Dnes som dostal po dlhsej dobe zase raz defekt, co nepotesi, ale co uz. Aj ked bol to trn a ten by bezdusaky zvladli, takze zacinam uz silne skulit po bezdusovom systeme.
Problem bol vsak inde. Nahradna dusa, ktoru som mal so sebou mala trosku ohnutu ventilku a nebol som schopny ani po 20 min ju nafuknut s mojou minipumpou z Lidla.
Nakoniec som ju fukol nejakym stastim na dalsej zastavke asi na pol baru (mozno aj menej) a dosiel skoro po rafiku tych zvysnych 15km.
Predtym som mal pumpu, ktora sa nasuvala priamo na ventil a istila umelou packou, ktora sa bohuzial urvala, ale pri tejto pumpe som dokazal kontrolovat aj ventilku aj pumpu 2 rukami a nepotreboval som nikoho ineho.
Takze otazka znie, ci je nejaka kvalitna minipumpa, co mi nafuka aj ohnuty galuskovy ventil, ci ist pripadne do bombiciek, a ak ano do akych...urcite sa nechcem spoliehat na take jednorazove, ale schopne nafukat to kolesa aj viackrat.
07.08.2022 - 20:15:56
00
pozri si - Lezyne Sport Drive HP ... mam ju pol roka a môžem len doporučiť, je relatívne malá, ľahká a ma aj kvalitne prevedenie + je kompatibilná pre oba typi ventilov
08.08.2022 - 19:16:55
00
"Lezyne Sport Drive HP" má oba konce skrutkovateľné, to si myslím že nehľadá.
Ja čo poznám, tak také uchytenie čo hľadáš, som videl len na autoventil, na galuskový som videl len skrutkovateľný.
08.08.2022 - 19:32:29
00
Jarolobo napísal:
"Lezyne Sport Drive HP" má oba konce skrutkovateľné, to si myslím že nehľadá.
Ja čo poznám, tak také uchytenie čo hľadáš, som videl len na autoventil, na galuskový som videl len skrutkovateľný.

Máš pravdu, avšak sú také pumpy aj na galuskový ventil, mal som takú ale nefungovala dobre čiže neodporúčam.
čo však autorovi odporúčam je kúpiť druhú dušu, alebo rovno presjť na bezduše ako spomína ;)
09.08.2022 - 10:57:38
00
Najlepsia pumpa aku som mal ja bola Blackburn Mammoth 2stage, este stara bez packy, zamykacia otocenim rukovate. Otocne tesnenia takze bola pouzitelna na galuskac i autoventil, nasadzovacia takze stacilo drzat koleso s bikom i pumpu jednou rukou a druhou tlacit, dobre sa drzala a mala dva mody, nizky tlak s velkym objemom a vysoky tlak s malym objemom. Viem si predstavit ze ta pumpa je ta ktoru hladas. Neviem ale co myslis zohnutym ventilkom, ak uplne zohnuty cely ventil tak s tym bude mat problem kazda pumpa, ak len ten cindzik na galuskaci tak ten vies narovnat, nudzovo i odlomit a bude to nudzovo fungovat dalej.
Inak tu pumpu som mal nejakych 10 rokov a namiesto novych tesneni som kupil novu pumpu lezyne. Nie som spokojny tak hladam nove tesnenia. Ked porovnam lezyne a tu blackburn tak vo vsetkom je horsia lezyne. Mas tam hadicku ktoru musis odsrobovat a nasrobovat do spravneho otvoru spravnym koncom. Toto obcas nespravis spravne, hlavne ked si zabrany do rozhovoru a nasrobujes to inak alebo naspat na povodne miesto. Nie je to blbost, vidno to dokonca i na jednom yt videu mtbikera kde presne toto pocas kecania spravi s tou pumpou imro, myslim ze to bolo pri niecom o bombickach. Zasrobovat a odsrobovat musis tocenim celej pumpy, pri tom sa ti az dost casto stane ze si vysrobujes ventil (na niektorych lezyne je na to vychytavka ktora ti vypusti vzduch z hadice takze by sa to vraj uz nemalo stavat). Ked pumpujes musis mat bike ci koleso niekde oprete ci polezene na zem. Tym ze tam je hadica tak musis davat pozor na to mat tu hadicu rovno lebo ked ju zohnes/stlacis tak ti cez nu nejde vzduch. Drzi sa to tiez horsie lebo jednou rukou tlacis pumpu z jednej strany a druhou z druhej strany, ani jednu ruku si nemozes niekde opriet lebo uz zohnes hadicu. Rovnako si nemozes prichytit koleso. Nafukat s tym nafukas ale ked to porovnam s tou blackburn pumpou tak to nie je ani take rychle a ani take pohodlne. Plus ak lezyne pozicias niekomu kto tie pumpy nepozna tak mas 50% sancu ze uvidis ako si vyfuci koleso vysrobovanim ventilku spolu s hadickou. Ja som to videl uz 3x a len 5x som to pozical, takze uspesnost mam vyssiu :-). Dve veci ma ale lezyne super vyriesene, vacsie pumpy maju kluc na dotiahnutie galuskoveho ventilku a mikropumpy do vrecka su skutocne male a predchadzajuce neduhy im uplne v pohode odpustim. Mikropumpami myslim pumpy co na dlzku chytis medzi palec a prostrednik a mozes ich vozit vo vrecku gati.
09.08.2022 - 12:36:30
01
Silca tattico, pokazila sa mi ta hlavica a poslali novu z usa. Az na tu chybu je pumpa fajn
https://silca.cc/products/tattico-mini-pump
09.08.2022 - 13:01:08
00
tu s packou myslis nieco taketo? https://www.mtbiker.sk/shop/servis/pumpy-a-co2/minipumpy/kellys-minipumpa-kls-doubly-pro-10.html
ak ma taka pumpa zdanlivo len fukanie autoventilu, treba odskrutkovat tu plastovu krytku a gumu co ide na ventil otocit.

