..zdanie klame. Pi slapani hore kopcom neprekonavas len hmotnost biku ale celu hmotnost sustavy bike + jazdec ktora je v pripade flase nizsia kedze je lahsia ako camel :wink:


sustava bike+jazdec bude skoro rovnaka ohladom vahy ci ma flasu alebo camel (mozno camel+300-500g koli vaku) cize kinematika cca rovnaka.. ale ovladatelnost biku s flasou a bez flase v terene je druha stranka veci a ta je vysoko v prospech camelu..

nech mi niekto povie ze sa mu ide na 10kg biku a 12kg biku rovnako dobre, resp ze neciti rozdiel..
23.07.2008 - 10:40:02
00
skus si pojazdit a poskakakt na svojom 10 kg XCcku s 10 kg ruksakom a potom na nejakom 20 KG FRB bez ruksaku....co sa asi bude ovladat lahsie :wink:....pravdupovediac na FR resp. DH biku som este nesedel no nezda sa mi zeby jazci co to jazdia mali s ovladanim nejake velke problemy aj ked vazia ich biky omnoho viac ako obycajne XC. :wink:
mno...ak by bol rozdiel v ovladani 10 kg a 12 Kg biku taky citelny ako hovoris tak by sa potom vlastne na viac ako 20 Kg bikoch nedalo jazdit :roll:

...vsebecne plati ze cim viac veci mam pri bikovani oblepenych na svojom tele tym mam vyssie tazisko a tym padom ma to viac v zatackach a pri vychileni tela z osi biku taha k zemi :wink:


Naposledy upravil duracer dňa 23.07.2008 - 11:29:42, celkovo upravené 2 krát.

23.07.2008 - 11:18:27
00
Duro, asi máš recht. A ja som si vždy myslel, že pod kopcami na Tour profíci zahadzujú tie fľašky z nejakej vážnej príčiny. Oni beťári ale chcú dať aj divákom ochutnať dobroty aké im ujo Fuentes namiešal do flašiek.
23.07.2008 - 11:24:51
00
Tiež som zvažoval camel proti bidonom. Taktiež som si povedal, že kilo ako kilo. Ale...
Kúpil som si vak a v teréne mám oveľa lepší pocit, aj šľapanie sa mi zdá ľahšie, nehovoriac o chvíľach / u mňa dosť častých / keď treba tlačiť, alebo bike niesť. Takže, teraz to robím tak, že batoh, ako do školy, beriem všade, predsa len sa hodí. Do terénu do neho dám camel, na asfalt beriem bidóny.
Chrtom sa nečudujem, že idú na jednu fľašu. Kým ja prídem k prvej občerstvovačke, on je už pomaly v cieli, pričom môžeme mať rovnakú spotrebu tekutín, z časového hľadiska. On už leje v cieli zaslúžené pivko kým ja soskám to čo mám so sebou. Preto camel.
23.07.2008 - 11:33:30
00
skus si pojazdit a poskakakt na svojom 10 kg XCcku s 10 kg ruksakom a potom na nejakom 20 KG FRB bez ruksaku....


no len to su dve rozdielne veci.. si myslis ze freerideri by nechceli 10kg bike keby bol pevny a mal zdvihy 20/20??
poskac si na XC biku s 10kg a na XC biku rovnakych zdvihov, rovnakej geometrie ale bude mat 20kg..
a camel bag je robeny ergonomicky cize tie 2-2,5kg sa ti rozlozi rovnomerne na chrbte a mas na nom popruhy ktore ti ho na tele drzia pevne cize ti nelieta hore dole..
+ nemas naustok zadrbany od blata a prachu cize pijes vodu nie chrumes blato
+pit v terene pohodlne z hadicky a oproti tomu drzat flasku v ruke a rajdy len jednou rukou je tiez dobry hazard
23.07.2008 - 11:41:35
00
... a camel bag chrani o.i. chrbticu pri padoch, ale to Duracera netrapi, kedze nevozi ani prilbu...
23.07.2008 - 11:47:44
00
skus si pojazdit a poskakakt na svojom 10 kg XCcku s 10 kg ruksakom a potom na nejakom 20 KG FRB bez ruksaku....co sa asi bude ovladat lahsie :wink:....pravdupovediac na FR resp. DH biku som este nesedel no nezda sa mi zeby jazci co to jazdia mali s ovladanim nejake velke problemy aj ked vazia ich biky omnoho viac ako obycajne XC. :wink:
mno...ak by bol rozdiel v ovladani 10 kg a 12 Kg biku taky citelny ako hovoris tak by sa potom vlastne na viac ako 20 Kg bikoch nedalo jazdit :roll:


