100/100 je v pohode, 120, resp 130 vpredu a 100-120 vzadu ti bude stacit na vsetko, pokial nepojdes nejake velke skoky.
Aspon pre mna je tu na MK (neskacem :-) ) mojich 130/115 az az.
Ja som viac nechcel, aby to zase aj hore kopcom nebola tortura. Podla mna tych 120-130 vpredu je ideal.
08.08.2022 - 23:08:03
03
Pre zaujímavosť, málokto vie, že Peter Sagan tento rok odjazdil Unbound Gravel v Kansase (asi najprestížnejší gravel závod na svete). Na gravel bajku. A to tam jazdia 100-ky míl na iných šutrákoch a kostitras-terénoch. Asi čistý des a hrôza pre niekoho, kto potrebuje full-ko pod zadnicou aj na Cerovke:

https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/vrJAeZN3aF69PbjVQaxiGL-1920-80.jpg.webp
08.08.2022 - 23:30:43
00
hellfish ja som to pochopil velmi dobre, pytal si sa ktore traily v okoli BA su zjazdne na xc aby si ich este pred fullom mohol pojazdit, napisal som jednym slovom vsetky. Ani slovom zmienka o tom ze by boli zjazdne len na nizsich zdvihoch alebo len na vyssich zdvihoch. Len sa to zvrhlo ked si napisal ze ti ide o zabavnost a preto ti ide o full. Ja som len oponoval ze trail nemusi byt zabavny len na fulle s vyssimi zdvihmi a uz bol z toho flame
08.08.2022 - 23:39:33
01
vrabc0 Tak som to mal asi lepsie sformulovat..."zjazdnymi" som nemyslel obchadzanie prekazok.. resp. ak si niekto preskace na XC/graveli napriklad Pajstunsky trail alebo tu spominanu TBK2-3, tak good for him ale ja to na chrtitku robit neplanujem a nejaky fs 120-140 mi na to pride vhodnejsi...no a kto ten flame zacal ? Ved XCckari/gravelisti sa hned zacali zavsdusnovat a utvrdzovat v tom, ze jediny vhodny bike do MK je ten ich...jasne, ze zabavne to moze byt na comkolvek (ako napriklad tu uz bolo niekde postnute aj na postarskom bicykli sa da ist DH)...