co myslis pod ohnutym ventilkom? ohnute jadro ventilu ci cely ventil na dusi? jadro trea vozit nahradne + nieco na jeho vymenu
https://www.mtbiker.sk/shop/plaste-a-duse/duse-a-ventilky/ventily/schwalbe-vlozka-ventilu-fv.html
https://www.mtbiker.sk/shop/plaste-a-duse/duse-a-ventilky/ventily/tufo-kluc-na-utahovanie-ventilov-knv1d1010080.html

ja prave odkedy vozim galuskove ventilky tak pouzivam pumpu s hadickou ktoru nasroujem aby som ventil neposkodil pumpou pri fukani
09.08.2022 - 14:25:33
00
Ano to je podobna pumpa ako som mal. Sluzila dobre cez 15 rokov.
Ohnuta bola vlozka, to sa vybera rukami dost tazko a chyba je asi, ze nemam srobovaciu pumpu.
09.08.2022 - 14:43:12
00
na vysrobovanie vlozky sluzi ten kus plastu co som ti dal link - je to male a nic to nevazi - treba to pre istotu vozit so sebou.
09.08.2022 - 14:54:04
00
Ked nemas nic take poruke tak si vies pomoct napriklad vhodnym prelomenym konarikom ktory bude na jednej strane este spojeny, na druhej budes dva jeho konce k sebe stlacat a medzitym budes stlacat cast ktoru chces vysrobovat (ventil, poistnu maticu ventilu ak chces menit dusu a mas to viac utiahnute) a samozreme s tym budes srobovat - v pohode ako kombinacky a tym ze je to makke tak ti to nic neposkodi
09.08.2022 - 15:50:09
00
ak by sa do montpaky vyrezal otvor, tak aj s tym by sa dal odkrutit ventil
09.08.2022 - 15:51:37
00
hladam minipumpu - mam nieco od lezyne a chcem ju asi zmenit - hadicka v nej hrka, ak poriadne silou neutiahnem suchy zips tak nedrzi dobre v drziaku a vysuva sa, kedze ju nezmestim pod kosik na spodnej ramovej mam ju na sedlovej a vsetok bordel ide do rucky lebo nieje utesnena.

poziadavky teda su - co najmensia ale nech stym aj 60mm plast dokazem nafukat (nie za pol dna), utesnena/zaistena rucka), hadicka - najlepsie nech vo vnutri nehrka, neozaj dobre drzi v drziaku, spolahliva ! - je na rame nonstop - schyta vsetok bordel pocas roka, no obcas ju realne potrebujem a zachranuje mi niekolko kilometrove prechadzaky. asi aj moznost autoventilu koli nudzovemu dofukaniu vidlice
lezyne sa nebranim ale po zlych skusenostiach asi radsej nie.
zatial mam vybrane
https://www.mtbiker.sk/shop/servis/pumpy-a-co2/minipumpy/bbb-bmp-50-teleskopicka-minipumpa-samurai-grey.html?itm_medium=forum#description
https://www.mtbiker.sk/shop/servis/pumpy-a-co2/minipumpy/pro-minipumpa-team-hp-cierna.html?itm_medium=forum#description
27.02.2023 - 20:38:18
00
Gusto0 https://www.mtbiker.sk/shop/servis/pumpy-a-co2/minipumpy/topeak-mini-hustilka-race-rocket-mt-cierna-.html
ale vidlicu nenafukas ziadnou podobnou minipumpou, ak chces dofukavat po ceste tak potrebujes napr
https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/vidlice-a-tlmice/prislusenstvo/pumpy-na-vidlice/rock-shox-pumpa-na-vidlice-a-tlmice.html
ale tou zase budes fukat koleso pol hodinu
27.02.2023 - 20:52:05
00
nemyslel som tlak na svoju hmotnost ale nudzovo keby ostala prazdna (pred par rokmi sa mi to stalo daleko od domova v slovenskej divocine, mam z toho mindrak :-D )
topeak som pozeral no nema utesnenu rucku

este takto - mne jedno ci budem fukat o minutu dlhsie, len nech to nieje vecnost. ja mam slabe rucicky a radsej nech sa fuka lahsie a viac opakovani. ta od lezyne co mam je prave dost hruba (25-30mm) a treba na nu dost tlacit aj ked nafuka rychlo.
27.02.2023 - 21:01:46
00
ja fúkam doma kompresorom...ktorý som zrovna cez víkend požičal kamošovi a v nedelu som si vymyslel, že idem po viac ako mesiaci na bike, kedže primrzlo... a teraz že čím dofúkať kolesá... pumpa od RS čo mám na tlmiče, bola predávaná ako dual aj na kolesá... skôr by som si asi vyhonil ako to nou natlakoval, ale aspon reálne (ako jediná) niečo robila... náhodne sa mi doma vyskytla nová spesl podsedlová taška aj s minipumpu typu road... tiež nula bodov... potom som si zmyslel že som niekedy nejakú takúto pumpu vyhral, tak som ju pohladal vybalil z blastra, zistil že to má koncovku na auto ventil, tak natočil redukciu, fúkal, malo to aj nejaký zámok na hlave aj tak polka fučala vedľa ...rúčka bola nejaká teleskopická, že asi dva druhy piestov na objem aj na tlak... po 15 minútach som to všetko zahodil a išiel radšej do dielne na druhý kompresor :D
27.02.2023 - 21:16:36
00
keyboard_arrow_up