Kazde kilo na biku naviac ti zhorsuje ovladatelnost biku. Ale tazko je sa bavit a covekom co nema skusenosti.. aspon, ze si sa priznal ze si na tom este nesedel. Cela tato debata je zbytocna. Naco druheho presviedcat o vlastnej pravde..

Prílohy:

Sell086.jpg
Sell086.jpg 145.13 KiB thumb_up0thumb_down

23.07.2008 - 11:55:27
00
to CraObs:...dobre, tak si predstav 20 Kg XCB na miesto spominaneho 20 FRB..neslo mi vtom poriklade o odpruzenie, geometriu.....ale hlavne o tie hmotnosti

...btw, neviem ako vy priaznivci camelov ale ja ak by som mal pred pretekom na vyber len dve moznosti a to 14 kilove na 100 percent funkcne XC hovado alebo 9 Kg XC zihadlo spolu s 5 Kilovym ruksacikom (teraz nemyslim konkretne camel) urcite by som si vybral to hovado. :)
23.07.2008 - 12:13:02
00

Kazde kilo na biku naviac ti zhorsuje ovladatelnost biku. Ale tazko je sa bavit a covekom co nema skusenosti.. aspon, ze si sa priznal ze si na tom este nesedel. Cela tato debata je zbytocna. Naco druheho presviedcat o vlastnej pravde..


...vsak jasne ze kazde kilo na biku zhorsuje ovladatelnost ale ak si este nepostrehol tak vcelom tomto threade nejde len o hmotnostiach biku ale predovsetkym celkovej sustavy bike + jazdec :wink:
23.07.2008 - 12:23:22
00
Pozri, ak by si jazdil trochu viac dolekopcom tak by si pochopil, ze 3kg vak nieje zdaleka taka prekazka ovladatelnosti ako dve 1kilove flase v rame. Skoda reci, treba skusenosti.
23.07.2008 - 12:30:48
00
Nedavno som kupil camelbag. Oproti flaske je to super. Nechcem zakladat novu temu, mam len otazku, ako to cistite a susite (mavam v tom ochuteny energeticky napoj)? Flasku som nechaval odtiect otocenu hore dnom, ale ta nadrzka mi schne aj 2dni . :?: Odpajate pri tom aj tu hadicku?


Naposledy upravil kowo444 dňa 23.07.2008 - 16:25:40, celkovo upravené 1 krát.

23.07.2008 - 13:01:41
00

...vsak jasne ze kazde kilo na biku zhorsuje ovladatelnost ale ak si este nepostrehol tak vcelom tomto threade nejde len o hmotnostiach biku ale predovsetkym celkovej sustavy bike + jazdec :wink:

ty si fakt talent s vybornymi reading comprehension skills :lol:
23.07.2008 - 13:18:38
00
k profikom ako duracer sa vyjadrovat nechcem kto vsak neskusil najprv flase a potom aj camel sa predsa nema co vyjadrovat presne ako napisal dijck treba skusenosti a potom pisat;a este jedna vec ono ten camel pocas jazdy postupne straca na hmotnosti duro :shock:
23.07.2008 - 13:57:44
00
...premna zamna si skladajte akekolvek chvalospevy na camely, ja ostavam pri flasiach...mal som camel raz a stacilo mi.
Vedel by som vypisat X dvovodov preco nosit flasu a nie kamel, ale radsej ich nejdem konkretizovat lebo tercom kritiky by som tu bol zas len ja.
23.07.2008 - 14:30:28
00
ale ta nadrzka mi schne aj 2dni . :?: Odpajate pri tom aj tu hadicku?

hadicku odpoj, pretri zvnutra kartacikom, nadrzku oplachni a vytri handrickou a nechaj dosusit, inak tam budes mat o par tyzdnom zverinec s ciernymi flakmi pliesni, co neposobi zrovna esteticky ani zdravotne pozitivne...
23.07.2008 - 14:33:54
00
keyboard_arrow_up