Tak tak, otvoriť oči im pomôže až ked ti Vovovia i Ťomovia dostanú povolávací rozkaz a ich matky o pár dní obdržia list že všetko ide podľa plánu a Vova i Ťoma budú o dva dni späť vo forme dvoch novucickych bielych lád bez airbagov. A to sa oplatí.
10.08.2022 - 11:51:02
06
taká Ruzká klasika,keď začína byť zle,hladajú sa vinníci:
https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/novosibirsk-rusti-vedci-anatolij-maslov-dmitrij-kolker-invaze-na-ukrajinu_2208092016_ula
10.08.2022 - 12:09:51
00
Ako som povedal netreba podliehat falosnemu nadseniu. Zabery z haseneho SU-24 vo mne vyvolavaju pochybnosti.
Za prve satelitnom snimku sa podla mna nechadzaju ziadne SU-24. Vsetky lietadla maju sipovite kridla, takze to museli byt min SU-27 a vyssie. Neviem identifikovat tie biele siluety s trojuholnikovymi kridlami, ktore su kusok vacsie ako tie modre, ktore by mohli byt SU-33 podla zafarbenia.
K zamenam dochadza bezne, zrovna vcera som videl ruske video, kde sa chvalili, ze znicili dronom nemecky PzH 2000 pricom slo preukazatelne o americky M109...proste bud propaganda, alebo amaterizmus, ale PzH 2000 to nebola v ziadnom pripade.
Dalsi problem vidim v mieste, kde hasici hasia, vyzera byt vyrazne vacsie ako su miesta zo satelitneho snimku, kde kridla uz pretrcaju cez beton a je tam trava...na zaberoch z hasenia je len samy beton akoby to bolo z inej zakladne. Jediny stojan, ktory by teoreticky zodpovedal velkostne tomu na zabere je ten posledny vpravo hore, ktpory bol v case fotenia prazdny.
Ale predtym som si na snimku nevsimol budovu oznacenu ako dalsi municny sklad, ktore je vyrazne blizsie k otvorenym stojanom a tam by som pripustil poskodenie lietadiel v pripade, jej vybuchu, pretoze je to odhadom tak do 200m otvoreneho priestranstva.
Mna na pripade zaujalo aj to ako ukrosi zaujali postoj s bobrikom mlcania, cize evidentne nechcu prezradit ako to dosiahli, aby nestratili strategicku vyhodu. A kedze od rusakov sa pravdu tiez nedozvieme mozeme si len tipovat, pripadne cakat na dalsi zasah niekde inde.
10.08.2022 - 12:13:06
00
SU-24 má predsa meniteľnú geo krídla ....
https://en.wikipedia.org/wiki/Sukhoi_Su-24#/media/File:SUKHOI_Su-24_FENCER.png
10.08.2022 - 12:28:28
00
flegko napísal:
Mna na pripade zaujalo aj to ako ukrosi zaujali postoj s bobrikom mlcania, cize evidentne nechcu prezradit ako to dosiahli, aby nestratili strategicku vyhodu. A kedze od rusakov sa pravdu tiez nedozvieme mozeme si len tipovat, pripadne cakat na dalsi zasah niekde inde.

Skor si len davaju pozor, aby sa oficialne nepriznali k priamemu utoku na Ruske uzemie (aspon podla rusov) - to by im poskodilo vo verejnej mienke asi nie len v Rusku samotnom + defacto by islo o utok na krajinu, s ktorou nie su vo vojnovom stave (aj ked to znie neuveritelne)...
10.08.2022 - 12:32:37
00
Krym nikto vo svete neuznava ako rusky, takze toto si nemyslim. Ukrajinci povazuju Krym stale za svoje uzemie.
Navyse vybuchy municakov priamo na ruskom uzemi uz tu boli a nemozeme z nich neustale obvinovat opitych ruskych muzikov s cigaretami v ruke, takze je jasne, ze operuju aj na ruskom uzemi aj ked to este oficialne nepriznali.
Btw su vo vojne, takze utoky na ruske vojenske ciele na ich uzemi su uplne legitimne

