Hosť napísal:
Gravel existuje lebo v USA maju plno strkovych (gravel) udrziavanych ciest, normalne s dopravnymi znackami, mimo tych najhlavnejsich tahov, spajajucich rozne usadlosti, rance atd. Na cestakoch sa tam moc jazdit nedalo tak vznikol gravel. Dost tam na tom drtia i preteky.


Nevznikol gravel preto, aby tzv. Trekkingové bicykle za 400e mohli predávať aspoň za 1500 a tí, čo nemajú kondičku na cyklokros mali pocit výnimočnosti a neopakovateľnej zábavy?
08.08.2022 - 18:03:01
05
scarinko napísal:
No a hlavne full to je xy lozisk a capov a dalsi tlmic ktory musi do servisu co nie je velmi lacne...

Toť minule idem na výjazd s bajkerkou. Pochváli sa novým (lacnejším) full-om. Vraj jej čosi v zadnej stavbe nedávno škrípalo. Bol nutný servis. Bajkerka má kondičku. Vraj to najradšej valí z domu, z DnV po asfaltoch do karpát na Biely kríž, potom po asfaltoch (!) kamsi nad Limbach, otočka, a po asfaltoch nazad domov. Tož krásne by zapadla do rastúcej komunity gravel ladies, čo vídavam na BA kopečkoch stále častejšie. Tak ale pri výbere bajku jej asi radil dáky "empatický" AM/EN brácho :lol:


Naposledy upravil nimm_zwei dňa 08.08.2022 - 18:25:50, celkovo upravené 1 krát.

08.08.2022 - 18:12:03
01
Presne tak, full je na presúvanie na BK a do Limbachu zbytočný. Na to treba len gravel lebo trekking je moc lacný a už nie je cool
08.08.2022 - 18:23:48
00
Hosť napísal:
Nevznikol gravel preto, aby tzv. Trekkingové bicykle za 400e mohli predávať aspoň za 1500 a tí, čo nemajú kondičku na cyklokros mali pocit výnimočnosti a neopakovateľnej zábavy?


to napíše len niekto prudko zmätený neskorším chvatným cyklo-marketingom európskej proveniencie. Korene aj dôvody vzniku sú presne tam ako píše vrabc0. Druhá vec je, že ceny sú naozaj komicky premrštené z pohľadu minima inovácie oproti tomu, čo je dávno etablované v MTB a za facku.
08.08.2022 - 18:27:29
01
Príloha:
76D9A344-6FC2-41D7-A152-75CD28BA0460.jpeg
76D9A344-6FC2-41D7-A152-75CD28BA0460.jpeg 143.34 KiB thumb_up3thumb_down

08.08.2022 - 19:39:42
21
Uhorkova sezona uz aj v teme Male Karpaty?
08.08.2022 - 19:45:50
06
Asi jazdím nejaké iné Malé Karpaty 😀, nemám pocit že by som 150/150 nevyužíval.
Respektíve, Malé Karpaty nekončia na Pezinskej Babe 🙂
08.08.2022 - 20:38:04
14
Sak z kazdej strany MK sa da najst vela miest, kde sa uplatnia vysoke zdvihy. Kazdy ale jazdi tam, kde mu to vyhovuje...
08.08.2022 - 20:42:05
03
Hej, len som sa musel prečítať 5timi stranami o tom že vlastne celé Karpaty treba jazdiť na HTčku, ideálne na rigide
08.08.2022 - 20:48:03
08
Ono vpodstate uz aj ked chcem vyjst na obruvnik tak viem uplatnit 160tky zdvihy
08.08.2022 - 20:49:49
01
Vsak ano. Treba si ujasnit, ci si chcem cibrit techniku na full harde alebo chcem mat lahsi, rychlejsi bike v podobe ht alebo na druhej strane pohodlnejsi, ale zas trochu tazsi full. Ja si vyberam pohodlie a zaroven rychlost dole kopcom, ked mozem mat pocit, ze idem ako tank a nic ma nezastavi (obrazne). Na vytrasenie chrbtice mam gravel, ked mam chut na nejake to tryznenie :)
08.08.2022 - 20:57:23
02
Hej ono vlastne hociake pruzenie na bicykli su pomocne kolieska. Ono aj tie gumy so vzduchom su nuda a zbytocny overkill, ta prava zabava je az ked idete len s rafikmi, alebo prezujete na drevene kola z konskeho voza.
08.08.2022 - 21:07:35
13
Dzejkob napísal:
Hej, len som sa musel prečítať 5timi stranami o tom že vlastne celé Karpaty treba jazdiť na HTčku, ideálne na rigide

