To zas mňa neprekvapuje. Všadeprítomný "gravity bro" marketing a promo videjká s otrepanými skákacími choreografiami prežijú aj nukleárnu apokalypsu. Normies "z vonka" ani inú stránku mtb cyklistiky takmer nevidia :)


tak vies, XC pupkaci v strednom veku navleceni do elastakov tak dobre nevyzeraju... aj ked mozno tento trend zazije revival vdaka reklame na Telekom
08.08.2022 - 12:20:19
00
Zalezi, co chces jazdit. Ak sa budes tocit na Kolibe, TBK alebo nejaky iny zjazdovy trail dokola, tak potencial vyuzijes. Ak chces jazdit aj dalej, tak ti uplne staci HT. Okrem par DH trailov som presiel po Pezinsku Babu vsetko este na starom trackovom biku so Suntour pruzinovou vidlicou :) Na HTcku je to samozrejme ovela prijemnejsie jazdenie, ale fulla pri klasickom Karpatskom XC jazdeni nepotrebujes. Radsej kup HT vo vyssej vybave ako fulla v nizsej za rovnaku cenu.
08.08.2022 - 12:20:29
00
foobar napísal:
...lebo sa to pytas na fore kde vacsina ludi su XCckari a ti ti povedia ze zdvihy nepotrebujes lebo ti zozeru watty a vsetko "sa da" prejst aj na odrazadle ;)

Relyful vela ludi pada aj na asfalte, obcas aj smrtelne - ma to preto byt oznacene za double black diamond trail?

Cerovka je jednoznacne zeleny trail.

No mne pride rozdiel medzi trailom patbojar alb svaty vrch a cerova draha dost vyrazny co sa tyka narocnosti a nezda sa mi ze by mali mat rovnake znacenie...
08.08.2022 - 12:21:21
02
Najlepsiu radu dal Strenki, mne sa v zaciatkoch osvedcil Trailforks + nejake YT videa. Vacsina dalsich prispevkov su jeden velky gatekeeping na sposob "ta dnesna mladez na celoodpruzenych bikoch..." a skor maju niektori ludia potrebu pochvalit sa kde a na com jazdia nez aby realne poradili. Ja sam mam hardtail kedze neskacem a nejazdim zatial tazsie traily ale nech si kazdy jazdi na com chce.
08.08.2022 - 12:21:32
05
jo a este taka pomerne podstatna vec, ze prejst nejaky trail a odjazdit ho tak ako bol nakopany su dve uplne rozdielne kategorie ...
08.08.2022 - 12:23:09
01
hellfish, tiez to tak mam; bike mam na MK overkill, ale kedze ja som underkill, dokopy je to kill a mozem si uzit terenny pojazd aj s, resp. napriek prachbiednej technike jazdy :)
08.08.2022 - 12:23:53
09
iron.hide napísal:
zadne odpruzenie je dobre na to, aby vam to setrilo zadnicu a chrbticu :)

dobry dovod preco mat full aj na zvaznicove vozenie v karpatoch. mna by na HT neukecal nikto aj kvoli tomuto...
08.08.2022 - 12:27:07
03
Relyful napísal:
No mne pride rozdiel medzi trailom patbojar alb svaty vrch a cerova draha dost vyrazny co sa tyka narocnosti a nezda sa mi ze by mali mat rovnake znacenie...


Pride ti to ako velky rozdiel len preto, lebo mas malo najazdene.
08.08.2022 - 12:28:12
01
foobar napísal:
Pride ti to ako velky rozdiel len preto, lebo mas malo najazdene.

Moze byt oproti niektorym z vas mam najazdene malo uvidime aky na to budem mat nazor po dalsich 3 rokoch jazdenia :)
08.08.2022 - 12:31:13
00
to nevadi, vela ludom co maju vela odjazdene uz to pride prilis low ale to by nemalo byt brane na zretel kedze to delenie potrebuju skor ti co nemaju najazdene. ine to bude z pohladu double ktory jazdi enduro kde kade po svete a ine z pohladu mojej frajerky ktora dava max asfalt na MTB.

ivast na nejakych testovackach som skusal aj fully ale mna to proste nechytilo. vystverat sa (vyviezt) hore a spustit dole, skakat, vsade chranice... najviac sa mi pacil spark 120/120 alebo take daco to bolo ale cenovka uz pred covidom bola cez 8000 eur takze nic pre mna.
08.08.2022 - 12:33:08
00
hellfish: Na "stare kolena" som si kupil Neurona na 140 zdvihoch, predsa len, nech chrbat tolko netrpi. Jazdim najme traily po MK. A poviem ti, ze je to niekde uplne inde. Drncat sa na XC by ma uz nikto neprehovoril. Geometria, zdvihy, sirsie plaste... Vobec mi nevadi, ze ma o 1 kg viac ako stare XC HT. Som teraz rychlejsi aj hore, dole ani nehovorim. Useky, co som na XC radsej zosadol, aby som sa nezabil, teraz ani nerozmyslam, ci su moc prudke. Ja si len uzivam jazdu, bajk to da. Zaujimave kolko 140-180mm masin vidiet v MK... Na co im to vsetkym je? Podla mna aj viac ako XC, ak hovorime o bajkoch, za ktorymi sa clovek aj obzrie, nie "horske bicykle" za 700 € povazovane za XC. Ale mozno je to len moj subjektivny nazor, lebo ma uz tie chrtitka vobec nezaujimaju.
08.08.2022 - 12:43:28
05
foobar napísal:
tak vies, XC pupkaci v strednom veku navleceni do elastakov tak dobre nevyzeraju... aj ked mozno tento trend zazije revival vdaka reklame na Telekom

Akurát že “XC pupkaci v strednom veku navleceni do elastakov“ aj napriek zúfalému estetickému dojmu praktizujú niečo zmysluplné a, prepytujem, udržateľné. Naproti tomu včera zrodilý AM/EN gacoš si kompenzuje usedavý kancelársky život adrenalínom iba do momentu prvého odvozu na pohotovosť. Kedy mu začnú byť zdravé končatiny milšie ako zdvihy. Mám odpozorované. :) Aj takto sa plnia lesy XC rekreantami na "140mm a viac" hojdačkách. :lol:


Naposledy upravil nimm_zwei dňa 08.08.2022 - 13:25:33, celkovo upravené 1 krát.

08.08.2022 - 13:14:21
01
sozi Prave nad Neuronom som rozmyslal aj ja no teraz neviem :/ ...ale tiez mi to pride, ze aspon na niektorych usekoch MK zazijes viac srandy (a psychickej pohody) na vyssich zdvihoch...ja by som chcel casom pridat nejake mensie skoky, mensie dropy a to xc sa mi uz vhodne nezda a ide mi hlavne o zabavu, casy nahanat nepotrebujem...musim to este premysliet...ktory model Neuronu si bral ? A aku velkost ramu na aku vysku ak sa smiem spytat ?
08.08.2022 - 13:24:26
00
legenda hovorí že Rohatka sa dá aj na cesťáku... :lol:
08.08.2022 - 13:25:34
06
plno reci a skutek utek

ked to vsetko zhrniem tak velmi zavisi od toho co je jazdec na tom ktorom bajku schopny zajazdit aby to uz a este bolo pre neho zabavne a prejazdne
08.08.2022 - 13:30:21
01
keyboard_arrow_up