Aha tak som si pozrel nejake videa a tie lietadla naozaj obcas parkuju takto so zlozenymi kridlami, takze tie biele siluety budu naozaj pravdepodobne SU-24
10.08.2022 - 12:48:00
11
flegko napísal:
Ako som povedal netreba podliehat falosnemu nadseniu. Zabery z haseneho SU-24 vo mne vyvolavaju pochybnosti.
Za prve satelitnom snimku sa podla mna nechadzaju ziadne SU-24. Vsetky lietadla maju sipovite kridla, takze to museli byt min SU-27 a vyssie. Neviem identifikovat tie biele siluety s trojuholnikovymi kridlami, ktore su kusok vacsie ako tie modre, ktore by mohli byt SU-33 podla zafarbenia.
K zamenam dochadza bezne, zrovna vcera som videl ruske video, kde sa chvalili, ze znicili dronom nemecky PzH 2000 pricom slo preukazatelne o americky M109...proste bud propaganda, alebo amaterizmus, ale PzH 2000 to nebola v ziadnom pripade.
Dalsi problem vidim v mieste, kde hasici hasia, vyzera byt vyrazne vacsie ako su miesta zo satelitneho snimku, kde kridla uz pretrcaju cez beton a je tam trava...na zaberoch z hasenia je len samy beton akoby to bolo z inej zakladne. Jediny stojan, ktory by teoreticky zodpovedal velkostne tomu na zabere je ten posledny vpravo hore, ktpory bol v case fotenia prazdny.
Ale predtym som si na snimku nevsimol budovu oznacenu ako dalsi municny sklad, ktore je vyrazne blizsie k otvorenym stojanom a tam by som pripustil poskodenie lietadiel v pripade, jej vybuchu, pretoze je to odhadom tak do 200m otvoreneho priestranstva.
Mna na pripade zaujalo aj to ako ukrosi zaujali postoj s bobrikom mlcania, cize evidentne nechcu prezradit ako to dosiahli, aby nestratili strategicku vyhodu. A kedze od rusakov sa pravdu tiez nedozvieme mozeme si len tipovat, pripadne cakat na dalsi zasah niekde inde.


tu je pekná silueta SU-24 https://thaimilitaryandasianregion.files.wordpress.com/2016/11/9eff0-avsu24_4.png?w=625

na tejto veľkej betónovej ploche (ešte aj s tými čiarami ako vo videu, kde hasia SU-24) je 3x SU-24 a 3x SU-30,
ak tam boli aj v čase výbuchu, žiadne z nich si už nezalieta

Príloha:
su24 su30.jpg
su24 su30.jpg 105.92 KiB thumb_up0thumb_down

10.08.2022 - 12:53:35
00
flegko, keby si si pozrel aj dalsie kommenty na tom twitteri zistil by si, ze to
lietadlo bolo na inom mieste ako povodne ktosi oznacil. Uz sam autor prvej lokalizacie si nebol isty svojim urcenim polohy ked sa pytal: "Can it be this location?"
https://twitter.com/avto_nika/status/1557098197096583170
Takze nehladaj ziadne pretrcajuce kridla nad travu.
Najdôležitejšie je že ich pošlo minimálne 9 + množstvo munície a paliva.
10.08.2022 - 13:01:00
00
„Ukrajina oslobodí Krym vojenskými prostriedkami a na to je nevyhnutné zničenie Krymského mosta,“ povedal generálmajor ozbrojených síl Dmitrij Marčenko.
https://www.pravda.com.ua/news/2022/08/10/7362639/
10.08.2022 - 15:17:13
01
flegko, keby si si pozrel aj dalsie kommenty na tom twitteri zistil by si, ze to
lietadlo bolo na inom mieste ako povodne ktosi oznacil. Uz sam autor prvej lokalizacie si nebol isty svojim urcenim polohy ked sa pytal: "Can it be this location?"
https://twitter.com/avto_nika/status/1557098197096583170
Takze nehladaj ziadne pretrcajuce kridla nad travu.
Najdôležitejšie je že ich pošlo minimálne 9 + množstvo munície a paliva.

