jordi Ani ten nick na H si netrafil... :)
09.08.2022 - 19:41:43
00
Neuveriteľne prešpekulované... Pripomína mi to služobný Citroen Picasso, na ktorom som jazdil tak 2x ročne. Aj som si prečítal návod, aj som to nepochopil a vždy za jazdy špekuloval, tak zapnúť, zvýšiť alebo znížiť rýchlosť.

Zlaté nemecké hlavičky, konkrétne tempomat je urobený systémom bombensicher und idiotenfest.
09.08.2022 - 19:42:08
00
Hazard napísal:
jordi Ani ten nick na H si netrafil... :)

Áno bolo to na Z, keď som si to celé prečítal teraz :) , ale ty si pisal že máš Kiu, či som zle čítal ? :) Tak manuál môžeš pozret aj ty 😄😄😜
09.08.2022 - 19:46:53
00
JoKo napísal:

Zlaté nemecké hlavičky, konkrétne tempomat je urobený systémom bombensicher und idiotenfest.


No, zlatý Citoen a nie tie nem. pitchoviny.
09.08.2022 - 19:58:53
00
Renault to ma vymyslene najlepsie. Je klasicke tlacidlo na tempomat a obmedzovac. Ked je prepinac v tempomate kedykolvek staci stlacit set volante na nastavenie rychlosti a fici. Netreba nic aktivovat on/off . Tym ze to je stlacene mechanicke tlacidlo, tak to funguje vzdy aj po nastartovani.
09.08.2022 - 20:19:01
00
Nahodou VW koncern mal tampomat super. Na Alhambre som ho nemal tak som použil packu na ovládanie radia ktorá sa nepoužívala. Tempomat bol v riadiacej jednotke a stačili tri tlacitka. A to aj chudobnej Fabii junior.
09.08.2022 - 20:21:15
00
Jano1987 napísal:
O 3 dni na to mi volal ten invalidný dôchodca, že už si vybavil auto a že príde si pre ten bicykel, že už je v Bratislave, že kam má ísť. (Inzeráty som vymazal). Tak mu hovorím, že bike je predaný. Začal po mne vrieskať, že prečo, však on ho chcel za 20€ a povedal, že si poň príde. Že či si uvedomujem, čo taká Lada 2107 žere

Takychto inv. doch.(aka cigosov) na Lade si treba patricne vychutnat. Mal si sa mu rozplakat, ze ta to strasne mrzi, ale ze prisiel invalidnejsi dochodca, ze ty si sa zmylil...
09.08.2022 - 20:44:16
00
Hazard napísal:
Zoidberg v tom odkaze si pozri stranu 6. Súhrn výbavy Gold+


Ano, viem ze tam pisu TPMS, ale zaroven rozlisuju medzi
“TPMS (snímanie tlaku v pneumatikách)”
ktore ma uz najzakladnejsi zaklad (kde neverim ze su senzory)
a potom
“TPMS (snímanie a zobrazenie tlaku v pneumatikách)”
pre Platinum
Kedze TPMS znamena Tire Pressure Monitoring System, pokojne sa pod to schova aj meranie cez otacky ABS senzormi
09.08.2022 - 20:47:01
00
Rozdiel by sa mal dať zistiť veľmi jednoducho. Väčšinou priame meranie tlaku cez ventily zobrazuje aj konkrétny tlak každého kolesa, je možné nastaviť úroveň zaťaženia, či rozmer pneumatiky.
09.08.2022 - 22:27:08
01
Konkretne tlaky som tam veru nenasiel.
A na fore uzivatel MP1, ktory je servisak/predajca tiez tvrdi, ze snimace ma len platinum
https://www.kia-club.org/viewtopic.php?f=31&t=9437&p=174937&hilit=tpms#p174937
Tiez tam radia, ze obyc ventilom sa da pohybat a meracim nie, ale ja uz som sa uistil a k autu uz pre to teraz nejdem 😀
09.08.2022 - 23:48:22
00
Keď som si to precital, tak ešte doplním, že aj meranie cez abs snímače je schopné ukázať, na ktorom konkrétnom kolese došlo k poklesu tlaku. Teda neviem ako na Kii, ale vw group s tým nemá problém.
10.08.2022 - 06:37:28
02
Zoidberg napísal:
Ked ideme dvaja so sparovanymi telefonmi cez Carplay a ten, ktory premieta, sa nabija kablom, obcas sa Carplay zacne odpajat, pricom sa (asi) pokusi pripajat druhy a je z toho celkovo zmateny jak lesne vcely a furt frfle, ze telefon nereaguje.


Zoidberg toto iste robi aj mne na i30. Displej pise ze telefon nereaguje, ale hudba napríklad dalej hra. Zacalo mi to robit az po aktualizacii na ios15.6. Koncom juna som isiel do Slovinska a nebol ziadny problem. Co som skusil odpozorovat cestou z HR: pred zacatim jazdy som natvrdo pozatvaral aplikacie fb, insta a vsetky ktore som pri jazde nepotreboval. Do prvej zastavky vsetko OK. Tam som pozrel fb, insta, ale nezatvoril natvrdo. Po cca. hodinke jazdy znovu hlaska ze telefon nereaguje. Tak som odpojil telefon, pozatvaral natvrdo aplikacie a odvtedy to slapalo az domov. Pripajam sa bezdrot.
10.08.2022 - 07:08:34
01
Zoidberg OK. Ja som myslel, že TPMS bude automaticky myslené senzory v kolesách...
10.08.2022 - 08:00:26
01
Zoidberg napísal:
Tiez tam radia, ze obyc ventilom sa da pohybat a meracim nie, ale ja uz som sa uistil a k autu uz pre to teraz nejdem 😀

Tú metódu, že TMPS snímače zobrazujú aj tlaky a obyčajné nie, neber nijako smerodajne. Kopec ázijských áut má snímače, ale tlaky nikde nenájdeš - napríklad aj obe najpredávanejšie autá na svete Toyota Corolla (tou si úplne istý nie som) aj RAV4 (tou si istý som).

Ak chceš u nich vidieť tlaky, musíš si niekde po všelijakých aliexpressoch kúpiť a na zbernicu pripojiť krabičku, čo ti do palubného infotaimentu pridá zobrazenie auta s tlakmi. S kolesami nemusíš robiť nič.
10.08.2022 - 09:08:47
00
Hary13, pravda, mne hudba tiez stale hrala, iba ta projekcia zdochla. S telefonom som nic robit neskusal, nabuduce skusim, vdaka za tip.
wawrik, to som zas mudrejsi; zaujimave, ze to pred vodicom taja; pritom to je informacia uzitocna aj pre bfu; asi by som veril snimacu v kolese, ako lacnemu kompresoru z opravnej sady ci niektorych vybyvanych na cerpackach (aj ked aj tie mavaju metrologicku nalepku)
10.08.2022 - 09:38:50
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up