urcite nejake šajble :-D
07.08.2022 - 22:02:52
01
nič také...absolútne neobľúbené Agarro je presne plášť na také náročnejšie používanie spojené s prekvapivo nízkym valivým odporom. Ideálne v rozmere 29x2,6, aby sa na tom dal jazdiť aj nižší tlak, keďže ten bicyglík akosi pozabudol na odpruženie. Ale vzhľadom na nízky dopyt po tomto plášti si myslím, že sa na európskom trhu onedlho prestane predávať spolu s Mazzou a Martellom. Pre mňa má v podstate len jednu nevýhodu a tou sú otrasne škaredé sivé bočnice - absolútne neznášam akokoľvek zafarbené bočnice (okrem vkusného loga a popisov), plášť má byť čierny.
07.08.2022 - 22:27:50
01
jedny 900g plaste mam doma - ani valivy odpor nebol zly - v zime som bol ako tak ochotny to vlacit, v lete urcite nie.
ikon 2,35 jazdim uz snad 4 roky viac menej bez problemov. nechapem co sa to tento rok deje. snad uz mam smolu vybratu na dalsich 5 rokov
07.08.2022 - 22:33:31
00
podstatný je valivý odpor, hmotnosť každý trénovaný jazdec musí v pohode zvládnuť do 1kg - pokiaľ nejazdí maratóny. Keby si na tom jazdil maratóny nepoviem nič, ale na HD jazdenie nerobíš dobre, že jazdíš Ikony a Aspeny...ale ako píšem...keďže poznám názory ľudí na tomto fóre viem, že táto alternatíva bude zavrhnutá do zatratenia :)
07.08.2022 - 22:44:18
00
Súhlasím s Braňom. Mal som Agarro v 2,6, ten plášť šiel až prekvapivo hladko, vydržal veľa a s gripom som bol tiež spokojný. Nezodral som ho úplne, lebo šiel preč s bikom, ale za tých pár stoviek km, ktoré som na nich odjazdil, nechali veľmi dobrý dojem. Keď budem meniť aktuálne plášte, bude to jeden s top kandidátov.
07.08.2022 - 23:27:16
01
Agarra su top, jazdil som na 27.5ke, aj teraz na 29 (vo februari sa mi podarilo zohnat na build yetiho 2ks v CR, odvtedy hladam a hladam a cela EU nic).
Z mojho pohladu naj plast co sa tyka rychlosti a gripu v tej karegorii (ja jazdim 2.35ky).
08.08.2022 - 08:35:48
01
gusto0 ikon neni papier ako aspen a ber v uvahu,ze cim vyssi vzorok,tym mensia sanca prepichnut .. fakt sa na aspeny vykasli
08.08.2022 - 09:12:45
00
branomekis: hmotnost je este podstatnejsia .. ver tomu. ked nie,skus si to. ja som cez vikend skusil vymenit kombi ardent race,ikon ,za minion,highroller a videl som. resp. citil. na tie plaste treba motor :tmi: a nie,nie kvoli dezenu. na druhej strane,konecne to drzi a dokonca aj v naklone :D . nahod si aspeny a uvidis,co to spravi do kopca :rofl: ,len zjazd radsej po asffaltke :lol:
08.08.2022 - 09:16:04
01
co tak aggressor alebo dissector ?
08.08.2022 - 09:25:44
00
Braňo mekis :P
08.08.2022 - 09:29:03
03
mňa isto hmotnosť plášťov nerozhodí...jazdím plášte od 700g najľahšie Barzo/Mezcal až po Verdict WET/Judge 1250/1350g. Používam podľa potreby. Debilinu ako ASPEN nepotrebujem, lebo jazdím kvalitnejší a rýchlejší MEZCAL. Mezcal má výhodu oproti ASPENU, že aj čo to vydrží, ale viem ho rozraziť. Preto na bike bez odpruženia doporučujem kilové AGARRO v šírke 2,6. Ver tomu, že keby si šiel na dvoch Aspenoch a ja na dvoch kilových Agarrách, tak mi vidíš len chrbát a potom už ťa len na vrchu počkám :) Ale to už je o individuálnej kondícii ako píšem....ale kilový plášť s dobrým valením nesmie trénovaný jazdec cítiť ako nevýhodu, ak to tak je, tak je to len čajíček.

Ale ako som písal, tak som vedel, že tu k tomu bude zas kopec negatív, že prečo Agarro nepoužívať a stále tu budú pretlačované len tie pridebilené 600g Maxxisy ako etalón cyklistického high endu, lebo to Imro povedal, že to je aj na sneh a na všetko...mne to je skôr na smiech, ale chcel som len poradiť ako nedemolovať plášť na každom malom drievku. Ale je to všetko OT, tak to tu už viac prosím nerozoberajme a čakajme na ďalšiu demoláciu.... ďalsí ľahký maxxis plášť, alebo shimano šalter :)
08.08.2022 - 09:31:49
08
pozrel som na to jednym ockom dnes a nemal by som odvahu na tom jazdit - skusim podlepit kusom plasta (ake lepidlo by na to bolo dobre?) a na jar na asfalty bude este dobry.

tu je mrska - predpokladam ze sa ta ostra cast zapichla do plasta a dalsia otacka kolesa to zarazila dnu

Prílohy:

IMG_1636.JPG
IMG_1636.JPG 141.9 KiB thumb_up0thumb_down

08.08.2022 - 12:09:35
00
branomelis v pohode - vdaka za tip - mozno niekedy vyuzijem. ale ja tu vahu naopak citim a to dost. asi mame kazdy inu stavbu tela alebo jazdime inak. ja uz viem ze to nieje pre mna a 900g / plast je na mna moc nech ma valivy odpor aky chce. aj ked sa stym mozno budem musiet casom zmierit lebo kachliciek, palenej skridle a podobnych chutoviek mimo asfalt pribuda. momentalne aj dobre vysusena drevostiepka
08.08.2022 - 12:16:10
03
Ja len taka filozoficka otazka - ako viete odlisit, ci je nejaky plast pomaly pre jeho vzorku alebo zmes alebo hmotnost?
08.08.2022 - 13:44:54
01
zmes a vzor sa dá ako pomôcka zobrať rolling resistance test - je tam veľmi malá databáza, ale vidno, že Vittoria valí lepšie ako Maxxis...následne už len reálne jazdenie, kde minimum z nás strieda plášte na týždennej báze. Preto viem, že napriek celkom fajn hmotnosti nebudem nikomu radiť jazdiť na XC Dissector, ani Agressor čo sú nízko-odporové TR/EN plášte. Alebo to, že 1250g WTB Vedict ide pocitovo ľahšie ako 1000g Minion DHF v zmesi dual....Musíš len skúšať a zamieňať a hľadať to najkompromisnejšie pre seba - podľa svojich preferencií....niečo podobné je potom s brzdovými kotúčmi a platňami.
08.08.2022 - 14:03:37
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up