Kenai napísal:
Otazka do pelena a moderatora:
Tema ma naozv Skúsenosti s vodičmi.
Vodic je podla zakona aj ten kto vedie nemotorove vozidlo. Cize cyklista = vodic.

Vozidlo je dopravný prostriedok pohybujúci sa na kolesách alebo pásoch po súši. Vozidlá sa delia na koľajové, bezkoľajové, cestné, terénne a pod.

Co z toho je vodic cyklista ? Ja napr. bicykel ako dopravny prostriedok nepouzivam :D A niekedy nejdem ani po susi. A niekedy idem po kolajach, ale obvykle prevazne v terene. Co teda som ? :D
10.08.2022 - 19:50:43
00
lto už Ťa pustili z výkonu trestu? :D ze tu spamujes, ale spoko, akurát Ťa poprosím necituj iste členy, pokiaľ to nie je životu nevyhnutné :D
10.08.2022 - 20:10:02
08
asi si to neuvedomil že odkrýva grcky ktoré iní nemusia chcieť konzumovať ;-] ale tak aspoň sa človek občas pobaví, mňa by napríklad tá hovadzina s cyklovodicom vôbec nenapadla ... ale mám zasa flash že chodec tlaciaci motocykel, to asi poznáte, legálny spôsob ako s moto zavadzat kdekoľvek ;-]
10.08.2022 - 20:36:06
01
lubo zas trollujes a brontosaurujes kua ,ja som tiez v urcitych veciach skeptik ,ale otal potal , ja som to vyuzil predvcerom siel som v praci na konkretnu adresu v starej bystrici prvy krat v zivote po danej ceste, mobil -navigaciu mam na palubovke pri ostatnych cifernikoch takze ziadne pozeranie mimo -tak ako si kontrolujes otacky tachac a pod. videl som sipky -znacky zakruty ,ale tie su niekedy aj na lahsich zakrutach a naopak na niektorych nie a pritom su viac zalomene alebo zle naklonene ....,ale kuk aj na profil v navigacii a presiel som ju uplne s prehladom ...co iba podla kolmeho znacenia proste nejde na prvy krat ....
10.08.2022 - 20:47:52
00
lto napísal:
Vozidlo je dopravný prostriedok pohybujúci sa na kolesách alebo pásoch po súši. Vozidlá sa delia na koľajové, bezkoľajové, cestné, terénne a pod.

Co z toho je vodic cyklista ? Ja napr. bicykel ako dopravny prostriedok nepouzivam :D A niekedy nejdem ani po susi. A niekedy idem po kolajach, ale obvykle prevazne v terene. Co teda som ? :D

Riešime predsa v téme cestnú dopravu, nie všeobecné pojmy o dopravných prostriedkoch. Zákon o cestnej premávke pozná akurát tak motorové/nemotorové vozidlá, určite ti netreba napovedať kam sa radí bicykel a ešte je tu delenie na jednostopové/dvojstopové vozidlá. Tu je myslím napovedá kam patrí bicykel tiež zbytočná, To či jazdíš na traktore (MTB) alebo cesťáku je úplne bezpredmetné. Pravidlá teda práva a povinnosti konkrétneho účastníka cestnej premavky sa musia dodržiavať vždy. Aj do toho terelnu sa musíš po tej ceste dopraviť. Takže je úplne jedno za čo pokladáš svoj bicykel, kľudne buď presvedčený aj o tom, že sú to Santové sánky.
10.08.2022 - 20:49:26
05
(abstrahujme od trojstopych trojkoliek/nakladny bike, ci pre pohybovo hendikepovanych, a tiez bicykle s pokriveným ramom su prisne vzate dvojstope - pardon, takuto nahravku na smec som nezvladol nevyuzit;))
10.08.2022 - 20:59:51
00
Muso napísal:
@Kenai & Zipsik som nevedel, ze nove navigacie uz su schopne zobrazit aj prekazky na ceste. Je sice pekne, ze podl navigacie vies ako vyzera zkruta - ale furt nevies, ci v nej nie je padnuty strom, nestoji tam pokazene auto, nebeha po ceste srnka a pod.. takze ta informacia je sice pekna, ale furt musis ist len tak rychlo, aby si vedel zareagovat na neocakavanu udalost...



Si len par rokov pozadu ?