Nehladam kridla, hladal som travu, respektive val tak blizko k betonovej ploche ako som videl u hasicov. Zobral som aj do uvahy preco by preparkovali za 4h zrovna lietadla a boli niekde inde. Nepravdepodobne, ale nie nemozne.
Som rad, ze si si isty, ze poslo 9 lietadiel lebo ja nie. Je to len odhad, tvrdia to ukrosi, rusaci takticky mlcia a dokazy nie su ziadne.
Uz len fakt, ze uniklo video z hasenia poziaru (aj ked kratke) je mi podozrivy. Preco je tak ultrakratke je tiez podozrive ved na tej 1s je toho vidiet minimum.
Je mozne, ze su rusaci naozaj tak blbi a furt sa nepoucili s unikom informacii? Zo zaciatku vojny ano, ale mam pocit, ze sa zo svojich chyb uz poucili.
Na videu je aj zaujimavy vrak lietadla. Preco nema podvozok? Kde su kridla? Co tie vyvratene betonove panely nalavo? Ako vznikli? Vybuchom samotneho lietadla? Preco su len vlavo, ked lietadla parkovali na ciare tak ako lezi?
Co ta druha fotka na Twittri, kde su lietadla zaparkovane inak ako na prvom satelitnom snimku? Vznikla neskor, alebo je to Photoshop?
Ja mam milion otazok, ak tebe staci fakt, ze veris tomu, ze poslo min 9 lietdiel, pretoze to koresponduje s tvojim svetonazorom je to tvoja vec, ja sa len nerad mylim a kazdu informaciu si radsej 2x overim ako jej mam hned verit.
Nespochybnitelny fakt je, ze na videac vidiet 2 velke vybuchy, ktore by zodpovedali vybuchom skladu palive a ze tam horelo uz predtym.
A mam 1s video s nejakym vrakom lietadla. To su zatial fakty, ostatne su len domnienky.
Ja si pockam, casom urcite nieco vyplava na povrch a raz sa dozvieme ako to Ukrajinci spravili.
10.08.2022 - 17:41:28
00
uvidíme,ale už teraz je jasné,že to nebola nehoda,akože v sklade paliva neboli dodržané protipožiarne predpisy,ako to tvrdia Ruzáci ...

Ukrajinskej armáde ide karta,situácia sa Ruzkej armáde komplikuje:

10. augusta 2022 16:49

Ukrajinská armáda hlási vyradenie Kachovského mosta pri Chersone. Po pondelňajšom poškodení Antonivského mosta sa tak ďalej skomplikuje zásobovanie ruských vojsk na pravom brehu Dnipra.

„Naša palebná kontrola nad dopravnými a zásobovacími cestami na dočasne okupovaných územiach Chersonskej oblasti viedla ku konsolidácii statusu mosta pri Kachovskej vodnej elektrárni ako nepoužiteľného. Zásah bol presný a účinný,“ uviedlo veliteľstvo Juh v komuniké.

Denník Ukrajinska pravda dodal, že po pondelňajšom zásahu Antonivského mosta začali z okupovaného Chersonu evakuovať rodiny ruských vojakov. Ruské úrady však naďalej pokračujú v prípravách referenda o pripojení Chersonskej oblasti k Rusku. (čtk)
10.08.2022 - 17:53:59
10
nikde som nenašiel, čo sa stalo s tými kompami, ktoré tam rusi postavili, tie ešte fungujú?
10.08.2022 - 18:05:39
00
Vcera este ano
10.08.2022 - 18:41:49
00
Flegko co si ty overujes? Ved si ani nevedel ze su24 ma menitelnu geometriu, no to ti nebrani teoretizovat o veciach, o ktorych vies este menej. Posledne co ukrajinci potrebuju je vesat niekomu na nos, co a ako robia. Cim menej sa vie, tym lepsie. Na ruskej fronte uz koluju desiatky jpp verzii a prave o to ua ide, len nech sa rusi poseru strachom.
Vysledky su dolezite a to letisko je uspech zrovnatelny s potopenim Moskvy. Co bola podla oficialnej ruskej verzie tiez nehoda municie, pri ktorej sa nikomu nic nestalo.
Pozeral som dnes nejake online kamery krymskych plazi a boli ludoprazdne.
Skvely vysledok, budu mat nad cim rozmyslat. Plus sa tlaci na to, aby rusom prestali vydavat viza do eu. To tu malo byt uz od 25.2. Keby mam suseda agresora, co mlati ostatnych, nikdy si ho do bytu nepustim. Ale my si ich tu pustame, este aj ked tu utocia na ua utecencov. Skutocne priposrata eu de-mentalita.
10.08.2022 - 20:33:22
017
jedna vec je istá,ukrajinci dostali od usa zelenú a o žiadnom kryme sa vyjednávať nebude.krym je a zostane ukrajinský.To je odpoveď včerajšieho útoku.Či to rusák pochopil je jeho problém,ale vzhľadom na to ako bol preplnený krymsky most smerom do ookotstanu tak asi ano.
10.08.2022 - 20:54:16
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up