Fabio Wibmer - Out Of Mind thumb_up9thumb_down

Ale neznamena to, ze to chcem automaticky robit tiez a tvrdit, ze nejaky trail fs bike je do MK overkill mi pride trochu pritiahnute za vlasy.
09.08.2022 - 00:05:05
01
Vidis, a ja tvrdim ze ak full tak 130/120, dokonca som spomenul konkretny. K enduro fullom a fullom som napisal tolko ze aby sa clovek zabavil aspon tolko ako na na ht tak musi ist trailami o dost rychlejsie. Neznamenalo to ze sa na fulle nezabavi, ani ze sa na nom nezabavi ked pojde pomalsie. K pochopeniu toho ako som to myslel a ako to chapem ja mozem pouzit kludne to video co si postol. Predstav si ze si tam s kamosmi na rovnakych starych herkach a spolu na nich skusate prejst nejake veci vs ze ste tam na amenfulloch a spolu na nich skusate prejst rovnake prvky ci casti trailov. Co bude podla teba vacsia zabava, co si skor zapamatate a pri com sa viac nasmejete? Ano na trailovych bajkoch sa zabavite ale na starych herkach sa zabavite inym, nazvime to srdeckejsim nenutenym sposobom. Bude ti vadit ze si nieco neskocil? Podla mna nie. Bude ti vadit ze tam nemas full? Podla mna nie. To je to rozlisovanie zabavnosti o ktorej sa tu bavim ja. Ze sa na tom bajku zabavis tak ze budes vysmiaty a nie tak ze sa ti vyplavia endorfimy alebo adrenalin. A spomeniem bohuzial zase ten nestastny rigid - napriklad si doteraz uplne zivo pamatam ako som na nom zjazdoval z konca cerovky smerom na zeleznu, ako som sa prisaham uplne nahlas smial, rehlil, hulakal a uzival si tam to co som pred tym na tom mieste na ziadnom inom bajku nezazil, ako som tam minal oproti slapajuceho cyklistu ktory si musel mysliet ze mi uplne preplo ale mne to bolo uplne jedno a ako som to zbehol dole uplne najviac stastny. K takemuto zazitku som sa fullom nikdy nepriblizil a vdaka podobnym zazitkom viem ktory bike je pre mna napriek vsetkym "ale" najzabavnejsi. Netvrdim to co tu tvrdia ostatni, urcite nepresviedcam a uz vonkoncom nie na ten rigid ci stare herky, netvrdim ani ze to iste bude rovnako fungovat i na niekoho dalsieho, davam to len ako priklad toho ako ta zabavnost na mna funguje. Ze je to skutocna zabavnost nie len nieco abstraktne co ma uspokoji. Ze to je mozno nieco ine co si pod zabavnostou predstavuju ostatni. Tak schvalne kolki z vas so zabavnymi fullmi zazili aspon raz nieco podobne, ze sa az hystericky zacali smiat pretoze to na tom biku bola kua ukrutna sranda? A neberte si z toho prosim zase nieco co som nepovedal.
09.08.2022 - 01:00:26
01
Chapem ako to myslis ale asi to nie je celkom druh zabavy, ktory by som uplne vyhladaval...cerovku som par krat isiel na cca 10 rocnej Deme na tenkych zoslahanych plastoch + nejaka RST vidla, ktora nevidlovala + dake alivio tusim a hlavne z coho som mal radost bolo, ze sa nic neodtrhlo alebo nezlomilo...a inak na bike chodim 90% casu sam, tak ma to bavi najviac..btw. "zatial som nejazdil ziadne traily v okoli BA ale chcem full lebo ich chcem jazdit a zabavat sa budem na nich len na fulle". - toto si si ale dosadil TY sam, ja som nic take nepisal...traily mam nejake pojazdene (akurat nie vsetky a neviem jak sa volaju :D) ale vychadzam z toho, ze tie tazsie na XC nedam...chcel som to zobrat od zakladov a vediet, ktore traily su vhodne na zlepsenie techniky a kde sa da vyuzit cely potencial trate aj na XCcku (nie stylom, ze budem obchadzat prekazky, ano vtedy sa to da zist na vselicom alebo dokonca aj na comkolvek)...inak mas tu vselikde vela prispevkov, kde ludia pisu, ze presli na full prevazne do MK a uz by nemenili a nerobia extra divociny alebo nejazdia 60km/h po lese...ved kazdy, nech si jazdi na com ho to najviac bavi, mna len udivuje, ze sa tu 3/4ka respondentov pomaly urazila kvoli tomu, ze si chcem kupit full do MK :D Pritom mam take simranie, ze tych XC/gravelistov co davaju "vsetko" v MK bude viac v komentaroch ako na nejakom drope alebo skoku...
09.08.2022 - 02:18:19
03
CTM zephir, Martinské hole.
thumb_up0thumb_down
Trochu mimo región, ale pre predstavu dobré.
09.08.2022 - 05:58:59
03
Cize toto vsetko bolo vlastne len take sofistikovanejsie oznamenie, ze si ides kupit fulla? Ak planujes pravidelne jazdenie skokov/dropov a podobne, tak je zrejme, ze HTcko pre teba nebude idealna volba :)

Myslim, ze sa ti tu vacsina ludi snazila podat svoj nazor na jazdenie v MK, samozrejme ovplyvneny svojim vlastnym stylom jazdy. Niektori do toho sice vlozili trochu viac emocii ako by bolo potrebne, ale primarne sa asi chceli podelit (pripadne sa sami pochvalit) o svoje skusenosti.

Tak si uzi fulla, vidime sa v lese :)
09.08.2022 - 08:32:27
01
hellfish predpokladam ze prvy a najskor aj posledny krat co si sa nieco v tejto teme opytal vsakze :)
09.08.2022 - 09:33:46
04
hellfish kup si full, ked ja obycajny xckar mozem mat v Karpatoch fulla, tak kazdy tam moze mat fulla.
A dajte sem uz niekto nejake fotky :P


Naposledy upravil iron.hide dňa 09.08.2022 - 09:51:22, celkovo upravené 1 krát.

09.08.2022 - 09:49:54
03
Šak nie je také škaredé počasie aby sa nedalo jazdiť. Takúto never ending tému by som očakával niekedy na jeseň....
09.08.2022 - 09:51:00
11
hellfish :D :D :D opat plno veci vystrihnutych z kontextu. I ta moja veta je v preklade to co si sam napisal. Nebudem to uz viac riesit a skusim ti to napisat takto.

To aky si chces kupit bicykel tu bolo a stale je kazdemu od zaciatku uplne jedno. Riesila sa tu ta zjazdnost/zabavnost a ta uz s tebou nemala nic spolocne.