Waze odjakziva upozornuje na policajne hliadky, prekazku na ceste, pracu na ceste, zver v okoli, zrazene zviera, nebezpecny vytlk…dokonca aj na pocasie, atd atd :)

Je to onteraktivne kedze to ohladuje hociktory pouzivatel a waze sa ostatnych prechadzajucich okolo pyta ci je to este stale aktualne atd :)


Inak co ten tvoj argument akoze meni? To ze sa moze za zakrutou nieco nachadzat predsa nic nemeni na tom ze vdaka gps viem lepsie prisposobit rychlost este pred zakrutou a viem co mam ocakavat za zakrutu :)

Ved to co si napisal ako problem to je to na co som vdaka tej navigacke lepsie pripraveny…kedze do zakruty vchadzam s informaciou navyse (viem pribliznu ostrost zakruty) na rozdiel od cloveka co tam vchadza na slepo len podla toho co vidi pred sebou na ceste…

Prílohy:

CCE2F70B-6C7E-417F-893C-226F1846A485.png
CCE2F70B-6C7E-417F-893C-226F1846A485.png 49.79 KiB thumb_up0thumb_down

F59B97A3-451E-4B94-985D-FF1FF1596877.png
F59B97A3-451E-4B94-985D-FF1FF1596877.png 61.23 KiB thumb_up0thumb_down

0DA52FEC-BE65-4B69-B33A-A79FD322852B.png
0DA52FEC-BE65-4B69-B33A-A79FD322852B.png 85.22 KiB thumb_up0thumb_down

D3F0DCBC-B363-43BC-9E40-17534BB0B3AA.png
D3F0DCBC-B363-43BC-9E40-17534BB0B3AA.png 50.87 KiB thumb_up0thumb_down

10.08.2022 - 21:19:36
01
Izzy68 napísal:
lto už Ťa pustili z výkonu trestu? :D ze tu spamujes, ale spoko, akurát Ťa poprosím necituj iste členy, pokiaľ to nie je životu nevyhnutné :D

len docasne :D ..t ak som musel vyuzit :D .. vsak pockaj na FOP :lol:
10.08.2022 - 21:20:41
00
Je mi to jasné, ale poldecko neprídeš absolvovať!
10.08.2022 - 21:23:54
00
Izzy68 napísal:
Je mi to jasné, ale poldecko neprídeš absolvovať!

ja to mam stale v TODO liste .. raz sa to podari! :muscle:
10.08.2022 - 21:25:04
00
Kenai napísal:
Otazka do pelena a moderatora:
Tema ma naozv Skúsenosti s vodičmi.
Vodic je podla zakona aj ten kto vedie nemotorove vozidlo. Cize cyklista = vodic.
Nedavno moj prispevok o cyklistovi bol z tejto temy vymazany z dovodu OT.
Preto bud premenujte temu na skusenosti s autickarmi alebo plechovkarmi....
alebo akceptujte aj pozorovania spravania vodicov nemotorovych vozidiel = cyklistov
Nemyslim si ze tema "Ti, co kazia meno normalnym cyklistom" je vhodna na pisanie skusenosti s cyklistami na kolko spominany ciklista nikomu meno nekazil. Tam by to bol OT urcite.

A zrusili aj moju "hodnotnu" reakciu 😥 Ja za tym ale nic zlozite nehladam, mozno problem nebol v tom uvedenom dovode, len jednoducho nemaju vo vybere vystiznejsiu moznost. Moj linkovany prispevok bol mysleny ako zart (s nadejou, ze privedie adresata k zamysleniu nad obsahom jeho prispievania do diskusii - co sa zjavne nepodarilo) a uvedomoval som si jeho nevhodnost. Chcel som sa za neho aj ospravedlnit, ale s odstupom casu po precitani viacerych skrytych prispevkov mi pride coraz viac vystizny a relevantny. A toto je moj druhy a posledny pokus o posolstvo adresatovi...
10.08.2022 - 21:29:00
10
lto napísal:
Este raz. Ta cesta je siroka ako auto. Zabudni uz konecne na apex :) . Neplet do toho motorku ani nic ine. Upozornil som ta na to, ze teoretizovanie o apexe nema zmysel ani v premavke a natoz v tomto pripade. Takze to akceptuj a nevykrucaj sa.