nechcel som to až takto hrotiť... ale áno, to je optimum. hrúbka plášťov nie je predpísaná. o povolenky na 100mm vidlice sa treba hlásiť u súdruha Žinčicu :!: :D
08.08.2022 - 21:27:09
12
To ze som spominal rigid mozete uplne v pohode ignorovat. Spominal som ho len preto ze ten bike vlastnim a z troch-styroch typov bajku co mam a niekolko dalsich ktore som jazdil je ten bike na trailoch v okoli BA subjektivne najzabavnejsi. Reagoval som tym podla mna vhodne na povodny prispevok typu "zatial som nejazdil ziadne traily v okoli BA ale chcem full lebo ich chcem jazdit a zabavat sa budem na nich len na fulle". Tym som chcel napisat ze nemusi mat clovek full aby sa na miestnych trailoch vyblaznil a zabavil. Na rigid nikoho ale neprehovaram, to je opat nepochopenie toho co pisem a trebars i pisanie ze MK nekoncia za PB je nepochopenie toho preco vznikol tento flame. Skor tym myslim ze kludne moze stacit bajk ktory uz clovek doma ma a i na nom sa moze prekvapivo zabavit, ze si to nemusi valit po trailoch styridsiatkou aby to mal ako tak narocne, ze nemusi skakat velke skoky ktore na niektorych bajkoch ani nepociti aby mal pocit ze si nieco skocil.

Sorry ale vypisuju mi tu ludia ze sa na ht neudrzia v pedaloch na blue traily, ze na rigide mozem jazdit len pomaly, ze rychlo sa da jazdit len na fulle, ze kazdych 20s na cerovke musia zdvihnut na ht rite a na fulle uz nie. Vsak dobre, ja vam to neberiem, dokonca s vami suhlasim ze sa zabavite na Kamziku, TBK a podobne najviac na fulle. Kazdy sme nejaky, kazdemu z nas vyhovuje nieco ine a kazdy vie jazdit nejak inak. Dokonca som to uz i pisal ze zavisi od konkretneho jazdca a toho co vie zvladnut a zabavit sa pri tom. A rozlisujem ci pisem o zabavnosti alebo napriklad o pouzitelnosti ci vydrzi

A uplny offtopic k tejto teme, tiez kludne ignorujte ak si myslite ze sa chvalim alebo nutim na rigid. Neviem aku mate predstavu ako sa jazdi na rigide v okoli BA, podla toho co vela z vas pise asi dost skreslenu, niekto tu dokonca spominal trialovu rychlost na trailoch. Skutocnost je avsak takato, nie je to najpomalsia ale ani najrychlejsia jazda, plno chyb hlavne na zaver jedna "na facku" nech je vidno ze cielom nie je chvalit sa ale ukazat ze to ide.
thumb_up0thumb_down
Bohuzial ziadne tbk natocene nemam len jeden stary kamenak co som siel davno este pomalsie a nejake traily na bukovej co sa uz nejazdia. Ale ani TBK sa na tom nejazdi uplne pomaly, dokonca ani nemusim chickenlajny rockgardenov obchadzat a plno veci si i skocim. Double ci kto pisal ze tiez zavisi od toho ci to clovek jazdi tak ako bol ten trail planovany ...napriklad na tbk2 v ilegaly na konci ked som tam zacal robit prejazd cez skalu a dopad dropu zo skaly (co by som uz mohol dorobit) tak som to testil aj na rigide, na slalomke ciernej ked som prerabal esicko z lesnej cesty lebo hrozilo ze ako to ludia nevedeli jazdit tak to zrusime, tak tiez som to skusal na rigide. A plno dalsich prvkov aby neboli take ze na ne bude clovek vazne potrebovat full aby ich presiel.
08.08.2022 - 22:34:52
14
vrabc0 Tak to bolo zle pochopene, ja som to myslel tak, ze casom chcem jazdit stredne/tazsie traily a kvoli tomu aj kupovat fulla do buducna a zatial cvicit lahsie traily na sucasnom xc...nevedel som, ze vsetky traily v MK su tu pre vacsinu borcov zjazdne pomaly aj na jednokolke ale tak mozno to tam tiez raz dotiahnem a aspon usetrim :) a teda pardon, ze som sa dovolil spytat "skusenejsich" ludi...az na par normalnych odpovedi som sa dozvedel, ze dovolit si prist do MK na comkolvek vacsom ako je 100mm je pomaly hodne trestu smrti
08.08.2022 - 22:50:24
06
keyboard_arrow_up