Ak si si v tych stranach nenasiel odpoved na to na co si sa pytal tak to napisem co najpriamejsie - aj na xc je zjazdne vsetko, minimalne vsetko legalne v mlba. Obcas vidno i xc-ckarov ako trenuju technicke prvky, i skoky a to az velmi casto s vysunutou sedlovkou, videl som ako na tych bajcikoch davaju velky drop na tbk3 i gap na tbk2, prve skoky na drivery a siel som za xc-ckarom s vysunutou sedlovkou na tbk2 a ten chalan neobchadzal rockgardeny ani skoky (na rozdiel od minimalne polky ludi na endurach). Na tbk preteku sme mali xc-ckara, mam pocit ze mal vysunutu sedlovku ale uz si nie som isty, a ten chalan skoncil do 20-teho miesta. Na vsetkych tbk trailoch. Cize zjazdne je to skutocne vsetko. Ide len a len o tvoj skill. Ani ta pohodlnost nie je az taka dolezita lebo i tu si vies aspon zcasti nahradit skillom. Nikto nevie ako si na tom so skillom tak nemozes cakat ze dostanes odpoved ze tento a tento trail je ten co mas jazdit. V tomto bola najlepsia rada to s tym tf, dufal som ze to niekto spomenie. Najlepsie zobrat bike a skusat tie traily. Ak si nevedel ake traily tu su tak si sa mal spytat na to alebo inak formulovat otazku, pretoze spravne odpovede si dostal hned.
09.08.2022 - 09:55:04
02
Dobrá Voda z víkendu

Prílohy:

IMG-7244.jpg
IMG-7244.jpg 680.04 KiB thumb_up2thumb_down

IMG-7245.jpg
IMG-7245.jpg 636.78 KiB thumb_up2thumb_down

IMG-7256.jpg
IMG-7256.jpg 708.58 KiB thumb_up4thumb_down

IMG-7259.jpg
IMG-7259.jpg 665.29 KiB thumb_up1thumb_down

IMG-7279.JPG
IMG-7279.JPG 552.62 KiB thumb_up5thumb_down

09.08.2022 - 10:04:38
08
Z mojich poslednych motkanic po okolii

Prílohy:

Komentár súboru: Vyhlad kusok na obrazkom smerom na Pezinsku babu...tu som si pekne zarobil :D niekomu vypadlo za hrst drobakov...tak som si povedal ze to mi stoji za to si spravit kratku pauzu
20220807_190904.jpg
20220807_190904.jpg 359.09 KiB thumb_up8thumb_down

Komentár súboru: Pre mna nova cyklocesta z Limbachu do Pezinka
20220807_183625.jpg
20220807_183625.jpg 319.54 KiB thumb_up9thumb_down

Komentár súboru: Niekde nad municnymi skladmi pri Peknej ceste
20220806_171410.jpg
20220806_171410.jpg 564.34 KiB thumb_up4thumb_down

Komentár súboru: Zaujimava enduro lajna ktoru som nemal odvahu zist na biku
20220806_182121.jpg
20220806_182121.jpg 631.26 KiB thumb_up5thumb_down

Komentár súboru: Vyhlad od posedu na Vlcom vrchu
20220806_181850.jpg
20220806_181850.jpg 538.27 KiB thumb_up6thumb_down

Komentár súboru: Vyhlad nedaleko od Troch Brestov
20220807_181415.jpg
20220807_181415.jpg 422.62 KiB thumb_up3thumb_down

09.08.2022 - 10:43:16
014
Hosť napísal:
hellfish... Ak si nevedel ake traily tu su tak si sa mal spytat na to alebo inak formulovat otazku, pretoze spravne odpovede si dostal hned.


Problém nebol v otázke, skôr v tom, že veľa ľudí má potrebu sa pochváliť, akí su dobrí a všetky traily v MK jazdia na XC.
Jasné, že niekto dá aj TBK3 drop na XC s vysunutou sedačkou alebo Kameňák na rigide ale takých asi spočítaš na jednej ruke a nechodia sa pýtať na fórum, ktoré traily su vhodné na XC.

Už len z tej otázky je jasné, že ide o začiatočníka a odpovedi "všetky" sa asi moc nepoteší. Jediná normálna odpoveď bola od Strenki, nech si pozrie TF a to je asi tak všetko.

Možno by sa potešil oveľa viac, keby ste mu namiesto elaborátov o zábavnosti rigidu, HT a gravelov v MK normálne napísali, že na XC sú vhodné na začiatok napr. Sv. vrch, 5bojár, Cerovka, Vydrický, Krasňaský, Guda alebo 3jamy a keď ho omrzia a chce učiť aj trocha skákať a jazdiť rýchlejšie klopky tak napr. nový Krasňanský, TBK1, BT alebo traily nad Záhorskou.

Keď mu napíšete "všetky" možno pojde vyskúšať aj napr. TBK2/3, lebo veď čo, ten je modrý. Len potom presne takíto ľudia krásne obrusujú odpaly skokov a vyflekúvajú rolety pred každou klopkou. Lebo veď XC je v pohode na všetky traily v MK.
09.08.2022 - 12:30:14
06
keyboard_arrow_up