Naozaj trvas na tom ze sa musime pohadat ? Ucinim zufaly pokus o priklad. Ked ide Loic Bruni po trati na DH tak riesi stopu v ramci 40cm trailu a skusa 10-15 variant, kym si vyberie optimum. Ale ked povies, ze zabudnui na stopu je to siroke ledva na jeden bike tiez budes mat pravdu. Kazdy posudzuje situaciu podla svojich vedomesti a skusenosti.

U auta ak je cesta siroka ako rozchod kolies tak to nie je cesta ale doubletrack. Cize aj tu musi byt sirka vozovky aspon 2.5m ale skor si myslim, ze to bude beznych 3.5m co je vyrazne viac, ako rozchod akehokolvek osobneho auta. Za druhe ak je cesa uzka a nema obrubnik, jarok.... mozes vyuzit priestor mimo cestu, Bezne to vidis aj v BA tie vyjazdene rohy a niektori to davaju kludne aj cez obrubnik. :-) Auto znesie, ak nemas sirku urobis si. Tiez som obisiel kombajn na ceste, kde vedla neho ostaval asi meter. A potom hra rolu aj to, ako v ramci toho prejazdu brzdis, kolko brzdis, alebo ci si na plyne, kde si na plyne, kolko plynu. Ano, aj tym menis stopu, to nie je len o volante. Ak si vezmem situaciu, ze mas sirku nozaj len na jedno auto (imaginarny priklad) cize menaj ako 2m tak este stale mozes riesit apex v ramci rychlosti prejazdu, nemenis sice trajektoriu, ale ovplyvnujes zatazenie pruzenia a tym padom grip v kazdom jednom mieste zakruty. Prave auto z nahonom na 4 kolesa pri ubrani plynu zacne byt prudko nedotacave. Viac ako predokolka. Prirataj k tomu, ze je to SUV nie Lancer a ides rovno. Cize mohol ist lepsie, ANO. Mohlo mu viac vedomosti pomoct, urcite ano. Minimalne, keby vedel aspon zakladnu teoriu, mal nieco nacvicene a riadil sa tym tusil by, ze ak sa zomelie nieco ako sa zomlelo, tak na to nema. A urcite by isiel inak. Bohuzial na to, aby ziskal tuto vedomost musel niekto umriet. Su tieto vedomosti uzitocne v premvake, ano. Ak nesuhlasis dame stretko niekde na pakovisku a predvedieme si. Idealne na snehu lebo pneu su uz sakra drahe a nechcem to SUV otocit na strechu, pri predvadzani ako sa to nema robit. A demonstraciu na supersporte mi asi neuznas.

Tu je miesto na jedno auto a ako mozes vidiet situaciu ked niekto trafi apex a aj ked netrafi. :lol: A aj divaci sa vosli.
thumb_up0thumb_down

lto napísal:
Vozidlo je dopravný prostriedok pohybujúci sa na kolesách alebo pásoch po súši. Vozidlá sa delia na koľajové, bezkoľajové, cestné, terénne a pod.

Co z toho je vodic cyklista ? Ja napr. bicykel ako dopravny prostriedok nepouzivam :D A niekedy nejdem ani po susi. A niekedy idem po kolajach, ale obvykle prevazne v terene. Co teda som ? :D

Zartujes, alebo si uz nieco pil ? :beer:

edit: zlucenie prispevkov.
11.08.2022 - 01:18:38
01
Kenai, mal by si si dať spraviť diagnostiku na Aspergera. A to nemyslím zo srandy. Lebo síce máš pravdu, ale Kenai <------------------------------------> kontext
11.08.2022 - 14:08:28
10
Vdaka za prejavenu starostlivost. Ale napriek tomu, ze sa za to hambim, mam niekolko opakovanych posudeni ze som dusevne uplne v poriadku od klinickeho psychologa(kvoli praci). To znamena, ze sa vyrazne nelisim od debility 70% vacsiny populacie.Co je sice hrozne, ale je to tak. A aj keby som nebol, nech sa lieci ten co trpi ja svojimi prispevkami netrpim. Pacient je z latinského patiens (gen. patientis) = trpící cize liecit treba toho kto trpi, mna nie ja sa mam fajn.
11.08.2022 - 15:24:31
00
asi ako Sheldon :P len bez formálneho vzdelania
11.08.2022 - 15:36:08
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up