekomu to je jedno, ale mal som jedneho zaujemcu ktory mi povedal, ze je ma moc skrabancov ze ne, tak som siel aj s cenou dole)..len tak fyi zadna stavba...

Prílohy:

20220615_172124.jpg
20220615_172124.jpg 280.52 KiB thumb_up0thumb_down

07.08.2022 - 15:40:57
00
Môj bývalý Reign vypadal totožne ak nie horšie, Giant vo všeobecnosti nemá zrovna odolný nastrek takže toto pre mne nie je nič nove... No predaj jazdenky... Ak chce niekto kupit naleštenu jazdenku tak u mňa je na zlej adrese. Všetko ja samozrejme vypísané v inzeráte... Ale pre boha sak keď kupujem enduro 3 roky jazdené tak nemôžem chcieť aby vypadalo ako s obchodu 😂😂
07.08.2022 - 21:24:05
00
Osobne si davam profi polepit vsetky moje biky , bike menim vatsinou po sezone max 2 a takto je ram ako novy . Vaha folie je cca 80g . Mne to za to stojí, istotne sa potom aj lepsie predava
07.08.2022 - 21:40:29
06
keyboard_arrow_up